You are on page 1of 1

PRIPREMA ZA NASTAVNI SAT ( 29 )

Škola: Nastavnik:
Razred: V Datum: _______________
Nastavni predmet: Islamska vjeronauka
Nastavna tema: Ahlak
Nastavna jedinica: Ponavljanje gradiva
Tip nastavnog sata: Ponavljanje gradiva i ocjenjivanje učenika.
Oblici nastavnog rada: Frontalni i individualni
Nastavne metode: Metoda razgovora, metoda pisanih radova, metoda ilustracije..
Nastavna sredstva: Udžbenik – Vjeronauka za V razred, tabla, kreda,
Ciljevi nastavnog sata
Duhovni: Razvijanje svijesti o hrani i radu.
Odgojni: Usvajanje moralnih i intelektualnih vrijednosti.
Obrazovni: Usvajanje i sistematizacija islamskih utemeljenih obaveza.
Funkcionalni: Razvoj logičkog mišljenja i zaključivanja, zatim stvaralačke i kreativne mašte,
pamćenja i opažanja.

STRUKTURA ČASA
UVODNI DIO
Eselamu alejkum,
Na samom početku ću učenike usmjeriti na današnji problem, a to je ponavljanje gradiva i
ocjenjivanje učenika. Pošto se radi o gradivu kao što je hrana i rad učenici će objašnjavati
i govoriti neka svoja iskustva kada je u pitanju rad i hrana.

GLAVNI DIO
Slijedi usmeno provjeravanje učenika nako čega slijedi ocjenjivanje, ocjenjivanje bi trebalo
sprovesti zajedno sa čenicima tj. da i oni procijene stvarnu i zasluženu ocjenu.
( znamo da se provjeravanje registrira pomoću ocjena i na taj način se pokazuje kakav je
kvalitet znanja, svakako u ocjenu ulazi i cjelokupna aktivnost učenika u toku procesa.)

ZAVRŠNI DIO
Zadnjih deset minuta časa učenici će pokušati pomoću još nekih primjera doći do saznanja o
pravilnoj ishrani i pravilnom radu.

You might also like