You are on page 1of 6

Припрема за час

Школа: ОШ “Лука Симоновић”


Студенткиње: Милица Дамјановић 1057/16, Наташа Мијатовић 770/15
Менторка: Др Душанка Поповић
Ко-менторка: проф. Наташа Скакавац
Разред: I-3
Исходи учења: Ученик/ ученица ће моћи да:
- разумије и користи изразе: ријеч, глас, слово
- препознају мјесто гласа и редосљед гласова у ријечи
Појмови: Ријеч, глас, слово
Тип часа: Обрада
Наставне методе: Метода разговора, метода демонстрације, метода илустрације
Облици рада: Фронтални, индивидуални рад
Наставна средства и помагала: Пано са сликом, пано са ријешеним наставним листићем, табла, креда,
сунђер
Ток часа:
Активности ученика:
Уводни дио - Посматрају плакат (прилог бр. 1) и учествују у разговору:
часа (5 до
10 минута)  Шта све видимо на овом плакату?
 Које је боје бубамара?
 Које боје је банана?
 Да ли ви волите банане?
 Да ли је банана воће или поврће?
 Које је боје јабука?
 Да ли више волите јабуку или банану?
 Које боје се налазе на кишобрану?
 Када користимо кишобран?
 Како је обучена бака на слици? Хајде да дамо име баки?
 Шта бака носи?
 Да ли имате играчку робота?
 Да ли волите да се играте са роботом?
 Које боје је бицикл?
 Да ли неко од вас има бицикло?
 Да ли умијете да возите бицикл?
 Да ли волите да возите бицикл? Када?
 Које боје је зебра?
 Да ли је зебра домаћа или дивља животиња?
 Да ли сте некада видјели зебру? Гдје?
 Које боје је висибаба?
 У којем годшњем добу беремо висибабе?
 Која је ово птица на слици?
 Да ли сте некад видјели голуба?
 Које боје је голуб?

Главни дио Ученици одговарају на питања:


часа
-Кад кажемо бубамара шта је то?
(30 до 35
минута) -Колико гласова има ријеч бубамара?
- Од којих гласова се састоји ријеч бубамара?
-Који је посљедњи глас у ријечи бубамара?
-Који је први глас глас у ријечи бубамара?
Након анализе прве ријечи бубамара саопштавамо ученицима да ћемо
на данашњем часу да обрађујемо слово Б.
Са ученицима обрађујемо по истом принципу као и ријеч бубамара и
ријечи: јабука, голуб, зебра, бицикл, банана, кишобран, бака, робот и
висибаба.

Добијају наставне листиће (прилог бр. 2), слушају објашњење и


индивидуално рјешавају задатке. Заједно са учитељицом и
васпитачицом провјеравају тачност урађених задатака, уз помоћ плаката
са ријешеним задацима (прилог бр. 3)

Завршни Играмо игрицу у којој један ученик излази испред табле, замишља неки
дио часа (5
предмет, воће, животињу која у себи има глас Б. Осталим ученицима
до 10
минута) описује замишљену ријеч, а остали ученици треба да погоде која је то
ријеч.
Изглед табле

РИЈЕЧ, ГЛАС, СЛОВО

ПЛАКАТ СА СЛИКОМ ПАНО НАСТАВНИ ЛИСТИЋ

|_______ | ____

| …... |.....
Прилог бр. 1
Прилог бр.2
Наставни листић
Прилог бр.3- Плакат са наставним листићем

You might also like