You are on page 1of 12

Afrikietiški šokiai

judesiais reiškiama džiaugsmas. šokiai ir žaidimai dažniausiai sudaro apeigų dalį . Afrikos tautų choreografijai būdinga didelė ritmo įvairovė. daug pantomimos elementų. medžioklės siužetai. mėgdžiojami žvėrių. Australijos aborigenų liaudies choreografija turi daug bendrų elementų: dažniausiai šokama ir žaidžiama sustojus ratu. paukščių judesiai. Amerikos.Afrikos tautų. liūdesys. vaizduojami gamtos reiškiniai.

Būgnas – tai gyvybės ženklas. kontinento gilumos kaimuose būgnų garsas ir ritmas atskleisdavo žmonių nuotaiką. Nors klajoklių gentys nenaudojo būgnų. ir vargšus. kuris kviečia ir jaunus. ir vyrus. jo ritmas – bendruomenės širdžių plakimas. ir turtingus. ir moteris .Plačiausiai paplitęs “muzikos instrumentas” Afrikoje – žmogaus balsas. ir senus. Afrikietiškiems šokiams taip pat svarbus yra būgno ritmas.

patarles. subręsti. girti ar kritikuoti bendruomenės narius. pasakoti istorijas.Afrikietiški šokiai bendruomenę moko vertybių. deklamuoti poeziją ir susitikti su dievais. . padeda dirbti.

Bendruomenės struktūra.Tradicinis afrikietiškas šokis yra kolektyvinis. . atskleidžiantis bendruomenės gyvenimą. amžius ir statusas taip pat vaidina svarbią reikšmę šiuose šokiuose. šeimoje. Moterys ir vyrai dažniausiai šoka skirtingus šokius. tuo pabrėždami lyčių roles bendruomenėje.

keliai – minkšti. . kūnas šiek tiek palinkęs. tuo tarpu moterų judesiai mažesnės apimties. šokinėjimas. kartais su vienu ar dviem šokėjais viduryje. Paprastai visi šokiai šokami sustojus ratu.Vyrų šokiams būdingas judėjimas visu kūnu.

. kojos ir t. pilvas. Pečiai. Galimi įvairūs sudėtingi kūno judesiai net ir tuomet kai pats kūnas nejuda erdvėje. gali judėti pagal skirtingus muzikinius ritmus. krūtinė. rankos.Afrikietiškiems šokiams būdinga kelių ritmų kombinacija vienu metu bei pilna kūno artikuliacija.t.

.

kai kurios iš jų: • Karo šokiai. http://www.youtube.Kultūrinės funkcijos Yra daug Afrikos šokių formų. Vienas tokių šokių pavyzdžių – šokis Agbekor.com/watch?v=JWyacBDk5zk&feature=re . Šokio judesiai imituoja mūšio taktiką. Jis dažnai atliekamas per kultūrinius renginius ir laidotuves.

Jį atlieka vien moterys per vestuves nuotakos garbei. kaip pavyzdžiui.• Meilės šokiai šokami specialiomis progomis. http://www.com/watch?v=B-tybHCIGQo . Vienas pavyzdžių – Nmane šokis.youtube. vestuvės ar jubiliejai. atliekamas Ganoje.

• Iškvietimo šokiai.• “Ateinančio amžiaus” ritualo šokiai. Šiais šokiais jaunuoliai oficialiai tampa suaugusiaisiais. • Pasisveikinimo šokiai. Šokis stiprina bendruomenės jausmą. juo parodoma. Jais išreiškiamas džiaugsmas ir pagarba lankytojams. koks talentingas ir patrauklus yra šeimininkas. Pavyzdys – šokis Yabara. šokamas Vakarų Afrikoje ir pasižymintis tobula sinchronizacija. Tai gali būti augalų ar miškų protėvių arba . Jų tikslas – iškviesti dvasią. Šie šokiai yra labai svarbūs daugelyje tradicinių Afrikos regionų.

lt/?page_id=73 http://lt.wikipedia.wikipedia.org/wiki/African_dance http://bitelingo.org/wiki/Liaudies_choreografija .Naudota informacija: http://en.