You are on page 1of 6

Панасенко Юлія 32-ПО

Тема: Літературні казки. Життєвий та творчий шлях Джозефа Редьярда


Кіплінга. с.112

Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю письменника Джозефа


Редьярда Кіплінга, викликати інтерес до його творів; розвивати навички
виразного читання; виховувати любов до літератури, до творчості
письменника;

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Методично-дидактичне забезпечення уроку: . Підручник: Українська мова та


читання: підруч. для 4 кл. закладів загальної середньої / частина 2 //
О.Я.Савченко, І.В.Красуцька. - К.- УОВЦ «Оріон», 2021

Література: 1. https://vseosvita.ua/library/dzozef-redard-kipling-kniga-dzungliv-
maugli-400816.html

2. https://zarlit.com/article/57.html

3. https://ukr.school-essay.ru/listi-yaki-nelegko-chitati/

4. https://naurok.com.ua/urok-dzhozef-redyard-kipling-kniga-dzhungliv-maugli-
250582.html

Обладнання: щоденник, ручка, підручник, олівець і лінійка

Методи та прийоми: мультимедійна презентація, робота з підручником,


бесіда, гра «З’єднай», гра «Будова казки», рефлексія

ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЯ ПОЧАТКУ УРОКУ
1.Привітання
Ось дзвінок сигнал подав-
До роботи час настав.
Ось і ми часу негаймо,
А урок свій починаймо.
2. Знайомство
- Добрий день діти. Мене звати Юлія Володимирівна. Сьогодні я буду
проводити у вас урок української мови та читання.
3. Перевірка готовності учнів до уроку
- Діти, давайте перевіримо чи все потрібне для уроку знаходиться на вашій
парті? Вам знадобиться: щоденник, зошит, ручка, олівець та підручник.
- Бачу всі готові, тож розпочинаємо урок.
(Вчитель переконується, що учні приготували все необхідне для уроку
(щоденник, зошит, ручка і підручник), слідкує за тим, щоб на партах не було
нічого зайвого, і тільки потім починає роботу)
4. Емоційне налаштування
Книжковий світ — то особливий світ.
І безкінечний — наче море з небом.
Почати можеш будь-коли політ.
Для цього просто лиш читати треба!
- Діти, сьогодні на уроці нам з вами знадобиться: світлий розум, кмітливість і
хороший настрій. Давайте посміхнемось один одному та будемо
працювати. Урок – це країна знань, будьте ж допитливими та цікавими.
5. Прогнозування очікуваних результатів
- Якими ви маєте бути на уроці, щоб час уроку минув не марно?
(Активними, працьовитими,творчими,сумлінними)
- Я сподіваюся, що саме таким буде наш урок і саме такими ви будете на
сьогоднішньому уроці.

ІІ. Актуалізація опорних знань


- Сьогодні на урок до нас завітав чудовий гість. Подивіться будь-ласка, хто це?
(Незнайко) (герой на презентації)
- Так, діти,це незнайко. Він підготував для нас багато цікавих завдань і буде
супроводжувати нас під час нашого уроку.
1. Повторення теоретичного матеріалу
- Перше завдання-нам потрібно відповісти на запитання. Будьте уважні!
- Що називається казкою? ( Казка – це цікаві усні оповідання з вигаданими
героями, фантастичними подіями, дивом, вигадкою.)
- Чим літературні казки відрізняються від народних? (Народні казки складає
народ, вони не мають одного конкретного автора на відміну від
літературних)
- На які 3 групи поділяться казки? ( міфічні казки, побутові казки, казки про
тварин)
2. Повторення вивченого про будову казки ( Робота з карткою «Будова
казки»)

Незнайко потребує нашої допомоги. Необхідно з’єднати стрілочкою термін і


його визначення. (сюжет, казка, основна думка)

Незнайко хоче подякувати вам за гарні відповіді.


ІІІ.Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Отже, ви, дітки, уже знаєте, що таке казки і якими вони бувають. На
сьогоднішньому уроці ми поговоримо про літературні,тобто ті, у яких є
автор.Тож тема нашого заняття «Життєвий та творчий шлях Джозефа
Редьярда Кіплінга, автора славетного «Мауглі»
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Ознайомлення з життєвим і творчим шляхом письменника
Джозеф Редьярд Кіплінг, англійський поет, прозаїк і новеліст,
народився 1865 р. в Бомбеї в родині Джона Локвуда Кіплінга,
ректора та професора Бомбейської школи мистецтв, і Еліс
(Макдональд) Кіплінг.
Його батько під враженням оповідань, написаних сином в
училищі, знайшов йому роботу в редакції англомовної «Цивільної та
військової газети», що виходила в Лахорі (Індія).
Збірка віршів. У 1886 р. видається перша збірка віршів письменника «Департаментські пісні» і
стає дуже популярною.
Кіплінг – один із письменників, який зумів жити повноцінним життям,
подорожувати багатьма країнами світу, познайомитися з безліччю людей. Він
відкрив таємниці прекрасних людських стосунків, написав багато книг для
дорослих і дітей.
2.Перегляд виставки книг, написаних для дітей.

- Зараз ми побачимо виставки книжок, які написані для дітей Джозефом


Редьярдом Кіплінгом.

“Як у верблюда виріс горб”

“Про кішку, що гуляла, сама по собі”

“Мауглі”

“Ріккі-Тіккі-Таві”

“Слоненя”

“Як було написано першого листа”

3. «Книга Джунглів»
Найвідоміші твори Кіплінга — це дитячі казки, що склали два
томи «Книга Джунглів», «Друга книга Джунглів».
- Чи знайома вам ця книжка?
Кіплінг наділяє звірів людськими рисами, розповідає про те, як існують люди
у світі джунглів.
Основні персонажі збірки — хлопчик Мауглі, ватажок вовчої зграї Акело,
ведмідь Балу, пантера Багіра, мудрий пітон Каа, слон Хатхі, жорстокий і
самотній тигр Шер-Хан, його незмінний супутник, підступний і лицемірний
шакал Табакі.
Джунглі у Кіплінга постають як світ боротьби за існування, протистояння двох
інстинктів — творення та руйнування, життя і смерті. Зграя завжди має
свого ватажка, який забезпечує порядок, а порядок є умовою життя. У
книзі показані реальні закони природи.
4. Фізхвилинка для очей
Діти,ви втомилися? Тож зараз давайте відпочинемо.
V.Закріплення знань,формування умінь та навичок.
1. Робота з підручником
- Зараз ви по черзі будете читати інформацію про Джозефа Кіплінга в своїх
підручниках на сторінці 112.

2. Бесіда про знайомство з новим автором


- Хто такий Джозеф Кіплінг?
- Коли він народився?
- Які країни він відвідав?
- Який його відомий твір для дітей?
- Які ще книги вам відомі цього автора?
3. Гра «З’єднай»
- Зараз спробуємо з’єднати тварин, які зустрічаються в казках англійського
письменника Д. Р. Кіплінга відповідно до назв творів.
Тварина Назва твору Д.Р. Кіплінга
Верблюд « Про кішку, що гуляла, як сама знала»
Слоненя « Як у верблюда виріс горб»
Кит « Звідки у кита така глотка»
Кішка « Чому в носорога така шкіра»
Носоріг « Слоненя»
- А ми сьогодні на уроці якими були?
М – мудрими
А – активними
У – уважними
Г – грамотними
Л – люблячими
І – ініціативними
VІ. Підсумок уроку
1. Рефлексія
А зараз незнайко хоче зрозуміти,що ви запам’ятали,що вам
сподобалось найбільше.
На слайді ви бачите речення,продовжте їх.
На уроці я сьогодні дізнався про..
На уроці було цікаво…
Мені було складно…
2. Підсумок
- Діти, ви сьогодні дуже гарно попрацювали. Незнайко вам дуже
вдячний і він сподівається,що зустрінеться з вами ще раз. Дякую вам за
роботу. До зустрічі!

You might also like