You are on page 1of 9

Foglalkozási/tevékenységi terv

Az óvodapedagógus neve : B. Bertha Éva

A tevékenység helyszíne :

A foglalkozás ideje : 2017.05.09.

Korcsoport: Nagycsoport

Tevékenységi forma : Mozgás


A tevékenység előzménye : A mozgásos játékokhoz a gyerekek kindertojás
madárkákat,csipeszmadarakat,fát készítettek a Madarak és Fák
napja alkalmából.

A tevékenység tartalma /témája : Egyensúlyérzéket , ügyességet fejlesztő gyakorlatok.

A tevékenység típusa : Vegyes,kombinált,


gyakorló,alkalmazó

A tevékenység céljai/feladatai : - Egészséges életmód alakítása


- Érzelmi,erkölcsi,közösségi nevelés
- Anyanyelvi és értelmi fejlesztés

Önmagához képest minden gyermek fejlődjön.


Didaktikai feladatok : ismert mozgásformák gyakorlása
motoros képességek fejlesztése
jártasságok alkalmazása
készségek szintjére jutás
Mozgáskedv fokozása.
A gimnasztikai feladatok és a fő rész feladatainak elsajátítása ; dinamikájának
,készségszintjének emelése.
Képesség- és készségfejlesztés : Harmonikus,összerendezett mozgás fejlesztése. Kitartásra
nevelés. Egyensúlyérzék fejlesztése. Érzelmi motiváltság erősítése (önértékelés, önbizalom ).
Nagymozgások ( járás,futás, ugrás ) fejlesztése. Szem-kéz- szem-láb koordináció fejlesztése ,
finommotorika fejlesztése ( madarak fészekbe juttatása , madáretetés csipesszel…)

Percepció fejlesztése : tárgyak viszonya saját testrészek közvetítésével,alapvető térirányok


felismerése , keresztcsatornák fejlesztése. Testséma fejlesztés : koncentrálás meghatározott
testrészekre ;tevékenségek a testrészek megismerésére. Verbális fejlesztés.

Alkalmazott módszerek,eljárások :
Bemutatás,bemutattatás,ellenőrzés,dicséret,buzdítás,pozitív megerősítés,segítségnyújtás.

Eszközök : 2 db „fészek”, madaras célbadobó doboz,madárkák,csipeszmadarak,karikák,


padok, zsámoly , libikóka , babzsák, facsipesz

Differenciálás : értékelés szóbeliségével


feladatok megfogalmazásával
választási lehetőség biztosítása a tevékenység kivitelezésében

A foglalkozás menete : l. Bemelegítés

ll. Gimnasztika

lll. Fő rész

lV. Játék

V. Levezető, légző gyakorlat


A tevékenység/foglalkozás kidolgozása

Idő A fejlesztő tevékenység felépítése, a A fejlesztés módszerei, munkaformák,


foglalkozás menete eszközök, megjegyzések

Szervezési feladatok:
A gyermekek megérkezése előtt eszközök
elhelyezése a tornateremben.
Differenciált segítségnyújtással
Csíkok felragasztása öltözködés a csoportszobában, melyhez
megfelelő helyet biztosítok.
Átöltözés tornaruhába.
Ügyelek arra, hogy előtte mindenki
Friss levegő biztosítása a teremben.
reggelizzen.

Motiváció:
A mozgásos játékokhoz szükséges
„ Gyerekek! Elérkezett a várva várt nap!
eszközöket, kellékeket a gyermekekkel
Ma kipróbáljuk, hogy milyen ügyesen
együtt készítetjük el. Utalás a Madarak és
tudjátok etetni és megmenteni a kis
fák napjára, a róla hallottakra.
madárfiókákat!"
Míg a tornaterembe megyünk, mondjuk
el együtt a baglyos mondókánkat. (
Baglyocska hunyorog… )

Megvalósítás

I .Bemelegítés

„ Most kisfecskék vagyunk…


„Fecskék a dróton” - játék
repkedjetek,majd amikor
fecskemama(én) kiált,álljatok a
ragasztott csíkra,egymás mellé. Tapsra
ismét repülhettek. „
Nagymozgás
fejlesztés,térészlelés,tájékozódás,gyors
reagáló képesség fejlesztése.
II. Gimnasztika
Szabadgyakorlat

Zene ütemére fej,-kar,-törzs,-láb Elhelyezkedés szétszórt alakzatban.


gyakorlatok .
„ Emeld a karod oldalra, lassan forogj
körbe. Ha hozzá ér a kezed a
társadhoz,akkor húzódj kicsit arrébb.
A főrész mozgásanyagában résztvevő
izmok izomérzékelésének fejlesztése.

Fej és nyakgyakorlatok : nyakhajlítás „ Forduljatok velem szembe és


,fejfordítás utánozzátok a mozgásomat.”

Nyújtó,erősítő gyakorlat
Kar-váll gyakorlatok:
karlendítés,karhúzás,karkörzés

Vállövet mobilizálja és erősíti


Törzsgyakorlatok : törzshajlítás előre,
fordításban hajlítás előre

Mobilizáló , mozgáskoordinációt és
egyensúlyérzéket fejlesztő .

Tartásjavító,hátizom erősítő gyakorlat.


Lábgyakorlatok : Guggolásból
felugrás,terpeszállásba

Láb izomzatának fejlesztése.

Hajlított ülés,alkartámasz a test mögött-


biciklizés Hasizmot és combfeszítő izmokat erősít.

III. Fő rész
Amíg a tornaszereket a további Szervezési feladat: A tornaszerek
feladatokhoz a helyére rakom,a kipakolása az ügyességi pályához,a
gyerekeknek az erdővel és a madarakkal gyerekek közben az igaz-hamis játékot
kapcsolatos állításokat mondok.Ha igaz , játsszák velem.
akkor „madár”,ha hamis,akkor „fa”
szavakat kell mondaniuk. Logikai gondolkodás fejlesztése,verbális
fejlesztés, türelemre nevelés.
1- Sorakozás
2- Fióka mentés- madárkával a
kézben egyensúlyozó járás
padon.
3- Páros lábbal karikákba ugrás
4- A madarak elhelyezése a
bordásfalra függesztett fészekbe.
5- Madáretetés-„kukacok „
csipesszel történő szállítása a
bordásfalra függesztett
madárkához,ferde pad
segítségével.
6- Pintyek a kötélen-
csipeszmadarak felhelyezése
kifeszített kötélre. (fiúk – zöld ,
lányok-piros ) utána libikókán
áthaladás.
7- Békát a gólyának – béka babzsák
dobása megfordított zsámolyba.
Egykezes alsó/felső dobás.
8- Hason csúszás padon,a kiindulási
helyre.

Szervezési feladatok

Eszközök elpakolása a gyermekek


segítségével.

IV. Játék
„Kakukk”

A játékot a gyerekek számánál egyel Szervezési feladatok : Karikák


kevesebb karikával játsszuk. Egy elhelyezése szórtan a teremben.
kiválasztott gyermek a kakukk. A többiek
A játék fejleszti a téri tájékozódás
egy-egy karikában állnak. Jelzésre futni
képességét, gyors reagálási
kezdenek,majd amikor „fészek” nélküli
társuk „kakukk”! szót kiált, vissza kell képességet,ügyességet,többszöri
állniuk bármelyik karikába. Akinek nem ismétlés esetén az állóképességet.
jut karika, az lesz a következő kakukk!

V. Levezető légzőgyakorlat

A feladat során a gyermekek


„Békák a tóban” megnyugszanak,pulzusszámuk
normalizálódik.

Kört alakítunk,teleszívjuk a tüdőnket friss


levegővel-orron át,majd szájon át
kilégzés.
Egészségetekre!

Szervezési feladat :
A fotocellás ajtó ellenőrzése- a
tornatermet elhagyva, ne érje őket
hideg levegő.
Csoportszobánkba érve átöltözünk.

You might also like