You are on page 1of 2

Obrazac za vođenje Dnevnika metodičke prakse

Nadnevak: 28.04.2016.
Razred: 4.razred
Sat prakse: 1.sat
Školski sat: 7.sat

Nastavna cjelina: Jezik


Nastavna jedinica: Onomastika
Tip nastavnog sata: nova nastavna jedinica
Ključni pojmovi: ime, porijeklo imena

Cilj nastavne jedinice: potaknuti učenike na zanimanje o porijeklu imena, definirati čime se
bavi onomastika

Očekivani ishodi učenja:


- znanja: primjena znanja prethodnog gradiva
- vještine: povezivanje prethodno naučenog gradiva sa današnjim
- zauzimanje stajališta: iznošenje vlastitih dojmova i stajališta

Uvodni dio sata:


Nastavnica pozdravlja učenike. Nisam baš najbolje razumjela, ali mislim da je ovo bio neki
vid oglednog sata. Tek sam stigla, bila sam sama, tako da nisam shvatila, ali je bila dosta
starija nastavnica i imala je nekakvu komisiju. Sat je bio dosta slobodan. Svi učenici su stajali
u krugu.

Središnji dio sata:


Nastavnica je razgovarala s učenicima o porijeklu njihova imena. Dala im je dva portala,
učenici su upisivali na mobitelu svoje ime i čitali kako je ona prozivala. Raspravljali su, ona
im je objašnjavala, zatim su izvadili par primjera iz rječnika i zajednički komentirali.
Objašnjavala im je imena, prezimena. Zatim koja su najčešća prezimena u hrvatskome jeziku.
U ovom dijelu sata korišten je frontalni i individualni oblik rada. Od metoda korištene metoda
čitanja, dijaloška metoda, monološka metoda. Nastavna sredstva i pomagala su projektor,
čitanka i bilježnica.

Završni dio sata:


Još je jedanput ponovila sve i ispitivala učenike.
Plan ploče:
Nije ga bilo, koristila je projektor, odnosno folije.

Prilozi:
Projektor, rječnik.

Opažanja na satu:
Nije mi se svidjelo to što su učenici tražili po mobitelu porijeklo svoga imena, možda je to
trebala drugačije uraditi, sat je bio dosta slobodan, nije uspjela sve obraditi jer je zazvonilo.

You might also like