You are on page 1of 3

Урок №3 Векторний графічний редактор

Урок 3. Векторний графічний редактор. Операції над об’єктами та


групами об’єктів.
Цілі:
 навчальна: навчитися орієнтуватися в інтерфейсі вікна, створювати
графічні примітиви, змінювати їхні властивості;
 розвивальна: розвивати логічне мислення, пам’ять;
 виховна: виховувати допитливість, наполегливість, прагнення навчатися
впродовж усього життя.
Очікувані результати: учень уміє створювати графічні примітиви,
використовувати панель Властивість, змінювати значення властивостей ліній та
області заповнення, зберігати документ.
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання та матеріали: презентація вчителя, роздавальний матеріал до
практичного завдання; файли-заготовки для практичного завдання.
Програмне забезпечення: програма для демонстрації презентації, програма
для створення векторних графічних зображень Inkscape.
Основні поняття уроку: назви елементів вікна програми, назви інструментів.
Наскрізні змістові лінії: здоров’я та безпека.
Хід уроку
І. Організаційний етап
 привітання
 перевірка присутніх
 перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Повторення правил поведінки та БЖД комп’ютерному класі.
Ситуаційна задача
Пролунав дзвоник на урок. Учні весело забігли до класу й натовпом ринули до
комп’ютерів. Ірина сіла за комп’ютер і поклала підручник на клавіатуру. Сашко
ввімкнув комп’ютер і, не знаючи, яку програму завантажувати, почав натискати всі
клавіші поспіль.
Завдання учням: назвати, які правила техніки безпеки порушили учні.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1. Учні зачитують розповіді про себе від імені растрового (векторного)
зображення.
2. Вправа «Збери кошик». На дошці зображено два символічні кошики —
«Векторні зображення» та «Графічні зображення». Учні отримують картки з

Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 1


Урок №3 Векторний графічний редактор

повними назвами файлів. Потрібно визначити тип зображення за форматом файлу.


Учні по черзі вкладають у відповідний кошик отримані картки.
3. Вправа «Упізнай мене». Учитель називає характеристики зображень, учні
повинні впізнати за описом тип зображення.
1) Файл зображення має розширення SVG. (Векторне)
2) У результаті збільшення зображення стає нечітким. (Растрове)
3) Зображення складається з графічних примітивів. (Векторне)
4) Фотографія. (Растрове)
5) Осінній пейзаж. (Растрове)
На дошці зображено таблицю з указаним об’єктом.
Назва об’єкта Властивість Значення властивості
Класна дошка Тип. Крейдова.
Колір. Зелений.
Розмір. 906 х 635 мм.
Час експлуатації. 3 роки.
Стан Задовільний
Учні разом з учителем заповнюють стовпці «Властивість» і «Значення
властивості».
Учні самостійно заповнюють таблицю. Після виконання завдання
обговорюють результати.
Назва об’єкта Властивість Значення властивості

ІV. Мотивація
Учитель демонструє учням малюнки, створені в графічному редакторі
Inkscape.
Запитання до учнів. А чи хотіли б ви навчитися створювати такі зображення
самостійно?
Повідомлення теми й мети уроку.
V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Робота з підручником: § 3
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером

Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 2


Урок №3 Векторний графічний редактор

1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.


2) Інструктаж учителя.
3) Практична робота за комп’ютерами.
Підручник ст. 25-27
4) Вправи для очей.
VII. Підбиття підсумків уроку
Обговорюємо
1. Для чого в графічному редакторі використовують лінійки та сітку? Як їх
відобразити на екрані?
2. Які графічні примітиви можна використати у векторному графічному
редакторі Inkscape для створення зображень?
3. Які способи заливки можна застосувати до об’єктів зображення?
4. За допомогою яких засобів графічного редактора Inkscape можна
обертати, відображати й масштабувати об’єкти?
VІІ. Домашнє завдання
Підручник § 3 ст. 21-29
VІІІ. Оцінювання роботи учнів
РЕФЛЕКСІЯ
Вправа «Мікрофон»
Продовжити речення. Учні по черзі додають по одному слову до
висловлювання «Сьогодні на уроці я дізнався…».

Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 3

You might also like