Professional Documents
Culture Documents
1 Урок «Види - і - жанри - кіно - Створення - кінопроектів»
1 Урок «Види - і - жанри - кіно - Створення - кінопроектів»
Клас: 9
Дата: 23.01.2024.
Підпис викладача мистецтва: ______________
Тема: «Види і жанри кіно. Створення кінопроектів»
Мета:
формувати комплекс ключових міжпредметних компетентностей у процесі
опанування теми про види і жанри кіномистецтва; розглянути складові
кінематографу, визначити основні елементи художньо-образної мови
кінематографічного мистецтва; надати знання про специфіку мистецтва кіно,
розкриваючи його особливості;
розвивати вміння класифікувати кіно за видами (документальне, анімаційне,
художнє), жанрами (мелодрама, комедія, фантастика, пригоди, детектив і т.д.),
орієнтуватись у знаннях кінозасобів та спец-ефектів, висловлювати власні
враження під час спілкування з творами цього виду мистецтва, використовуючи
спеціальну мистецьку термінологію; розвивати творчі здібності у створенні
власного кінопроекту;
виховувати ціннісно-світоглядні орієнтації у сфері кіномистецтва, потреби у
творчому самовираженні та естетичному самовдосконаленні
ХТД (художньо-творча діяльність): вікторини по фільмам
СІМ (сприймання та інтерпретація мистецтва): сприймання та
інтерпретація музичних образів з музики фільмів «Бригада», «Щасливі разом»,
«Татусеві доньки», «Свати», «Вороніни», «Кадетство», «Кавказька полонянка»,
«Операція И», «Джентльмени вдачі», «Діамантова рука», «Вусатий нянь»
КЧМ (комунікація через мистецтво): відтворення художніх образів через
малюнок під час слухання музичного твору музика з фільму «Титанік»
Очікувані результати:
Учень / учениця:
- навчитись розрізняти види і жанри кіно, вміти критично мислити і творчо
працювати
- демонструє вокальні, пластичні, творчі навички, музичні здібності
- вміє характеризувати художньо-образний зміст мистецьких творів
- демонструє позитивне ставлення до представників кіномистецтва
Обладнання: комп’ютер, медіапроектор, підручник, мультимедійна
презентація, фортепіано, постери фільмів, малюнки учнів
Тип уроку: комбінований
План уроку
І.Організація класу, перевірка готовності до уроку.
1.1. Емоційне налаштування на урок.
1.2. Музичне вітання.(тренінг)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація до навчальної діяльності
учнів.
2.1. Бесіда з учнями про кіно
2.2. Оголошення теми і мети уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
3.1. Закріплення про стиль та головні риси бароко
ІV. Вивчення нового матеріалу.
4.1. Бесіда-розповідь про фільми і кінематораф
4.2. Кіно, як окремий вид мистецтва
4.3 Види мультиплікації
4.4 Ігровий і художній фільм
V. Художньо-практична діяльність.
5.1. Робота в групах
5.2. Створення фотоколажу по фільму
VІ. Підсумок уроку. Закріплення вивченого матеріалу. Оцінювання
навчальних досягнень.
6.1. Закріплююча бесіда за основними поняттями теми уроку.
6.2. Кіновікторина з кадрів фільмів різних жанрів
Хід уроку
I. Організація початку уроку.
1.1. Емоційне налаштування на урок.
Добрий день, мене звати Ольга Вадимівна, і сьогодні я проведу у вас урок.
Зараз ми з вами проведемо психологічний тренінг, щоб мати впевненість в собі, у
своїх силах.
1.2. Музичне вітання.(тренінг)