You are on page 1of 2

PRIPRAVA ZA NASTAVNI SAT PRIRODE I DRUŠTVA

Redni br.
Učitelj/ica: Nadnevak: 65.
sata:

Nastavna tema: 17. Promet Razred: 3.

Nastavna
ISPIT ZNANJA: SNALAŽENJE U PROMETU
jedinica:

Cilj: Provjeriti stečena znanja o poglavlju: Snalaženje u prometu

Ključni pojmovi: kopneni, zračni i vodeni promet

razlikovati vrste prometnica koje povezuju zavičaj s drugim mjestima, pokazati


Obrazovna
cestu ili prugu na zemljovidu zavičajne regije, razlikovati vrste gradskog
postignuća:
prijevoza, pridržavati se prometnih pravila i sigurno se kretati prometnicom
provjeriti usvojenost znanja vezano za poglavlje Promet, objasniti važnost
pismene provjere znanja kao objektivnog tipa usvojenosti naučenog gradiva,
Zadatci:
isticati važnost samostalnog rada, objasniti značenje poštovanja dogovorenih
kognitivni
pravila samostalnog rad, upoznati učenike s tipovima zadataka ispita znanja i
načinom rješavanja
osposobiti učenike za samostalan rad, osposobljavati učenike za pažljivo i
funkcionalni potpuno čitanje uputa za rad, izgrađivati kod učenika važnost pravilnog odabira
ponuđenog odgovora, razvijati sposobnost mišljenja i logičkog zaključivanja
razvijati natjecateljski duh, izgrađivati naviku samokontrole pri rješavanju
odgojni zadataka, razvijati urednosti i pažljivosti pri rješavanju ispita znanja, jačati
koncentraciju i strpljivosti pri radu
Tip nastavnog a. obrada novih
b. ponavljanje i vježbanje c. provjeravanje i ocjenjivanje
sata: nastavnih sadržaja
Nastavne usmeno rad na praktični
razgovor demonstracija pisanje crtanje
metode: izlaganje tekstu rad
Materijalna
Ispit znanja iz prirode i društva u 3.razredu
priprema:
Međupredmetna
povezanost:

Mjesto izvođenja: učionica

PLAN PLOČE
Didaktička artikulacija nastavnoga sata

Etapa DOMINANTNA AKTIVNOST


nastavnoga
sata Aktivnosti Socijalni
Aktivnosti učitelja/učiteljice
učenika oblici rada
Učiteljica/učitelj osigurava objektivne uvjete rada za
sve učenike/učenice.
Pripremaju se
za rješavanje
Najavljuje rješavanje zadataka kojim će se ispitati
ispitnih
UVODNI DIO kako su usvojili nastavne sadržaje. frontalni
zadataka.
Slušaju upute o
Dijeli učenicima ispitne zadatke i daje upute. načinu pisanja.
Naglašava da će čitati i objasniti svaki zadatak
kojeg će učenici riješiti na način na koji je zadano.

Učenici rješavaju ispitne zadatke. Učenici


individualno frontalni
PROVJERAVANJE
Po završetku rješavanja, učiteljica/učitelj pokupi rješavaju ispitne individualni
ispitne zadatke. zadatke.

Rezultati provjere se vrednuju nakon nastavnog sata.


VREDNOVANJE
REZULTATA Kvantitativna i kvalitativna analiza omogućuje učiteljici/učitelju potpun pregled znanja
PROVJERE svakog učenika/učenice, ukupan broj njegovih pozitivnih bodova te uspjeh razreda u
cjelini za svaki zadatak.

Domaća zadaća

• Detaljna prilagodba nastavnih sadržaja, kao i postupci prilagođavanja opisani su u


mjesečnom prilagođenom planu i programu izrađenom za svakoga učenika
Prilagodba za
ponaosob.
učenike s
posebnim
• Strategije i postupci podrške (metode i postupci prilagodbe/individualizacije te
potrebama
aktivnosti učenika opisani su u godišnjem individualiziranom planu i programu
izrađenog za svakoga učenika ponaosob).

Bilješke učitelja

You might also like