You are on page 1of 8

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

NAMA:PN. SITI MAISARAH


学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:30 日期 / Tarikh: 11-08-2020 ( 星期二 / Selasa)
Kelas: Tema: 8-Berdaya Maju Unit: 22.1-Keperluan Sains Peta i-Think:
5B S.Kandungan: 2.5-Membaca, memahami dan menaakul untuk memindahkan maklumat yang terdapat dalam 1.Peta Buih
Masa: pelbagai bahan dengan betul.
09:40 S.Pembelajaran : 2.5.3-Membaca, memahami dan menaakul bahan prosa dan memindahkan maklumat dalam
- bentuk grafik untuk membuat keputusan.(Kandungan Tambahan)
10:40
BBM:
Subjek: Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1.Lembaran
B. MELAYU 1 Membaca, memahami dan menaakul bahan prosa
Kerja
Aktiviti PdP: 1. Murid mencintakan pengalaman sedia ada (berdasarkan tajuk).
2.Buku Teks
Bil Murid: 2. Guru memberikab penerangan tentang pilihan/murid bersoal jawab.
33 3. Murid dan guru bersoal jawab berkaitan bahan ransangan.
4. Guru memberikan arahan mudah( menggunakan ayat perintah) dan meminta murid
memberikan respons secara cepat..
5. Guru dan murid bersoal jawab tentang maklumat (yang tidak difahami).
6. Guru dan murid akan menyatakan pencapaian (isi pelajaran).
P. Kurikulum: KB- Bacaan intensif
Nilai: Berhemah tinggi
EMK: Sains dan Teknologi
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pengajaran.Murid yang belum
menguasai akan diberi bimbingan.
Kelas: Tema: 8-Berdaya Maju Unit: 22.1-Keperluan Sains Peta i-Think:
5K S.Kandungan: 2.5-Membaca, memahami dan menaakul untuk memindahkan maklumat yang terdapat dalam -
Masa: pelbagai bahan dengan betul. BBM:
11:00 S.Pembelajaran : 2.5.3-Membaca, memahami dan menaakul bahan prosa dan memindahkan maklumat dalam 1.Lembaran
- bentuk grafik untuk membuat keputusan.(Kandungan Tambahan) Kerja
12:00 2.Buku Teks
Subjek: Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
B. MELAYU 1 Membaca, memahami dan menaakul bahan prosa dan memindahkan maklumat dalam bentuk
grafik
Bil Murid: Aktiviti PdP: 1. Set Induksi.
34 2. Guru membimbing murid membaca petikan dalam buku teks.
3. Guru bertanya soalan mengenai petikan.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Guru membimbing murid menjawab soalan berdasarkan petikan.
6. Kesimpulan.
P. Kurikulum: KB- Bacaan intensif
Nilai: Berhemah tinggi
EMK: Sains dan Teknologi
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pengajaran.Murid yang belum
menguasai akan diberi bimbingan.
Kelas: Tema: 2-Membuat Corak Dan Rekaan Unit: 7.1-Dekati Alam Semulajadi Peta i-Think:
6B S.Kandungan: 2.3-EKSPRESI KREATIF: Penzahiran idea melalui pelbagai sumber, kajian, dan teknologi -
Masa: dalam penghasilan pualaman dengan gabungan teknik lipatan dan guntingan serta tiupan. BBM:
12:00 2.4-APRESIASI SENI: Apresiasi terhadap karya lukisan sendiri dan rakan berpandukan bahasa 1.Bahan warna
- seni visual, sejarah seni dan budaya. 2.Kertas Warna
01:00 S.Pembelajaran : 2.3.4-Mengaplikasikan gabungan media, proses dan teknik dalam penghasilan karya(Kandungan
Subjek: Tambahan)
P SENI
Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Bil Murid: 1 penghasilan pualaman dengan gabungan teknik lipatan dan guntingan serta tiupan
38 Aktiviti PdP: 1. Guru menerangkan tentang topik pada hari ini.
2. Guru menayangkan video untuk memberi lebih kefahaman kepada murid tentang topik hari
ini.
3. Murid menghasilkan karya dengan bimbingan guru.
EMK: Kemahiran Berfikir
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
NAMA:PN. SITI MAISARAH
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:30 日期 / Tarikh: 12-08-2020 ( 星期三 / Rabu)
Kelas: Tema: 8-Berdaya Maju Unit: 22.1-Keperluan Sains Peta i-Think:
5B S.Kandungan: 3.6-Menulis untuk menyampaikan maklumat tentang sesuatu perkara dengan menggunakan -
Masa: bahasa yang santun. BBM:
07:40 S.Pembelajaran : 3.6.2-Menulis untuk menyampaikan maklumat berbentuk syarahan dan laporan yang jelas 1.Lembaran
- dengan menegaskan bahasa yang santun. (Kandungan Asas) Kerja
08:40 2.Buku Teks
Subjek: Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
B. MELAYU 1 Menulis untuk menyampaikan maklumat berbentuk syarahan dan laporan
Aktiviti PdP: 1. Set Induksi.
Bil Murid: 2. Bimbing murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca oleh guru dengan betul dan tepat.
33 3. Bimbing murid membaca teks dengan sebutan yang betul..
4. Sesi perbincangan.
5. Latihan pengukuhan.
P. Kurikulum: KB- Kontekstual, KB- Bacaan intensif
Nilai: Berbudi bahasa, Berhemah tinggi
EMK: Sains dan Teknologi, Kemahiran Berfikir
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pengajaran。Murid yang telah
menguasai akan diberi latihan pengayaan.
Kelas: Tema: 5-Jia Ming Yang Berani Unit: 7.1-Memberi Pertolongan Kecemasan Peta i-Think:
5B S.Kandungan: 1.12-Berkebolehan melakukan kemahiran keyakinan dan keselamatan di air. 1.Peta Bulatan
Masa: 1.13-Berkebolehan melakukan kemahiran renang dengan lakuan yang betul
08:40 S.Pembelajaran : 1.13.1-Melakukan aksi tangan kuak dada dengan bantuan serta bernafas.(Kandungan Asas)
-
09:10 Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
BBM:
Subjek: 1 Melakukan aksi tangan kuak dada dengan bantuan serta bernafas
P JASMANI Aktiviti PdP: 1. Murid memanaskan badan.

Bil Murid: 2. Demonstrasi guru.


33
3. Murid melakukan tindakan mengikut arahan guru.

4. Guru memantau dan memberi bimbingan.


EMK: Pendidikan Alam Sekitar, Nilai Murni
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
Kelas: Tema: 8-Berdaya Maju Unit: 22.1-Keperluan Sains Peta i-Think:
5K S.Kandungan: 3.6-Menulis untuk menyampaikan maklumat tentang sesuatu perkara dengan menggunakan -
Masa: bahasa yang santun. BBM:
09:40 S.Pembelajaran : 3.6.2-Menulis untuk menyampaikan maklumat berbentuk syarahan dan laporan yang jelas 1.Lembaran
- dengan menegaskan bahasa yang santun. (Kandungan Asas) Kerja
10:40 2.Buku Teks
Subjek: Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
B. MELAYU 1 Menulis untuk menyampaikan maklumat berbentuk syarahan dan laporan
Aktiviti PdP: 1. Set Induksi.
Bil Murid: 2. Bimbing murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca oleh guru dengan betul dan tepat.
34 3. Bimbing murid membaca teks dengan sebutan yang betul..
4. Sesi perbincangan.
5. Latihan pengukuhan.
P. Kurikulum: KB- Kontekstual, KB- Bacaan intensif
Nilai: Berbudi bahasa, Berhemah tinggi
EMK: Sains dan Teknologi, Kemahiran Berfikir
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pengajaran。Murid yang telah
menguasai akan diberi latihan pengayaan.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
NAMA:PN. SITI MAISARAH
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:30 日期 / Tarikh: 12-08-2020 ( 星期三 / Rabu)
Kelas: Tema: 8-Damainya Bumiku Unit: 23.1-Datukku Pencinta Alam Peta i-Think:
6B S.Kandungan: 2.6-Membaca pelbagai bahan sastera dan bukan sastera yang sesuai bagi memupuk minat -
Masa: membaca. BBM:
11:00 S.Pembelajaran : 2.6.1-Membaca bahan sastera untuk menghasilkan idea baharu. (Kandungan Tambahan) 1.Lembaran
- Kerja
12:00 Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: 2.Buku Teks
Subjek: 1 -Membaca bahan sastera untuk menghasilkan idea baharu
B. MELAYU Aktiviti PdP: 1. Murid menonton video berkaitan tajuk.
2. murid membaca petikan yang diedarkan.
Bil Murid: 3. murid menggariskan beberapa ayat yang dibaca dalam petikan.
38 4. Murid membaca ayat yang telah digariskan.
5. Murid diminta mencari ragam ayat seperti ayat yang telah digariskan.
6. murid menggariskan beberapa ayat yang dibaca dalam petikan.
P. Kurikulum: Ilmu-Sejarah, Ilmu-Sains
Nilai: Berbudi bahasa, Berhemah
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pengajaran.Murid yang belum
menguasai akan diberi bimbingan.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
NAMA:PN. SITI MAISARAH
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:30 日期 / Tarikh: 13-08-2020 ( 星期四 / Khamis)
Kelas: Tema: 5-Jia Ming Yang Berani Unit: 7.1-Memberi Pertolongan Kecemasan Peta i-Think:
5K S.Kandungan: 2.12-Mengaplikasi konsep keyakinan dan keselamatan di air. -
Masa: 2.13-Mengaplikasi konsep pergerakan dalam kemahiran renang. BBM:
07:40 S.Pembelajaran : 2.12.1-Membezakan alatan yang sesuai untuk reaching rescue dan throwing rescue(Kandungan 1.Buku latihan
- Tambahan)
08:10 2.12.2-Mengenal pasti pergerakan tapak tangan semasa melakukan bobing di air dalam.
Subjek: (Kandungan Tambahan)
P JASMANI
Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Bil Murid: 1 mengetahui konsep pergerakan dalam kemahiran renang.
34 Aktiviti PdP: 1. Murid memanaskan badan.
2. Guru memberi penerangan tentang topik.
3. Pertandingan antara kumpulan.
4. Guru memantau dan memberi bimbingan.
5. Murid menyejukkan badan.
6. Guru memupuk nilai murni kepada murid.
EMK: Kepimpinan
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
Kelas: Tema: 5-Jia Ming Yang Berani Unit: 7.1-Memberi Pertolongan Kecemasan Peta i-Think:
5B S.Kandungan: 2.12-Mengaplikasi konsep keyakinan dan keselamatan di air. -
Masa: 2.13-Mengaplikasi konsep pergerakan dalam kemahiran renang. BBM:
09:10 S.Pembelajaran : 2.12.1-Membezakan alatan yang sesuai untuk reaching rescue dan throwing rescue(Kandungan 1.Buku latihan
- Tambahan)
09:40 2.12.2-Mengenal pasti pergerakan tapak tangan semasa melakukan bobing di air dalam.
Subjek: (Kandungan Tambahan)
P JASMANI
Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Bil Murid: 1 mengetahui konsep pergerakan dalam kemahiran renang.
33 Aktiviti PdP: 1. Murid memanaskan badan.
2. Guru memberi penerangan tentang topik.
3. Pertandingan antara kumpulan.
4. Guru memantau dan memberi bimbingan.
5. Murid menyejukkan badan.
6. Guru memupuk nilai murni kepada murid.
EMK: Kepimpinan
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
Kelas: Tema: 8-Damainya Bumiku Unit: 22.1-Bumiku Sejahtera Peta i-Think:
6B S.Kandungan: 3.9-Menulis ulasan tentang pelbagai bahan sastera dan bukan sastera yang didengar, ditonton -
Masa: atau dibaca dengan betul. BBM:
11:00 S.Pembelajaran : 3.9.1-Menulis ulasan tentang bahan sastera dan bukan sastera dengan menggunakan ayat yang 1.Lembaran
- gramatis. (Kandungan Asas) Kerja
12:00 2.Buku Teks
Subjek: Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
B. MELAYU 1 Menulis ulasan berdasarkan gambar yang diberi.
Aktiviti PdP: 1. Murid mencintakan pengalaman sedia ada (berdasarkan tajuk).
Bil Murid: 2. Guru memberikab penerangan tentang pilihan/murid bersoal jawab.
38 3. Murid dan guru bersoal jawab berkaitan bahan ransangan.
4. Guru memberikan arahan mudah( menggunakan ayat perintah) dan meminta murid
memberikan respons secara cepat..
5. Guru dan murid bersoal jawab tentang maklumat (yang tidak difahami).
6. Guru dan murid akan menyatakan pencapaian (isi pelajaran).
P. Kurikulum: KB- Kontekstual, KB- Bacaan intensif
Nilai: Berbudi bahasa, Berhemah tinggi
EMK: Patriotisme, Kemahiran Berfikir
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pengajaran.Murid yang belum
menguasai akan diberi bimbingan.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
NAMA:PN. SITI MAISARAH
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:30 日期 / Tarikh: 14-08-2020 ( 星期五 / Jumaat)
Kelas: Tema: 8-Damainya Bumiku Unit: 22.1-Bumiku Sejahtera Peta i-Think:
6B S.Kandungan: 4.4-Melafazkan dan memahami puisi dengan intonasi yang betul menggunakan bahasa yang -
Masa: indah secara didik hibur. BBM:
07:40 5.3-Memahami dan membina ayat yang betul dalam pelbagai situasi.
- S.Pembelajaran : 5.3.2-Memahami dan membina ayat dalam teks menggunakan penanda wacana dengan betul.
08:40 (Kandungan Tambahan)
Subjek:
B. MELAYU Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1 Memahami dan membina ayat dalam teks menggunakan penanda wacana dengan betul
Bil Murid: Aktiviti PdP: 1. Set Induksi.
38 2. Murid menyebut perkataan (yang indah/ada maksud/ ada nilai).
3. Guru mengemukakan soalan.
4. Guru memberikan bimbingan tentang jawapan murid.
P. Kurikulum: KB- Menghubungkaitkan
Nilai: Berbudi bahasa, Berhemah tinggi
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pengajaran.Murid yang belum
menguasai akan diberi bimbingan.
Kelas: Tema: 5-Jia Ming Yang Berani Unit: 7.1-Memberi Pertolongan Kecemasan Peta i-Think:
5K S.Kandungan: 2.13-Mengaplikasi konsep pergerakan dalam kemahiran renang. 1.Peta Buih
Masa: S.Pembelajaran : 2.13.2-Membezakan kelajuan dan penggunaan daya antara kuak rangkak dengan kuak dada.
09:10 (Kandungan Tambahan)
-
09:40 Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Subjek: 1 Membezakan kelajuan dan penggunaan daya antara kuak rangkak dengan kuak dada BBM:
1.Buku latihan
P JASMANI Aktiviti PdP: 1. Murid memanaskan badan.

Bil Murid: 2. Demonstrasi guru.


34
3. Murid melakukan tindakan mengikut arahan guru.

4. Guru memantau dan memberi bimbingan.


EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
Kelas: Tema: 8-Berdaya Maju Unit: 22.1-Keperluan Sains Peta i-Think:
5K S.Kandungan: 5.3-Memahami dan membina ayat yang betul dalam pelbagai situasi. -
Masa: S.Pembelajaran : 5.3.2-Memahami dan membina ayat cakap ajuk dan ayat cakap pindah dengan menggunakan BBM:
09:40 tanda baca yang betul dalam pelbagai situasi. (Kandungan Tambahan) 1.Paparan
- Lembaran
10:40 Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: Power Point
Subjek: 1 Memahami dan membina ayat cakap ajuk dan ayat cakap pindah
B. MELAYU Aktiviti PdP: 1. Guru memberi ransangan seperti (gambar bahan/situasi/lakonan dan lain-lain).
2. Murid membaca contoh dialog.
Bil Murid: 3. Murid mengenal pasti ayat perintah yang terdapat dalam teks bacaan.
34 4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid cuba mencadangkan respons terhadap ayat perintah yang dinyatakan.
6. Kesimpulan.
P. Kurikulum: KB- Kontekstual, KB- Bacaan intensif
Nilai: Berhemah tinggi, Berhemah
EMK: Kemahiran Berfikir
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
NAMA:PN. SITI MAISARAH
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:30 日期 / Tarikh: 14-08-2020 ( 星期五 / Jumaat)
Kelas: Tema: 8-Berdaya Maju Unit: 22.1-Keperluan Sains Peta i-Think:
5B S.Kandungan: 5.3-Memahami dan membina ayat yang betul dalam pelbagai situasi. -
Masa: S.Pembelajaran : 5.3.2-Memahami dan membina ayat cakap ajuk dan ayat cakap pindah dengan menggunakan BBM:
11:00 tanda baca yang betul dalam pelbagai situasi. (Kandungan Tambahan) 1.Paparan
- Lembaran
12:00 Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: Power Point
Subjek: 1 Memahami dan membina ayat cakap ajuk dan ayat cakap pindah
B. MELAYU Aktiviti PdP: 1. Guru memberi ransangan seperti (gambar bahan/situasi/lakonan dan lain-lain).
2. Murid membaca contoh dialog.
Bil Murid: 3. Murid mengenal pasti ayat perintah yang terdapat dalam teks bacaan.
33 4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid cuba mencadangkan respons terhadap ayat perintah yang dinyatakan.
6. Kesimpulan.
P. Kurikulum: KB- Kontekstual, KB- Bacaan intensif
Nilai: Berhemah tinggi, Berhemah
EMK: Kemahiran Berfikir
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran

Tandatangan Guru Besar:___________________


(PN UNG BEE KEOW)
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
NAMA:PN. SITI MAISARAH
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:31 日期 / Tarikh: 17-08-2020 ( 星期一 / Isnin)
Kelas: Tema: 8-Berdaya Maju Unit: 23.1-Teknologi dalam Kehidupan Peta i-Think:
5K S.Kandungan: 1.5-Bercerita dan menceritakan sesuatu perkara semula dengan tepat menggunakan intonasi 1.Peta Buih
Masa: yang betul.
08:10 S.Pembelajaran : 1.5.1-Bercerita tentang sesuatu perkara dengan tepat, sebutan yang jelas, dan intonasi yang betul
- dengan menggunakan gaya bahasa yang sesuai.(Kandungan Asas)
09:10 Tema PKJR : 7-Kesesakan Lalu Lintas Akibat Kemalangan
Subjek: Fokus PKJR : 2.4-Aliran lalu lintas BBM:
1.Buku Teks
B. MELAYU H/P PKJR: 2.4.4-Menjelaskan kesesakan trafik mempengaruhi keselamatan pengguna jalan.
2.Paparan
Lembaran
Bil Murid: Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Power Point
34 1 Bercerita tentang sesuatu perkara dengan tepat, sebutan yang jelas, dan intonasi yang betul
Aktiviti PdP: 1. Set Induksi.
2. Murid mendengar arahan yang diberi oleh guru.
3. MUrid menjalankan aktiviti kumpulan.
4. Murid melakukan simulasi haiwan sambil membunyikannya.
5. Wakil murid membentang hasilan kumpulan.
P. Kurikulum: KB- Kontekstual, KB- Bacaan intensif
Nilai: Tekun
EMK: Kemahiran Berfikir
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pengajaran.Murid yang belum
menguasai akan diberi bimbingan.
Kelas: Tema: 8-Damainya Bumiku Unit: 23.1-Datukku Pencinta Alam Peta i-Think:
6B S.Kandungan: 1.6-Berbicara untuk menyampaikan maklumat tentang sesuatu perkara daripada pelbagai sumber 1.Peta Bulatan
Masa: dengan tepat secara bertatasusila.
09:40 S.Pembelajaran : 1.6.1-Berbicara duntuk mendapatkan maklumat yang tersurat dan tersirat untuk membuat
- rumusan dengan betulsecara bertatasusila. (Kandungan Asas)
10:40 Tema PKJR : 6-Akibat Tidak Mematuhi Isyarat Keselamatan
BBM:
Subjek: Fokus PKJR : 2.3-Isyarat Keselamatan Jalan
1.Buku Teks
B. MELAYU H/P PKJR: 2.3.5-Menerangkan akibat tidak mematuhi isyarat keselamatan jalan raya.

Bil Murid: Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:


38 1 Berbicara untuk menyampaikan maklumat
Aktiviti PdP: 1. Murid menonton video berkaitan tajuk.
2. murid membaca petikan yang diedarkan.
3. murid menggariskan beberapa ayat yang dibaca dalam petikan.
4. Murid membaca ayat yang telah digariskan.
5. Murid diminta mencari ragam ayat seperti ayat yang telah digariskan.
6. murid menggariskan beberapa ayat yang dibaca dalam petikan.
P. Kurikulum: KB- Bacaan intensif
Nilai: Berhemah tinggi, Tekun
EMK: Sains dan Teknologi
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pengajaran.Murid yang belum
menguasai akan diberi bimbingan.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
NAMA:PN. SITI MAISARAH
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:31 日期 / Tarikh: 17-08-2020 ( 星期一 / Isnin)
Kelas: Tema: 8-Berdaya Maju Unit: 23.1-Teknologi dalam Kehidupan Peta i-Think:
5B S.Kandungan: 1.5-Bercerita dan menceritakan sesuatu perkara semula dengan tepat menggunakan intonasi 1.Peta Buih
Masa: yang betul.
11:00 S.Pembelajaran : 1.5.1-Bercerita tentang sesuatu perkara dengan tepat, sebutan yang jelas, dan intonasi yang betul
- dengan menggunakan gaya bahasa yang sesuai.(Kandungan Asas)
12:00 Tema PKJR : 7-Kesesakan Lalu Lintas Akibat Kemalangan
BBM:
Subjek: Fokus PKJR : 2.4-Aliran lalu lintas
1.Buku Teks
B. MELAYU H/P PKJR:
2.Paparan
Lembaran
Bil Murid: Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Power Point
33 1 Bercerita tentang sesuatu perkara dengan tepat, sebutan yang jelas, dan intonasi yang betul
Aktiviti PdP: 1. Set Induksi.
2. Murid mendengar arahan yang diberi oleh guru.
3. MUrid menjalankan aktiviti kumpulan.
4. Murid melakukan simulasi haiwan sambil membunyikannya.
5. Wakil murid membentang hasilan kumpulan.
P. Kurikulum: KB- Kontekstual, KB- Bacaan intensif
Nilai: Tekun
EMK: Kemahiran Berfikir
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pengajaran.Murid yang belum
menguasai akan diberi bimbingan.

You might also like