You are on page 1of 33

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENGGAL 1 SESI TAHUN 2022/

(4/4/2022-8/4/2022)
08 APRIL 2022 (JUMAAT)
MINGGU 3
日期: 08/04/2022 (星期五)
科目/时间 华语 (0900-1000)
班级 一年级
PROGRAM TRANSISI FASA PENYEDIAAN (4/4/2022-15/4/2022)
课题: - 身体部位

学生人数: 3人
内容标准 : -
学习标准: -
学习目标: 课堂结束后,学生能:
1.说出自己的身体部位
教学活动: 引起动机:
1.学生唱歌。
→https://youtu.be/g3D0Bd0Fwxo
主要活动:
1.学生观看动身体部位的视频。
→https://youtu.be/QyM4LDnjukQ
1.教师展示有关身体部位的图片。
2.学生根据图片说出身体部位的名称。
3.教师引导学生认出身体部位的名称。
4.学生习写身体部位的名称。
5.学生完成练习。
总结活动:
1.学生说出身体部位的名称。
反思: 1.(3 /3 )学生成功掌握学习目标并给予巩固或增广练习。
2.( 0/3 )学生还未掌握学习目标,教师进行辅导。
备注:

Mata
Pelajaran / BAHASA MELAYU (1020-1120)
Masa
Tarikh 08 APRIL 2022 (JUMAAT)
Kelas TAHUN 2 TAHUN 3

Bilangan Murid 2 ORANG 1 ORANG

Kemahiran TATABAHASA TATABAHASA


TEMA 1: Keluarga Saya Tema 1: Keluarga Tersayang
Tema/Tajuk
UNIT 2 Hotel Batu Kawan (Kata Nama Khas) Unit 1 : Taman Mini untuk Ibu (Kata Nama
Standard
5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan
Kandungan

Standard
5.1Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks 5.1.1(ii) Memahami dan menggunakan ka
Pembelajaran

Objektif Pada akhir pembelajaran, murid dapat memahami dan mengenal pasti Pada akhir pembelajaran, murid dapat me
Pembelajaran: penggunaan kata nama khas mengikut konteks mengikut konteks.

Kumpulan Kumpulan Gemilang - Kumpulan Terbilang -


Murid (CUP Kimi Kong (TP4)
FASA 2) Eason Wong (TP3) Samuel Wong (TP5)

Stategi PEDAGOGI TERBEZA


Aktiviti Permulaan (Set Induksi) Aktiviti Permulaan (Set Induksi) Aktiviti Permulaan (Set Induksi)
1.Murid mengimbas kembali 1.Murid mengimbas kembali 1.Murid mengimbas kembali menyatakan
menyatakan kata nama am yang telah menyatakan kata nama am yang telah lepas.
dipelajari pada minggu lepas. dipelajari pada minggu lepas. Aktiviti Utama (Aktiviti)
Aktiviti Utama (Aktiviti) Aktiviti Utama (Aktiviti) 1.Guru membimbing murid memahami da
1.Guru membimbing murid mengenal 1.Guru membimbing murid mengenal 2.Murid membaca perenggan yang terdap
pasti kata nama khas. pasti kata nama khas. 3.Murid melengkapkan ayat dengan kata n
2.Guru membimbing murid 2.Murid membimbing murid 4.Kemudian, guru meminta murid menulis
Aktiviti Permulaan (Set Induksi) Aktiviti Permulaan (Set Induksi) Aktiviti Permulaan (Set Induksi)
1.Murid mengimbas kembali 1.Murid mengimbas kembali 1.Murid mengimbas kembali menyatakan
menyatakan kata nama am yang telah menyatakan kata nama am yang telah lepas.
dipelajari pada minggu lepas. dipelajari pada minggu lepas. Aktiviti Utama (Aktiviti)
Aktiviti Utama (Aktiviti) Aktiviti Utama (Aktiviti) 1.Guru membimbing murid memahami da
1.Guru membimbing murid mengenal 1.Guru membimbing murid mengenal 2.Murid membaca perenggan yang terdap
pasti kata nama khas. pasti kata nama khas. 3.Murid melengkapkan ayat dengan kata n
2.Guru membimbing murid 2.Murid membimbing murid 4.Kemudian, guru meminta murid menulis
menggunakan kata nama khas dalam menggunakan kata nama khas dalam 5.Sesi perbincangan dijalankan antara gu
ayat. ayat. telah ditulis oleh murid.
3.Murid melengkapkan ayat dengan 3.Murid melengkapkan ayat dengan 6.Murid menyiapkan buku aktiviti J1 ms12
kata nama khas dengan bimbingan kata nama khas. Penutup
guru. 4.Kemudian, guru meminta murid Murid menyatakan kata nama khas yang t
4.Kemudian, guru meminta murid menuliskan kata nama khas dalam peta
Aktiviti menuliskan kata nama khas dalam bulatan.
peta bulatan. 5.Sesi perbincangan dijalankan antara
5.Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk menilai kata
guru dan murid untuk menilai kata nama khas yang telah ditulis oleh
nama khas yang telah ditulis oleh murid.
murid. 6.Murid menyiapkan buku aktiviti J1
6.Murid menyiapkan buku aktiviti J1 ms10.
ms10 dengan bimbingan guru. Penutup
Penutup Murid menyatakan kata nama khas
Murid menyatakan kata nama khas yang telah dipelajari.
yang telah dipelajari.

Kaedah
Bersemuka Bersemuka
Pengajaran
BBM Buku Teks ms11 Buku Teks ms12
PAK-21
KBAT Menghubungkaitkan Menghubungkaitkan
Peta
Peta i-think - Peta Bulatan Peta i-think -Peta Bulatan
Pemikiran
EMK/ILMU PENDIDIKAN MORAL-MENGHARGAI PENDIDIKAN MORAL-PRIHATIN
LATIHAN PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN

1/1 orang murid dapat menguasai


objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
1/1 orang murid dapat menguasai objektif
Eason tidak hadir ke sekolah kerana pengukuhan
__/__ orang murid tidak menguasai
Refleksi ahli keluarganya didapati dijiangkiti
objektif pembelajaran dan diberi latihan
covid-19. __/__ orang murid tidak menguasai objekt
pemulihan
-Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dita
-Aktiviti pengajaran dan pembelajaran
ditangguhkan kerana:

Catatan
REKOD PENTAKSIRAN BAHASA MELAYU TAHUN 2 REKOD PENTAKSIRA
Tahap Prestasi
NAMA NAMA
1(Sangat Terhad) /2(Terhad) / 3(Memuaskan) / 4(Baik) / 5(sangat Baik) / 6(Cemerlang)

1. EASON WONG tidak hadir 1. KIMI WONG


2. SAMUEL WON 4
AL 1 SESI TAHUN 2022/2023
)
AAT)

ASA
eluarga Tersayang
man Mini untuk Ibu (Kata Nama Am)

ami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks

mahami dan menggunakan kata nama khas mengikut konteks

pembelajaran, murid dapat memahami dan menggunakan kata nama am


onteks.

(TP4)

rmulaan (Set Induksi)


ngimbas kembali menyatakan kata nama am yang telah dipelajari pada minggu

ama (Aktiviti)
mbimbing murid memahami dan menggunakan kata nama khas.
mbaca perenggan yang terdapat dalam buku teks ms12.
lengkapkan ayat dengan kata nama khas.
n, guru meminta murid menuliskan kata nama khas dalam peta bulatan.
rmulaan (Set Induksi)
ngimbas kembali menyatakan kata nama am yang telah dipelajari pada minggu

ama (Aktiviti)
mbimbing murid memahami dan menggunakan kata nama khas.
mbaca perenggan yang terdapat dalam buku teks ms12.
lengkapkan ayat dengan kata nama khas.
n, guru meminta murid menuliskan kata nama khas dalam peta bulatan.
incangan dijalankan antara guru dan murid untuk menilai kata nama khas yang
oleh murid.
nyiapkan buku aktiviti J1 ms12.

yatakan kata nama khas yang telah dipelajari.

ms12

ngkaitkan

-Peta Bulatan

AN MORAL-PRIHATIN
AN

murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /


n

g murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan


ngajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

REKOD PENTAKSIRAN BAHASA MELAYU TAHUN 3


Tahap Prestasi
1(Sangat Terhad) /2(Terhad) / 3(Memuaskan) / 4(Baik) / 5(sangat Baik) /
6(Cemerlang)
4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENGGAL 1 SESI TAHUN 2022/2023
(4/4/2022-8/4/2022)
7 APRIL 2022 (KHAMIS)
MINGGU 3
日期 07.04.2022(星期四)
时间 0800-0900
科目 科学
班级 六年级
人数 2人
二、生命科学
主题/课题
2.0人类
内容标准 2.1人类的繁殖
学习标准 2.1.2解释人体受精至婴儿出生的过程。
学生能:
学习目标
1.解释人体受精至婴儿出生的过程。
道德价值 感激上苍的恩赐
跨课程元素 信息通讯技术
6C核心能力 批判性思维
辅助教材 课本, 图片,演示软件,电脑
引起动机
1.根据课本第16页,学生看图说故事。
主要活动:
1.学生初步了解人类从受精至胎儿出生的过程。
2.教师播放视频,让学生观看人类的受精过程。https://bit.ly/3pMujxh
3.教师播放视频也同步讲解人类从受精至胎儿出生的过程。
教学活动 4.教师同时也教导学生如何保护和爱惜自己的身体,并向他们灌输正确的性观念。
5.学生完成课本第17页的活动2《我们从何处来?》
总结活动:
1.学生说出受精至胎儿出生的过程。
笔记:
生殖器官:
a.睾丸 b.阴茎 c.阴道 d.卵巢 e.输卵管子宫
教学反思 ( 2 /2)学生成功掌握学习目标并给予巩固或增广活动。
( /2)学生还未掌握学习目标,教师进行辅导。
Catatan

班级评估记录
学习表现
姓名
1(尚未掌握 ) / 2(有待改进) / 3(基本掌握) / 4(满意) / 5(良好) / 6(优良)
黄祥福 3
王智祥 4

科目/时间 健康教育 (0930-1000)


班级 四年级 班级 五年级
模组1:社交与生殖健康教育 主题:社交与生殖健康教育
单元: 1.0 自身的健康与生理变化 单元: 单元9:生活面面观
单元九:万花筒里的世界
课题: 走出迷思 课题: 认识女性
学生人数: 5人 学生人数: 1人
1.1认识与了解成长期间的生理变化 1.1 以决策技能决定自身健康和繁衍下一代。
内容标准 : 内容标准 :
-人类的繁衍系统

学习标准: 1.1.4 阐述生理周期(月经和遗精)的迷思 学习标准: 1.1.2 能了解生命(人类)通过男女生的繁衍系统而来。


课堂结束后,学生能: 课堂结束后,学生能:
学习目标: 学习目标:
1. 阐述生理周期(月经和遗精)的迷思 1.能了解生命(人类)通过男女生的繁衍系统而来。
1.引起动机。 1.引起动机。
2.教师引导学生了解有关月经的遗精的迷思,并建立正确的观念。 2.教师引导学生通过观察课本图片第88页,认识女性生
3.学生说一说曾经听过哪些关于月经和遗精的迷思。 称。
4.教师引导学生理解男生遗精与女生月经来潮一样,是正常的理想现象。 3.教师展示没有标示名称的女性生殖器官图片,引导学
教学活动: 5.学生朗读课本第76页的三个迷思。 教学活动: 位置。
6.学生完成练习。 4.教师引导学生了解人类如何通过生殖器官的功能,让
7.教师做总结。 生命,并从中灌输学生正确的性观念。
5.学生完成练习。
6.教师作总结。
教材: 课本,练习 课本,练习
评估: 阐述 评估: 观察
反思: 5/5 的学生达成学习目标。 反思: 1/1 的学生达成学习目标。
备注: 备注:
班级评估记录 班级评估记录
学习表现
姓名 姓名
1(尚未掌握 ) / 2(有待改进) / 3(基本掌握) / 4(满意) / 5(良好) / 6(优良)
Edwin Yii 4 Kelvin Wong
Ivy Ting 4
Kelvin Kong 3
Mandy Wong 3
Wong Tee Sheng 4

日期: 07/04/2022 (星期四)


科目/时间 华语 (1020-1150)
班级 一年级
PROGRAM TRANSISI FASA PENYEDIAAN (4/4/2022-15/4/2022)
课题: - 认识动物
学生人数: 3人
内容标准 : -
学习标准: -
学习目标: 课堂结束后,学生能:
-正确地说出动物的名称。
教学活动: 引起动机:
1.学生说出自己喜欢的动物和说出为什么喜欢。
主要活动:
1.学生观看动物的视频。
→https://youtu.be/BuFWrgDVeis
1.教师引导学生跟着图片认识动物和动物的名称。
2.学生根据图片找出自己喜欢的动物。
3.教师引导学生写动物的名称。
4.学生根据图片写出动物的名称。
5.学生完成练习。
总结活动:
1.学生在白班上写出今天所学的动物的名称。
反思: 1.( 3/3 )学生成功掌握学习目标并给予巩固或增广练习。
2.( /3 )学生还未掌握学习目标,教师进行辅导。
备注:

Mata Pelajaran /
BAHASA MELAYU (1220-1320)
Masa
Tarikh 07 APRIL 2022 (KHAMIS)
Kelas TAHUN 2 TAHUN 3
Bilangan Murid 2 ORANG 1 ORANG
Kemahiran MENULIS MENULIS

TEMA 1: Keluarga Saya Tema 1: Keluarga Tersayang


Tema/Tajuk
UNIT 2: Melawat ke Tokong Ular Unit 2 : Berkongsi Minat

Standard
3.1 Asas menulis 3.1 Asas menulis
Kandungan
Standard
3.1.1(ii) Menulis ayat secara mekanis 3.1.1(ii) Menulis perkataan secara mekanis dalam bentuk tulisan berangkai
Pembelajaran

Objektif
Pada akhir pembelajaran, murid dapat menulis 3/4 ayat secara mekanis. Pada akhir pembelajaran, murid dapat menulis 4/5 perkataan secara mekanis dalam bentuk
Pembelajaran:

Kumpulan Murid Kumpulan Gemilang - Kumpulan Terbilang -


Kimi Kong (TP4)
(CUP FASA 2) Eason Wong (TP3) Samuel Wong (TP5)
Stategi PEDAGOGI TERBEZA
Aktiviti Permulaan (Set Induksi) Aktiviti Permulaan (Set Induksi) Aktiviti Permulaan (Set Induksi)
1.Murid bercerita tentang tempat yang 1.Murid bercerita tentang tempat yang 1.Murid menyatakan minat sendiri.
pernah dilawat dengan bimbingan guru. pernah dilawat semasa cuti. Aktiviti Utama (Aktiviti)
Aktiviti Utama (Aktiviti) Aktiviti Utama (Aktiviti) 1.Murid memerhati dan membaca perenggan yang terdapat dalam buku teks ms10.
1.Guru menayangkan video Tokong 1.Guru menayangkan video Tokong Ular. 2.Guru membimbing murid memahami perenggan yang terdapat dalam buku teks.
Ular. 2.Murid memerhati gambar Tokong Ular 3.Guru membimbing murid menulis perkataan dalam bentuk tulisan berangkai dengan betul
2.Murid memerhati gambar Tokong Ular dan membaca ayat yang terdapat dalam 4.Guru meminta murid menulis perkataan dalam bentuk tulisan berangkai dengan kemasny
dan membaca ayat yang terdapat dalam buku teks ms9. 5.Guru menilai tulisan berangkai yang ditulis oleh murid.
buku teks ms9 dengan bimbingan guru. 3.Murid memahami maksud ayat dengan 6.Murid menyiapkan latihan buku aktiviti J1 ms9.
3.Murid memahami maksud ayat bimbingan guru. Penutup
dengan bimbingan guru. 4.Murid ayat dengan betul dan kemas. 1. Murid diminta menulis tulisan berangkai yang dipelajari oleh murid pada hari ini pada pap
4.Guru membimbing murid ayat dengan 5.Murid menulis ayat dalam buku bina
Aktiviti betul dan kemas. ayat.
5.Murid menulis ayat dalam buku bina 6.Murid menyiapkan buku aktiviti J1 ms8.
ayat. Penutup
6.Murid menyiapkan buku aktiviti J1 Murid menyatakan ayat yang telah
ms8 dengan bimbingan guru. dipelajari pada hari ini.
Penutup
Murid menyatakan ayat yang telah
dipelajari pada hari ini.

Kaedah
Bersemuka Bersemuka
Pengajaran
BBM Buku Teks ms9 Buku Teks ms10
PAK-21 Cursive Writer (Penulis Tulisan Berangkai)
KBAT Menghubungkaitkan Mengecam
Peta Pemikiran
EMK/ILMU PENDIDIKAN MORAL-MENGHARGAI PENDIDIKAN MORAL-TOLERANSI
LATIHAN PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN
1/1 orang murid dapat menguasai
objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan / pengukuhan

Eason tidak hadir ke sekolah kerana __/__ orang murid tidak menguasai
Refleksi P&P tidak dapat dijalankan disebabkan Kimi sakit perut dan balik ke rumah.
didapati dijiangkiti covid-19. objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan

-Aktiviti pengajaran dan pembelajaran


ditangguhkan kerana:

Catatan
REKOD PENTAKSIRAN BAHASA MELAYU TAHUN 2 REKOD PENTAKSIRAN BAHASA MELAYU TAHUN 3
Tahap Prestasi Tahap Prestasi
NAMA NAMA
1(Sangat Terhad) /2(Terhad) / 3(Memuaskan) / 4(Baik) / 5(sangat Baik) / 6(Cemerlang) 1(Sangat Terhad) /2(Terhad) / 3(Memuaskan) / 4(Baik) / 5(sangat Baik) / 6(Cemerlan

1. EASON WONG tidak hadir 1. KIMI WONG tidak hadir


2. SAMUEL WONG 4
023

交与生殖健康教育
生活面面观

策技能决定自身健康和繁衍下一代。
繁衍系统

了解生命(人类)通过男女生的繁衍系统而来。
后,学生能:
生命(人类)通过男女生的繁衍系统而来。
机。
导学生通过观察课本图片第88页,认识女性生殖器官的部位和名

示没有标示名称的女性生殖器官图片,引导学生标示正确名称和

导学生了解人类如何通过生殖器官的功能,让精子与卵子孕育新
从中灌输学生正确的性观念。
成练习。
总结。

生达成学习目标。

班级评估记录
学习表现
1(尚未掌握 ) / 2(有待改进) / 3(基本掌握) /
4(满意) / 5(良好) / 6(优良)
4
am bentuk tulisan berangkai

4/5 perkataan secara mekanis dalam bentuk tulisan berangkai.

yang terdapat dalam buku teks ms10.


gan yang terdapat dalam buku teks.
dalam bentuk tulisan berangkai dengan betulnya.
m bentuk tulisan berangkai dengan kemasnya.
eh murid.
9.

g dipelajari oleh murid pada hari ini pada papn putih.


akit perut dan balik ke rumah.

RAN BAHASA MELAYU TAHUN 3


Tahap Prestasi
emuaskan) / 4(Baik) / 5(sangat Baik) / 6(Cemerlang)

tidak hadir
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENGGAL 1 SESI TAHUN 2022/2023
(4/4/2022-8/4/2022)
6/4/2022 (RABU)
MINGGU 3
科目/时间 体育 (0730-0800)
班级 四年级 班级 五年级
单元: 单元一:游乐场里体操乐 单元: 单元1:趣味体操庆佳节
课题: 绚丽风车转啊转 课题: 题目3:分腿跨跳箱

学生人数: 5人 学生人数: 1人

1.3能够正确地做出旋转的动作 1.2 做出正确姿势跳跃和着地的技能。


内容标准 : 2.3能够实践转动动作的概念 内容标准 : 2.2运用运动的概念和机械原理的知识做出跳跃和着地。
5.2进行活动时,能够表现出自信与责任感。 5.4 能组队和给予合作。
1.3.1能够做侧手翻 1.2.1 做出分腿跨跳箱。
学习标准: 2.3.1当进行侧手翻,前滚翻和后滚翻时,确定中心点的改变 学习标准: 2.2.1能说明做出跨跳箱和侧翻的动力应用。
5.2.4接受挑战和开心地进行活动 5.4.3 能指导队员进行活动。

课堂结束后,学生能: 课堂结束后,学生能:
学习目标: 1.能够做侧手翻 学习目标: 1.做出分腿跨跳箱。
2.当进行侧手翻,前滚翻和后滚翻时,确定中心点的改变 2.能说明做出跨跳箱和侧翻的动力应用。
3.接受挑战和开心地进行活动 3.能指导队员进行活动。
1. 学生带领学生做热身运动。 1.教师引导学生做热身运动。
2. 教师提问有关侧手翻必须确定的事项。 2.学生做出掌握平衡的动作。
3. 学生继续练习并掌握侧手翻的技能。 3.教师提醒学生起跳时必须掌握的技巧。
4. 教师提醒学生在过程中要收腹和伸直四肢。 4.学生利用长凳做出分腿跨。
教学活动: 教学活动:
5. 教师提醒学生身体中心的重要性。 5.学生两人一组进行练习,互相指导队友的动作。
6. 教师让学生表演-绚丽风车转啊转。 6.学生说出进行分腿鹏跃时使力的过程。
7. 教师给予鼓励让学生接受挑战和开心地进行活动。 7. 教师在旁指导协助学生的动作。
8. 教师在旁观察及协助并做出评估。 8. 教师总结。
教材: 课本、床垫 课本、床垫
评估: 观察 评估: 观察
反思: 5/5 的学生达成学习目标。 反思: 1/1 的学生达成学习目标。
备注: 备注:
班级评估记录 班级评估记录
学习表现
姓名 姓名
1(尚未掌握 ) / 2(有待改进) / 3(基本掌握) / 4(满意) / 5(良好) / 6(优良)

Edwin Yii 4 Kelvin Wong


Ivy Ting 4
Kelvin Kong 4
Mandy Wong 4
Wong Tee Sheng 3

日期 06.04.2022(星期三)
时间 0900-1000
科目 科学
班级 六年级
人数 2人
二、生命科学
主题/课题
2.0人类
内容标准 2.1人类的繁殖

学习标准 2.1.1讲述男性和女性生殖器官的功能。
学生能:
学习目标
1.讲述男性和女性生殖器官的功能。
道德价值 珍惜并实践整洁与健康生活

跨课程元素 信息通讯技术

6C核心能力 批判性思维

辅助教材 课本, 图片

引起动机
1.老师向学生说明今天的活动,学生针对今天要学习的内容发问。
主要活动:
1.教师引导学生回顾在《五年级体育与健康教育》所学过的知识。
2.教师说出繁殖是指生物繁衍、增加新个体的一种生命过程。
3.教师讲解人类的生殖器官在母体内就开始发育,医生可通过超声仪来观察胎儿。
教学活动 4.教师播放视频https://bit.ly/3DD2qMy
5.教师通过词卡活动和视频让学生确认男性和女性的生殖器官及其功能。
6.教师讲解睾丸会分泌雄性激素;卵巢会分泌雌性激素。
7.教师提醒学生男性和女性之间应该互相尊重,要有礼貌地讨论有关生殖的课题。
总结活动:
1.学生说出男性和女性器官功能的词汇。
笔记:
( 2 /2)学生成功掌握学习目标并给予巩固或增广活动。
教学反思
( /2)学生还未掌握学习目标,教师进行辅导。
Catatan

班级评估记录
学习表现
姓名
1(尚未掌握 ) / 2(有待改进) / 3(基本掌握) / 4(满意) / 5(良好) / 6(优良)
黄祥福 3
王智祥 4

Mata Pelajaran / Masa BAHASA MELAYU (1120-1220)


Tarikh 06 APRIL 2022 (RABU)
Kelas TAHUN 2 TAHUN 3
Bilangan Murid 2 ORANG 1 ORANG
Kemahiran MEMBACA MEMBACA
TEMA 1: Keluarga Saya Tema 1: Keluarga Tersayang
Tema/Tajuk
UNIT2: Kami Gembira

Standard Kandungan 2.1 Asas membaca dan memahami 2.1 Asas membaca dan memahami

2.1.1(ii) Membaca perenggan dengan sebutan yang betul dan intonasi


Standard Pembelajaran 2.1. 1(ii) Membaca ayat dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai
yang sesuai

Pada akhir pembelajaran, murid dapat membaca 4/4 ayat dengan sebutan yang betul Pada akhir pembelajaran, murid dapat membaca 2/2 perengaan
Objektif Pembelajaran:
dan intonasi yang sesuai. dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai.

Kumpulan Murid Kumpulan Gemilang - Kumpulan Terbilang -


(CUP FASA 2) Eason Wong (TP3) Samuel Wong (TP5) Kumpulan Terbilang- Kimi Wong (TP4)
Stategi PEDAGOGI TERBEZA
Aktiviti Permulaan (Set Induksi) Aktiviti Permulaan (Set Induksi) Aktiviti Permulaan (Set Induksi)
1.Guru menanya soalan berdasarkan 1.Murid bercerita berdasarkan gambar yang 1.Murid bercerita tentang kenangan manis semasa cuti.
gambar yang terdapat dalam buku teks. terdapat dalam buku teks. Aktiviti Utama (Aktiviti)
Aktiviti Utama (Aktiviti) Aktiviti Utama (Aktiviti) 1.Murid membaca perenggan tanpa bimbingan guru.
1.Murid membaca ayat dengan bimbingan 1.Murid membaca ayat tanpa bimbingan 2.Murid membaca perenggan dengan sebutan yang betul dan intonasi
guru. guru. yang sesuai.
2.Murid membaca ayat dengan sebutan 2.Murid membaca ayat dengan sebutan dan 3.Murid membaca perenggan secara berpasangan.
dan intonasi yang sesuai. intonasi yang sesuai. 4.Murid bercerita maksud perenggan yang dibaca.
3.Murid membaca ayat secara 3.Murid membaca ayat secara 5.Guru menilai murid membaca ayat dengan sebutan dan intonasi
berpasangan. berpasangan. yang betul dan sesuai.
Aktiviti 4.Guru membimbing murid memahami 4.Murid bercerita maksud ayat yang dibaca. 6. Murid menyiapkan buku aktiviti J1 ms8.
maksud ayat. 5.Guru menilai murid membaca ayat dengan Penutup
5.Guru menilai murid membaca ayat sebutan dan intonasi yang betul dan sesuai. Murid membaca perenggan dengan betul.
dengan sebutan dan intonasi yang betul 6.Murid menyiapkan buku aktiviti J1 ms7.
dan sesuai. Penutup
6.Murid menyiapkan buku aktiviti J1 ms7. Murid membaca ayat dengan betul.
Penutup
Murid membaca ayat dengan betul.

Kaedah Pengajaran Bersemuka Bersemuka


BBM BUKU TEKS m/s 8 BUKU TEKS m/s 9
PAK-21 Bercerita Bercerita
KBAT Menghubungkaitkan Menghubungkaitkan
Peta Pemikiran
Penilaian P&P Hasil kerja murid Hasil kerja murid
EMK/ILMU Pendidikan Moral-Kasih Kesyukuran Pendidikan Moral- Kasih Sayang

LATIHAN PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN

1/1 orang murid dapat menguasai objektif


pembelajaran dan diberi latihan 1/1 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
pengayaan / pengukuhan latihan pengayaan / pengukuhan
Eason tidak hadir ke sekolah kerana
Refleksi __/__ orang murid tidak menguasai objektif __/__ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
didapati dijiangkiti covid-19.
pembelajaran dan diberi latihan pemulihan latihan pemulihan
-Aktiviti pengajaran dan pembelajaran -Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
ditangguhkan kerana:

Catatan
REKOD PENTAKSIRAN BAHASA MELAYU TAHUN 2 REKOD PENTAKSIRAN BAHASA MELAYU TAHUN 3
Tahap Prestasi Tahap Prestasi
NAMA NAMA
1(Sangat Terhad) /2(Terhad) / 3(Memuaskan) / 4(Baik) / 5(sangat Baik) / 6(Cemerlang) 1(Sangat Terhad) /2(Terhad) / 3(Memuaskan) / 4(Baik) / 5(sangat Baik) / 6(Cemerlang)

1. EASON WONG 3 1. KIMI WONG 4


2. SAMUEL WONG 4

科目/时间 华语 (1220-1320)
班级 一年级
PROGRAM TRANSISI FASA PENYEDIAAN (4/4/2022-15/4/2022)
课题:
-认识蔬菜名称
学生人数: 2人
内容标准 : -
学习标准: -
学习目标: 课堂结束后,学生能:
-正确地说出蔬菜的名称。
教学活动: 引起动机:
1.教师要求学生说出自己吃过的蔬菜。
主要活动:
1.教师引导学生跟着图片说出蔬菜的名称。
2.教师展示水果的词卡,教师范读,学生读过几遍。
3.教师让学生看图并选出正确的蔬菜名称。
4.教师指名要求学生找出正确的蔬菜名称进行搭配。
5.学生完成练习。
总结活动:
反思: 1.学生读出图片里的水果名称。
1.( 3/3 )学生成功掌握学习目标并给予巩固或增广练习。
2.( /3 )学生还未掌握学习目标,教师进行辅导。

备注:
N PENGAJARAN HARIAN PENGGAL 1 SESI TAHUN 2022/2023
(4/4/2022-8/4/2022)
6/4/2022 (RABU)
MINGGU 3

五年级
单元1:趣味体操庆佳节
题目3:分腿跨跳箱

1人

1.2 做出正确姿势跳跃和着地的技能。
2.2运用运动的概念和机械原理的知识做出跳跃和着地。
5.4 能组队和给予合作。
1.2.1 做出分腿跨跳箱。
2.2.1能说明做出跨跳箱和侧翻的动力应用。
5.4.3 能指导队员进行活动。

课堂结束后,学生能:
1.做出分腿跨跳箱。
2.能说明做出跨跳箱和侧翻的动力应用。
3.能指导队员进行活动。
1.教师引导学生做热身运动。
2.学生做出掌握平衡的动作。
3.教师提醒学生起跳时必须掌握的技巧。
4.学生利用长凳做出分腿跨。
5.学生两人一组进行练习,互相指导队友的动作。
6.学生说出进行分腿鹏跃时使力的过程。
7. 教师在旁指导协助学生的动作。
8. 教师总结。
课本、床垫
观察
1/1 的学生达成学习目标。

班级评估记录
学习表现
1(尚未掌握 ) / 2(有待改进) / 3(基本掌握) / 4(满意) /
5(良好) / 6(优良)
3

仪来观察胎儿。

功能。

关生殖的课题。

班级评估记录
REKOD PENTAKSIRAN BAHASA MELAYU TAHUN 3
Tahap Prestasi
1(Sangat Terhad) /2(Terhad) / 3(Memuaskan) / 4(Baik) / 5(sangat Baik) / 6(Cemerlang)

2)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENGGAL 1 SESI TAHUN 2022/2023
(4/4/2022-8/4/2022)
4 APRIL 2022 (ISNIN)
MINGGU 3
科目/时间 体育 (0730-0800)
班级 四年级 班级 五年级
单元: 单元一:游乐场里体操乐 单元: 单元1:趣味体操庆佳节
课题: 绚丽风车转啊转 课题: 题目3:分腿跨跳箱
学生人数: 5人 学生人数: 1人
1.3能够正确地做出旋转的动作 1.2 做出正确姿势跳跃和着地的技能。
内容标准 : 2.3能够实践转动动作的概念 内容标准 : 2.2运用运动的概念和机械原理的知识做出跳跃和着地。
5.2进行活动时,能够表现出自信与责任感。 5.4 能组队和给予合作。

1.3.1能够做侧手翻 1.2.1 做出分腿跨跳箱。


学习标准: 2.3.1当进行侧手翻,前滚翻和后滚翻时,确定中心点的改变 学习标准: 2.2.1能说明做出跨跳箱和侧翻的动力应用。
5.2.4接受挑战和开心地进行活动 5.4.3 能指导队员进行活动。

课堂结束后,学生能: 课堂结束后,学生能:
1.能够做侧手翻 1.做出分腿跨跳箱。
学习目标: 2.当进行侧手翻,前滚翻和后滚翻时,确定中心点的改变 学习目标: 2.能说明做出跨跳箱和侧翻的动力应用。
3.接受挑战和开心地进行活动 3.能指导队员进行活动。

1. 学生带领学生做热身运动。 1.教师引导学生做热身运动。
2. 教师让学生讲解今天所要学的的课题。 2.教师让学生复习之前学的掌握平衡技巧。
3. 教师引导学生练熟并掌握侧手翻的技能。 3.教师提醒学生起跳时必须掌握的技巧。
教学活动: 4. 教师引导学生过程中要收腹和伸直四肢。 教学活动: 4.学生两人一组进行练习,互相指导队友的动作。
5. 教师引导学生身体中心的重要性。 5. 教师在旁指导协助学生的动作。
6. 教师让学生表演-绚丽风车转啊转。 6. 教师引导学生说出进行分腿鹏跃时使力的过程。
7. 教师在旁观察及协助并做出评估。 7. 教师总结。
8. 教师总结。
教材: 课本、床垫 课本、床垫

评估: 观察 评估: 观察
反思: 5/5 的学生达成学习目标。 反思: 1/1 的学生达成学习目标。
备注: 备注:
班级评估记录 班级评估记录
学习表现
姓名 姓名
1(尚未掌握 ) / 2(有待改进) / 3(基本掌握) / 4(满意) / 5(良好) / 6(优良)

Edwin Yii 4 Kelvin Wong


Ivy Ting 4
Kelvin Kong 4
Mandy Wong 4
Wong Tee Sheng 3

日期: 4/4/2022 (星期一)


科目/时间 历史 (0900-1000 )
班级 六年级
单元: 单元一 马来西亚的成立
课题: 标题十 我国的国家马来西亚
学生人数: 2人
内容标准 : 10.1 马来西亚的成立
学习标准: 10.1.3 列出参与马来西亚成立的名人
学习目标: 课堂结束后,学生能:
1.列出参与马来西亚成立的名人
国民意识: K10.1.6 解释珍惜领袖的贡献和智慧的重要性
21世纪教学活动: Hot Seat
历史思维技能: 曾经发生的课题
公民角度: 分享历史
信息与通讯技术: 通过信息与通讯技术学习
道德价值: 珍惜
核心价值: 仁爱
教材/教具: 电子课本ma10-13,电脑,图片
教学活动: 引起动机:
1.教师提问学生我国独立时的领袖是谁。
主要活动:
1. 教师让学生观察课本第10页里成立马来西亚的功臣图片。
2. 学生默读课文内容。
3. 过后,教师讲解课文内容。
4. 教师指名让学生说出所有成立马来西亚的功臣。
5. 教师让学生选出一名功臣扮演角色,其他学生提问问题和继续扮演角色。
6. 学生完成练习。(根据功臣找出他们如何成立马来西亚)
总结活动:
1. 学生说出所有功臣的名字。
反思: 1.( 2/2 )学生成功掌握学习目标并给予巩固或增广练习。
2.(0/2 )学生还未掌握学习目标,教师进行辅导。
备注:
班级评估记录
学习表现
姓名
1(尚未掌握 ) / 2(有待改进) / 3(基本掌握) / 4(满意) / 5(良好) / 6(优良)
黄智申 3
黄祥福 3

日期: 04/04/2022 (星期一)


科目/时间 华语 (1020-1120 )
班级 一年级
PROGRAM TRANSISI FASA PENYEDIAAN (4/4/2022-15/4/2022)
课题:
-认识水果名称
学生人数: 2人
内容标准 : -
学习标准: -
学习目标: 课堂结束后,学生能:
-学生能说出8种水果的名称。
教学活动: 引起动机:
1.教师引导学生唱有关水果的歌曲。《水果歌》
→ https://www.youtube.com/watch?v=Wh9JCmS9DJ8
主要活动:
1.教师引导学生跟着图片说出水果的名称。
2.教师展示水果的词卡,教师范读,学生读过几遍。
3.教师让学生看图搭配水果的名称。
4.教师指名让学生读出水果的名称。
5.学生完成练习。
总结活动:
反思: 1.学生读出图片里的水果名称。
1.( 3/3 )学生成功掌握学习目标并给予巩固或增广练习。
2.( 0/3 )学生还未掌握学习目标,教师进行辅导。
备注:

Mata Pelajaran /
BAHASA MELAYU (1120-1220)
Masa
Tarikh 04 APRIL 2022 (ISNIN)
Kelas TAHUN 2 TAHUN 3
Bilangan Murid 1 ORANG 1 ORANG
Kemahiran MENDENGAR DAN BERTUTUR MENDENGAR DAN BERTUTUR
TEMA 1: Keluarga Saya Tema 1: Keluarga Tersayang
Tema/Tajuk
UNIT 2 KAMI GEMBIRA UNIT 2: HUBUNGAN ERAT
Standard 1.1 Mendengar dan memberikan respons 1.1 Mendengar, mengecam sebutan, memahami dan
Kandungan menyebut ayat tunggal dengan betul dan tepat.

1.1.1Mendengar, mengecam, memahami dan menyebut dengan betul dan


Standard tepat; 1.1.1(ii) Mendengar , mengecam sebutan, memahami dan
Pembelajaran (i) frasa menyebut ayat majmuk dengan betul dan tepat
(ii) ayat tunggal

Pada akhir pembelajaran, murid dapat mendengar,


Objektif Pada akhir pembelajaran, murid dapat mendengar,mengecam, memahami
mengecam sebutan, memahami dan menyebut 3/4 ayat
Pembelajaran: dan menyebut 2/3 frasa dan 2/2 ayat tunggal dengan betul.
majmuk dengan betul dan tepat.
Kumpulan Murid Kumpulan Gemilang - Kumpulan Terbilang -
(CUP FASA 2) Eason Wong (TP3) Samuel Wong (TP5) Kumpulan Terbilang- Kimi Wong (TP4)
Stategi PEDAGOGI TERBEZA
Aktiviti Permulaan (Set Induksi) Aktiviti Permulaan (Set Induksi) Aktiviti Permulaan (Set Induksi)
1.Guru menanya soalan tentang 1.Murid bercerita perkara yang 1. Murid bercerita perkara yang dibuat semasa bercuti.
perkara yang dibuat semasa cuti. dibuat semasa bercuti. Aktiviti Utama (Aktiviti)
Aktiviti Utama (Aktiviti) Aktiviti Utama (Aktiviti) 1.Murid memerhati gambar yang terdapat dalam buku teks.
1.Guru membimbing murid mengecam 1.Murid mengecam frasa yang 2.Murid mendengar dan mengecam sebutan.
frasa yang dibaca. dibaca. 3.Murid menyebut empat ayat majmuk berdasarkan gambar
2.Guru membimbing murid memahami 2.Murid memahami frasa yang dengan bimbingan guru.
frasa yang disebut. disebut. 4.Murid diminta membaca ayat majmuk dengan betulnya.
3.Murid membaca frasa dengan betul 3.Murid membaca frasa dengan 5.Guru membuat penilaian terhadap bacaan murid yang
dengan bimbingan guru. betul. dibaca.
4.Murid membaca frasa dengan cepat. 4.Murid membaca frasa dengan Penutup
Aktiviti 5.Murid menulis frasa pada papan putih. cepat. 1.Murid membaca 4 ayat yang telah dipelajari pada hari ini.
Write It Out (Tuliskanlah) 5.Murid menulis frasa pada papan
6.Murid membaca dan memahami ayat putih. Write It Out (Tuliskanlah)
tunggal dengan bimbingan guru. 6.Murid membaca dan memahami
7.Murid membuat lembaran kerja. ayat tunggal.
Penutup 7.Murid membuat lembaran kerja.
Murid membaca frasa yang dipelajarai Penutup
dengan betul. Murid membaca frasa yang
dipelajarai dengan betul.

Kaedah
Bersemuka Bersemuka
Pengajaran
BBM BUKU TEKS MS7 BUKU TEKS MS8
PAK-21 Write It Watch & Listen (Lihat & Dengar)
KBAT Mengecam Mengecam
Peta Pemikiran
Penilaian P&P Hasil Kerja Murid Hasil Kerja Murid
EMK/ILMU Pendidikan Moral-Kerjasama Pendidikan Moral- Kerjasama
LATIHAN PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN

1/1 orang murid dapat menguasai


objektif pembelajaran dan diberi
1/1 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran
latihan pengayaan / pengukuhan
dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
Eason tidak hadir ke sekolah kerana __/__ orang murid tidak menguasai
Refleksi __/__ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran
didapati dijiangkiti covid-19. objektif pembelajaran dan diberi
dan diberi latihan pemulihan
latihan pemulihan
-Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
-Aktiviti pengajaran dan
pembelajaran ditangguhkan kerana:

Catatan
REKOD PENTAKSIRAN BAHASA MELAYU TAHUN 2 REKOD PENTAKSIRAN BAHASA MELAYU TAHUN 3
Tahap Prestasi Tahap Prestasi
NAMA 1(Sangat Terhad) /2(Terhad) / 3(Memuaskan) / 4(Baik) / 5(sangat Baik) / 6(Cemerlang) NAMA 1(Sangat Terhad) /2(Terhad) / 3(Memuaskan) /
4(Baik) / 5(sangat Baik) / 6(Cemerlang)

1. EASON WONG Tidak hadir 1. KIMI WONG 4


2. SAMUEL WONG 4
AN HARIAN PENGGAL 1 SESI TAHUN 2022/2023
(4/4/2022-8/4/2022)
4 APRIL 2022 (ISNIN)
MINGGU 3

五年级
单元1:趣味体操庆佳节
题目3:分腿跨跳箱
1人
1.2 做出正确姿势跳跃和着地的技能。
2.2运用运动的概念和机械原理的知识做出跳跃和着地。
5.4 能组队和给予合作。

1.2.1 做出分腿跨跳箱。
2.2.1能说明做出跨跳箱和侧翻的动力应用。
5.4.3 能指导队员进行活动。

课堂结束后,学生能:
1.做出分腿跨跳箱。
2.能说明做出跨跳箱和侧翻的动力应用。
3.能指导队员进行活动。

1.教师引导学生做热身运动。
2.教师让学生复习之前学的掌握平衡技巧。
3.教师提醒学生起跳时必须掌握的技巧。
4.学生两人一组进行练习,互相指导队友的动作。
5. 教师在旁指导协助学生的动作。
6. 教师引导学生说出进行分腿鹏跃时使力的过程。
7. 教师总结。

课本、床垫

观察
1/1 的学生达成学习目标。

班级评估记录
学习表现
1(尚未掌握 ) / 2(有待改进) / 3(基本掌握) / 4(满意) / 5(良好
) / 6(优良)
3
BM BI
APRIL OGOS NOV CUP 2 SASARAN APRIL OGOS NOV
TAHUN 1 TP TP TP TP TP TP TP TP
Samuel Wong 3 3 5 5 4 3 4 4
Eason Wong 3 3 3 3 4 3 3 3
TAHUN 2
Kimi Kong 3 4 4 4 4 3 4 4
TAHUN 3
Edwin Yii 3 4 5 5 4 3 4 5
Ivy Ting 3 4 4 4 4 3 4 4
Kelvin Kong 3 3 4 4 4 3 4 4
Mandy Wong 3 3 3 3 4 3 3 3
Wong Tee Sheng 3 4 4 4 4 3 4 4
TAHUN 4
Kelvin Wong 3 3 4 4 4 3 3 3
TAHUN 5
Ryan Wong 3 3 3 3 4 3 3 3
Wong Tee Siong 3 3 3 3 4 3 3 3
TAHUN 6
Angelyna Ting 3 4 4 4 5 3 4 5
Benedict Ting 3 3 4 4 4 3 3 4
Chieng Siew Ling 3 3 3 3 4 3 3 3
Daniel Wong 3 4 4 4 5 3 4 5
Shirley Kong 3 3 3 3 4 3 3 3
BI MT SN
CUP 2 SASARAN APRIL OGOS NOV CUP 2 SASARAN APRIL OGOS NOV
TP TP TP TP TP TP TP TP TP TP
4 4 3 3 5 5 4 3 4 5
3 4 3 3 3 4 4 3 4 4

4 4 3 4 5 5 6 3 3 3

5 5 4 5 6 6 5 4 4 4
4 4 3 4 4 4 4 3 3 4
4 4 3 4 4 4 4 3 3 3
3 4 3 4 4 4 4 3 3 3
4 5 3 4 5 5 4 4 4 3

3 4 3 3 3 3 4 3 3 4

3 4 3 3 3 3 4 3 3 3
3 4 3 3 3 3 4 3 3 3

5 5 4 4 5 5 5 4 4 5
4 4 3 4 5 5 4 3 4 4
3 4 3 4 4 4 4 3 3 3
5 5 4 5 6 6 6 4 5 5
3 4 3 3 4 4 4 3 4 4
PENTAKSIRAN PBD BULAN APRIL, OGOS
SN BC PM
CUP 2 SASARAN APRIL OGOS NOV CUP 2 SASARAN APRIL OGOS NOV
TP TP TP TP TP TP TP TP TP TP
5 5 3 4 4 4 4 3 4 5
4 4 3 3 3 3 4 3 4 4

4 5 3 3 3 3 4 3 3 3

4 5 4 4 4 4 5 4 4 5
4 4 3 3 3 3 4 3 3 5
4 4 3 3 3 3 4 3 3 3
3 4 3 3 3 3 4 3 3 3
4 5 4 4 4 4 5 3 3 3

4 4 3 3 3 3 4 3 4 4

3 4 3 3 3 3 4 3 3 4
3 4 3 3 3 3 4 3 4 4

5 5 3 4 5 5 5 4 4 5
4 4 3 4 5 5 4 4 4 4
3 4 3 4 4 4 4 4 4 4
5 5 4 4 5 5 5 4 4 5
4 5 3 3 4 4 4 4 4 4
N APRIL, OGOS, NOVEMBER 2021 DAN CUP FEB 2022 SJK MING CHI
PM PSV MZ
CUP 2 SASARAN APRIL OGOS NOV CUP 2 SASARAN APRIL OGOS NOV
TP TP TP TP TP TP TP TP TP TP
5 5 3 3 3 3 5 3 4 5
5 5 3 3 3 3 4 3 4 4

3 5 4 4 4 4 5 3 3 4

5 5 4 4 4 4 5 3 4 5
5 5 3 4 4 4 4 3 4 5
3 4 3 3 3 3 4 3 3 4
3 4 3 3 3 3 4 3 3 4
3 5 4 3 3 3 5 3 4 4

4 4 3 3 4 4 4 3 3 4

4 4 3 3 3 4 4 3 3 4
4 4 3 3 4 4 4 3 4 4

5 5 4 4 4 4 6 4 4 5
4 4 3 3 4 4 5 3 4 4
4 4 3 3 3 3 4 3 3 4
5 6 4 4 4 4 6 4 4 5
4 5 4 4 4 4 5 3 3 4
2 SJK MING CHING TAHUN 1 HINGGA TAHUN 6
MZ PJ PK
CUP 2 SASARAN APRIL OGOS NOV CUP 2 SASARAN APRIL OGOS NOV
TP TP TP TP TP TP TP TP TP TP
5 5
4 4

4 4

5 5
5 5
4 4
4 4
4 5

4 4

4 4
4 4

5 6 4 4 4 4 6 4 4 4
4 5 4 4 4 4 6 4 4 4
4 4 4 4 4 4 5 4 4 4
5 6 4 4 4 4 6 4 4 4
4 5 4 4 4 4 5 4 4 4
PK PJPK SEJ
CUP 2 SASARAN APRIL OGOS NOV CUP 2 SASARAN APRIL OGOS NOV
TP TP TP TP TP TP TP TP TP TP
3 4 5 5 5
3 4 4 4 5

3 4 5 5 5

3 4 5 5 5
3 4 5 5 4
3 4 5 5 4
3 4 4 4 4
3 4 5 5 5

3 3 3 3 4 3 3 3

3 3 3 3 4 3 3 3
3 3 3 3 4 3 3 3

4 6 3 4 4
4 5 3 4 4
4 5 3 4 4
4 6 3 4 4
4 5 3 3 3
SEJ RBT TMK
CUP 2 SASARAN APRIL OGOS NOV CUP 2 SASARAN APRIL OGOS NOV
TP TP TP TP TP TP TP TP TP TP

3 4 3 3 3 3 4

3 4 3 3 3 3 4
3 4 3 3 3 3 4

4 5 4 4 5 5 5 4 4 4
4 4 3 4 4 4 4 3 3 3
4 4 3 4 4 4 4 3 3 3
4 5 4 4 5 5 5 4 4 4
3 4 3 4 4 4 5 3 3 3
TMK
CUP 2 SASARAN
TP TP

4 5
3 4
3 4
4 5
3 5
Jadual Waktu Persendirian 2022/2023
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Masa/Hari
0730-0800 0800-0830 0830-0900 0900-0930 0930-1000 1000-1020 1020-1050 1050-1120 1120-1150 1150-1220 1220-1250 1250-1320

ISNIN PJ TAHUN 4/5 SEJ TAHUN 6 R BC TAHUN 1 BM TAHUN 2/3

SELASA BC TAHUN 1 E BM TAHUN 2/3

RABU
PER
T1,2,3,4,5,6
PJ TAHUN 4/5 SN TAHUN 6 H BM TAHUN 2/3 BC TAHUN 1

KHAMIS SN TAHUN 6 PK TAHUN 4/5 A BC TAHUN 1 BM TAHUN 2/3

JUMAAT BC TAHUN 1 T BM TAHUN 2/3

Subjek Jumlah
BAHASA CINA 11
BAHASA MELAYU 10
SAINS 4
PENDIDIKAN JASMANI 2
PENDIDIKAN KESIHATAN 1
SEJARAH 2
PERHIMPUNAN 1
BIL.PELAJARAN/MINGGU 30

SJK MING CHING 2022/2023 TAHUN 6


1 2 3 4 5 REHAT 6 7 8 9 10 11
Masa/Hari
0730-0800 0800-0830 0830-0900 0900-0930 0930-1000 1000-1020 1020-1050 1050-1120 1120-1150 1150-1220 1220-1250 1250-1320

ISNIN
PJ
YHK
BC
TML
SEJ
THK R BM
LOI
MT
YHK
PSV
NYM

SELASA
PK
YHK
MT
YHK
RBT
NYM E BC
TML
BM
LOI
BI
THA
PMZ
THA
PER
RABU TCF/LOI/TML/
YHK/NYM/THA/
BM
LOI
SN
TKH H MT
YHK
BC
TML
BI
THA
TKH/SSL

KHAMIS
PJ
YHK
SN
TKH
BC
TML A BI
THA
PM
NYM
BM
LOI

JUMAAT
PM
NYM
BM
LOI T BC
TML
MAKLUMAT PERIBADI GURU
2022

1. Nama :
2. No. Fail Peribadi :
3. No. IC :
4. Jantina :
5. Jawatan :
6. Bangsa :
7. Warganegara :
8. Agama :
9. Tarikh Lahir :
10.Tempat Lahir :
11. Taraf Perkahwinan :
12. Nama Suami/ Isteri:
13. Pekerjaan Suami/Isteri :
14. Alamat Majikan Suami/Isteri : -
15. Tarikh Perlantikan :
16. Tarikh Pengesahan Jawatan :
17. Tarikh Masuk Ke Jawatan Berpencen :
18. Kelulusan Akademik :
19. Opsyen :
20. Pengkhususan:
21. Tarikh Pergerakan Gaji :
22. Tarikh Mengajar Di Sini :
23. Tugas-tugas Kokurikulum :
24. No. Gaji :
25. Alamat Rumah :
26. Nombor Telefon :
MAKLUMAT PERIBADI GURU
2022

TANG KUI HUNG


S41419
840623135190
PEREMPUAN
GURU AKADEMIK BIASA
CINA
MALAYSIAN
KRISTIAN
23.06.1984
SIBU
BERKAHWIN
KOH ING TAI
PENOLONG KANAN KO-KURIKULUM
SJK (C) TONG HUA, BINTANGOR
03.01.2007
03.01.2008
23.06.2044
SPM, DIPLOMA, IJAZAH SARJANA MUDA
PENGAJIAN CINA
PENGAJIAN CINA
OKTOBER
16.12.2020
GURU PENASIHAT PERSATUAN BAHASA INGGERIS
20038894
LOT1224, PARIS HEIGHT, 96500 BINTANGOR, SARAWAK
-

You might also like