You are on page 1of 4

Урок № 12

Дата: 01.11.2021 р.
Група: 1ТУ/21
Тема: Лабораторно-практична робота № 1: «Створення презентацій».
Мета уроку:
 навчальна: закріпити теоретичний матеріал про етапи розробки та
вимоги до презентацій, структуру та елементи дизайну; закріпити
корисну інформацію і набути практичних навичок; самостійно
працювати з довідковою літературою, вміння шукати в інтернеті;
активізувати творчість і креативність, напрацювати ряд
компетенцій, таких, як уміння працювати дистанційно; сформувати
в учнів загальне уявлення про реальні проблеми екології нашої
планети та їх вирішення;
 розвивальна: вміння висловлювати свої думки та пропозиції щодо
розв’язання екологічних питань за допомогою інформаційних
технологій, логічне мислення, дослідницькі навички; вміння
співпрацювати;
 виховна: виховувати уважність та інформаційну культуру учнів,
бажання мати глибокі та якісні знання, дбайливе та відповідальне
ставлення до екології сучасного світу; виховувати інтерес до
вивчення природи Землі.
Тип уроку: лабораторно-практична робота.
Обладнання: комп’ютер, браузер, Classroom, Google презентація,
роздатковий матеріал.
Методи навчання: елементи STEAM-освіти, проєктна робота,
технології дистанційного навчання
Хід уроку
І. Організаційний етап
Привітання учнів, перевірка наявності учнів, готовності їх до уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Пригадайте етапи створення та
вимоги до презентації та пройдіть опитування за посиланням: Приєднатися
для виконання тесту на сайті «На Урок» (join.naurok.ua).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Ми живемо в світі, де із розвитком цивілізації та науково-технічного
прогресу, бурхливим зростанням обсягів виробництва та його відходів
проблеми стосунків між природою та суспільством дедалі загострюються.
Страшною дійсністю стали отруєні річки та моря, задушливе шкідливе повітря
у великих промислових центрах, загублені ліси, сотні зниклих видів тварин і
рослин, загроза кліматичних аномалій, ерозія та майже повне виснаження
ґрунтів у аграрних районах… Це проблеми кожного з нас, проблема
суспільства, держави, всього світу. І від усіх нас залежить подальше майбутнє
людства. Тому цей урок присвятимо тому, як не допустити цю страшну
екологічну катастрофу.
ІV. Актуалізація опорних знань.
Зверніть увагу на слова Йоганна Вольфганга Гете, які є девізом нашого
уроку:
«Володіти знанням недостатньо, необхідно його застосовувати.
Бажати – недостатньо, необхідно діяти.»
Тож будемо діяти - будемо створювати презентацію, у якій висвітлимо
альтернативи використання та збереження ресурсів природи. А для цього
будемо використовувати додаток Google презентації та мережу Інтернет, а
також знання здобуті на уроках енергозбереження. Результати своєї роботи
подамо у вигляді презентації.
Учні отримують пам’ятку.
Загальні рекомендації щодо оформлення презентацій:
■ Кожен слайд має відображати одну думку.
■ Заголовки мають бути короткими.
■ Текст має бути коротким і складеним з простих речень.
■ На слайді має бути 6-8 рядків тексту.
■ Текст повинен легко читатись.
■ Дієслова мають бути використані в одній часовій формі.
■ Слайди не мають бути занадто яскравими.
■ На слайді має бути до чотирьох ілюстрацій.
■ Підписи до ілюстрацій доцільно розміщувати знизу.
■ Усі слайди презентації мають бути витримані в одному стилі.
■ Презентація не повинна стомлювати.
■ Текст і фон мають бути контрастними (не повинні зливатися).
■ Ілюстрації повинні відповідати змісту.
■ Розмір шрифту не повинен бути надто малим.

V. Формування практичних умінь і навичок


Інструктаж із техніки безпеки.
Перш ніж ми перейдемо до виконання практичного завдання, давайте
згадаємо правила поведінки у кабінеті інформатики. На дошці є частини пазлів,
ваше завдання дати вірні відповіді на запитання та скласти пазл. Отже,
слухайте запитання та знаходьте пару.
Гра «Склади пазл»:
 Заходити у кабінет інформатики потрібно… (з дозволу вчителя)
 Їсти, пити у кабінеті інформатики … (заборонено)
 При роботі за комп’ютером руки повинні бути… (сухими,
чистими)
 Не можна торкатися до… (дротів, розеток, кнопок клавіатури, з
якими незнайомий, екрану монітора, тильної сторони
комп’ютера)
 Від монітора треба сидіти на відстані… (не менше 50 см)

Молодці, знаєте техніку безпеки в комп’ютерному класі. А тепер


потрібно показати свої вміння на практиці при виконанні практичного
завдання.
Практичне завдання. Створення спільної презентації
Учні створюють презентацію відповідно до теми.
Хід роботи:
1. Ввімкніть комп’ютер
2. Відкрийте програму Google Chrome.
3. Зай діть у Сlassroom та відкрий те тему «Створення презентацій»
4. Перейдіть за посиланням до спільної презентації
5. За змістом оберіть один із розділів, перейдіть на слайд  та запишіть своє
прізвище. 
6. Доповніть слайди текстом та малюнками.
7. Виконайте команду Вставлення — Зображення — Шукати в Інтернеті.
8. Виділіть потрібні файли та вибрати кнопку Вставити. При необхідності
додайте слайди, але зберігайте обрану тему оформлення.
9. До слайду «Використані джерела» додайте адресу сайту, автора публікацій та
назву робіт, які використовували при створенні презентації.
10.Староста класу перевіряє відповідність слайдів щодо структури презентації.
11.Продемонструйте презентацію вчителю.
12.Вимкніть комп’ютер.
VI. Рефлексія
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (під музичний
супровід). Заплющіть очі. Уявіть себе біля моря. В ньому чиста прохолодна
вода. Тиша. Хвилі ледь-ледь хлюпаються біля берега. А у воді рибки плавають.
Вода така прозора, що всіх рибок видно. Розплющіть очі.
VII. Підбиття підсумків уроку
Вчитель оцінює роботу учнів на уроці.
Сьогодні на уроці ви не просто створювали презентацію, а й закріпили свої
знання про енергоресурси, отримали інформацію, яку зможете використати
вдома, у роботі, у житті, показали практичні навики щодо роботи зі створенням
спільної презентації, вчилися самостійно працювати з довідковою літературою,
знаходити інформацію в Інтернеті.
Хотілося, щоб ви поділилися своїми враженнями.
Чи сподобався вам урок?
Чи довели ми, що уміння працювати з додатком Google презентація
потрібне людям незалежно від їх професій?
А для цього зайдіть на Сlassroom і виконайте завдання: на онлайн-дошці
натисніть знак «додати» та напишіть свій відгук про урок. Обов’язково
підпишіть.
VIIІ. Домашнє завдання
Створити ментальну карту до теми «Програма PowerРoint» .

You might also like