You are on page 1of 36

ÕPPE- JA KASVATUSTEGEVUSE VAATLUSPÄEVIK

Asutus : Türi Põhikool


Tegevustes osalejate vanus: I klass
Tegevustes osalejate arv: 21
Tegevuse liik: muusikatund
Teema: muusikaõpetus
Õpetaja nimi: Tea Saar
Vaatleja: Mattias Simson
Kuupäev: 24. Jaanuar

Nädala/Perioodi eesmärgid: Rütmipilli kasutamine laulu saateks

ÕPETAJA TEGEVUS

Õpieesmärgid Jätta meelde ja kasutada erievaid rütmipille


laulu salmis ja refräänis

Tegevuse Kuna laulud olid eelmises tunnis õpitud, siis


planeerimine, meloodia oli juba tuttav.
integratsioon

Uue õpetamine Salm ja refrään olid erineva rütmiga ja laste


ülesanne oli mängida pilli erinevate
rütmidega
Õpetaja Õpetaja on pädev
Ainetundmine, ainepädevus

Õpimeetodid Õpetatakse kaja meetodil – õpetaja ees,


lapsed kordavad

Koostöö, Mõned lapsed vajasid rohkem aega,


kaasamine nendega korrati eraldi.

Aja kasutamine Aeg oli planeeritud mõistlikult


Õppevahendid Rütmipilli (trianglid, marakad, kilgipillid)

Eesmärgi Esimeses klassis numbrilisi hindeid ei


saavutamise panda, lapsed said suulise hinnangu.
hindamine

KOKKUVÕTE Tund läbiti edukalt.

OSALEJATE TEGEVUS

Uute teadmiste ja Õpilased õppisid rütmipille õiges rütmis


oskuste mängima
omandamine

Õpimeetodite sobivus sihtgrupile Sobiv

Koostöö, suhted Õpetaja on lastega sõbralik ja kannatlik

Osalejate valikuvõimalused Algul jagas rütmipillid õpetaja ise ja hiljem


said lapsed pille omavahel vahetada

Tegevuste individualiseerimine Õpetaja juhendas õpilast kes ei osanud


rütmi hoida.

Õppevahendite kasutamine Hea

Aja kasutamine Aeg oli kasutatud hästi


Tagasiside tegevuses osalejatele Õpetaja kiitis õpilasi, kui neil mäng
õnnestus

KOKKUVÕTE Õpilane sai hästi hakkama

Tunni tugevad küljed

Hästi planeeritud, hea tulemusega.

Tunni nõrgad küljed

Klassis oli rahutuid lapsi


ÕPPE- JA KASVATUSTEGEVUSE VAATLUSPÄEVIK

Asutus : Türi Põhikool


Tegevustes osalejate vanus: I klass
Tegevustes osalejate arv: 17
Tegevuse liik: muusikatund
Teema: muusikaõpetus
Õpetaja nimi: Tea Saar
Vaatleja: Mattias Simson
Kuupäev: 20. Jaanuar

Nädala/Perioodi eesmärgid: Rütmipilli kasutamine laulu saateks

ÕPETAJA TEGEVUS

Õpieesmärgid Jätta meelde ja kasutada erievaid rütmipille


laulu salmis ja refräänis

Tegevuse Kuna laulud olid eelmises tunnis õpitud, siis


planeerimine, meloodia oli juba tuttav.
integratsioon

Uue õpetamine Salm ja refrään olid erineva rütmiga ja laste


ülesanne oli mängida pilli erinevate
rütmidega
Õpetaja Õpetaja on pädev
Ainetundmine, ainepädevus

Õpimeetodid Õpetatakse kaja meetodil – õpetaja ees,


lapsed kordavad

Koostöö, Mõned lapsed vajasid rohkem aega,


kaasamine nendega korrati eraldi.

Aja kasutamine Aeg oli planeeritud mõistlikult


Õppevahendid Rütmipillid (trianglid, marakad, kilgipillid),
kergest materjalist lumehelbed.

Eesmärgi Esimeses klassis numbrilisi hindeid ei


saavutamise panda, lapsed said suulise hinnangu.
hindamine

KOKKUVÕTE Tund läbiti edukalt.

OSALEJATE TEGEVUS

Uute teadmiste ja Õpilased õppisid rütmipille õiges rütmis


oskuste mängima ja lumehelbeid lennutama
omandamine konkreetses rütmis.

Õpimeetodite sobivus sihtgrupile Sobiv

Koostöö, suhted Õpetaja on lastega sõbralik ja kannatlik

Osalejate valikuvõimalused Algul jagas rütmipillid õpetaja ise ja hiljem


said lapsed pille omavahel vahetada. Pool
klassist mängis lumehelvestega, teine pool
rütmipillidega
Tegevuste individualiseerimine Õpetaja juhendas õpilast kes ei osanud
rütmi hoida.

Õppevahendite kasutamine Hea

Aja kasutamine Aeg oli kasutatud hästi


Tagasiside tegevuses osalejatele Õpetaja kiitis õpilasi, kui neil mäng
õnnestus

KOKKUVÕTE Õpilane sai hästi hakkama

Tunni tugevad küljed

Hästi planeeritud, hea tulemusega.

Tunni nõrgad küljed

Klassis oli rahutuid lapsi. Lapsed läksid lumehelvestega mängimisega hoogu.


ÕPPE- JA KASVATUSTEGEVUSE VAATLUSPÄEVIK

Asutus : Türi Põhikool


Tegevustes osalejate vanus: I klass
Tegevustes osalejate arv: 20
Tegevuse liik: muusikatund
Teema: muusikaõpetus
Õpetaja nimi: Tea Saar
Vaatleja: Mattias Simson
Kuupäev: 22. Jaanuar

Nädala/Perioodi eesmärgid: Muusikaliste väljendusvahendite õppimine

ÕPETAJA TEGEVUS

Õpieesmärgid Õpetada muusikalisi termineid (piano, forte,


crescendo, diminuendo)

Tegevuse -
planeerimine,
integratsioon

Uue õpetamine Õpetaja õpetab mõisteid läbi mängu –


lumepallist lumememmeks ja
lumememmest taas lumepalliks
Õpetaja Õpetaja on pädev
Ainetundmine, ainepädevus

Õpimeetodid Mäng, liikumine ja muusika kuulamine.

Koostöö, Kõik lapsed mängivad kaasa ja on huvitatud.


kaasamine

Aja kasutamine Aeg oli planeeritud mõistlikult


Õppevahendid Valged heegeldatud pallid.

Eesmärgi Esimeses klassis numbrilisi hindeid ei


saavutamise panda, lapsed said suulise hinnangu.
hindamine

KOKKUVÕTE Tund läbiti edukalt.

OSALEJATE TEGEVUS

Uute teadmiste ja Lapsed teavad itaaliakeelseid mõisteid ja


oskuste tunnevad muusikas nende mõju.
omandamine

Õpimeetodite sobivus sihtgrupile Sobiv

Koostöö, suhted Õpetaja on lastega sõbralik ja kannatlik

Osalejate valikuvõimalused Haige põlvega poiss ei pidanud mängus


osalema.

Tegevuste individualiseerimine Toimis koostöö.

Õppevahendite kasutamine Hea

Aja kasutamine Aeg oli kasutatud hästi


Tagasiside tegevuses osalejatele Õpetaja kiitis õpilasi, kui neil mäng
õnnestus.

KOKKUVÕTE Õpilane sai hästi hakkama

Tunni tugevad küljed

Hästi planeeritud, hea tulemusega.

Tunni nõrgad küljed

Pärast tundi oli söögivahetund ja lapsed olid ärevil.


ÕPPE- JA KASVATUSTEGEVUSE VAATLUSPÄEVIK

Asutus : Türi Põhikool


Tegevustes osalejate vanus: II klass
Tegevustes osalejate arv: 17
Tegevuse liik: muusikatund
Teema: muusikaõpetus
Õpetaja nimi: Tea Saar
Vaatleja: Mattias Simson
Kuupäev: 20. Jaanuar

Nädala/Perioodi eesmärgid: Regilaul ja laulumäng

ÕPETAJA TEGEVUS

Õpieesmärgid Õpetada lastele laulumäng “väravamäng”

Tegevuse -
planeerimine,
integratsioon

Uue õpetamine Laulumäng “väravamäng” lauldakse


kohapeal läbi, õpetaja laulab ette, lapsed
kordavad. Kui laulu sõnad on peas, õpitakse
liikumine.
Õpetaja Õpetaja on pädev
Ainetundmine, ainepädevus

Õpimeetodid Mäng, liikumine.

Koostöö, Kõik lapsed mängivad kaasa ja on huvitatud.


kaasamine

Aja kasutamine Aeg oli planeeritud mõistlikult


Õppevahendid Õpik.

Eesmärgi Tüdrukutel jäid sõnad paremini meelde.


saavutamise Liikumisega said kõik hakkama.
hindamine

KOKKUVÕTE Tund läbiti edukalt.

OSALEJATE TEGEVUS

Uute teadmiste ja Lapsed saavad mängida seda mängu ka


oskuste iseseisvalt, kuna mäng on lihtne ja kaasab
omandamine paljuid.

Õpimeetodite sobivus sihtgrupile Sobiv

Koostöö, suhted Õpetaja on lastega sõbralik ja kannatlik

Osalejate valikuvõimalused Lapsed valisid, et mängivad kaasa.

Tegevuste individualiseerimine Toimis koostöö.

Õppevahendite kasutamine Hea

Aja kasutamine Aeg oli kasutatud hästi


Tagasiside tegevuses osalejatele Õpetaja kiitis õpilasi, kui neil mäng
õnnestus.

KOKKUVÕTE Õpilased said hästi hakkama

Tunni tugevad küljed

Hästi planeeritud, hea tulemusega.

Tunni nõrgad küljed

Tunni aega jäi väheks, et kõik saaksid väravast läbi käia (“väravamäng”)
ÕPPE- JA KASVATUSTEGEVUSE VAATLUSPÄEVIK

Asutus : Türi Põhikool


Tegevustes osalejate vanus: II klass
Tegevustes osalejate arv: 17
Tegevuse liik: muusikatund
Teema: muusikaõpetus
Õpetaja nimi: Tea Saar
Vaatleja: Mattias Simson
Kuupäev: 21. Jaanuar

Nädala/Perioodi eesmärgid: Rütmide harjutamine djembedel

ÕPETAJA TEGEVUS

Õpieesmärgid Õpetada lastele rütmis mängimist

Tegevuse Koolil on olemas klassitäie lastele trummid,


planeerimine, trummid on erineva suurusega.
integratsioon

Uue õpetamine Lapsed õpivad trumme hoidma ja mängima


kahe käega.

Õpetaja Õpetaja on pädev


Ainetundmine, ainepädevus

Õpimeetodid Kajameetod.

Koostöö, Kõik lapsed saavad trummi, istutakse ringis.


kaasamine

Aja kasutamine Aeg oli planeeritud mõistlikult


Õppevahendid Djembed.

Eesmärgi Lapsed on rütmitunnetuselt erineva


saavutamise tasemega ja seepärast ei ole mängutase
hindamine ühtlane. On näha, et osa lapsi naudib
pillimängu rohkem, kui teised.

KOKKUVÕTE Tund läbiti edukalt.

OSALEJATE TEGEVUS

Uute teadmiste ja Lastel on parem rütmitaju.


oskuste
omandamine

Õpimeetodite sobivus sihtgrupile Sobiv

Koostöö, suhted Õpetaja on lastega sõbralik ja kannatlik

Osalejate valikuvõimalused Õpetaja jagab trummid ise, kuna kõik


tahavad mängida kõige suuremat djembet.
Iga natukese aja tagant liiguvad trummid
järgmise kätte – kõik saavad suurt djembet
mängida.
Tegevuste individualiseerimine Õpetaja kasutab rondo vormi. Salmi osas
saavad lapsed improviseerida oma lugusid.

Õppevahendite kasutamine Hea

Aja kasutamine Aeg oli kasutatud hästi


Tagasiside tegevuses osalejatele Õpetaja kiitis õpilasi, kui neil mäng
õnnestus.

KOKKUVÕTE Õpilased said hästi hakkama

Tunni tugevad küljed

Hästi planeeritud, hea tulemusega.

Tunni nõrgad küljed

Kuna djembed teevad valju häält, siis kõigile see ei pruugi sobida.
ÕPPE- JA KASVATUSTEGEVUSE VAATLUSPÄEVIK

Asutus : Türi Põhikool


Tegevustes osalejate vanus: II klass
Tegevustes osalejate arv: 18
Tegevuse liik: muusikatund
Teema: muusikaõpetus
Õpetaja nimi: Tea Saar
Vaatleja: Mattias Simson
Kuupäev: 23. Jaanuar

Nädala/Perioodi eesmärgid: Eesti rahvatants

ÕPETAJA TEGEVUS

Õpieesmärgid Õpetada lastele Eesti rahvatants ja -laul


“Kaera-Jaan”

Tegevuse Muusikaklass on piisavalt suur ja laudu saab


planeerimine, lükata kokku, et tekiks tantsuruum.
integratsioon

Uue õpetamine Õpetaja mängib klaveril “Kaera-Jaani”


muusikat ja küsib, kas keegi on seda
kuulnud. Kuna lasteaias on mõned seda
õppinud, siis nemad esinevad teistele.
Õpetaja Õpetaja on pädev
Ainetundmine, ainepädevus

Õpimeetodid Liikumine, tants, videonäide.

Koostöö, Kõik lapsed tantsivad


kaasamine

Aja kasutamine Aeg oli planeeritud mõistlikult


Õppevahendid Õpik

Eesmärgi Lapsed on rütmitunnetuselt erineva


saavutamise tasemega, sammud ja tegevuse järjekord ei
hindamine jää meelde.

KOKKUVÕTE Tund läbiti edukalt.

OSALEJATE TEGEVUS

Uute teadmiste ja Lapsed tunnevad ära selle tantsu, kui nad


oskuste seda kuskil näevad ja kuna seda tantsitakse
omandamine tundides ka edaspidi, siis saavad selle ka
selgeks.

Õpimeetodite sobivus sihtgrupile Sobiv

Koostöö, suhted Õpetaja on lastega sõbralik ja kannatlik

Osalejate valikuvõimalused Lapsed saavad ise valida paarilise.

Tegevuste individualiseerimine Tants on koostöö terve klassiga.

Õppevahendite kasutamine Hea

Aja kasutamine Aeg oli kasutatud hästi


Tagasiside tegevuses osalejatele Õpetaja kiitis õpilasi, kui neil tants õnnestus.

KOKKUVÕTE Õpilased said hästi hakkama

Tunni tugevad küljed

Hästi planeeritud, hea tulemusega.

Tunni nõrgad küljed

Klassi põrand vetrub, naaberklassi õpetaja tuli küsima, mis te teete.


ÕPPE- JA KASVATUSTEGEVUSE VAATLUSPÄEVIK

Asutus : Türi Põhikool


Tegevustes osalejate vanus: III klass
Tegevustes osalejate arv: 16
Tegevuse liik: muusikatund
Teema: muusikaõpetus
Õpetaja nimi: Tea Saar
Vaatleja: Mattias Simson
Kuupäev: 20. Jaanuar

Nädala/Perioodi eesmärgid: Tants

ÕPETAJA TEGEVUS

Õpieesmärgid Tutvustada erinevaid tantsuliike, võrrelda


menuetti ja polkat.

Tegevuse -
planeerimine,
integratsioon

Uue õpetamine Vaadatakse videost polka ja menuetti tantsu


näiteid. Õpetaja õpetab polka põhisammu.
Lapsed loevad õpikust polka ja menuetti
kohta, hiljem täidavad töövihikut.
Õpetaja Õpetaja on pädev
Ainetundmine, ainepädevus

Õpimeetodid Liikumine, tants, videonäide.

Koostöö, Õpetaja kutsib klassiette kaks last, kes on


kaasamine tantsinud rahvatantsus ja palub neil näidata
polka sammu pööreldes.

Aja kasutamine Aeg oli planeeritud mõistlikult


Õppevahendid Õpik, töövihik.

Eesmärgi Lapsed on rütmitunnetuselt erineva


saavutamise tasemega, sammud ja tegevuse järjekord ei
hindamine jää meelde.

KOKKUVÕTE Tund läbiti edukalt.

OSALEJATE TEGEVUS

Uute teadmiste ja Lapsed oskavad kuulamise järgi eristada


oskuste menuetti ja polkat
omandamine

Õpimeetodite sobivus sihtgrupile Sobiv

Koostöö, suhted Õpetaja on lastega sõbralik ja kannatlik

Osalejate valikuvõimalused -

Tegevuste individualiseerimine -

Õppevahendite kasutamine Hea

Aja kasutamine Aeg oli kasutatud hästi


Tagasiside tegevuses osalejatele Õpetaja aitab lastel leida õigeid vastuseid
töövihiku küsimustele.

KOKKUVÕTE Õpilased said hästi hakkama

Tunni tugevad küljed

Hästi planeeritud, hea tulemusega.

Tunni nõrgad küljed

-
ÕPPE- JA KASVATUSTEGEVUSE VAATLUSPÄEVIK

Asutus : Türi Põhikool


Tegevustes osalejate vanus: III klass
Tegevustes osalejate arv: 15
Tegevuse liik: muusikatund
Teema: muusikaõpetus
Õpetaja nimi: Tea Saar
Vaatleja: Mattias Simson
Kuupäev: 21. Jaanuar

Nädala/Perioodi eesmärgid: Astmed noodijoontel

ÕPETAJA TEGEVUS

Õpieesmärgid Korrata astmete paigutamist noodijoontele

Tegevuse Kuigi astmete kirjutamine noodijoontele ei


planeerimine, ole uus on siiski mõned, kes seda iseseisvalt
integratsioon ei oska. Seega alustab õpetaja tundi
lihtsamatest ülesannetest.

Uue õpetamine Tunnis ei õpetata uut vaid korratatakse


õpitut.

Õpetaja Õpetaja on pädev


Ainetundmine, ainepädevus

Õpimeetodid Õpetaja kasutab magnettahvlit ja


magnetnoote, palub lastel need paigutada
õigetesse kohtadesse. Hiljem kasutatakse
kriiditahvlit ja töövihikut.
Koostöö, Õpetaja selgitab kogu klassile ja palub lastel
kaasamine tahvli juures ülesandeid lahendada.

Aja kasutamine Aeg oli planeeritud mõistlikult


Õppevahendid Õpik, töövihik.

Eesmärgi Mõned lapsed vajavad veel järeleaitamist.


saavutamise Õpetaja lepib kokku konsultatsiooni aja.
hindamine

KOKKUVÕTE Tund läbiti edukalt.

OSALEJATE TEGEVUS

Uute teadmiste ja Korratakse vanu reegleid-


oskuste
omandamine

Õpimeetodite sobivus sihtgrupile Sobiv

Koostöö, suhted Õpetaja on lastega sõbralik ja kannatlik

Osalejate valikuvõimalused -

Tegevuste individualiseerimine Õpetaja juhendab mahajääjaid eraldi nende


laua juures.

Õppevahendite kasutamine Hea

Aja kasutamine Aeg oli kasutatud hästi


Tagasiside tegevuses osalejatele -

KOKKUVÕTE Õpilased said hästi hakkama

Tunni tugevad küljed

Hästi planeeritud, hea tulemusega.

Tunni nõrgad küljed

Kirjalikud tööd ei ole laste lemmikud, nad tahaksid rohkem liikuda.


ÕPPE- JA KASVATUSTEGEVUSE VAATLUSPÄEVIK

Asutus : Türi Põhikool


Tegevustes osalejate vanus: III klass
Tegevustes osalejate arv: 20
Tegevuse liik: muusikatund
Teema: muusikaõpetus
Õpetaja nimi: Tea Saar
Vaatleja: Mattias Simson
Kuupäev: 24. Jaanuar

Nädala/Perioodi eesmärgid: Plokkflöödi algõpe

ÕPETAJA TEGEVUS

Õpieesmärgid Omandada lihtsamad võtted

Tegevuse Õpilastel, kellel on kodus plokkflööt, on


planeerimine, palutud need kaasa võtta.
integratsioon

Uue õpetamine Eelmises tunnis õpiti plokkflöödi hoidmist ja


Si-nooti, siis tegeletakse selle kordamisega.
Õpetatakse juurde La ja Sol.
Õpetaja Õpetaja on pädev
Ainetundmine, ainepädevus

Õpimeetodid Kajameetod, jälgimine, kuulamine.

Koostöö, Kõik õpilased mängivad ja on motiveeritud.


kaasamine

Aja kasutamine Aeg oli planeeritud mõistlikult


Õppevahendid Plokkflööt

Eesmärgi Mõned lapsed käivad muusikakoolis, nende


saavutamise jaoks on mängimine lihtne. Aeglasemaid
hindamine juhendavad nii muusikakooli lapsed kui ka
juhendaja.

KOKKUVÕTE Tund läbiti edukalt.

OSALEJATE TEGEVUS

Uute teadmiste ja Lapsed oskavad pilli hoida ja mängida Si, La


oskuste ja Sol-nooti.
omandamine

Õpimeetodite sobivus sihtgrupile Sobiv

Koostöö, suhted Õpetaja on lastega sõbralik ja kannatlik

Osalejate valikuvõimalused -

Tegevuste individualiseerimine Õpetamine toimub nii õpilaste kui ka õpetaja


juhendamisel.

Õppevahendite kasutamine Hea

Aja kasutamine Aeg oli kasutatud hästi


Tagasiside tegevuses osalejatele Õpetaja juhib tähelepanu pilli õigele
hoidmisele ja puhumistehnikale.

KOKKUVÕTE Õpilased said hästi hakkama

Tunni tugevad küljed

Hästi planeeritud, hea tulemusega.

Tunni nõrgad küljed

Lapsed ei suuda olla kannatlikud ja tahavad puhuda ka ilma selleks luba andmata.
ÕPPE- JA KASVATUSTEGEVUSE VAATLUSPÄEVIK

Asutus : Türi Põhikool


Tegevustes osalejate vanus: IV klass
Tegevustes osalejate arv: 15
Tegevuse liik: muusikatund
Teema: muusikaõpetus
Õpetaja nimi: Tea Saar
Vaatleja: Mattias Simson
Kuupäev: 24. Jaanuar

Nädala/Perioodi eesmärgid: Pillide tutvustamine

ÕPETAJA TEGEVUS

Õpieesmärgid Tutvustada pillirühmi – klahvpillid,


puhkpillid, löökpillid, keelpillid.

Tegevuse Kuna klassis on muusikakooli lapsi, on


planeerimine, õpetaja palunud valmistuda klaveriõpilasel
integratsioon esinemiseks.

Uue õpetamine Tutvutakse klahvpillidega. Õpilased loevad


õpikust klahvpillide kohta ja täidavad
töövihikus ülesande.
Õpetaja Õpetaja on pädev
Ainetundmine, ainepädevus

Õpimeetodid Klahvpillide kohta loetakse õpikust,


vaadatakse videonäiteid, kuulatakse
klassikaaslase esinemist ja uuritakse
pianiino sisemust. Õpetaja lammutab klaveri
lahti.
Koostöö, Pooled lapsed uurivad pianiinot, teised
kaasamine lapsed proovivad mängida akordionit.
Aja kasutamine Aeg oli planeeritud mõistlikult

Õppevahendid Õpik, töövihik, pianiino, akordion.

Eesmärgi Lapsed olid motiveeritud ja põnevil


saavutamise
hindamine

KOKKUVÕTE Tund läbiti edukalt.

OSALEJATE TEGEVUS

Uute teadmiste ja Lapsed said teada klaveri ehitusest ja


oskuste akordioni tööpõhimõttest.
omandamine

Õpimeetodite sobivus sihtgrupile Sobiv

Koostöö, suhted Õpetaja on lastega sõbralik ja kannatlik

Osalejate valikuvõimalused -Õpilased said valida kumba pilli nad


esimesena uurivad

Tegevuste individualiseerimine Iga õpilane sai ise mängida akordionit.

Õppevahendite kasutamine Hea


Aja kasutamine Aeg oli kasutatud hästi

Tagasiside tegevuses osalejatele Õpilased oleks soovinud rohkem aega, et


pillidega tutvuda.

KOKKUVÕTE Õpilased said hästi hakkama

Tunni tugevad küljed

Hästi planeeritud, hea tulemusega.

Tunni nõrgad küljed

See teema vajaks pikemat tundi.


ÕPPE- JA KASVATUSTEGEVUSE VAATLUSPÄEVIK

Asutus : Türi Põhikool


Tegevustes osalejate vanus: IV klass
Tegevustes osalejate arv: 18
Tegevuse liik: muusikatund
Teema: muusikaõpetus
Õpetaja nimi: Tea Saar
Vaatleja: Mattias Simson
Kuupäev: 23. Jaanuar

Nädala/Perioodi eesmärgid: Pillide tutvustamine

ÕPETAJA TEGEVUS

Õpieesmärgid Tutvustada pillirühmi – klahvpillid,


puhkpillid, löökpillid, keelpillid.

Tegevuse Õpetaja palus kahel tšelloõpilasel tutvistada


planeerimine, oma pilli.
integratsioon

Uue õpetamine Tutvustatakse keelpille.

Õpetaja Õpetaja on pädev


Ainetundmine, ainepädevus

Õpimeetodid Õpilased lugesid õpikust keelpillide kohta ja


täitsid töövihikut.

Koostöö, Õpilased said muusikakooli laste käest


kaasamine küsida küsimusi

Aja kasutamine Aeg oli planeeritud mõistlikult


Õppevahendid Õpik, töövihik.

Eesmärgi Lapsed olid motiveeritud ja põnevil


saavutamise
hindamine

KOKKUVÕTE Tund läbiti edukalt.

OSALEJATE TEGEVUS

Uute teadmiste ja Lapsed said teada tšello ehitusest ja tutvusid


oskuste õpiku järgi teiste keelpillidega.
omandamine

Õpimeetodite sobivus sihtgrupile Sobiv

Koostöö, suhted Õpetaja on lastega sõbralik ja kannatlik

Osalejate valikuvõimalused -

Tegevuste individualiseerimine -

Õppevahendite kasutamine Hea

Aja kasutamine Aeg oli kasutatud hästi


Tagasiside tegevuses osalejatele Õpilased oleks soovinud tšellot päriselt näha
ja proovida.

KOKKUVÕTE Õpilased said hästi hakkama

Tunni tugevad küljed

Hästi planeeritud, hea tulemusega.

Tunni nõrgad küljed

See teema vajaks pikemat tundi.


ÕPPE- JA KASVATUSTEGEVUSE VAATLUSPÄEVIK

Asutus : Türi Põhikool


Tegevustes osalejate vanus: IV klass
Tegevustes osalejate arv: 17
Tegevuse liik: muusikatund
Teema: muusikaõpetus
Õpetaja nimi: Tea Saar
Vaatleja: Mattias Simson
Kuupäev: 21. Jaanuar

Nädala/Perioodi eesmärgid: Pillide tutvustamine

ÕPETAJA TEGEVUS

Õpieesmärgid Tutvustada pillirühmi – klahvpillid,


puhkpillid, löökpillid, keelpillid.

Tegevuse -
planeerimine,
integratsioon

Uue õpetamine Tutvutakse klahvpillidega. Õpilased loevad


õpikust klahvpillide kohta ja täidavad
töövihikus ülesande.
Õpetaja Õpetaja on pädev
Ainetundmine, ainepädevus

Õpimeetodid Klahvpillide kohta loetakse õpikust,


vaadatakse videonäiteid, kuulatakse
klassikaaslase esinemist ja uuritakse
pianiino sisemust. Õpetaja lammutab klaveri
lahti. Vaadatakse videot Türi Muusikakooli
klavessiiniõpetaja mängust.
Koostöö, Pooled lapsed uurivad pianiinot, teised
kaasamine lapsed proovivad mängida akordionit.
Aja kasutamine Aeg oli planeeritud mõistlikult

Õppevahendid Õpik, töövihik, pianiino, akordion.

Eesmärgi Lapsed olid motiveeritud ja põnevil


saavutamise
hindamine

KOKKUVÕTE Tund läbiti edukalt.

OSALEJATE TEGEVUS

Uute teadmiste ja Lapsed said teada klaveri ehitusest ja


oskuste akordioni tööpõhimõttest.
omandamine

Õpimeetodite sobivus sihtgrupile Sobiv

Koostöö, suhted Õpetaja on lastega sõbralik ja kannatlik

Osalejate valikuvõimalused -Õpilased said valida kumba pilli nad


esimesena uurivad

Tegevuste individualiseerimine Iga õpilane sai ise mängida akordionit.

Õppevahendite kasutamine Hea


Aja kasutamine Aeg oli kasutatud hästi

Tagasiside tegevuses osalejatele Õpilased oleks soovinud rohkem aega, et


pillidega tutvuda.

KOKKUVÕTE Õpilased said hästi hakkama

Tunni tugevad küljed

Hästi planeeritud, hea tulemusega.

Tunni nõrgad küljed

See teema vajaks pikemat tundi.

You might also like