You are on page 1of 8

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 37 / Ahad / 8 Oktober 2017


2. Kelas / Masa / Khas 5 / 8.00 – 9.00 / Matematik
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Masa dan Waktu
Pembelajaran
4. Objektif Pembelajaran Murid dapat menyatakan masa dengan
betul 8 daripada 10 soalan yang diajukan
oleh guru.
5. Aktiviti PDP - Murid dikehendaki menunjukkan jam yang
mereka pakai.
- Murid dikehendaki menjawab soalan di
hadapan kelas secara bergilir.
- Murid dikehendaki menyelesaikan
tugasan yang diberikan tanpa bantuan
guru.
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : kerjasama, tolong-
menolong
6.2 EMK / KB / BCB : keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Buku teks, lembaran kerja
8. Penilaian PDP / Pengamatan, koordinasi tangan dan mata.
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Bilangan Murid Hadir :
Kerja Rumah Kerja Rumah :

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 37 / Ahad / 8 Oktober 2017


2. Kelas / Masa / Khas 3 / 10.30-11.30 / Matematik
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Masa dan Waktu
Pembelajaran
4. Objektif Pembelajaran Murid dapat memadankan waktu dengan
gambar dengan betul sekurang-kurangnya
7 daripada 10.
5. Aktiviti PDP - Murid dikehendaki mengamati gambar-
gambar yang diberikan.
- Murid dikehendaki menjawab soalan
yang di tulis di papan putih secara bergilir-
gilir.
- Murid dikehendaki menyiapkan tugasan
yang diberikan.
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin,
bersungguh-sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Buku teks, buku aktiviti
8. Penilaian PDP / Pengamatan, kod tangan
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Kerja Bilangan Murid Hadir :
Rumah Kerja Rumah :
1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 37 / Ahad / 8 Oktober 2017
2. Kelas / Masa / Khas 2 / 11.30- 12.30 / PSV
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Hari Kanak-kanak
Pembelajaran
4. Objektif Pembelajaran Murid dapat menyelesaikan sebahagian
warna hari kanak-kanak dengan bantuan
guru.
5. Aktiviti PDP - Murid dikehendaki merenyukkan kertas
warna yang diberi.
- Murid dikehendaki mengoyakkan kertas
warna tadi.
- Murid dikehendaki menampal kertas yang
dikoyakkan pada lukisan yang disediakan.
- Murid dikehendaki menyelesaikan
tugasan yang diberikan.

6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin,


bersungguh-sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Kertas warna, lukisan.
8. Penilaian PDP / Pengamatan, mengingat kod
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Kerja Bilangan Murid Hadir :
Rumah Kerja Rumah :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 37 / Isnin / 9 Oktober 2017


2. Kelas / Masa / Khas 3 / 7.30- 8.30 / Pend Jasmani
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Tajuk: Berjalan
Pembelajaran
4. Objektif Pembelajaran 2.2.1 Mengenal pasti ciri-ciri perlakuan
lokomotor.
5. Aktiviti PDP 1.Memanaskan badan.
2.Berjalan bebas dalam pelbagai arah dan
kelajuan.
3.Berjalan mengikut arah jam/gerak ke
nombor jam
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin,
bersungguh-sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Kon kecil
8. Penilaian PDP / Pengamatan, koordinasi anggota badan
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Kerja Bilangan Murid Hadir :
Rumah Kerja Rumah :

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 37 / Isnin / 9 Oktober 2017


2. Kelas / Masa / Khas 6 / 11.00- 12.00 / Bahasa Inggeris
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Unit 10 : Be Aware, Take Care!
Pembelajaran 2.2.3 (a) & 2.3.1 (b)
4. Objektif Pembelajaran Pupils able to answer the question in the
blanks correct 6 from 8 questions without
guidance.
5. Aktiviti PDP - Pupils read and understand phrases and
sentences from linear texts.
- Pupils apply dictionary skills to identify and
understand meaning of words in context.
- Pupils do the sign of the words given and
remember it by their own.
- Pupils do the work about fill in the blanks
with the right conjunctions.
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : teamwork, hardworking,
focus
6.2 EMK / KB / BCB :
7. Bahan Bantu Belajar Textbooks, dictionary, sign dictionary
8. Penilaian PDP / Sign language, spelling
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Kerja Bilangan Murid Hadir :
Rumah Kerja Rumah:
1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 37 / Isnin / 9 Oktober 2017
2. Kelas / Masa / Khas 1,2,3 / 12.00-12.30 / Pend Kesihatan
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Sayangi Nyawa
Pembelajaran 1.4.3
4. Objektif Pembelajaran Murid dapat mengetahui kesan-kesan
merokok dan kawasan-kawasan larangan
merokok.
5. Aktiviti PDP - murid dikehendaki menonton video
tentang bahaya merokok.
- murid dikehendaki melukis gambar rokok
yang dinyatakan.
- murid dikehendaki menyalin kesan-kesan
rokok.
-murid dikehendaki membuat cara gimik
“taknak rokok”

6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin,


bersungguh-sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Buku teks
8. Penilaian PDP / Koordinasi anggotan badan
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Kerja Bilangan Murid Hadir :
Rumah Kerja Rumah :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 37 / Selasa / 10 Oktober 2017


2. Kelas / Masa / Khas 6 / 7.30 – 8.30 / Bahasa Inggeris
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Unit 10 : Be Aware, Take Care!
Pembelajaran 2.2.3 (a) & 2.3.1 (b)
4. Objektif Pembelajaran Pupils able to answer the question by fill in
the blanks with the correct answer without
teacher’s guidance.
5. Aktiviti PDP - Pupils read and understand phrases and
sentence.
- Pupils do the sign of the words given and
remember it by their own.
- Pupils have to answer the question by
themselves.
- Pupils write the answer on whiteboard.
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : teamwork, hardworking,
focus
6.2 EMK / KB / BCB :
7. Bahan Bantu Belajar Textbooks, dictionary, sign dictionary
8. Penilaian PDP / Sign language, spelling
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Bilangan Murid Hadir :
Kerja Rumah Kerja Rumah :

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 37 / Selasa / 10 Oktober 2017


2. Kelas / Masa / Khas 5 / 11.30 – 1.00 / Muzik
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Nyanyian lagu “Padamu Ku Bersujud”
Pembelajaran
4. Objektif Pembelajaran Murid dapat mencari kod tangan lagu
Padamu Ku Bersujud tanpa bantuan guru.
5. Aktiviti PDP - Murid dikehendaki menunjukkan kod
nyanyian lagu Padamu ku Bersujud yang
mereka tahu
- Murid dikehendaki mencari kod nyanyian
lagu Padamu Ku Bersujud.
-Murid dikehendaki menyanyikan bersama-
sama.
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin,
bersungguh-sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Pembesar suara, laptop
8. Penilaian PDP / Kod tangan, pengamatan
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Kerja Bilangan Murid Hadir :
Rumah Kerja Rumah :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 37 / Rabu / 11 Oktober 2017


2. Kelas / Masa / Khas 3 / 7.30-8.30 / Matematik
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Masa dan Waktu
Pembelajaran
4. Objektif Pembelajaran Murid dapat menyalin semula waktu yang
ditetapkan mengikut urutan.
5. Aktiviti PDP - Murid dikehendaki mengamati gambar-
gambar yang diberikan.
- Murid dikehendaki menyelesaikan soalan
yang diberikan dihadapan secara bergilir.
- Murid dikehendaki menyiapkan tugasan
yang diberikan dengan bantuan guru.
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin,
bersungguh-sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Buku teks, buku aktiviti
8. Penilaian PDP / Pengamatan, kod tangan
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Kerja Bilangan Murid Hadir :
Rumah Kerja Rumah :

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 37 / Rabu / 11 Oktober 2017


2. Kelas / Masa / Khas 2 / 10.00-11.00 / Bahasa Malaysia
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Kemahiran menulis.
Pembelajaran
4. Objektif Pembelajaran Murid dapat menyalin sekurang-kurangnya
2 daripada 3 perkataan dengan betul
dengan bantuan guru.
5. Aktiviti PDP - Murid diberikan beberapa keping gambar
buah-buahan untuk diamati.
- Murid dikehendaki mengikut kod tangan
berkaitan dengan gambar tersebut.
- Murid dikehendaki menulis nama buah-
buahan tersebut mengikut gambar yang
diberikan.

6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin,


bersungguh-sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Kertas warna, lukisan.
8. Penilaian PDP / Pengamatan, mengingat kod
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Kerja Bilangan Murid Hadir :
Rumah Kerja Rumah :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 37 / Khamis / 5 Oktober 2017


2. Kelas / Masa / Khas 2 / 8.30- 9.30 / Bahasa Malaysia
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Kemahiran menulis.
Pembelajaran
4. Objektif Pembelajaran Murid dapat menyalin sekurang-kurangnya
2 daripada 3 perkataan dengan betul
tanpa bantuan guru.
5. Aktiviti PDP - Murid diberikan beberapa keping gambar
buah-buahan untuk diamati.
- Murid dikehendaki menulis nama
kenderaan tersebut mengikut gambar
yang diberikan.
- Murid dikehendaki menyatakan kod
tangan buah-buahan tanpa bantuan guru.
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin,
bersungguh-sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Kertas warna, lukisan.
8. Penilaian PDP / Pengamatan, mengingat kod
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Kerja Bilangan Murid Hadir :
Rumah Kerja Rumah :

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 36 / Khamis / 5 Oktober 2017


2. Kelas / Masa / Khas 5 / 10.00 – 11.30 / Matematik
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Masa dan Waktu
Pembelajaran
4. Objektif Pembelajaran Murid dapat menulis waktu jam dan minit
dalam gambarajah yang diberi dengan
betul sekurang-kurangnya 9 daripada 10
soalan tanpa bimbingan guru.
5. Aktiviti PDP - Murid dikehendaki menunjukkan jam
tangan yang mereka ada.
- Murid dikehendaki menjawab soalan di
hadapan kelas secara bergilir.
- Murid dikehendaki menyelesaikan
tugasan yang diberikan tanpa bantuan
guru.
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : kerjasama
6.2 EMK / KB / BCB : keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Buku teks, lembaran kerja
8. Penilaian PDP / Pengamatan, koordinasi tangan dan mata.
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Kerja Bilangan Murid Hadir :
Rumah Kerja Rumah :

You might also like