You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

WEEK 7 DATE 2/3/2021


DAY SELASA TIME 7.40 – 8.40 AM
CLASS 2K SUBJECT ENGLISH
THEME WELCOME BACK
TOPIC 1.0 Listening and Speaking
CONTENT STANDAED:
1.3 Participate in daily conversations

LEARNING STANDARD:
1.3.2 Listen to and respond to daily conversations with guidance

OBJECTIVE:
5 of 9 pupils should be able to response to daily conversation with guidance
- Thank you > you are welcome; I am sorry > it is alright
LEARNING ACTIVITY:
 Sing a song “thank you”
 Teacher explain about the topic
 Pupil to role play with other suitable dialogues
 Pupils to answer the question that teacher ask
 Teacher explain why are good manners are important.
 Activity book
REPLECTION: ____ /____ Pupils are able to achieve the objective learning in classroom
____ / ____ Pupils are able to achieve the objective learning at online class

NOTES/PENTAKSIRAN:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU 7 TARIKH 2/3/2021
HARI SELASA MASA 10.10 – 11.10 PAGI
KELAS 1B MATAPELAJARAN KEMAHIRAN MANIPULATIF
TEMA MOTOKASAR
TAJUK PERGERAKKAN BAHAGIAN KEPALA
STANDARD KANDUNGAN:
Pergerakkan asas bahagian kepala
STANDARD PEMBELAJARAN:
Menoleh ke kanan dan kiri, mendongak dan menunduk, menggeleng dan menggangguk
OBJEKTIF :
Murid dapat menggerakkan kepala dengan betul ke pelbagai arah
AKTIVITI PENGAJARAN &PEMBELAJARAN :
1. Guru dan murid membuat pergerakkan memanaskan badan
2. Guru membuat contoh pergerakan
i. menoleh ke kiri dan ke kanan
ii. mendongak dan menunduk
iii. menggeleng dan mengangguk

3. Guru membimbing pergerakkan kepala murid


4. Murid dikehendakki membuat pergerakkan kepala seperti yang ditunjukkan oleh guru secara individu
5. Guru membuka muzik sambil membuat pergerakkan kepala

REPLEKSI:
CATATAN/PENTAKSIRAN:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 7 TARIKH 2/3/2021
HARI SELASA MASA 11.40 – 12.40 TGH
KELAS 4 KRISTAL MATAPELAJARAN SAINS SOSIAL DAN ALAM SEKITAR
TEMA BENDA-BENDA DI SEKELILING KITA
TAJUK BENDA HIDUP DAN BENDA BUKAN HIDUP
STANDARD KANDUNGAN:
BENDA-BENDA DI PERSEKITARAN
STANDARD PEMBELAJARAN:
MENGENALPASTI CIRI-CIRI BENDA-BENDA DI PERSEKITARAN
OBJEKTIF :
MURID DAPAT MNGECAM CIRI-CIRI BENDA HIDUP DAN BENDA BUKAN HIDUP
 Guru bersoal jawab dengan murid tentang benda hidup dan bukan hidup
 Guru menerangkan ciri-ciri benda hidup dan benda bukan hidup
 Murid dikehendaki mengelaskan benda hidup dan bukan hidup mengikut pengetahuan sedia ada
 Murid diminta menyatakan semula ciri-ciri benda hidup dan benda bukan hidup
 Murid diminta menyebut ciri-ciri benda hidup dan benda bukan hidup di sekeliling mereka

REFLEKSI: ____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran secara bersemuka
____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran secara PdPR
CATATAN/PENTAKSIRAN:

You might also like