You are on page 1of 2

Scenariusz zajęć z języka angielskiego

Czas zajęć: 30 min Data: 05.01.2023

Nauczyciel: Dominika Grabias-Śledź Grupa: 3-5-latki

Temat: Opposites around us. – Przeciwieństwa


wokół nas.
Cele ogólne:
 wzbudzanie zainteresowania i osłuchiwanie się z językiem angielskim

 kształtowanie motywacji do nauki angielskiego poprzez zabawową formę


zajęć

Cele szczegółowe/ dziecko:

 identyfikuje i właściwie reaguje na poznane słownictwo/wyrażenia

 utrwala słownictwo: przeciwieństwa: big/small, long/short, tall/short, hot/cold,

pretty/ugly, fast/slow, happy/sad, wyrażenia czasownikowe


 rozwija sprawność językową słuchania
 uczestniczy w ćwiczeniach dydaktycznych, ruchowych, muzycznych

Metody:
 podające (rozmowa, objaśnienia, polecenia);
 poglądowe (prezentacja);
 czynnościowe (zadania stawiane dzieciom);
 TPR – metoda reagowania całym ciałem (total physical response),
 metoda audiolingwalna Audiolingual Metod- wielokrotne powtarzanie słów.

Formy pracy: indywidualna, grupowa.

Środki dydaktyczne: płyta CD, karty obrazkowe, pacynka, karta pracy.

Przebieg:

1. Hello everyone – przywitanie z dziećmi / piosenka.


2. „Happy New Year!” – utrwalenie życzeń noworocznych w języku angielskim.
Zaśpiewanie piosenki z pokazywaniem oraz odliczaniem do 4.
3. „The opposite pairs” - zabawa dydaktyczna, wyszukiwanie par obrazków
o przeciwnych znaczeniach.

4. „Big and small” – zabawa ruchowo-naśladowcza przy piosence. Utrwalenie


części ciała poznanych na wcześniejszych zajęciach.
5. „Hot potato” – zabawa z parami przeciwieństw.

6. Karta pracy – nazywanie i wskazywanie par przeciwieństw, kolorowanie


obrazków, składanie karty pracy w książeczkę obrazkową.
7. Goodbye everyone – pożegnanie z dziećmi. Podziękowanie za udział i
aktywność na zajęciach.

You might also like