You are on page 1of 8

Урок інформатики для 3 класу

Тема: «Глобальна мережа Інтернет»


Мета:
 навчальна: формувати уявлення про Інтернет, вивчити призначення та
основні функції мережі Інтернет, визначити правила роботи в мережі
Інтернет;
 розвивальна: розвивати спостережливість, пам’ять, мовлення, вміння
аналізувати знання, робити висновки;
 виховна: виховувати здатність орієнтуватися в інформаційному просторі,
виховувати повагу до приватної інформації.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання: проектор, комп’ютери, зошит «Сходинки до інформатики.
Робочий зошит: нач. посіб. для 3 кл. загальноосвіт. навч. закладів/
Л. В. Ломаковська, Г. О. Проценко, Й. Я. Риквінд. – К:. Видавничій дім
«Освіта», 2014 – 64 с», завдання https://learningapps.org/1256230, підручник
«Сходинки до інформатики. Підручник для 3 кл. загальноосвіт. навч. закладів/
Л. В. Ломаковська, Г. О. Проценко, Й. Я. Риквінд. – К:. Видавничій дім
«Освіта», 2013. – 160 с.»
Програмне забезпечення: браузер.
Скорочення: СВ – слово вчителя, ОВУ – орієнтована відповідь учнів.
Час проведення уроку - 45 хв.:
1. Організація класу - 1 хв.;
2. Актуалізація опорних знань учнів - 2 хв.;
3. Мотивація навчальної діяльності учнів - 3 хв.;
4. Повідомлення теми, мети уроку - 1 хв.;
5. Вивчення нового матеріалу - 20 хв.;
6. Фізкультхвилинка - 1 хв.;
7. Закріплення нових знань - 13 хв.;
8. Фізкультхвилинка – 1 хв.;
9. Підсумок уроку - 3 хв.

Хід уроку
І. Організація класу:
На екрані з’являється рисунок 1.

Рисунок 1
1. Вступне слово вчителя:
Ми заходимо в школу раненько,
Лиш встає світанкова зоря.
І беремось до книжки хутенько,
Щоб відкрити річки і моря,
Зрозуміти природу й людину,
Пізнавати наш світ спішимо.
Крок за кроком вчимося невпинно.
Ми до знань, ми до знань летимо.
2. Учні вітаються з вчителем, хором або фірмовим рухом чи словом та тихо
сідають за парти.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів:
1. Фронтальне опитування:
СВ: - Пригадайте яку тему ми вивчали на минулому уроці ?
ОВУ: - На минулому уроці ми вивчали тему «Комп’ютерні мережі».
СВ: - Хто або що утворюють комп’ютерну мережу?
ОВУ: - Комп’ютерну мережу утворюють з’єднані між собою комп’ютери.
СВ: - Де можуть бути розташовані з’єднані в мережу комп’ютери ?
ОВУ: - З’єднані в мережу комп’ютери можуть бути розташовані в одній
кімнаті, будинку, місті, країні.
СВ: - Давайте пригадаємо, що таке інформація ?
ОВУ: - Інформація – це новини, нові знання, нові відомості.
2. Робота із зошитом: (рисунок 2)
СВ: - Відкрийте зошити на сторінці 20 та виконайте завдання 4. Покваптеся я
чекаю на вашу відповідь. Відповідаємо чемно піднімаючи руку.
СВ: - Отож ваші відповіді ?

Рисунок 2
ОВУ: - Тут сховалося словосполучення ВІРТУАЛЬНИЙ КЛАС.
СВ: - Молодці. А як ви думаєте чим схожі комп’ютерна мережа та віртуальний
клас ?
ОВУ: - Вони схожі тим, що це своєрідні мережі, які з’єднані одним
комп’ютером або вчителем.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів:
Проблемне завдання:
СВ: - Подивіться уважно на екран та розгадайте ребуси.
На екрані з’являється рисунок 3.

Рисунок 3
ОВУ: - Я думаю, що за цим ребусом ховається слово МЕРЕЖА.
СВ: - Чи у всіх така відповідь, можливо є інші варіанти? Отож дивимося на
наступний ребус.
На екрані з’являється рисунок 4.

Рисунок 4

ОВУ: - Я думаю, що за цим ребусом ховається слово ІНТЕРНЕТ.


СВ: - Чи у всіх така відповідь, можливо є інші варіанти? Молодці, бачу що
більшість правильно розгадали ці ребуси.
ІV. Повідомлення теми, мети уроку:
СВ: - Але в мене для вас є ще один ребус для вас, дивіться уважно.
На екрані з’являється рисунок 5.
Рисунок 5
ОВУ: - Я думаю, що за цим ребусом ховається слово ГЛОБАЛЬНА.
СВ: - Молодці всі впоралися. А тепер поміркуйте, як ці ребуси пов’язані між
собою та темою нашого уроку.
ОВУ: - Я думаю що слова мережа, Інтернет та глобальна це тема нашого уроку
– глобальна мережа Інтернет.
СВ: - І насправді тема нашого сьогоднішнього уроку є «Глобальна мережа
Інтернет».
V.Вивчення нового матеріалу:
Пояснення вчителя з елементами демонстрування рисунків:
На екрані з’являється рисунок
6.
Інтернет — це добровільне
об'єднання тисяч мереж і
мільйонів комп'ютерів по
всьому світу, що дозволяє
обмінюватися інформацією
між ними. Складовими
Інтернету є мережі різного
масштабу: великі національні
мережі, багато регіональних і
локальних мереж. Тому
Інтернет ще називають
Рисунок 6
мережею мереж або
глобальною(всесвітньою)
мережею.
Слово «Інтернет» походить від
англійського InternationalNetw
ork, що у перекладі означає
«міжнародна мережа».
Комп’ютер підєднуються до
мережі Інтернет за допомогою
спеціального пристрою –
модему. На екрані з’являється
рисунок 7.
А поєднання комп’ютерів у Рисунок 7
мережу здійснюється за допомогою
телефонного, кабельного, радіо- та
супутникового зв’язку. Ця мережа,
ніби павутиння, охоплює всю нашу планету. Саме через це Інтернет ще
називають Всесвітньою павутиною. На екрані з’являється рисунок 8.
Усі комп’ютери, підключені до Інтернету, знаходять один одного в
автоматичному режимі. Люди взагалі не беруть участі в пересиланні
повідомлень завдяки тому, що кожний комп’ютер має свою адресу — запис,
який точно визначає місцезнаходження комп’ютера у мережі.
Попередник Інтернету (мережа
ARPANet) (На екрані з’являється
рисунок 9) почав створюватися в
США в 50-х роках минулого століття
і призначався для забезпечення
надійного зв'язку на випадок війни, а
перша передача даних між
двома комп'ютерами цієї мережі на
відстань 640 км була здійснена лише
в 1969 році. Декількома роками
пізніше до цієї мережі були Рисунок 9
приєднані комп'ютери в Норвегії та
Великобританії. Таким чином, мережа стала міжнародною. У наш час більш
ніж чверть населення нашої планети регулярно користується перевагами
глобальної мережі, а з 2010 року прямий доступ до Інтернету отримав навіть
екіпаж міжнародної космічної станції.
VІ. Фізкультхвилинка
На екрані з’являється рисунок 10.
Встало вранці ясне сонце,
(підтягування до гори)
Зазирнуло у віконце.
(3 нахили в ліво)
Ми до нього потяглися,
(3 нахили на право)
За промінчики взялися.
(3 нахили вперед)
Будемо дружно присідати, Рисунок 10
(3 присідання)
Сонечко розвеселяти.
VІІ. Закріплення нових знань:
1. Робота із зошитом сторінка 22 (рисунок 11):
Рисунок 11

СВ: - У першому завданні вам потрібно розгадати ребус.


- Тож яка ваша відповідь?
ОВУ: - Там заховалося слово ІНТЕРНЕТ.
СВ: - У другому завданні відшукайте назви служб мережі Інтернет.
- Чи усі вже знайшли? Перерахуйте ці служби та поясніть в чому полягає
їхня суть.
ОВУ: - Є поштові служби їх використовують для листування, а служби новин
повідомляють про нові події у світі.
СВ: - Молодці. Тепер переходимо до третього завдання тут ви повинні записати
послуги які може надавати мережа Інтернет.
ОВУ: - Мережа Інтернет може надавати послуги листування, можна купувати
щось або продавати.
СВ: - Дуже добре.
2. Робота за комп’ютером:
СВ: - Тепер сідаємо за комп’ютери там перед вами буде завдання уважно
читаємо та відповідаємо на питання кожна помилка буде відрахована від вашої
загальної оцінки за урок.
Завдання: https://learningapps.org/1256230
VIII. Фізкультхвилинка:
На екрані з’являється рисунок 12.
Очі швидко обертаємо,
Головою не хитаємо.
Вліво раз, два, три, чотири.
Вправо стільки ж повторили.
По колу очі обертаємо
І все навколо розглядаємо.
Раз коло, два і три, чотири. Рисунок 12
Щільніше очі ми закрили.
На п’ять і шість їх потримали
І потім знову закружляли.
ІХ. Підсумок уроку:
1. Фронтальне опитування:
СВ: - Що таке Інтернет?
ОВУ: - Інтернет – це всесвітня мережа, яка об’єднує комп’ютери у різних
куточках землі, які поєднані між собою.
СВ: - За допомогою чого комп’ютери з’єднуються в мережу?
ОВУ: - Комп’ютери поєднуються в мережу за допомогою модемів.
СВ: - Назвіть можливості Інтернету.
ОВУ: - За допомогою Інтернету можна шукати потрібну інформацію, малюнки,
проводити листування, купувати речі…..
2. Оцінка роботи учнів.
3. Рекомендація домашнього завдання:
СВ: - Вдома прочитайте 54 -55 сторінки підручника( рисунок 13 – 14), та
виконайте завдання 4 на сторінці 22 робочого зошита (рисунок 11).
4. Прощання вчителя з учнями.
Рисунок 13

Рисунок 14

You might also like