You are on page 1of 2

PRIPREMA RADA

Nastavnik: Emina Zejćirović


Škola:JU OŠ “Čelić”-PŠ “Ratkovići”
Razred:III(treći)
Datum: 24.02.2023 godine
Predmet: Matematika
TEMA: Množenje i dijeljenje do 100
Nastavna jedinica: Množenje broja 9 i brojem 9
Tip časa: a) Obrada
Nastavne metode: a) razgovor, b) pismeni radovi,
Nastavna sredstva i pomagala:a) radna sveska b.) udžbenik
Oblici rada: a) frontalni, b) individualni
Cilj sata: Učenici će usvojiti znanje množenja broja 9 i brojem 9.
Zadaci nastavnog sata:

Obrazovni:
-intrepretirati tablicu množenja jednocifrenim brojem
-upoznati način pisanja tablice množenja
-ovladati postupkom množenja brojem 9 i broja 9
-opisati motivacionu sliku

Vaspitni:
-objasniti način računanja
-izdvojiti poznato i nepoznato u zadatku
-prepričati tekstualni zadatak
-dati primjer zadatka

Funkcionalni:

-usvojiti do nivoa automatizacije tablicu množenja jednocifrenim brojem


-predvidjeti proizvode množenja brojem 9
-riješiti zadatke sa množenjem brojeva
-koristiti stečena znanja o množenju brojeva

ARTIKULACIJA NASTAVNOG SATA

UVODNI DIO :
Pregled i analiza domaće zadaće.

Najavljujem cilj sata.

Učenicima čitam pjesmu koja se nalazi na 90. strani u Udžbeniku.


GLAVNI DIO:

Učenici u Udžbeniku pronalaze 90. stranu 2. zadatak. Naizmjeničnim javljanjem učenici čitaju
izračunate proizvode množenja broja 9 i brojem 9, a ja zapisujem tablicu množenja broja 9 na tabli.

Usmenim putem zajedno sa učenicima vršim analizu 3. zadatka u Udžbeniku, a na tabli pomoću
brojevne prave iz Didaktičke kutije 3.

Učenici prepisuju zapis u svoje sveske.

Izdvajam i analiziram zajedno sa učenicima olakšicu na 91. strani koje mogu koristiti pri množenju
brojem 9.

ZAVRŠNI DIO ČASA

Učenici samostalno rješavaju u Radnoj svesci zadatke na 45. strani. Pratim rad učenika, dajem upute i
vršim korekcije ako je potrebno.

Domaća zadaća;

Udžbenik

91. str./ 4., 5. i 6. z

Nastavnik:
_________________________
Emina Zejćirović, prof. RN

You might also like