You are on page 1of 10

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

1 Minggu / Hari / Tarikh Minggu 6 /


2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran
3 Jumlah Murid:
4 Tema / Tajuk: Tema 2 / Unit 5 : Kebersihan Jadikan Amalan
5 Subtajuk: Amalan 5S
6 Standard Pembelajaran 1.2 Bertutur untuk menyampaikan maklumat dan idea bagi pelbagai tujuan.

7 Standard Pembelajaran: 1.2.2 Bertutur untuk menghuraikan maklumat tersurat dan tersirat yang dikenal
pasti dengan menggunakan idea yang kritis dan kreatif.
Hasil Pembelajaran PKJR -

8 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pdpc ini, murid dapat menyatakan maklumat tersurat dan maklumat
tersirat secara kritis dan kreatif.

9 Kriteria Kejayaan: 1. Murid memberikan sekurang-kurangnya 2 hujah terhadap amalan 5S

2. Murid melakonkan dialog berdasarkan maklumat secara tersurat dan tersirat.

10 Aktiviti PDP - Permulaan : 1. Murid meneliti rajah dalam buku teks (m/s 28). .

Aktiviti Utama : 2. Murid menuturkan maklumat yang tersurat dalam rajah tersebut.

3. Murid memberikan hujah terhadap gambar yang ditunjukkan oleh guru.


4. Murid menjelaskan tugas secara kritis melalui perbincangan kumpulan.
5. Murid membentangkan hasil perbincangan.

Aktiviti Penutup : 6. Setiap kumpulan menghantar 2 orang wakil untuk melakonkan dialog.

Kerja Rumah : Murid mencatat hasil respons dalam buku latihan. BT m/s 28

11 Hubungan Rentasan Kurikulum:


11.1 Nilai Murni: Rasional
11.2 EMK: Nilai Murni
12 Kemahiran Berfikir: KBAT-Menganalisis-Menerangkan
13 Bahan Bantu Mengajar: LCD, komputer,Slaid Powerpoint, Buku Teks (ms 28)
14 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murd menyatakan sekurang-kurangnya 2 tugas berdasarkan gambar.
15 Tindakan Susulan: Pemulihan: Murid melengkapkan dialog secara lisan.
Pengukuhan:
Pengayaan: Murid menyatakan contoh-contoh aktiviti yang dapat dijalankan demi amalan 5S.
16 Impak: / 37 orang murid dapat memberikan hujah secara kritis dan kreatif tentang amalan
5S.

17 Refleksi: Kekuatan: Interaksi dua hala antara guru dan murid berkesan semasa aktiviti pembelajaran .
Kelemahan:
Penambahbaikan: -
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
1 Minggu / Hari / Tarikh Minggu 6 /
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran
3 Jumlah Murid:
4 Tema / Tajuk: Tema 2 / Unit 5 : Kebersihan Jadikan Amalan
5 Subtajuk: Nyahkan Habuk
6 Standard Kandungan 2.3 Membaca dan mengapresiasi pelbagai bahan sastera dan bahan bukan sastera

7 Standard Pembelajaran 2.3.1 Membaca dan meneliti kandungan teks karya sastera dan karya bukan sastera
untuk membuat rumusan.
Hasil Pembelajaran PKJR -

8 Objektif Pembelajaran Pada akhir pdpc, murid dapat membaca dan menganalisis kandungan bahan sastera.

9 Kriteria Kejayaan: 1. Murid membaca petikan dengan sebutan yang betul.


2. Murid membuat ramalan dengan menyambungkan cerita.

10 Aktiviti PDP - Permulaan: 1. Murid meneliti gambar lalu menceritakan pengalaman menghidapi penyakit
rinitis alahan.
Aktiviti Utama: 2. Murid membaca teks secara berkumpulan dengan sebutan yang jelas.
3. Murid menyambungkan cerita mengikut teks yng diberi.
4. Murid berbincang dalam kumpulan tentang sambungan cerita yang dibuat.
5. Murid membentangkan hasil perbincangan dalam bentuk peta i-THINK.
6. Murid membaca setiap hasil perbincangan kumpulan.

Aktiviti Penutup: 7. Murid merumuskan maklumat penting yang telah dicapai bersama ahli kumpulan.
Kerja Rumah: Murid melengkapkan bahan grafik dalam buku latihan.( BT m/s 29 )

11 Hubungan Rentasan Kurikulum:


11.1 Nilai Murni: Bertanggungjawab
11.2 EMK: Nilai murni
12 Kemahiran Berfikir: KBAT-Menganalisis-Meramalkan
13 Bahan Bantu Mengajar: LCD, komputer,Slaid Powerpoint, Buku Teks (ms 29)
14 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid membaca teks syarahan dengan sebutan dan intonasi yang jelas dan lancar.

15 Tindakan Susulan: Pemulihan: Murid menyenaraikan lima isi penting dalam teks.
Pengukuhan:
Pengayaan: Murid melengkapkan peta grafik dengan maklumat yang tepat secara kreatif.
16 Impak: 37 / 37 orang murid dapat membaca dengan betulnya dan menganalisis maklumat
yang dibaca.

17 Refleksi: Kekuatan: Interaksi dua hala antara guru dan murid berkesan semasa aktiviti pembelajaran.
Kelemahan:
Penambahbaikan:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
1 Minggu / Hari / Tarikh Minggu 6 /
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran
3 Jumlah Murid:
4 Tema / Tajuk Tema 2 / Unit 5 : Kebersihan Jadikan Amalan
5 Subtajuk Kebersihan Sentiasa Dijaga
6 Standard Kandungan 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna.

7 Standard Pembelajaran 3.2.4 Menulis teks prosa yang diimlakkan

Hasil Pembelajaran PKJR -

8 Objektif Pembelajaran Pada akhir pdpc, murid dapat menulis beberapa ayat yang dibaca oleh guru
atau kawan.

9 Kriteria Kejayaan 1. Murid menulis sekurang-kurangnya 3 ayat untuk menyatakan maklumat


di dalam gambar.
2. Murid menulis sekurang-kurangnya 2 maklumat menyatakan
maksud dalam gambar.
10 Aktiviti PDP - Permulaan : 1. Murid melihat kit kebersihan diri.

Aktiviti Utama : 2. Murid meneliti aktiviti-aktiviti yang terdapat pada gambar halaman 30.

3. Murid membaca teks dalam buku teks yang berkaitan dengan gambar.
4. Murid melakukan imlak secara berpasangan.
5. Murid menulis ayat -ayat yang dibaca oleh kawan.
6. Murid menulis ayat dengan ejaan dan tanda baca yang betul.

Aktiviti Penutup : 7. Murid menceritakan kelebihan menjaga kebersihan diri.


Kerja Rumah : Murid menyalin semula maklumat yang dicatatkan dalam buku latihan. BT m/s30

11 Hubungan Rentasan Kurikulum:


11.1 Nilai Murni: Kerjasama
11.2 EMK: Nilai Murni
12 Kemahiran Berfikir: KBAT :Mengingat-Mengecam
13 Bahan Bantu Mengajar: LCD, komputer, Slaid Powerpoint, Buku Teks (ms 30)
14 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid menulis perenggan dengan betulnya.
15 Tindakan Susulan: Pemulihan: Murid menulis ayat dengan bimbingan guru.
Pengukuhan:
Pengayaan: Murid memberikan contoh untuk menjaga kebersihan diri semasa dilanda banjir.
16 Impak: / 37 orang murid dapat menulis beberapa ayat yang dibaca oleh guru
atau kawan.

17 Refleksi: Kekuatan: Interaksi dua hala antara guru dan murid berkesan semasa aktiviti pembelajaran.
Kelemahan:
Penambahbaikan:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
1 Minggu / Hari / Tarikh Minggu 6 /

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran


3 Jumlah Murid:
4 Tema / Tajuk: Tema 2 / Unit 5 : Kebersihan Jadikan Amalan
5 Subtajuk: Tetamu Tidak Diundang
6 Standard Kandungan 4.3 Menghasilkan bahan sastera dengan menyerapkan keindahan dan kesantunan
bahasa serta mempersembahkannya secara kreatif.
7 Standard Pembelajaran 4.3.2 Mengubah suai cerita dengan bahasa yang indah dan santun secara separa
berpandu dan mempersembahkan secara kreatif.
Hasil Pembelajaran PKJR -

8 Objektif Pembelajaran Pada akhir pdpc, murid dapat mengubah suai cerita dengan mengikut gambar dan
mempersembahkan cerita .

9 Kriteria Kejayaan: 1. Murid mengubah suai cerita mengikut gambar yang diberi.

2. Murid menyatakan sekurang-kurangnya 2 nilai daripada cerita.

10 Aktiviti PDP - Permulaan: 1. Murid meneliti gambar pada Buku Teks m/s 31.

Aktiviti Utama: 2. Murid membaca cerita dengan sebutan yang betul.


3. Murid membaca cerita dengan nada yang sesuai secara kumpulan.
4. Murid mengubah suai cerita mengikut gambar dengan bimbingan guru.
5. Murid membentangkan hasil kerja mereka melalui Galeri Walk.

Aktiviti Penutup: 6 . Murid membuat persembahan tentang cerita secara berkumpulan.


Kerja Rumah: Murid menyalin cerita yang telah diubah suai di dalam buku latihan. BT m/s 30

11 Hubungan Rentasan Kurikulum:


11.1 Nilai Murni: Menjaga Kebersihan
11.2 EMK: Bahasa
KBAT: Mencipta- Mencipta
12 Kemahiran Berfikir:
13 Bahan Bantu Mengajar: LCD, komputer,Slaid Powerpoint, buku teks (ms 31)
14 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid membaca cerita dengan sebutan yang betul.
15 Tindakan Susulan: Pemulihan: Murid membaca cerita secara berulang-ulang.
Pengukuhan:
Pengayaan:
16 Impak: / 37 orang murid dapat membaca cerita dan mempersembahkan cerita.

17 Refleksi: Kekuatan: Interaksi dua hala antara guru dan murid berkesan semasa aktiviti pembelajaran.
Kelemahan:
Penambahbaikan:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
1 Minggu / Hari / Tarikh Minggu 6 /
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran
3 Jumlah Murid:
4 Tema / Tajuk: Tema 2 / Unit 5 : Kebersihan Jadikan Amalan
5 Subtajuk: Rajin Menjaga Kebersihan
6 Standard Pembelajaran 5.1 Memahami dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.

7 Standard Pembelajaran: 5.1.3 Memahami dan menggunakan pelbagai kata adjektif mengikut konteks.

Hasil Pembelajaran PKJR -

8 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid-murid dapat menggunakan kata adjektif dengan

betul mengikut konteks.

9 Kriteria Kejayaan: 1. Murid mengenal pasti sekurang-kurangnya 8 kata adjektif dalam petikan.

2. Murid membina ayat dengan kata adjektif yang betul

10 Aktiviti PDP - Permulaan : 1. Murid menonton video tentang nota kata adjektif.

Aktiviti Utama : 2. Murid membaca petikan dengan sebutan dan intonasi yang betul.
3. Murid meneliti gambar dan berbincang tentang kata adjektif yang sesuai digunakan.
4. Murid membina ayat dengan menggunakan kata adjektif yang betul.
5. Murid menyalin ayat menggunakan kata adjektif dalam buku latihan. BT m/s32

Aktiviti Penutup : 6. Murid membaca ayat yang mengandungi kata adjektif dengan jelas.
Kerja Rumah : Murid membina ayat menggunakan kata adjektif yang diberi.

11 Hubungan Rentasan Kurikulum:


11.1 Nilai Murni: Kerjasama
11.2 EMK: Nilai Murni
12 Kemahiran Berfikir: KBAT-Mencipta-Membina
13 Bahan Bantu Mengajar: LCD, komputer,Slaid Powerpoint, Buku Teks (ms 32)
14 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid menulis ayat dengan menggunakan kata adjektif dengan betulnya.
15 Tindakan Susulan: Pemulihan: Murid membaca ayat mengandungi kata adjektif secara berulang-ulang.
Pengukuhan:
Pengayaan: Murid membina ayat dengan menggunakan kata adjektif yang disenaraikan dalam petikan.
16 Impak: / 37 orang murid dapat membina ayat dengan menggunakan kata adjektif
dengan betul mengikut konteks.

17 Refleksi: Kekuatan: Interaksi dua hala antara guru dan murid berkesan semasa aktiviti pembelajaran.
Kelemahan:
Penambahbaikan:

You might also like