You are on page 1of 18

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran PERNIAGAAN


Minggu 12
Hari Jumaat
Tarikh 30.3.2018
Masa 10.10 – 12.00
Kelas 4 SS
Bab Tujuan Perniagaan
Standard Kandungan Trend semasa perniagaan
Standard Pembelajaran 1.2.1 Mengenal pasti peranan kerajaan dalam menangani isu-isu tempatan, negara
dan serantau mengenai pertumbuhan, guna tenaga penuh, inflasi dan deflasi.
1.2.2 Mengimbas dan menggariskan trend persekitaran perniagaan.
1.2.3 Mengaplikasikan peranan kerajaan dalam perubahan persekitaran perniagaan.

Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat:


1. Mengenal pasti peranan kerajaan dalam menangani isu-isu tempatan, negara dan
serantau mengenai pertumbuhan, guna tenaga penuh, inflasi dan deflasi.
2. Mengimbas dan menggariskan trend persekitaran perniagaan.
3. Mengaplikasikan peranan kerajaan dalam perubahan persekitaran perniagaan.

Aktiviti 1. Mengumpul maklumat melalui internet berkaitan agensi kerajaan dalam


menangani isu-isu serantau, negara dan tempatan;Portal rasmi kerajaan Malaysia
(contoh: www.malaysia.gov.my)
2. Membuat rumusan berkaitan peranan kerajaan dalam konteks semasa perniagaan

Pengisian Kurikulum Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Menganalisis
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Secara Konstruktivisme
Prinsip-prinsip Pendekatan Induktif
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Keusahawanan -
BBM Buku Teks, -, -, -, Choose an item.
Tahap Penguasaan Menyatakan peranan kerajaan dalam perniagaan untuk menangani isu tempatan,
negara dan
Pentaksiran Pelajar dapat memberi contoh tindakan kerajaan dalam menangani isu-isu
serantau
Refleksi ___ daripada ___ orang pelajar telah mencapai objektif pembelajaran yang
ditetapkan

12.00 – 12.30 Pengurusan kelas 4 Sains Sukan

- kutipan yuran

- kebersihan kelas

- masalah peribadi murid


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran PERNIAGAAN


Minggu 13
Hari Jumaat
Tarikh 6.4.2018
Masa 10.10 – 12.00
Kelas 4 SS
Bab Tujuan Perniagaan
Standard Kandungan Trend semasa perniagaan
Standard Pembelajaran 1.2.4 Menganalisis faktor-faktor yang membawa perubahan kepada persekitaran
perniagaan
1.2.5 Menilai kesan perubahan persekitaran terhadap organisasi perniagaan

Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat:


1. Menganalisis faktor-faktor yang membawa perubahan kepada persekitaran
perniagaan
2. Menilai kesan perubahan persekitaran terhadap organisasi perniagaan

Aktiviti 1. Mengumpul maklumat melalui internet berkaitan agensi kerajaan dalam


menangani isu-isu serantau, negara dan tempatan;Portal rasmi kerajaan Malaysia
(contoh: www.malaysia.gov.my)
2. Membuat rumusan berkaitan peranan kerajaan dalam konteks semasa perniagaan

Pengisian Kurikulum Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi


Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Menganalisis
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Secara Konstruktivisme
Prinsip-prinsip Pendekatan Induktif
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Keusahawanan -
BBM Buku Teks, -, -, -, Choose an item.
Tahap Penguasaan Menyatakan peranan kerajaan dalam perniagaan untuk menangani isu tempatan,
negara dan serantau
Pentaksiran Pelajar dapat memberi contoh tindakan kerajaan dalam menangani isu-isu
serantau
Refleksi ___ daripada ___ orang pelajar telah mencapai objektif pembelajaran yang
ditetapkan

Masa ke-9 : Pengurusan Kelas 4 Sains Sukan

(12.00-12.30)
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU : 14 TARIKH: 11/04/2018 MASA : 9.40 – 10.40 TINGKATAN : 4SS


RABU
MATAPELAJARAN Perniagaan

TAJUK Trend semasa perniagaan

OBJEKTIF Pada akhir pdpc, murid dapat:


1) Mengaplikasikan peranan kerajaan dalam perubahan persekitaran perniagaan.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menyatakan 3 kesan peranan perniagaan dalam perubahan persekitaran perniagaan

AKTIVITI Mengumpul maklumat melalui internet berkaitan agensi kerajaan dalam menangani isu-isu
serantau, negara dan tempatan;Portal rasmi kerajaan Malaysia (contoh:www.malaysia.gov.my)
BBM Buku teks

NILAI/KBKK Disiplin / Kebersihan Berdikari Teliti


Keselamatan Bersyukur / Kreatif / Bekerjasama
KBAT/iTHINK Peta Buih Berganda Peta Buih / Peta Pokok Peta Bulatan /
Peta Dakap Peta Alir Peta Titi Peta Pelbagai
Alir
KBAT Pembelajaran Kajian Masa Kemahiran / Pembelajaran /
Kontekstual Depan Berfikir Konstruktivisme
Kecerdasan Pelbagai KBCB KTMK
MOD Perbincangan / Aktiviti Tugasan VLE
PEMBELAJARAN Kumpulan Lapangan
REFLEKSI Pencapaian objektif:
30/34 orang murid mengikuti pdpc dengan baik dan membentangkan maklumat yang diperolehi
daripada internet.

Tindakan susulan:

Penambahbaikan PdP:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MASA : 10.10 -10.40


MINGGU : 14 TARIKH: 13/04/2018 TINGKATAN : 4SS
11.00 – 12.00
KHAMIS
MATAPELAJARAN Perniagaan

TAJUK Trend semasa perniagaan

OBJEKTIF Pada akhir pdpc, murid dapat:


1) Mengaplikasikan peranan kerajaan dalam perubahan persekitaran perniagaan.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menyatakan kesan peranan perniagaan dalam perubahan persekitaran perniagaan

AKTIVITI Mengumpul maklumat melalui internet berkaitan agensi kerajaan dalam menangani isu-isu
serantau, negara dan tempatan;Portal rasmi kerajaan Malaysia (contoh:www.malaysia.gov.my)
BBM Buku teks

NILAI/KBKK Disiplin / Kebersihan Berdikari Teliti


Keselamatan Bersyukur / Kreatif / Bekerjasama
KBAT/iTHINK Peta Buih Berganda Peta Buih / Peta Pokok Peta Bulatan /
Peta Dakap Peta Alir Peta Titi Peta Pelbagai
Alir
KBAT Pembelajaran Kajian Masa Kemahiran / Pembelajaran /
Kontekstual Depan Berfikir Konstruktivisme
Kecerdasan Pelbagai KBCB KTMK
MOD Perbincangan / Aktiviti Tugasan VLE
PEMBELAJARAN Kumpulan Lapangan
REFLEKSI Pencapaian objektif:

Tindakan susulan:

Penambahbaikan PdP:

12.00 – 12.30 Pengurusan kelas

- Kutipan bayaran PIBG/KOKU/Majalah/Kecemerlangan


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU : 15 TARIKH: 18/04/2018 MASA : 9.40-10.40 TINGKATAN : 4SS


RABU
MATAPELAJARAN Perniagaan

TAJUK Trend semasa perniagaan

OBJEKTIF Pada akhir pdpc, murid dapat:


1) Mengaplikasikan peranan kerajaan dalam perubahan persekitaran perniagaan.
2) Menganalisis faktor-faktor yang membawa perubahan kepada persekitaran perniagaan.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menyatakan factor-faktor yang membawa kepada perubahan persekitaran
perniagaan.

AKTIVITI Mengumpul maklumat melalui internet berkaitan agensi kerajaan dalam menangani isu-isu
serantau, negara dan tempatan;Portal rasmi kerajaan Malaysia (contoh:www.malaysia.gov.my)
BBM Buku teks
Nota edaran
NILAI/KBKK Disiplin / Kebersihan Berdikari Teliti
Keselamatan Bersyukur / Kreatif / Bekerjasama
KBAT/iTHINK Peta Buih Berganda Peta Buih / Peta Pokok Peta Bulatan /
Peta Dakap Peta Alir Peta Titi Peta Pelbagai
Alir
KBAT Pembelajaran Kajian Masa Kemahiran / Pembelajaran /
Kontekstual Depan Berfikir Konstruktivisme
Kecerdasan Pelbagai KBCB KTMK
MOD Perbincangan / Aktiviti Tugasan VLE
PEMBELAJARAN Kumpulan Lapangan
REFLEKSI Pencapaian objektif:

Tindakan susulan:

Penambahbaikan PdP:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MASA : 10.10-10.40
MINGGU : 15 TARIKH: 20/04/2018 TINGKATAN : 4SS
11.00-12.00
JUMAAT
MATAPELAJARAN Perniagaan

TAJUK Trend semasa perniagaan

OBJEKTIF Pada akhir pdpc, murid dapat:


1) Mengaplikasikan peranan kerajaan dalam perubahan persekitaran perniagaan.
2) Menganalisis faktor-faktor yang membawa perubahan kepada persekitaran perniagaan.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menyatakan factor-faktor yang membawa kepada perubahan persekitaran
perniagaan.

AKTIVITI Mengumpul maklumat melalui internet berkaitan agensi kerajaan dalam menangani isu-isu
serantau, negara dan tempatan;Portal rasmi kerajaan Malaysia (contoh:www.malaysia.gov.my)
BBM Buku teks
Nota edaran
NILAI/KBKK Disiplin / Kebersihan Berdikari Teliti
Keselamatan Bersyukur / Kreatif / Bekerjasama
KBAT/iTHINK Peta Buih Berganda Peta Buih / Peta Pokok Peta Bulatan /
Peta Dakap Peta Alir Peta Titi Peta Pelbagai
Alir
KBAT Pembelajaran Kajian Masa Kemahiran / Pembelajaran /
Kontekstual Depan Berfikir Konstruktivisme
Kecerdasan Pelbagai KBCB KTMK
MOD Perbincangan / Aktiviti Tugasan VLE
PEMBELAJARAN Kumpulan Lapangan
REFLEKSI Pencapaian objektif:

Tindakan susulan:

Penambahbaikan PdP:

12.00-12.30 Pengurusan kelas


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MASA : 10.10-10.40
MINGGU : 17 TARIKH: 27/04/2018 TINGKATAN : 4SS
11.00-12.00
JUMAAT
MATAPELAJARAN Perniagaan

TAJUK Penetapan Visi, Misi dan Objektif Perniagaan

OBJEKTIF Pada akhir pdpc, murid dapat

1) Menyatakan maksud visi, misi dan objektif perniagaan.


2) Menghuraikan visi, misi dan objektif beberapa perniagaan yang berbeza.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menyatakan maksud visi , misi dan objektif perniagaaan

AKTIVITI Murid mencipta visi, misi dan objektif berdasarkan jenis perniagaan

BBM Buku teks


Nota edaran
NILAI/KBKK Disiplin / Kebersihan Berdikari Teliti
Keselamatan Bersyukur / Kreatif / Bekerjasama
KBAT/iTHINK Peta Buih Berganda Peta Buih / Peta Pokok Peta Bulatan /
Peta Dakap Peta Alir Peta Titi Peta Pelbagai
Alir
KBAT Pembelajaran Kajian Masa Kemahiran / Pembelajaran /
Kontekstual Depan Berfikir Konstruktivisme
Kecerdasan Pelbagai KBCB KTMK
MOD Perbincangan / Aktiviti Tugasan VLE
PEMBELAJARAN Kumpulan Lapangan
REFLEKSI Pencapaian objektif:

Tindakan susulan:

Penambahbaikan PdP:

12.00 – 12.30 Pengurusan kelas 4 Sains Sukan


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU : 18 TARIKH: 2/05/2018 MASA : 9.40 – 10.40 TINGKATAN : 4SS


RABU
MATAPELAJARAN Perniagaan

TAJUK Penetapan Visi, Misi dan Objektif Perniagaan

OBJEKTIF Pada akhir pdpc, murid dapat

1) Menyatakan maksud visi, misi dan objektif perniagaan.


2) Menghuraikan visi, misi dan objektif beberapa perniagaan yang berbeza.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menyatakan maksud visi , misi dan objektif perniagaaan

AKTIVITI Murid mencipta visi, misi dan objektif berdasarkan jenis perniagaan

BBM Buku teks


Nota edaran
NILAI/KBKK Disiplin / Kebersihan Berdikari Teliti
Keselamatan Bersyukur / Kreatif / Bekerjasama
KBAT/iTHINK Peta Buih Berganda Peta Buih / Peta Pokok Peta Bulatan /
Peta Dakap Peta Alir Peta Titi Peta Pelbagai
Alir
KBAT Pembelajaran Kajian Masa Kemahiran / Pembelajaran /
Kontekstual Depan Berfikir Konstruktivisme
Kecerdasan Pelbagai KBCB KTMK
MOD Perbincangan / Aktiviti Tugasan VLE
PEMBELAJARAN Kumpulan Lapangan
REFLEKSI Pencapaian objektif:

Tindakan susulan:

Penambahbaikan PdP:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MASA : 10.10-10.40
MINGGU : 18 TARIKH: 4/05/2018 TINGKATAN : 4SS
11.00-12.00
JUMAAT
MATAPELAJARAN Perniagaan

TAJUK Penetapan Visi, Misi dan Objektif Perniagaan

OBJEKTIF Pada akhir pdpc, murid dapat

1) Menyatakan maksud visi, misi dan objektif perniagaan.


2) Menghuraikan visi, misi dan objektif beberapa perniagaan yang berbeza.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menyatakan maksud visi , misi dan objektif perniagaaan

AKTIVITI Murid mencipta visi, misi dan objektif berdasarkan jenis perniagaan

BBM Buku teks


Nota edaran
NILAI/KBKK Disiplin / Kebersihan Berdikari Teliti
Keselamatan Bersyukur / Kreatif / Bekerjasama
KBAT/iTHINK Peta Buih Berganda Peta Buih / Peta Pokok Peta Bulatan /
Peta Dakap Peta Alir Peta Titi Peta Pelbagai
Alir
KBAT Pembelajaran Kajian Masa Kemahiran / Pembelajaran /
Kontekstual Depan Berfikir Konstruktivisme
Kecerdasan Pelbagai KBCB KTMK
MOD Perbincangan / Aktiviti Tugasan VLE
PEMBELAJARAN Kumpulan Lapangan
REFLEKSI Pencapaian objektif:

Tindakan susulan:

Penambahbaikan PdP:

12.00 – 12.30 Pengurusan kelas 4 Sains Sukan


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MASA : 10.10-10.40
MINGGU : 18 TARIKH: 18/05/2018 TINGKATAN : 4SS
11.00-12.00
JUMAAT
MATAPELAJARAN Perniagaan

TAJUK Trend semasa perniagaan (Ulangkaji)

OBJEKTIF Pada akhir pdpc, murid dapat


1. Menganalisis faktor-faktor yang membawa perubahan kepada persekitaran
perniagaan.
2. Menilai kesan perubahan persekitaran terhadap organisasi perniagaan

KRITERIA Murid dapat menyatakan sekurang-kurangnya4 faktor yang membawa perubahan


KEJAYAAN kepada persekitaran perniagaan.

AKTIVITI Murid di minta berada dalam kumpulan dan membentangkan analisa SWOT dalam trend
perniagaan masa kini

BBM Buku teks


Nota edaran
Kertas mahjong

NILAI/KBKK Disiplin / Kebersihan Berdikari Teliti


Keselamatan Bersyukur / Kreatif / Bekerjasama
KBAT/iTHINK Peta Buih Berganda Peta Buih / Peta Pokok Peta Bulatan /
Peta Dakap Peta Alir Peta Titi Peta Pelbagai
Alir
KBAT Pembelajaran Kajian Masa Kemahiran / Pembelajaran /
Kontekstual Depan Berfikir Konstruktivisme
Kecerdasan Pelbagai KBCB KTMK
MOD Perbincangan / Aktiviti / Tugasan VLE
PEMBELAJARAN Kumpulan Lapangan
REFLEKSI Pencapaian objektif:

Tindakan susulan:

Penambahbaikan PdP:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MASA : 10.10-10.40
MINGGU : 23 TARIKH: 29/06/2018 TINGKATAN : 4SS
11.00 – 12.30
JUMAAT
MATAPELAJARAN Perniagaan

TAJUK Minggu pembetulan


Peperiksaan Pertengahan Tahun(Kertas 2)

OBJEKTIF Pada akhir pdpc, murid dapat


1. Murid dapat mengetahui kesilapan jawapan dan membuat pembetulan

KRITERIA Murid dapat membuat pembetulan jawapan Kertas 2


KEJAYAAN
AKTIVITI 1. Guru memulangka kertas jawapan kepada murid
2. Guru memberikan jawapan yang betul kepada pelajar
3. Murid menyalin jawapan dan pada masa yang sama perbincangan antara guru dan
murid
4. Murid membuat pembetulan

BBM Buku teks


Skema jawapan dan kertas soalan peperiksaan Pertengahan tahun

NILAI/KBKK Disiplin / Kebersihan Berdikari Teliti


Keselamatan Bersyukur / Kreatif / Bekerjasama
KBAT/iTHINK Peta Buih Berganda Peta Buih / Peta Pokok Peta Bulatan /
Peta Dakap Peta Alir Peta Titi Peta Pelbagai
Alir
KBAT Pembelajaran Kajian Masa Kemahiran / Pembelajaran /
Kontekstual Depan Berfikir Konstruktivisme
Kecerdasan Pelbagai KBCB KTMK
MOD Perbincangan / Aktiviti / Tugasan VLE
PEMBELAJARAN Kumpulan Lapangan
REFLEKSI Pencapaian objektif:
31/33 memberikan kerjasama dalam kelas. Pdpc berjalan dengan baik. Perbincangan
antara guru dan murid juga berjalan dengan baik.

Tindakan susulan:

Penambahbaikan PdP:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

TINGKATAN : 4SS
MINGGU : 24 TARIKH: 04/07/2018 MASA : 9.40-10.40
Bil Pelajar: 33 orang
RABU
MATAPELAJARAN Perniagaan

TAJUK ORGANISASI PERNIAGAAN


Penetapan visi, misi, dan objektif perniagaan

OBJEKTIF Pada akhir pdpc, murid dapat


1. Menyatakan maksud visi, misi dan objektif
2. Menghuraikan visi, misi dan objektif beberapa perniagaan berbeza

KRITERIA Murid dapat menyatakan maksud visi, misi dan objektif dengan jelas
KEJAYAAN
AKTIVITI 1. Murid menjawab soalan latihan yang di berikan oleh guru

BBM Buku teks


Nota edaran

NILAI/KBKK Disiplin / Kebersihan Berdikari Teliti


Keselamatan Bersyukur / Kreatif / Bekerjasama
KBAT/iTHINK Peta Buih Berganda Peta Buih / Peta Pokok Peta Bulatan /
Peta Dakap Peta Alir Peta Titi Peta Pelbagai
Alir
KBAT Pembelajaran Kajian Masa Kemahiran / Pembelajaran /
Kontekstual Depan Berfikir Konstruktivisme
Kecerdasan Pelbagai KBCB KTMK
MOD Perbincangan / Aktiviti / Tugasan VLE
PEMBELAJARAN Kumpulan Lapangan
REFLEKSI Pencapaian objektif:
31/33 memberikan kerjasama dalam kelas. Pdpc berjalan dengan baik. Perbincangan
antara guru dan murid juga berjalan dengan baik.

Tindakan susulan:

Penambahbaikan PdP:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MASA : 10.10-10.40 TINGKATAN : 4SS


MINGGU : 24 TARIKH: 06/07/2018
11.00 – 12.00 Bil Pelajar: 33 orang
JUMAAT
MATAPELAJARAN Perniagaan

TAJUK ORGANISASI PERNIAGAAN


Penetapan visi, misi, dan objektif perniagaan

OBJEKTIF Pada akhir pdpc, murid dapat


1. Menyatakan maksud visi, misi dan objektif
2. Menghuraikan visi, misi dan objektif beberapa perniagaan berbeza

KRITERIA Murid dapat menyatakan maksud visi, misi dan objektif dengan jelas
KEJAYAAN
AKTIVITI 1. Murid menjawab soalan latihan yang di berikan oleh guru

BBM Buku teks


Nota edaran

NILAI/KBKK Disiplin / Kebersihan Berdikari Teliti


Keselamatan Bersyukur / Kreatif / Bekerjasama
KBAT/iTHINK Peta Buih Berganda Peta Buih / Peta Pokok Peta Bulatan /
Peta Dakap Peta Alir Peta Titi Peta Pelbagai
Alir
KBAT Pembelajaran Kajian Masa Kemahiran / Pembelajaran /
Kontekstual Depan Berfikir Konstruktivisme
Kecerdasan Pelbagai KBCB KTMK
MOD Perbincangan / Aktiviti / Tugasan VLE
PEMBELAJARAN Kumpulan Lapangan
REFLEKSI Pencapaian objektif:
Pdpc ditangguhkan kerana memberi laluan kepada Sambutan hari raya peringkat
sekolah

Tindakan susulan:

Penambahbaikan PdP:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

TINGKATAN : 4SS
MINGGU : 25 TARIKH: 11/07/2018 MASA : 9.40-10.40
Bil Pelajar: 33 orang
RABU
MATAPELAJARAN Perniagaan

TAJUK ORGANISASI PERNIAGAAN


Penetapan visi, misi, dan objektif perniagaan

OBJEKTIF Pada akhir pdpc, murid dapat


1. Menyatakan maksud visi, misi dan objektif
2. Menghuraikan visi, misi dan objektif beberapa perniagaan berbeza

KRITERIA Murid dapat menyatakan maksud visi, misi dan objektif dengan jelas
KEJAYAAN
AKTIVITI 1. Murid menjawab soalan latihan yang di berikan oleh guru

BBM Buku teks


Nota edaran

NILAI/KBKK Disiplin / Kebersihan Berdikari Teliti


Keselamatan Bersyukur / Kreatif / Bekerjasama
KBAT/iTHINK Peta Buih Berganda Peta Buih / Peta Pokok Peta Bulatan /
Peta Dakap Peta Alir Peta Titi Peta Pelbagai
Alir
KBAT Pembelajaran Kajian Masa Kemahiran / Pembelajaran /
Kontekstual Depan Berfikir Konstruktivisme
Kecerdasan Pelbagai KBCB KTMK
MOD Perbincangan / Aktiviti / Tugasan VLE
PEMBELAJARAN Kumpulan Lapangan
REFLEKSI Pencapaian objektif:

Tindakan susulan:

Penambahbaikan PdP:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MASA : 9.40-10.40 TINGKATAN : 4SS


MINGGU : 28 TARIKH: 01/08/2018
Bil Pelajar: 33 orang
RABU
MATAPELAJARAN Perniagaan

TAJUK ORGANISASI PERNIAGAAN

OBJEKTIF Pada akhir pdpc, murid dapat

1) Menganalisis tujuan penetapan visi, misi dan objektif sesebuah perniagaan.

2) Menganalisis faktor yang mempengaruhi keperluan mengubah visi, misi, dan objektif
perniagaan

KRITERIA Murid dapat menyatakan maksud visi, misi dan objektif dengan jelas
KEJAYAAN
AKTIVITI 1. Murid menjawab soalan latihan yang di berikan oleh guru

BBM Buku teks


Nota edaran

NILAI/KBKK Disiplin / Kebersihan Berdikari Teliti


Keselamatan Bersyukur / Kreatif / Bekerjasama
KBAT/iTHINK Peta Buih Berganda Peta Buih / Peta Pokok Peta Bulatan /
Peta Dakap Peta Alir Peta Titi Peta Pelbagai
Alir
KBAT Pembelajaran Kajian Masa Kemahiran / Pembelajaran /
Kontekstual Depan Berfikir Konstruktivisme
Kecerdasan Pelbagai KBCB KTMK
MOD Perbincangan / Aktiviti / Tugasan VLE
PEMBELAJARAN Kumpulan Lapangan
REFLEKSI Pencapaian objektif:

/33 memberikan kerjasama dalam kelas. Pdpc berjalan dengan baik.


Perbincangan antara guru dan murid juga berjalan dengan baik.

Tindakan susulan:

Penambahbaikan PdP:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MASA : 11.00-12.30 TINGKATAN : 4SS


MINGGU : 28 TARIKH: 03/08/2018
Bil Pelajar: 33 orang
JUMAAT
MATAPELAJARAN Perniagaan

TAJUK ORGANISASI PERNIAGAAN

OBJEKTIF Pada akhir pdpc, murid dapat

1) Menilai pencapaian visi, misi dan objektif bagi sesebuah perniagaan

2) Menganalisis faktor yang mempengaruhi keperluan mengubah visi, misi, dan objektif
perniagaan

KRITERIA 1) murid diberi tajuk dan kumpulan


KEJAYAAN 2) murid membuat pembentangan dalam bentuk power point

AKTIVITI 1) Pembentangan daripada murid secara berkumpulan

BBM Buku teks


Nota edaran
Laptop (power point)

NILAI/KBKK Disiplin / Kebersihan Berdikari Teliti


Keselamatan Bersyukur / Kreatif / Bekerjasama
KBAT/iTHINK Peta Buih Berganda Peta Buih / Peta Pokok Peta Bulatan /
Peta Dakap Peta Alir Peta Titi Peta Pelbagai
Alir
KBAT Pembelajaran Kajian Masa Kemahiran / Pembelajaran /
Kontekstual Depan Berfikir Konstruktivisme
Kecerdasan Pelbagai KBCB KTMK
MOD Perbincangan / Aktiviti / Tugasan VLE
PEMBELAJARAN Kumpulan Lapangan
REFLEKSI Pencapaian objektif:

/33 memberikan kerjasama dalam kelas. Pdpc berjalan dengan baik.


Perbincangan antara guru dan murid juga berjalan dengan baik.

Tindakan susulan:

Penambahbaikan PdP:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MASA : 9.40-10.40 TINGKATAN : 4SS


MINGGU : 30 TARIKH: 15/08/2018
Bil Pelajar: 33 orang
RABU
MATAPELAJARAN Perniagaan

TAJUK ORGANISASI PERNIAGAAN

OBJEKTIF Pada akhir pdpc, murid dapat

1) Menilai pencapaian visi, misi dan objektif bagi sesebuah perniagaan

2) Menganalisis faktor yang mempengaruhi keperluan mengubah visi, misi, dan objektif
perniagaan

KRITERIA 1) murid diberi tajuk dan kumpulan


KEJAYAAN 2) murid membuat pembentangan dalam bentuk power point

AKTIVITI 1) Pembentangan daripada murid secara berkumpulan

BBM Buku teks


Nota edaran
Laptop (power point)

NILAI/KBKK Disiplin / Kebersihan Berdikari Teliti


Keselamatan Bersyukur / Kreatif / Bekerjasama
KBAT/iTHINK Peta Buih Berganda Peta Buih / Peta Pokok Peta Bulatan /
Peta Dakap Peta Alir Peta Titi Peta Pelbagai
Alir
KBAT Pembelajaran Kajian Masa Kemahiran / Pembelajaran /
Kontekstual Depan Berfikir Konstruktivisme
Kecerdasan Pelbagai KBCB KTMK
MOD Perbincangan / Aktiviti / Tugasan VLE
PEMBELAJARAN Kumpulan Lapangan
REFLEKSI Pencapaian objektif:

/33 memberikan kerjasama dalam kelas. Pdpc berjalan dengan baik.


Perbincangan antara guru dan murid juga berjalan dengan baik.

Tindakan susulan:

Penambahbaikan PdP:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MASA : 10.30-12.30 TINGKATAN : 4SS
MINGGU : 42 TARIKH: 16/11/2018
Bil Pelajar: 33 orang
JUMAAT
MATAPELAJARAN Perniagaan

TAJUK AKTIVITI SELEPAS PEPERIKSAAN

OBJEKTIF

KRITERIA
KEJAYAAN
AKTIVITI Murid menjalankan aktiviti selepas peperiksaan secara berpusat

BBM

NILAI/KBKK Disiplin Kebersihan Berdikari Teliti


Keselamatan Bersyukur Kreatif Bekerjasama
KBAT/iTHINK Peta Buih Berganda Peta Buih Peta Pokok Peta Bulatan
Peta Dakap Peta Alir Peta Titi Peta Pelbagai
Alir
KBAT Pembelajaran Kajian Masa Kemahiran Pembelajaran
Kontekstual Depan Berfikir Konstruktivisme
Kecerdasan Pelbagai KBCB KTMK
MOD Perbincangan Aktiviti Tugasan VLE
PEMBELAJARAN Kumpulan Lapangan
REFLEKSI Pencapaian objektif:

/33 mengikuti aktiviti selepas peperiksaan dengan baik.

Tindakan susulan:

Penambahbaikan PdP:

You might also like