You are on page 1of 2

Nastavna priprema Predmet: INFORMATIKA

Ime i prezime: Antonija Jelčić Razred: 5.


Škola: „Ivan Benković“ Broj sata: 52, 53 (blok sat)
Kataloška tema: Nadnevak:
Nastavna cjelina: Internet i elektronička pošta Vrsta sata: Kombinirani sat
Nastavna jedinica: (ponavljanje i
usustavljivanje
Ponavljanje i provjera znanja
nastavnog
sadržaja)

Ključni pojmovi: Cilj nastavnog sata:

Internet, www, elektronička pošta, upis www adrese,


pregledavanje
Web stranica, zadana riječ ili izraz (pojam) pretrage, izbor Ponoviti nastavni sadržaj i provjeriti naučene
rezultata pretrage, adrese pošiljatelja i primatelja, struktura nastavne sadržaje
poruke.

Ishodi učenja: Nastavna sredstva i pomagala:

Učenici će moći:
 definirati pojmove iz cjelina Udžbenik s CD-om, radna bilježnica,
 primijeniti stečena znanja računalo, internet, projektor, prezentacije
 praktičnim radom pokazati svoje vještine

Oblici rada (nastavni sistemi): Korelacija

Frontalni, individualni
Nastavna načela: Nastavne metode:
 Načelo individualizacije – učenici će samostalno  Metoda samostalnih vježbi – rješavanje
rješavati zadatke vlastitim tempom zadataka na računalu
 Načelo aktivnosti i razvoja – učenici će vlastitom  Metoda razgovora – potiču se misaone
aktivnošću (samostalnim rješavanjem zadataka) razvijati aktivnosti učenika i zahtjeva se
vještina njihova potpuna pažnja
 Načelo primjerenosti - svi zadaci moraju biti iz učeniku
poznatih područja

Metodičke preporuke:
 Razgovorom poticati učenike na rad i ostvarenje što boljeg rezultata
 Provjeravati znanje učenika počevši od lakših zadataka
 Zadatak se može riješiti na više načina. Ne inzistirati na jedinom „ispravnom“ rješenju

1
Organizacija metodičke jedinice Metodičko oblikovanje
 Kratko ponoviti naučeni nastavni sadržaj

Uvodni dio sata

Objasniti učenicima način na koji će biti provjereno njihovo znanje Metoda razgovora.
(10 min.)

metoda
demonstracije

Frontalni rad

Na već objašnjeni način učenici rješavaju zadane zadatke. Učeničko znanje


moguće je provjeriti praktičnim radom na računalu, rješavanjem raznih kvizova, Metoda razgovora,
Glavni dio sata

rješavanjem testova s ponuđenim odgovorima i sličnim metodama praktični rad,


(75 min.)

individualni rad
Završni dio sata
(5 min.)

Provjera uspješnosti ostvarivanja zadanih zadataka Metoda razgovora

Plan ploče:

Zapažanja i napomene nastavnika o organizaciji metodičke jedinice

You might also like