You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)

MATA PELAJARAN MAIN BEBAS


KELAS: PRASEKOLAH MINGGU: 14
MODUL: MAIN BEBAS
MASA:7.30 - 7.50 TARIKH: 28/6/2022
UNIT: KESELAMATAN DIRI (JALAN RAYA)
TEMPOH: 20 minit HARI: Selasa

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)


MATA PELAJARAN PERBUALAN AWAL
KELAS: PRASEKOLAH MINGGU: 14
MODUL: PERBUALAN AWAL
MASA: 7.50 - 8.10 TARIKH: 28/6/2022
UNIT: KESELAMATAN DIRI (JALAN RAYA)
TEMPOH: 20 minit HARI: Selasa

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)


MATA PELAJARAN KREATIVITI & ESTETIKA
KELAS: PRASEKOLAH MINGGU: 14
MODUL: KREATIVITI & ESTETIKA
MASA: 8.10 - 9.00 TARIKH: 28/6/2022
UNIT: KESELAMATAN DIRI (JALAN RAYA)
TEMPOH: 50 minit HARI: Selasa
Standard Kandungan:

KE 1.1 Menyanyikan lagu daripada pelbagai repertoir

Standard Pembelajaran:

KE 1.1 Menyanyikan lagu daripada pelbagai repertoir

JENIS PRAUJIAN
 Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
 Kuiz cepat.

Murid dapat:
OBJEKTIF
Menyanyikan lagu daripada pelbagai repertoir

SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
 Murid mengimbas kembali pelajaran lalu.
 Guru menayangkan slaid matapelajaran
AKTIVITI PdP
 Murid mendengar lagu yang dimainkan oleh guru.
 Murid menjalankan aktiviti individu & berkumpulan
PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASA
Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
N PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai Menilai
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Peta i-Think, Cloze Procedure,
Collaboration, Learning
PAK-21 Procedure, Collaboration, Learning
Modalities, Project-
Collaboration Modalities
BasedLearning
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN

25/25 Murid mencapai objektif

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)


MATA PELAJARAN
KELAS: PRASEKOLAH
REHAT & KUDAPAN MASA:9.00 - 9.30
TEMPOH: 20 minit
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN ISLAM
KELAS: PRASEKOLAH
PENDIDIKAN ISLAM MASA:9.30 - 10.30
TEMPOH: 30 minit
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)
MATA PELAJARAN KETERAMPILAN DIRI
KELAS: PRASEKOLAH MINGGU: 14
MODUL: KETERAMPILAN DIRI
MASA: 10.30 - 11.20 TARIKH: 28/6/2022
UNIT: KESELAMATAN DIRI (JALAN RAYA)
TEMPOH: 50 minit HARI: Selasa
Standard Kandungan:

KD 2.1 Membina konsep kendiri

Standard Pembelajaran:

KD 2.1.1 Menunjukkan sikap positif iaitu: i) sabar

JENIS PRAUJIAN
 Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
 Kuiz cepat.

OBJEKTIF Murid dapat membina konsep kendiri

SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.

 Murid mengimbas kembali pelajaran lalu.


 Guru menayangkan slaid matapelajaran
AKTIVITI PdP
 Murid menjalankan lakonan bersabar dan menunggu lampu isyarat
 Murid menjalankan aktiviti individu & berkumpulan

PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASA
Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
N PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai Menilai
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Peta i-Think, Cloze Procedure,
Collaboration, Learning
PAK-21 Procedure, Collaboration, Learning
Modalities, Project-
Collaboration Modalities
BasedLearning
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN

25/25 Murid mencapai objektif

You might also like