Professional Documents
Culture Documents
III) SZGEK
17. Adottak a kvetkez szgek: =1252535 =444852. Szmtsd ki
a) +
b) -
c) 5
d) 3
e) 2 - 4
19. Szgmr segtsgvel rajzold meg a kvetkez szgeket: =148 =58 =215 =330
148
58
330
330-180=150
215
215-180=35
d) 3
e) 3 - 2
148+148=296
(296-180=116)
b)
a)
148
148
c)
58
148
58
148
148-58=90
e)
d)
58
58
58
58+58+58=174
1483-258=444-116=328
328-180=148
20. Szgmr segtsgvel rajzold meg a kvetkez szgeket: =158 =99 =65 =185 =359 =405
158
99
185
185-180=5
65
359
359-180=179
405
405-360=45
a)
158+99=257
(257-180=77)
d) -+
e) 4
g) 2 - 3 +
f) 3
c)
b)
158+99+65=322
322-180=142
158
99
158
158
99
99
158-99=59
d)
e)
65
4158=632
632-360=272
272-180=92
f)
158-99+65=124
2158-399+65
=316-297-65=19+65=84
272-180=92
+ = 180
4428'35"+ = 180
= 8959'60"4428'35"
= 17959'60"4428'35"
= 4531'25"
= 13531'25"
+ = 180
5858'59"+ = 180
= 8959'60"5858'59"
= 17959'60"5858'59"
= 311'1"
= 1211'1"
23. Szgmr segtsgvel rajzold meg a kvetkez szgeket: =68 =87 =125
68
125
87
Szerkeszd meg:
a) Az szg ptszgt
b) A szg cscsszgt
c) A szg kiegsztszgt
b)
c)
b)
c)
26. Rajzolj meg egy tetszleges tompaszget. Szerkeszd meg a) mellkszgt c) cscsszgt
b)
a)
2 = 51 37 '18"
2 + = 90
51 37 '18"+ = 90
= 89 59'60" 51 37 '18"
= 38 22 '42"
b)
= 2548'39"
+ = 90
2548'39"+ = 90
= 8959'60"2548'39"
= 6411'21"
c)
= 2548'39"
+ = 180
2548'39"+ = 180
= 17959'60"2548'39"
= 15411'21"
d)
6 = 154 51'54"
2 + = 18 0
154 51'54"+ = 180
= 17 959'60" 154 51'54"
= 25 8'6"
28. Az a s b prhuzamos egyeneseket metszetk a c egyenessel. Az egyik gy keletkezett szg nagysga 954127. Szmtsd ki a
maradk 7 szg nagysgt.
a
2 1
3 4
6 5
b
7 8
1 = 95 41'27"
1 + 2 = 180
3 = 95 41'27" cscsszge k
95 41'27" + 2 = 180
2 = 180 95 41'27"
2 = 84 18 '33"
4 = 84 18 '33"
6 = 84 18 '33"
8 = 84 18 '33"
2 1
3 4
6 5
7 8
1. bra
1 = 135 24 '38"
1 + 2 = 180
3 = 135 24 '38"
5 = 135 24 '38"
7 = 135 24 '38"
2 = 44 35 '22"
4 = 44 35 '22"
6 = 44 35 '22"
8 = 44 35 '22"
5 = 15 5
2. bra
5 = 75
7 = 15 7
7 = 105
= 7 = 105
= 5 = 75