You are on page 1of 1

Príprava na vyučovaciu hodinu:

Meno a priezvisko Henrieta Dudáková


Dátum 23.10.2015
Škola ZUŠ Banská Štiavnica
Ročník štvrtý
Vyučovací predmet Hra na klavíri
Téma vyučovacej J. Haydn: Sonatína F dur – hra každou rukou samostatne
hodiny
Výchovno-vzdelávací Žiačka dokáže zahrať správne skladbu každou rukou samostatne
cieľ
Vyučovacie metódy Výklad, rozhovor, ukážka
Didaktické zásady Zásada primeranosti, postupnosti, aktivity
Didaktické prostriedky Noty, klavír, metronóm
Organizačné formy individuálne
Priebeh vyučovacej hodiny
Úvodná časť Organizačná fáza – 1 min:
Zápis do triednej knihy

Motivačná fáza - 4 min


V úvode hodiny žiačku oboznámime s cieľom
hodiny. Následne žiačku rozohráme stupnicou.

Hlavná časť Expozičná fáza – 12 min


Žiačke najskôr zahráme celú skladbu. Spoločnými
silami ju následne rozčleníme na menšie
zmysluplné úseky, ktoré očíslujeme. Žiačka tak
získa predstavu o celkovom znení skladby a  jej
štruktúre a logike. Žiačka následne zahrá
jednotlivé úseky každou rukou samostatne.
V náročnejších miestach vyznačíme prstoklady.

Fixačná fáza – 10 min:


Následne žiačka zahrá každý úsek viac krát, aby si
osvojila hudobný materiál a  prstoklad. Pri hre
dbáme na vyrovnanosť tónu a správne frázovanie
hudobných myšlienok

Záverečná časť Diagnostická fáza – 5 min:


Žiačka zahrá plynulo skladbu každou rukou
samostatne. Ak sa pri hre vyskytnú chyby,
upozorníme ju a vyznačíme kritické miesta do nôt.

Organizačná fáza – 3 min


Zápis do žiackej knižky, zadanie DÚ, ohodnotenie
žiaka
Žiačku ohodnotíme podľa jej aktivity

You might also like