You are on page 1of 13

AKTIVITI MINGGUAN 6 (SST)

BERMULA 24 HINGGA 28 APRIL 2021

HARI/TARIKH WAKTU/KELAS/SUBJEK TOPIK/AKTIVITI

AHAD (24/4) 10.30-11.30PG 4 IMTITHAL PRINSIP BAB 2 KLASIFIKASI AKAUN


PERAKAUNAN

ISNIN (25/4)
8.00-8.30PG TILAWAH 1 IKHTIAR
SURAH AL-QALAM

10.30-11.30 RBT 3 MAHABBAH BAB 1 MEKATRONIK

11.30-12.30 RBT 1 IKHTIAR


BAB 1 PENGENALAN RBT

2.00-2.15 TADARUS 4 ABQARI

SELASA(26/4) 11.00-12.00TGH RBT 1 IHSAN


BAB 1 PENGENALAN RBT
12.30-1.30 RBT 1 I IKHTIAR

RABU (27/4) 8.30-9.30PG 4 IMTITHAL PRINSIP BAB 2 KLASIFIKASI AKAUN


PERAKAUNAN

11.30-12.30 HAFAZAN 1 IKHTIAR SURAH AL-MULK

KHAMIS (28/4) 8.30-9.30PG RBT 1 IHSAN BAB 1 – PENGENALAN RBT

11.30-12.30PG 3 MHABBAH
MAJLIS KHATAM ALQURAN
10.00-1.00PM

12.30-1.30 HAFAZAN

Ulasan Keseluruhan

______________________________________________________________________

Disemak:

………………………………………………………………
PN NORHIDAYAH BT KUSAN
(KETUA BIDANG TEKNIK DAN VOKASIONAL)
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 6 Tandakan (√) pada ruangan berkenaan.


STRATEGI PdP
TARIKH / HARI 24/4/2021 AHAD Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
MASA 10.30-11.30PG Pembelajaran Berasaskan Masalah /
TINGKATAN 4 IMTITHAL Penggunaan Teknologi
M/ PELAJARAN PRINSIP PERAKAUNAN
TAJUK BAB 2 KLASIFIKASI AKAUN DAN PERSAMAAN PERAKAUNAN
PdP ABAD 21
OBJEKTIF Murid boleh mengetahui mengetahui Brainstorming (sumbangsaran)
PEMBELAJARAN Cafe (Kedai kopi)
2.2.5 Mengklasifikasikan belanja kepada belanja operasi dan belanja
Gallery Walk (lawatan galeri)
bukan operasi.
Survey (Tinjauan)
2.2.6 Membezakan hasil operasi, hasil bukan operasi, belanja operasi dan Commersial (iklan)
belanja bukan operasi antara perniagaan yang berorientasikan Presentation (persembahan) /
barang dan perkhidmatan.
Role Play
2.2.7 Menjelaskan ciri-ciri Aset Semasa dan Aset Bukan Semasa. Traffic Light
Chain Line (Rangkaian)
2.2.8 Mengklasifikasikan aset kepada Aset Semasa dan Aset Bukan Human Graphing (Graf manusia)
Semasa.
Video Clips (klip video)
.2.2.9 Menjelaskan sebab sesuatu Aset Bukan Semasa boleh Stesen/ Bus Stop
dikategorikan sebagai Aset Semasa dalam perniagaan yang Resap Group (Mengingat semula)
berbeza.
Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
2.2.10 Menjelaskan ciri-ciri Liabiliti Semasa dan Liabiliti Bukan Semasa.

2.2.11 Mengklasifikasikan liabiliti kepada Liabiliti Semasa dan Liabiliti PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
Bukan Semasa. Peta Bulatan
2.2.12 Menjelaskan sebab sesuatu Liabiliti Bukan Semasa boleh
Peta Buih
dikategorikan sebagai Liabiliti Semasa dalam perniagaan yang Peta Buih Berganda
sama dan berbeza. Peta Pokok
Peta Dakap
2.2.13 Menyenaraikan item dalam komponen Ekuiti Pemilik.
Peta Alir
KRITERIA Pada akhir pembelajaran, saya dapat: Peta Pelbagai Alir
KEJAYAAN Peta Titi /
2.2.5 Mengklasifikasikan belanja kepada belanja operasi dan belanja
bukan operasi. KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGG (KBAT)
Mengaplikasi /
2.2.6 Membezakan hasil operasi, hasil bukan operasi, belanja operasi dan
belanja bukan operasi antara perniagaan yang berorientasikan Menganalisis /
barang dan perkhidmatan. Menilai /
Mencipta
2.2.7 Menjelaskan ciri-ciri Aset Semasa dan Aset Bukan Semasa.
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK)
2.2.8 Mengklasifikasikan aset kepada Aset Semasa dan Aset Bukan
Semasa. Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
.2.2.9 Menjelaskan sebab sesuatu Aset Bukan Semasa boleh Nilai Murni /
dikategorikan sebagai Aset Semasa dalam perniagaan yang
Sains dan Teknologi /
berbeza.
Patriotisme
2.2.10 Menjelaskan ciri-ciri Liabiliti Semasa dan Liabiliti Bukan Semasa. Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan /
2.2.11 Mengklasifikasikan liabiliti kepada Liabiliti Semasa dan Liabiliti Teknologi Maklumat dan
Bukan Semasa.
Komunikasi
Kelestarian Global
2.2.12 Menjelaskan sebab sesuatu Liabiliti Bukan Semasa boleh
dikategorikan sebagai Liabiliti Semasa dalam perniagaan yang Pendidikan Kewangan /
sama dan berbeza. AMK :
Firman Allah dalam surah as-
2.2.13 Menyenaraikan item dalam komponen Ekuiti Pemilik.
Syura ayat 192-195 maksudnya:
BAHAN BANTU “Dan sesungguhnya al-Quran itu
MENGAJAR LCD / Power Point / benar-benar diturunkan oleh
(BBM) Buku Teks / Tuhan semesta alam, dibawa
Buku Rujukan / turun oleh Ar-Ruhul Amin (Jibril)
Modul / ke dalam hatimu (Muhammad
Carta / Model saw) supaya kamu menjadi salah
Bahan Bercetak seorang di antara orang yang
Lain-lain (Nyatakan) : / memberi peringatan dengan
Kertas stiker, bahasa Arab yang jelas.”
STANDARD
PRESTASI Pelajar membuat latihan Jenis2 akaun
PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
- Lembaran kerja
- Modul /
RELEKSI Kehadiran murid: ........................................
Lisan /
Kuiz
...... daripada ..... orang murid telah dapat menguasai Pembentangan
perakaunan yang dipelajari dan mencapai objektif PdP pada Lain-lain (Nyatakan) :
hari .............................................................
ini. .

Pdpc pada hari ini ditangguhkan kerana

………………………………………................................

Tindakan Susulan :

- .........................................................................

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 6 Tandakan (√) pada ruangan berkenaan.


TARIKH / HARI 25/4/2021 STRATEGI PdP
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
MASA 8.00-8.30PG
Pembelajaran Berasaskan Masalah /
TINGKATAN 1 IKHTIAR Penggunaan Teknologi
M/ PELAJARAN TILAWAH
TAJUK TILAWAH SURAH ALHAQQAH PdP ABAD 21
Brainstorming (sumbangsaran)
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran pelajar dapat Cafe (Kedai kopi)
PEMBELAJARAN  Membaca ayat alquran…bacaan yang lancer dan tajwid Gallery Walk (lawatan galeri)
 yang betul Survey (Tinjauan)
Commersial (iklan)
KRITERIA Pelajar akan Berjaya jika boleh: Presentation (persembahan)
KEJAYAAN  Membaca ayat al-quran dengan lancer Role Play
 Tajwid yang baik Keroncong Untuk Ana
Chain Line (Rangkaian)
AKTIVITI Human Graphing (Graf manusia)
Video Clips (klip video)
 1 Pelajar membaca al-quran dan pelajar2 lain beramai2 membaca. Stesen/ Bus Stop
Resap Group (Mengingat semula)
 Guru meminta pelajar menyemak bacaan rakan2 yang mengetuai Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
bacaan al-quran.
BAHAN BANTU
LCD / Power Point
MENGAJAR AL-QURAN /
(BBM) Buku Rujukan
Modul
Carta / Model
Bahan Bercetak
Lain-lain (Nyatakan) :
Kertas stiker, kertas A3, Mounting
board, gam .

STANDARD
PRESTASI

KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGG (KBAT)


Mengaplikasi
Menganalisis
REFLEKSI Kehadiran murid: ........................................ Menilai
Mencipta
...... daripada ..... orang murid telah dapat menguasai ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
kemahiran mengenalpasti dan menenrangkan ELEMEN (EMK)/AMK:
REKABENTUK yang dipelajari dan mencapai objektif PdP pada hari ini. Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Pdpc pada hari ini ditangguhkan kerana
Nilai Murni
………………………………………................................ Sains dan Teknologi
Patriotisme
Tindakan Susulan :
Kreativiti dan Inovasi
- ......................................................................... Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan Komunikasi
Kelestarian Global
Pendidikan Kewangan

AMK :

Musa berkata: "Tuhan kami ialah

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN


MINGGU 6 Tandakan (√) pada ruangan berkenaan.
TARIKH / HARI 25/4/2021 ISNIN STRATEGI PdP
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
MASA 10.30-11.30PG
Pembelajaran Berasaskan Masalah /
TINGKATAN 3 MAHABAH Penggunaan Teknologi
M/ PELAJARAN REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
TAJUK PROJEK RBT PT3 PdP ABAD 21
Brainstorming (sumbangsaran)
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran pelajar dapat: Cafe (Kedai kopi)
PEMBELAJARAN  Membuat projek/produk rbt t3 Gallery Walk (lawatan galeri)

Survey (Tinjauan)
Commersial (iklan)
Presentation (persembahan) /
Role Play
KRITERIA Pelajar akan Berjaya jika boleh:
Keroncong Untuk Ana
KEJAYAAN  Membuat projek/produk rbt t3
Chain Line (Rangkaian)
Human Graphing (Graf manusia)
Set Induksi
AKTIVITI  Guru menunjukkan cara membuat acuan dan key chain

Perkembangan Pelajaran (aktiviti)


Aktiviti 1 :
 Pelajar dibahagikan kepada beberapa kumpulan

 Guru meminta pelajar mengambil bhn2 membuat PROJEK RBT


Peljar membuat LAKARAN PROJEK

Kesimpulan:
 Pelajar bersama guru membuat rumusan tentang topic yang
dipelajari

BAHAN BANTU
LCD / Power Point
MENGAJAR Buku Teks /
(BBM) Buku Rujukan /
Modul /
Carta / Model
Bahan Bercetak
Lain-lain (Nyatakan) : /
Kertas stiker, kertas A3, Mounting
board, gam .

STANDARD Tahap 1 Video Clips (klip video)


PRESTASI i) Mentakrif maksud rekabentuk dan teknologi Stesen/ Bus Stop
ii) Menyatakan 1 kepentingan rekabentuk dan Resap Group (Mengingat semula)
TP1 teknologi Qudrat Activity (Aktiviti berempat) /
iii) Menyatakan 1 elemen rekabentuk berdasarkan
produk sedia ada KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGG (KBAT)
Mengaplikasi /
Tahap 2 Menganalisis /
i) Mengenalpasti 2 elemen rekabentuk Menilai /
TP2 berdasarkan produk sedia ada Mencipta
ii) Menjelaskan 2 prinsip rekabentuk ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
(EMK)/AMK:
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
REFLEKSI Kehadiran murid: ........................................
Nilai Murni /
Sains dan Teknologi /
...... daripada ..... orang murid telah dapat menguasai
Patriotisme
kemahiran mengenalpasti dan menenrangkan ELEMEN
Kreativiti dan Inovasi /
REKABENTUK yang dipelajari dan mencapai objektif PdP pada hari
Keusahawanan
ini.
Teknologi Maklumat dan Komunikasi
Pdpc pada hari ini ditangguhkan kerana Kelestarian Global /
………………………………………................................ Pendidikan Kewangan

Tindakan Susulan :
AMK :
- .........................................................................

Musa berkata: "Tuhan kami ialah


RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN
TARIKH/ HARI: 25/04/2022 Isnin ELEMEN MERENTAS KURIKULUM

MASA:
Bahasa ☒
11.30 pagi  12.30 tengah hari
Kelestarian Alam Sekitar ☐
TINGKATAN: 1 IKHTIAR Nilai Murni ☒
MATA PELAJARAN: REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
Sains dan Teknologi ☒
TAJUK PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
Patriotisme ☐
STANDARD
Kreativiti dan Inovasi ☒
1.3 Invensi dan Inovasi dalam Reka Bentuk
KANDUNGAN: Keusahawanan ☐
STANDARD 1.3.1 Mentakrifkan invensi dan inovasi. Teknologi Maklumat dan
PEMBELAJARAN: Komunikasi ☐
1.3.2 Mengaplikasikan prinsip invensi dan inovasi dalam kerjaya reka bentuk.
1.3.3 Meneroka invensi dan inovasi dalam reka bentuk terkini. Kelestarian Global ☐
Pendidikan Kewangan ☒
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
PEMBELAJARAN:
 Menyebut sekurang-kurangnya sebahagian maksud invensi dan inovasi dengan betul
 Menyatakan sekurang-kurangnya 2 prinsip invensi dan inovasi dalam kerjaya reka bentuk
berdasarkan produk yang dipilih dengan betul ARAS PEMBELAJARAN

KRITERIA KEJAYAAN: Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya jika dapat: Mengingat (Remembering) ☒
 Menyebut maksud invensi dan inovasi secara kreatif Memahami (Understanding) ☒
 Menyatakan dan menggunakan prinsip invensi dan inovasi dalam kerjaya reka bentuk Mengaplikasi (Applying) ☒
berdasarkan produk yang dipilih secara berkumpulan
Menganalisis (Analysing) ☒
MOD
PEMBELAJARAN:
Menilai (Evaluating) ☒
☐ Pendekatan Induktif dan Deduktif
Strategi PdP Mencipta (Creating) ☒
☒ Pendekatan Berpusatkan Murid
Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
☒ Perbincangan
Kaedah PdP
☐ Penyelesaian Masalah
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
☐ Think Pair Share
Aktiviti PAK21 Projek ☒
☐ Tidak Berkenaan
Pembentangan ☒
Peta i-Think ☐ Flow Map (Peta Alir) Ujian/ Kuiz ☐
Pilih dari senarai dan tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
Pemerhatian ☒
RINGKASAN AKTIVITI: SET INDUKSI
Guru menunjukkan contoh borang penilaian . Murid memberi maklum balas dan komen mengenai Latihan Bertulis ☐
apa yang dilihat dan pernah diketahui/dialami. Lembaran Kerja ☒
PERKEMBANGAN
1. Murid berada dalam kumpulan, Guru memberi soalan tentang maksud invensi dan inovasi Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
2. Murid berbincang dan menjawab soalan
3. Murid memilih satu produk dan berbincang untuk menentukan invensi atau inovasi bagi
CATATAN
produk itu
4. Wakil kumpulan membuat perbentangan dengan menyatakan invensi atau inovasi
PENUTUP
Seorang wakil murid setiap kumpulan membuat rumusan.
BAHAN BANTU  Komputer Riba  Kalkulator Saintifik
BELAJAR (BBB):
 Projektor LCD  Buku Teks
 Modul  Bahan Edaran
Pembelajaran
REFLEKSI/
IMPAK:
☐ / orang murid dapatmenguasai standard pembelajaran.
☐ / orang murid yang tidak menguasai standard pembelajaran akan diselia
dari semasa ke semasa di dalam dan di luar waktu
PdP.
☐ Permasalahan pelajar dalam menguasai standard pembelajaran:

☐ Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an


item.
Pilih dari senarai dan tandakan ☒ pada ruangan berkenaan

RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN


TARIKH/ HARI: 26/04/2022 selasa
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
MASA: 11.00 pagi  12.00 tengah hari
TINGKATAN:
Bahasa ☒
1 IHSAN
Kelestarian Alam Sekitar ☐
MATA PELAJARAN: REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
Nilai Murni ☒
TAJUK PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
Sains dan Teknologi ☒
STANDARD 1.3 Invensi dan Inovasi dalam Reka Bentuk
Patriotisme ☐
KANDUNGAN: Kreativiti dan Inovasi ☒
STANDARD 1.3.1 Mentakrifkan invensi dan inovasi.
PEMBELAJARAN:
Keusahawanan ☐
1.3.2 Mengaplikasikan prinsip invensi dan inovasi dalam kerjaya reka bentuk. Teknologi Maklumat dan
1.3.3 Meneroka invensi dan inovasi dalam reka bentuk terkini. Komunikasi ☐
Kelestarian Global ☐
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran murid dapat: Pendidikan Kewangan ☒
PEMBELAJARAN:
 Menyebut sekurang-kurangnya sebahagian maksud invensi dan inovasi dengan betul Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
 Menyatakan sekurang-kurangnya 2 prinsip invensi dan inovasi dalam kerjaya reka bentuk
berdasarkan produk yang dipilih dengan betul

KRITERIA KEJAYAAN: Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya jika dapat: ARAS PEMBELAJARAN

 Menyebut maksud invensi dan inovasi secara kreatif Mengingat (Remembering) ☒


 Menyatakan dan menggunakan prinsip invensi dan inovasi dalam kerjaya reka bentuk Memahami (Understanding) ☒
berdasarkan produk yang dipilih secara berkumpulan
Mengaplikasi (Applying) ☒
MOD
PEMBELAJARAN: Menganalisis (Analysing) ☒
☐ Pendekatan Induktif dan Deduktif
Strategi PdP Menilai (Evaluating) ☒
☒ Pendekatan Berpusatkan Murid
Mencipta (Creating) ☒
☒ Perbincangan
Kaedah PdP Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
☐ Penyelesaian Masalah
☐ Think Pair Share
Aktiviti PAK21 PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
☐ Tidak Berkenaan
Projek ☒
Peta i-Think ☐ Flow Map (Peta Alir)
Pembentangan ☒
Pilih dari senarai dan tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
RINGKASAN AKTIVITI: SET INDUKSI
Ujian/ Kuiz ☐
Guru menunjukkan contoh borang penilaian . Murid memberi maklum balas dan komen mengenai Pemerhatian ☒
apa yang dilihat dan pernah diketahui/dialami.
PERKEMBANGAN Latihan Bertulis ☐
5. Murid berada dalam kumpulan, Guru memberi soalan tentang maksud invensi dan inovasi Lembaran Kerja ☒
6. Murid berbincang dan menjawab soalan
7. Murid memilih satu produk dan berbincang untuk menentukan invensi atau inovasi bagi Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
produk itu
8. Wakil kumpulan membuat perbentangan dengan menyatakan invensi atau inovasi CATATAN
PENUTUP
Seorang wakil murid setiap kumpulan membuat rumusan.
BAHAN BANTU  Komputer Riba  Kalkulator Saintifik
BELAJAR (BBB):
 Projektor LCD  Buku Teks
 Modul  Bahan Edaran
Pembelajaran
REFLEKSI/
IMPAK:

☐ / orang murid dapatmenguasai standard pembelajaran.


☐ / orang murid yang tidak menguasai standard pembelajaran akan diselia
dari semasa ke semasa di dalam dan di luar waktu
PdP.
☐ Permasalahan pelajar dalam menguasai standard pembelajaran:

☐ Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an


item.
Pilih dari senarai dan tandakan ☒ pada ruangan berkenaan

RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN


TARIKH/ HARI: 26/01/2020 Selasa ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
MASA: 12.30 pagi  1.30 tengah hari Bahasa ☒
TINGKATAN: 1 IHSAN Kelestarian Alam Sekitar ☐
MATA PELAJARAN: REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
Nilai Murni ☒
TAJUK PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
Sains dan Teknologi ☒
Patriotisme ☐
STANDARD 1.3 Invensi dan Inovasi dalam Reka Bentuk
KANDUNGAN: Kreativiti dan Inovasi ☒
STANDARD 1.3.1 Mentakrifkan invensi dan inovasi. Keusahawanan ☐
PEMBELAJARAN: 1.3.2 Mengaplikasikan prinsip invensi dan inovasi dalam kerjaya reka bentuk. Teknologi Maklumat dan

1.3.3 Meneroka invensi dan inovasi dalam reka bentuk terkini. Komunikasi
Kelestarian Global ☐
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran murid dapat: Pendidikan Kewangan ☒
PEMBELAJARAN:
 Menyebut sekurang-kurangnya sebahagian maksud invensi dan inovasi dengan betul Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
 Menyatakan sekurang-kurangnya 2 prinsip invensi dan inovasi dalam kerjaya reka bentuk
berdasarkan produk yang dipilih dengan betul
ARAS PEMBELAJARAN
KRITERIA KEJAYAAN: Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya jika dapat:
Mengingat (Remembering) ☒
 Menyebut maksud invensi dan inovasi secara kreatif
 Menyatakan dan menggunakan prinsip invensi dan inovasi dalam kerjaya reka bentuk Memahami (Understanding) ☒
berdasarkan produk yang dipilih secara berkumpulan
Mengaplikasi (Applying) ☒
MOD Menganalisis (Analysing) ☒
PEMBELAJARAN:
☐ Pendekatan Induktif dan Deduktif Menilai (Evaluating) ☒
Strategi PdP
☒ Pendekatan Berpusatkan Murid Mencipta (Creating) ☒
☒ Perbincangan Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
Kaedah PdP
☐ Penyelesaian Masalah
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
☐ Think Pair Share
Aktiviti PAK21
☐ Tidak Berkenaan Projek ☒
Pembentangan ☒
Peta i-Think ☐ Flow Map (Peta Alir)
Pilih dari senarai dan tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
Ujian/ Kuiz ☐
RINGKASAN AKTIVITI: SET INDUKSI Pemerhatian ☒
Guru menunjukkan contoh borang penilaian . Murid memberi maklum balas dan komen mengenai Latihan Bertulis ☐
apa yang dilihat dan pernah diketahui/dialami.
PERKEMBANGAN Lembaran Kerja ☒
1. Murid berada dalam kumpulan, Guru memberi soalan tentang maksud invensi dan Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
inovasi
2. Murid berbincang dan menjawab soalan
3. Murid memilih satu produk dan berbincang untuk menentukan invensi atau inovasi CATATAN
bagi produk itu
4. Wakil kumpulan membuat perbentangan dengan menyatakan invensi atau inovasi
PENUTUP
Seorang wakil murid setiap kumpulan membuat rumusan.
BAHAN BANTU  Komputer Riba  Kalkulator Saintifik
BELAJAR (BBB):
 Projektor LCD  Buku Teks
 Modul  Bahan Edaran
Pembelajaran
REFLEKSI/
IMPAK:
☐ / orang murid dapat menguasai standard pembelajaran.
☐ / orang murid yang tidak menguasai standard pembelajaran akan diselia
dari semasa ke semasa di dalam dan di luar waktu PdP .
☐ Permasalahan pelajar dalam menguasai standard pembelajaran:

☐ Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.


Pilih dari senarai dan tandakan ☒ pada ruangan berkenaan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 6 Tandakan (√) pada ruangan berkenaan.


STRATEGI PdP
TARIKH / HARI 27/4/2021 rabu Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
MASA 10.30-11.30PG Pembelajaran Berasaskan Masalah /
TINGKATAN 4 IMTITHAL Penggunaan Teknologi
M/ PELAJARAN PRINSIP PERAKAUNAN
TAJUK BAB 2 KLASIFIKASI AKAUN DAN PERSAMAAN PERAKAUNAN
PdP ABAD 21
OBJEKTIF Murid boleh mengetahui mengetahui Brainstorming (sumbangsaran)
PEMBELAJARAN Cafe (Kedai kopi)
2.3.1 Menulis rumus Persamaan Perakaunan tanpa hasil dan belanja.
Gallery Walk (lawatan galeri)
2.3.2 Menghitung nilai aset, liabiliti atau ekuiti pemilik tanpa hasil dan Survey (Tinjauan)
belanja, menggunakan rumus Persamaan Perakaunan. Commersial (iklan)
Presentation (persembahan) /
2.3.3 Menunjukkan kesan setiap urus niaga terhadap Persamaan Role Play
Perakaunan tanpa hasil dan belanja.
Traffic Light
2.3.4 Menulis rumus Persamaan Perakaunan dengan hasil dan belanja.
Chain Line (Rangkaian)
Human Graphing (Graf manusia)
KRITERIA Pada akhir pembelajaran, saya dapat: Video Clips (klip video)
2.3.1 Menulis rumus Persamaan Perakaunan tanpa hasil dan belanja.
KEJAYAAN Stesen/ Bus Stop
2.3.2 Menghitung nilai aset, liabiliti atau ekuiti pemilik tanpa hasil dan Resap Group (Mengingat semula)
belanja, menggunakan rumus Persamaan Perakaunan. Qudrat Activity (Aktiviti berempat)

2.3.3 Menunjukkan kesan setiap urus niaga terhadap Persamaan


Perakaunan tanpa hasil dan belanja.
PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
2.3.4 Menulis rumus Persamaan Perakaunan dengan hasil dan belanja Peta Bulatan
BAHAN BANTU Peta Buih
MENGAJAR LCD / Power Point / Peta Buih Berganda
(BBM) Buku Teks / Peta Pokok
Buku Rujukan / Peta Dakap
Modul /
Peta Alir
Carta / Model
Peta Pelbagai Alir
Bahan Bercetak
Peta Titi /
Lain-lain (Nyatakan) : /
Kertas stiker,
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGG (KBAT)
STANDARD Mengaplikasi /
PRESTASI Pelajar membuat latihan persamaan perakaunan Menganalisis /
Menilai /
Mencipta

RELEKSI Kehadiran murid: ........................................ ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK)


Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
...... daripada ..... orang murid telah dapat menguasai Nilai Murni /
perakaunan yang dipelajari dan mencapai objektif PdP pada Sains dan Teknologi /
hari Patriotisme
ini. Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan /
Pdpc pada hari ini ditangguhkan kerana
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi
………………………………………................................ Kelestarian Global
Pendidikan Kewangan /
Tindakan Susulan :
AMK :
Firman Allah dalam surah as-
- .........................................................................
Syura ayat 192-195 maksudnya:
“Dan sesungguhnya al-Quran itu
benar-benar diturunkan oleh
Tuhan semesta alam, dibawa
turun oleh Ar-Ruhul Amin (Jibril)
ke dalam hatimu (Muhammad
saw) supaya kamu menjadi salah
seorang di antara orang yang
memberi peringatan dengan
bahasa Arab yang jelas.”

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
- Lembaran kerja
- Modul /
Lisan /
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
.............................................................
.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 6 Tandakan (√) pada ruangan berkenaan.


TARIKH / HARI RABU 27/4/2021 STRATEGI PdP
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
MASA 11.30-12.30PM
Pembelajaran Berasaskan Masalah /
TINGKATAN 1 IKHTIAR Penggunaan Teknologi
M/ PELAJARAN HAFAZAN
TAJUK HAFAZAN AL-MULK/ALQALAM PdP ABAD 21
Brainstorming (sumbangsaran)
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran pelajar dapat Cafe (Kedai kopi)
PEMBELAJARAN  Menghafaz ayat al-quran spt silibus yang ditetapkan Gallery Walk (lawatan galeri)
 Menghafaz dengan mahraj dan tajwid yang baik Survey (Tinjauan)

Commersial (iklan)
KRITERIA Pelajar akan Berjaya jika boleh:
Presentation (persembahan) /
KEJAYAAN - Menghafaz ayat al-quran spt silibus yang ditetapkan
Role Play
- Menghafaz dengan mahraj dan tajwid yang baik
Keroncong Untuk Ana
AKTIVITI Chain Line (Rangkaian)
Human Graphing (Graf manusia)
 Pelajar diuji bacaan al-quran masing-masing Video Clips (klip video)
Stesen/ Bus Stop
 Guru meminta pelajar lain membuat hafazan surah Resap Group (Mengingat semula)
al-Mulk/alqalam
Qudrat Activity (Aktiviti berempat) /
BAHAN BANTU
LCD / Power Point
MENGAJAR (BBM) AL-QURAN / KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGG (KBAT)
Buku Rujukan Mengaplikasi /
Modul Menganalisis /
Carta / Model Menilai /
Bahan Bercetak Mencipta
Lain-lain (Nyatakan) : ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
Kertas stiker, kertas A3, Mounting (EMK)/AMK:
board, gam . Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni /
Sains dan Teknologi /
STANDARD Patriotisme
PRESTASI Kreativiti dan Inovasi /
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi
Kelestarian Global /
Pendidikan Kewangan

AMK :

Musa berkata: "Tuhan kami


ialah (Tuhan) yang telah
REFLEKSI Kehadiran murid: ........................................ memberikan kepada tiap-tiap
sesuatu bentuk kejadiannya,
...... daripada ..... orang murid telah dapat menguasai kemudian memberinya
kemahiran mengenalpasti dan menenrangkan ELEMEN
petunjuk[925].
REKABENTUK yang dipelajari dan mencapai objektif PdP pada hari ini.
(Thaaha : 50)
Pdpc pada hari ini ditangguhkan kerana
………………………………………................................
Tindakan Susulan :
- ......................................................................... PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
- Lembaran kerja
- Modul
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
.............................................................
.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN


MINGGU 6 Tandakan (√) pada ruangan berkenaan.
TARIKH / HARI 27/4/2021 KHAMIS STRATEGI PdP
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
MASA 8.30-9.30PG
Pembelajaran Berasaskan Masalah /
TINGKATAN 1 IHSAN Penggunaan Teknologi
M/ PELAJARAN REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
TAJUK ELEMEN REKABENTUK -PBD PdP ABAD 21
Brainstorming (sumbangsaran)
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran pelajar dapat Cafe (Kedai kopi)
PEMBELAJARAN  Mengenalpasti ELEMEN REKEBENTUK berdasarkan produk Gallery Walk (lawatan galeri)
yang dipilih Survey (Tinjauan)
 Melukis Lakaran objek yang dipilih dan dipaprkan Commersial (iklan)

Presentation (persembahan) /
Role Play
KRITERIA Pelajar akan Berjaya jika boleh:
Keroncong Untuk Ana
KEJAYAAN  Menyenaraikan 7 elemen rekabentuk
Chain Line (Rangkaian)
 Melukis Lakaran objek yang dipilih dan dipaprkan
Human Graphing (Graf manusia)

Video Clips (klip video)
Stesen/ Bus Stop
AKTIVITI Set Induksi Resap Group (Mengingat semula)
 Guru menunjukkan comtoh hasil rekabentuk (produk kereta, Qudrat Activity (Aktiviti berempat) /
kerusi meja).Guru mengemukakan beberapa soalan berkaitan
contoh tersebut menggunakan paparan LCD
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGG (KBAT)
a) Apakah yang anda dapat nyatakan tentang produk?
b) Nyatakan rekebentuk produk ini Mengaplikasi /
c) Apakah fungsi produk tersebut. Menganalisis /
d) Menilai /
Perkembangan Pelajaran (aktiviti) Mencipta
Aktiviti 1 : ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
 Pelajar dibahagikan kepada beberapa kumpulan (EMK)/AMK:
Bahasa
 Guru meminta pelajar mencari elemen rekabentuk berdasarkan Kelestarian Alam Sekitar
satu objek yang dipilih dalam bilik darjah Nilai Murni /
 Pelajar dimintamencatat segala bentuk pemerhatian terhadapa Sains dan Teknologi /
rekabentuk produk tersebut di dalam keratan kertas yang Patriotisme
diedarkan Kreativiti dan Inovasi /
 Pelajar diminta untuk memaparkan hasil dapatan di hadapan Keusahawanan
kelas Teknologi Maklumat dan Komunikasi
 Guru membuat rumusan berdasarkan hasil yang didapati
mengenai elemen rekabentuk Kelestarian Global /
 Melukis Lakaran objek yang dipilih dan dipaprkan Pendidikan Kewangan

AMK :
Kesimpulan:
 Pelajar bersama guru membuat rumusan tentang topic yang
dipelajari
Musa berkata: "Tuhan kami ialah
(Tuhan) yang telah memberikan
BAHAN BANTU kepada tiap-tiap sesuatu bentuk
LCD / Power Point kejadiannya, kemudian
MENGAJAR Buku Teks /
(BBM) memberinya petunjuk[925].
Buku Rujukan /
(Thaaha : 50)
Modul /
Carta / Model
Bahan Bercetak
Lain-lain (Nyatakan) : /
Kertas stiker, kertas A3, Mounting
board, gam . PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
STANDARD Tahap 1
PRESTASI iv) Mentakrif maksud rekabentuk dan teknologi
v) Menyatakan 1 kepentingan rekabentuk dan
TP1 teknologi
vi) Menyatakan 1 elemen rekabentuk berdasarkan
produk sedia ada

Tahap 2
iii) Mengenalpasti 2 elemen rekabentuk
TP2 berdasarkan produk sedia ada
iv) Menjelaskan 2 prinsip rekabentuk

- Lembaran kerja
REFLEKSI Kehadiran murid: ........................................ - Modul /
Lisan /
...... daripada ..... orang murid telah dapat menguasai Kuiz
kemahiran mengenalpasti dan menenrangkan ELEMEN Pembentangan
REKABENTUK yang dipelajari dan mencapai objektif PdP pada hari Lain-lain (Nyatakan) :
ini. .............................................................
.
Pdpc pada hari ini ditangguhkan kerana
………………………………………................................
Tindakan Susulan :
- .........................................................................

You might also like