You are on page 1of 2

Час по реду: 7.

Предметни наставник : Снежана Крстовић Здравковић

Припрема за час
Предмет: Основи геополитике Разред 3/1,3/2,3/3,3/4,3/5,3/6
Наставна област: Увод, основни појмови и школе геополитике
Наставна јединица: Шта је геоекономија?
ученици ће усвојити и разумети појам геоекономије
Циљ наставне јединице:

Схватање појма геоекономије и зашто се издваја као


посебна поддисциплина. Која је улога светске економије
Очекивани исходи:
и у чијим се рукама налази. Уочавање узрочно
последичних веза.
Методе рада: Текстуална и демонстративна, комбинована
Облици рада: комбиновани
Приступ раду/платформи
која се користи/начин Настава се реализује непосредно у учионици
комуникације са ученицима
Планиране активности Планиране активности
наставника ученика
Уводни деочаса У кратким цртама се - Ученици пажљиво
вратити на појам пратe обраћање
геостратегији и проверити наставника
да ли су ученици - Одговарају на
прочитали нешто више на постављено питање
ту тему. На тај начин се - Сами постављају
проверава ниво питања
интересовања
- Ученици током
Наставник усмерава објашњења о предмету,
ученике да сами истражују пишу који део
о наставној јединици. Пре геополитике им се
почетка истраживања чини
наставник објашњава најинтересантнијим
појам геоекономије и
Средишњи део часа њеног значаја за - Активно учествују у
геополитику. Наставник дискусији
наводи ученике да повежу
геоекономију и економске
аспексте великих сила.
Геоекономија се бави пре
свега повезивањем
националних привреда и
региона света.
Завршни део часа
Наставник оставља Ученици постављају питања
простор за питања ученика наставнику у вези са
у складу са наставном наставном јединицом
јединицом.

- Посматра и бележи тачне одговоре


Начин провере остварености
- Уважава различита мишљења
исхода - Инсистира на практичним примерима из живота
ученика
- Иницира дијалог и размену мишљења
Омогућава аргументовану расправу
Самовредновање/напомена о Час је успешно реализован.
реализацији планираног

You might also like