You are on page 1of 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI DAN

KESIHATAN TINGKATAN 1

MATAPELAJARAN PJ MASA 1 Jam


1C – 0810-0910 9.1.2017- Isnin
KELAS TARIKH
1B – 0910-1010
TAJUK Kemahiran Olahraga Asas (Teori)
1.7.1 Melakukan lari pecut dengan menggunakan blok permulaan
2.7.1 Mengenal pasti kedudukan pusat graviti semasa kedudukan ‘ke garisan’ dan
STANDARD
‘sedia’
PEMBELAJARAN
5.2.1 Mempamerkan keseronokan semasa melakukan aktiviti.

Pada akhir pembelajaran, murid dapat:


1. Melakukan lari pecut dengan menggunakan blok permulaan.
OBJEKTIF PELAJARAN 2. Mengenal pasti kedudukan pusat graviti semasa kedudukan ‘ke garisan’
dan ‘sedia’.
3. Mempamerkan keseronokan semasa melakukan aktiviti
1. Memanaskan badan
2. Reaksi Pancaindera
Aktiviti PdP
3. Ke Garisan dan Sedia
4. Blok dan Lari

EMK Kreativiti dan Inovasi

BBB (Bahan Bantu Belajar)Blok permulaan, wisel, tali, kon

Penilaian PdP

Refleksi

MATAPELAJARAN PJ MASA 1 Jam


1C – 0710-0810 10.1.2017- Selasa
1F - 0810-0910
KELAS TARIKH
1G-1030-1130

TAJUK Kemahiran Olahraga Asas


1.7.1 Melakukan lari pecut dengan menggunakan blok permulaan
2.7.1 Mengenal pasti kedudukan pusat graviti semasa kedudukan ‘ke garisan’ dan
STANDARD
‘sedia’
PEMBELAJARAN
5.2.1 Mempamerkan keseronokan semasa melakukan aktiviti.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI DAN
KESIHATAN TINGKATAN 1

Pada akhir pembelajaran, murid dapat:


1. Melakukan lari pecut dengan menggunakan blok permulaan.
OBJEKTIF PELAJARAN 2. Mengenal pasti kedudukan pusat graviti semasa kedudukan ‘ke garisan’
dan ‘sedia’.
3. Mempamerkan keseronokan semasa melakukan aktiviti
1. Memanaskan badan
2. Reaksi Pancaindera
Aktiviti PdP
3. Ke Garisan dan Sedia
4. Blok dan Lari
EMK Kreativiti dan Inovasi

BBB (Bahan Bantu Belajar)Blok permulaan, wisel, tali, kon


Penilaian PdP

Refleksi

MATAPELAJARAN PJ MASA 1 Jam


1B – 0910-1010 11.1.2017- Rabu
KELAS 1A-1030-1130 TARIKH
1D- 1130-1230
TAJUK Kemahiran Olahraga Asas
1.7.1 Melakukan lari pecut dengan menggunakan blok permulaan
2.7.1 Mengenal pasti kedudukan pusat graviti semasa kedudukan ‘ke garisan’ dan
STANDARD
‘sedia’
PEMBELAJARAN
5.2.1 Mempamerkan keseronokan semasa melakukan aktiviti.

Pada akhir pembelajaran, murid dapat:


1. Melakukan lari pecut dengan menggunakan blok permulaan.
OBJEKTIF PELAJARAN 2. Mengenal pasti kedudukan pusat graviti semasa kedudukan ‘ke garisan’ dan
‘sedia’.
3. Mempamerkan keseronokan semasa melakukan aktiviti
1. Memanaskan badan
2. Reaksi Pancaindera
Aktiviti PdP
3. Ke Garisan dan Sedia
4. Blok dan Lari

Penilaian PdP
EMK Kreativiti dan Inovasi

BBB (Bahan Bantu Belajar)Blok permulaan, wisel, tali, kon


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI DAN
KESIHATAN TINGKATAN 1

Refleksi

MATAPELAJARAN PJ MASA 1 Jam


1E-0710-0810 12.1.2017- Khamis
KELAS 1F- 0840-0940 TARIKH
1G- 1130-1230
TAJUK Kemahiran Olahraga Asas
1.7.1 Melakukan lari pecut dengan menggunakan blok permulaan
2.7.1 Mengenal pasti kedudukan pusat graviti semasa kedudukan ‘ke garisan’ dan
STANDARD
‘sedia’
PEMBELAJARAN
5.2.1 Mempamerkan keseronokan semasa melakukan aktiviti.

Pada akhir pembelajaran, murid dapat:


1. Melakukan lari pecut dengan menggunakan blok permulaan.
OBJEKTIF PELAJARAN 2. Mengenal pasti kedudukan pusat graviti semasa kedudukan ‘ke garisan’ dan
‘sedia’.
3. Mempamerkan keseronokan semasa melakukan aktiviti
1. Memanaskan badan
2. Reaksi Pancaindera
Aktiviti PdP
3. Ke Garisan dan Sedia
4. Blok dan Lari

Penilaian PdP
EMK Kreativiti dan Inovasi

BBB (Bahan Bantu Belajar)Blok permulaan, wisel, tali, kon


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI DAN
KESIHATAN TINGKATAN 1

Refleksi

MATAPELAJARAN PJ MASA 1 Jam


1A – 0710-0910 13.1.2017-Jumaat
KELAS 1E – 0810-0910 TARIKH
1D – 0930-1030
TAJUK Kemahiran Olahraga Asas
1.7.1 Melakukan lari pecut dengan menggunakan blok permulaan
2.7.1 Mengenal pasti kedudukan pusat graviti semasa kedudukan ‘ke garisan’ dan
STANDARD
‘sedia’
PEMBELAJARAN
5.2.1 Mempamerkan keseronokan semasa melakukan aktiviti.

Pada akhir pembelajaran, murid dapat:


1. Melakukan lari pecut dengan menggunakan blok permulaan.
OBJEKTIF PELAJARAN 2. Mengenal pasti kedudukan pusat graviti semasa kedudukan ‘ke garisan’
dan ‘sedia’.
3. Mempamerkan keseronokan semasa melakukan aktiviti
1. Memanaskan badan
2. Reaksi Pancaindera
Aktiviti PdP
3. Ke Garisan dan Sedia
4. Blok dan Lari

EMK Kreativiti dan Inovasi

BBB (Bahan Bantu Belajar)Blok permulaan, wisel, tali, kon


Penilaian PdP

Refleksi
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI DAN
KESIHATAN TINGKATAN 1

MATAPELAJARAN PJ MASA 1 Jam


Peralihan – 1030-1200 9.1.2017- Isnin
KELAS TARIKH
PJ : 1. KECERGASAN FIZIKAL- 1.1 Komponen2 kecergasan fizikal
TAJUK
STANDARD
1.1 Komponen2 kecergasan fizikal
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1. Menyatakan komponen-komponen kecergasan fizikal berasaskan kesihatan
OBJEKTIF PELAJARAN & berasaskan kemahiran motor.
2. Bersyukur kerana mempunyai kesihatan yang baik and sempurna.

1. Guru membuat pemeriksaan kebersihan kuku pelajar.


2. Menyoal pelajar apakah yg mereka faham maksud ‘Kecergasan
Aktiviti PdP
fizikal’ & daya tahan kardiovaskular.

EMK Sikap rajin

BBB (Bahan Bantu Belajar)


Penilaian PdP

Refleksi

You might also like