You are on page 1of 4

Антипенко А. та Суліма В.

43-ПО

Конспект уроку з «Я досліджую світ»

Клас: 1

Тема. “Україна в моєму серці!”

Мета. сприяти вихованню патріотичних почуттів, любові до батьківщини; розширити


знання учнів про державність України; розвивати знання учнів про символи країни;
познайомити з традиціями українського народу; виховувати любов до України, бажання
творити для рідного краю, кмітливість.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: презентація, комп’ютер.

Література:
1. https://www.menti.com/alu1irfcdpqe

2. https://www.youtube.com/watch?v=qWPw0h4KPLQ
3. https://learningapps.org/display?v=pg8y2e8fn23
4. https://www.youtube.com/watch?v=foFUavVgKg4
5. Презентація:
https://www.canva.com/design/DAFtldvPOls/6klhbyWt516Pj3ioQ4EAJw/edit?
utm_content=DAFtldvPOls&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_so
urce=sharebutton

Хід уроку

І. Організація початку уроку

1. Привітання

Вчитель1:

Нумо, діти, підведіться!


Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок.
Починаємо урок!
Вже закінчилась перерва.
І дзвенить для нас дзвінок.
Всі зібралися у класі?
Починаємо урок!

2. Знайомство.

Вчитель1:

- Сьогодні у вас проведуть урок Альбіна Іванівна та Віолетта Віталіївна, з предмету «Я


досліджую світ»
3. Перевірка готовності учнів до уроку.

Вчитель1:

- Діти, приберіть все зайве з парт. Залишить лише підручник, зошит, пенал та щоденник.

4. Емоційне налаштування на урок.

Вчитель2:

- Якщо посміхнутися перехожому-він посміхнеться у відповідь.


Якщо посміхнуться небу і сонцю-розійдуться хмари.
Якщо посміхнуться Всесвіту - трапиться щось казкове.
Давайте посміхнемося один - одному долонями, очима, серцем та подаруємо гарний
настрій на весь день.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.«Хмара слів»

Вчитель1:

- Діти, зараз ми зробимо Хмару слів. Ми переходимо за посиланням або скануємо код.
Перед вами з’явиться строчки, вам необхідно написати слово, яке асоціюється з Україною.
Молодці! (https://www.menti.com/alu1irfcdpqe )

ІІІ. Повідомлення теми уроку

Вчитель1:

-Ви, мабуть, вже здогадалися, що сьогодні ми поговоримо про “Україна в моєму серці!”.

ІV. Основна частина уроку

1.Розповідь про Україну

Вчитель2:

-Україна – це велика й прекрасна країна. Вона має високі Карпати та мальовничі Кримські
гори. Її найбільша річка Дніпро тече через усю Україну і впадає у Чорне море. Друга річка
теж мальовнича і широка, зветься Дністер. Випливає він із Карпат і тече також у Чорне
море. В українських річках та озерах багато риби. В лісах мешкають різні тварини. А в
землі є кам’яне вугілля, залізо, нафта, сіль.

- Діти, а які міста ви знаєте? (відповідь дітей) (Київ, Одеса, Донецьк, Покровськ).

- Молодці, в нашій країні є багато дивовижних та красивих місць в яких ми з вами були,
або хочемо відвідати.
2.Фізкультхвилинка для очей

Вчитель2:

-Бачу ваші очі вже втомилися, проведемо фізкультхвилинку.


https://www.youtube.com/watch?v=qWPw0h4KPLQ

3.«Державні символи України»

Вчитель1:

-Діти, а зараз ми з вами подивимся, хто добре знає нашу країну, а хто ні. Подивіться на
екран. Перед нами назви та картинки, нам необхідно їх з'єднати. Які ви молодці!
https://learningapps.org/display?v=pg8y2e8fn23

-Як ви гадаєте, що об'єднує ці картинки? (відповідь дітей) (ці картинки належать до


Державних символів України).

-Чому у нашому прапорі жовтий та блакитний колір? (відповідь дітей) (тому що жовти
соняшники та блакитне небо). Дуже добре!

4. Вправа «Відгадай назву»

Вчитель2:

- Зараз ми з вами пограємо в гру. Вам необхідно відгадати назву оберегу за його описом.
На екрані є підказки.

1.Вишита сорочка. (Вишиванка)

2. Квіти,  листя, сплетені в коло, яким найчастіше прикрашають голову. (Вінок)

3. Довгастий шматок тканини для витирання обличчя, тіла, посуду і т. п., а також вишитий
шматок тканини для оздоблення житла в українських оселях. (Рушник)

4. Великий перелітній птах із довгими ногами та довгим прямим дзьобом. (Лелека)

5. Кущова рослина з білими невеликими квіточками  та гіркими чи кисло-солодкими


ягодами, зібраними в кетяг. (Калина)

6. Дерево або кущ із гнучким гіллям, вузенькими листочками. Найчастіше росте по берегах
річок, понад ставками, поблизу копанок. (Верба)

-Як ви все гарно знаєте. Дуже гарно!

5. Фізкультхвилинка

Вчитель2:

-А ось і настав час для фізкультхвилинки з Патроном. Молодці!


https://www.youtube.com/watch?v=foFUavVgKg4
V. Підсумок уроку

1.Рефлексія

Вчитель1:

- Зараз кожен із вас подумає, прислухається до свого серця і скаже заповітні і щирі слова
про Україну. Яка наша Батьківщина? (відповідь дітей) (мила, дорога, славна, рідна, свята,
чарівна, чудова)

- Діти, якщо вам сподобався урок та ви маєте гарний настрій надішліть у чат +, а якщо вам
не сподобався урок та маєте поганий настрій надішліть -. Бачу у всіх гарний настрій, це
дуже добре.

-Дуже гарно, ви сьогодні добре попрацювали. На цьому наш урок закінчується. До


побачення!

You might also like