You are on page 1of 5

жджУрок 37.

Основні захисні механізми, що реалізуються в рамках різних


заходів і засобів захисту.
Мета:
 формування предметних компетентностей: забезпечити засвоєння
знань про основні захисні механізми, що реалізуються в рамках різних
заходів і засобів захисту; формувати вміння застосовувати захисні
механізми;джджжл
 формування ключових компетентностей:
 спілкування рідною мовою: уміння грамотно та усвідомлено
користуватися сучасною науковою мовою;
 інформаційно-цифрова компетентність: використовувати
інформаційно-комунікаційні системи для швидкого та
цілеспрямованого пошуку та обміну інформацією;
 уміння вчитися: навички конструювати власну освітню
траєкторію;
 ініціативність і підприємливість: уміння презентувати власні ідеї
та ініціативи різними комунікаційними способами;
 математична компетентність: уміння перетворювати
інформацію з однієї форми в іншу.
Очікувані результати: учні знають основні захисні механізми, що
реалізуються в рамках різних заходів і засобів захисту, визначають політику
безпеки.
Обладнання: комп’ютери з доступом в мережу Інтернет, інтерактивна дошка.
Тип уроку: Комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний етап
 привітання
 перевірка присутніх
 перевірка готовності учнів до уроку
Створення атмосфери психологічного комфорту.
ІІ. Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду
Прийом «Вивчали – не вивчали»
Учням слід визначити поняття, які вони вже вивчали та які ще їм не відомі.
Об’єкт захисту +
Ідентифікація користувачів –
Види заходів захисту +
Аутентифікація користувачів –
Правові основи забезпечення безпеки інформаційних технологій +
Криптографічні методи захисту–
Захисні механізми – Виявлення атак –
Заходи щодо забезпечення захисту інформаційних технологій –
Міжнародні стандарти інформаційної безпеки –
ІІІ. Повідомлення теми. Організація спільного з учнями формулювання
мети й завдань уроку
Учитель пропонує учням уважно прочитати тему уроку та визначити, що від
них очікується, яких знань їм слід набути, що навчитися робити.
Завдання уроку: зрозуміти, які існують захисні механізми; навчитися
використовувати захисні механізми.
IV. Мотивація навчальної діяльності
Мотиваційні запитання
 Чому тема уроку заслуговує на мою увагу?
 Що мене найбільше цікавить у вивченні захисних механізмів?
 Що від мене очікують вчитель і батьки?
V. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
До організаційних заходів щодо забезпечення захисту інформаційних
технологій відносять:
 складання посадових інструкцій для персоналу, що використовує в процесі
роботи інформаційні технології;
 формування правил управління, обліку, зберігання, поширення, знищення
інформаційних технологій та інформації, а також ідентифікації
користувачів;
 розробка плану дій в разі виникнення спроб несанкціонованого
використання інформаційних технологій та інформації;
 ознайомлення з правилами безпеки всього персоналу, що використовує в
роботі інформаційні ресурси і технології.

Засоби захисту інформації діляться на:


Фізичні – різні інженерні засоби і споруди, що утруднюють або
виключають фізичне проникнення (або доступ) правопорушників на об’єкти
захисту і до матеріальних носіїв конфіденційної інформації;
Апаратні – механічні, електричні, електронні та інші пристрої,
призначені для захисту інформації від витоку, розголошення, модифікації,
знищення, а також протидії засобам технічної розвідки;
Програмні – спеціальні програми для комп’ютерів, що реалізують функції
захисту інформації від несанкціонованого доступу, ознайомлення, копіювання,
модифікації, знищення та блокування;
Криптографічні – технічні та програмні засоби шифрування даних,
засновані на використанні різноманітних математичних і алгоритмічних
методів;
Види захисту

Механізми безпеки:
Найбільший ефект досягається тоді, коли всі використовувані засоби,
методи і заходи об’єднуються в єдиний, цілісний механізм захисту інформації.
Механізм захисту має проектуватися паралельно зі створенням систем
обробки даних, починаючи з моменту вироблення загального задуму побудови
системи.
Функціонування механізму захисту має плануватися і забезпечуватися
разом з плануванням і забезпеченням основних процесів автоматизованої
обробки інформації.
Слід здійснювати постійний контроль функціонування механізму захисту.
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
Прийом «Конкурс на найкраще запитання»
Учням пропонують скласти запитання з теми уроку. Учитель встановлює
номінації для нагородження:
 Найкраще запитання про заходи і засоби захисту.
 Найкраще запитання про захисні механізми
VIІ. Практична робота «Створіть інформаційний бюлетень Засоби
захисту інформації»
Послідовність виконання роботи
1. Розмісіть роботу на Google-диску, наддайте доступ, для перегляду і
редагування учителю і 2 однокласникам.
2. Перегляньте проектну роботу своїх друзів. Додайте коментарі.
Порівняйте змістовну частину і оформлення.
3. Оцініть власну роботу і переглянуті роботи.
VIІ. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія
Запитання для рефлексії
 Чи можна сказати, що я розуміюся на захисних механізмах?
 Який теоретичний матеріал я не зовсім розумію?
 Чи є бажання більше знати про захисні механізми?
IX. Домашнє завдання
Зробити пост у соціальних мережах про захисні механізми.
X. Оцінювання роботи учнів

You might also like