You are on page 1of 14

RPH SEPTEMBER 2022

MINGGU: 24 HARI: ISNIN TARIKH: 19 SEPTEMBER 2022


Masa/Kelas/Mata 8.10 PAGI – 8:40 PAGI / 3 AMANAH / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Kelestarian Alam
Unit/Tajuk Mari Kitar Semula
Standard Kandungan 1.2 Bertutur untuk menyampaikan maklumat dan idea bagi
pelbagai tujuan
Standard 1.2.2 Menjelaskan dan membanding beza maklumat tersurat
Pembelajaran dengan menggunakan idea yang kritis dan kreatif

Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:


Pembelajaran 1. Menjelaskan dan membanding beza maklumat yang tersurat
secara kritis dan kreatif
Kriteria Murid dapat:
Kejayaan 1. Menjelaskan dan membanding beza maklumat yang tersurat
secara kritis dan kreatif

Aktiviti PdP 1. Murid dan guru berbincang mengenai tajuk


pembelajaran secara santai.
2. Murid mendengar guru menyampaikan objektif pembelajaran
3. Murid membuka buku teks jilid II halaman 21
4. Murid membaca petikan
5. Murid meneliti gambar untuk mencari maklumat
6. murid menjelaskan dan membanding beza maklumat
7. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti
yang dijalankan..

BBB/BBM/ABM  Buku teks


 Buku aktiviti
Pengisian Kurikulum  KB- Menghubungkait
 EMK: Nilai murni- Hormat-menghormati
 Kontrusktivisme- Kembangkan idea dengan persekitaran
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Lisan
Refleksi 
30/35 murid hadir dan mencapai objektif pembelajaran

2/35 mencapai objektif pembelajaran dengan bantuan
guru.
Guru Besar / Guru Penolong Kanan: ………………………
RPH SEPTEMBER 2022
MINGGU: 24 HARI: ISNIN TARIKH: 19 SEPTEMBER 2022
Masa/Kelas/Mata 10.00 PAGI – 11.00 PAGI / 1 ARIF / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Sains, Teknologi dan Inovasi
Unit/Tajuk Penyiram Pokok Inovasi
Standard Kandungan 1.2 Bertutur untuk menyampaikan maklumat dan idea bagi
pelbagai tujuan
Standard 1.2.2 Menyampaikan maklumat daripada bahan
Pembelajaran
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Menyampaikan maklumat berdasarkan gambar

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan 1. Menyampaikan maklumat berdasarkan gambar

Aktiviti PdP 1. Murid dan guru berbincang mengenai tajuk


pembelajaran secara santai.
2. Murid mendengar guru menyampaikan objektif pembelajaran
3. Murid membuka buku teks halaman 109
4. Murid menyampaikan maklumat berdasarkan gambar
5. Guru membimbing murid menghasilkan alat penyiram pokok
6. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti
yang dijalankan.

BBB/BBM/ABM  Buku teks


 Buku aktiviti
Pengisian Kurikulum  KB- Menghubungkaitkan
 EMK: Nilai murni- Kerajinan
 Interpersonal
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Lisan
Refleksi  25/35 murid hadir dan mencapai objektif pembelajaran
 2/35 mencapai objektif pembelajaran dengan bantuan
guru.

Guru Besar / Guru Penolong Kanan: …………………………


RPH SEPTEMBER 2022
MINGGU: 24 HARI: ISNIN TARIKH: 19 SEPTEMBER 2022
Masa/Kelas/Mata 11.00 PAGI - 12.00 T/ HARI / 2 AKTIF / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Integriti
Unit/Tajuk Minta Maaf Cikgu
Standard Kandungan 1.2 Bertutur untuk menyampaikan maklumat dan idea
bagi pelbagai tujuan
Standard 1.2.1 Bertutur untuk menjelaskan sesuatu
Pembelajaran perkara secara bertatasusila mengikut konteks
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Menjelaskan sesuatu perkara secara bertatasusila

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan 1. Menjelaskan sesuatu perkara secara bertatasusila

Aktiviti PdP
1. Murid dan guru berbincang mengenai tajuk pembelajaran.
2. Murid mendengar guru menyampaikan objektif pembelajaran.
3. Murid membuka buku teks jilid 2 halaman 69 dan membaca
teks
4. Murid diminta untuk meneliti dan memahami bahan yang
dibaca
5. Murid bertutur untuk menjelaskan sesuatu perkara secara
bertatasusila
6. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti
yang dijalankan
BBB/BBM/ABM  Buku teks
 Buku tulis
 Buku aktiviti

Pengisian Kurikulum  Strategi: KB- Menaakul


 EMK: Nilai murni- Amanah
 KP: Interpersonal
Peta Pemikiran -
PAK-21
Penilaian PdP/PBD  Lisan
Refleksi 30/35 murid hadir dan mencapai objektif pembelajaran
2/35 mencapai objektif pembelajaran dengan bantuan
guru.
Guru Besar / Guru Penolong Kanan: ………………………………
RPH SEPTEMBER 2022
MINGGU: 24 HARI: SELASA TARIKH: 20 SEPTEMBER 2022
Masa/Kelas/Mata 8.40 PAGI – 9.40 PAGI / 3 AMANAH / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Kelestarian Alam
Unit/Tajuk Tangan Kreatif
Standard Kandungan 2.3 Membaca dan mengapresiasi karya sastera
dan bukan sastera
Standard 2.3.2 Membaca dan mempersembahkan karya bukan
Pembelajaran sastera dan karya sastera dengan sebutan yang betul
dan intonasi yang sesuai : (iii) cerita
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Melakonkan cerita dengan sebutan dan intonasi yang sesuai

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan 1. Melakonkan cerita dengan sebutan dan intonasi yang sesuai

Aktiviti PdP 1. Pengenalan tajuk


2. Guru menyampaikan objektif pembelajaran kepada murid.
3. Murid membuka buku teks jilid II halaman 23
4. Murid membaca petikan
5. Murid melakonkan cerita dengan intonasi yang sesusai
dengan sebutan yang betul
6. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti
yang dijalankan.

BBB/BBM/ABM  Lembaran kerja


 Buku tulis

Pengisian Kurikulum  KB- Mengecam


 EMK: Nilai murni-Kerjasama
 Konstruktivisme-Menerangkan dan menjelaskan idea baru
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Lisan
Refleksi  34/36 murid hadir dan mencapai objektif pembelajaran
 1/36 mencapai objektif pembelajaran dengan bantuan guru

Guru Besar / Guru Penolong Kanan: ……………………………………


RPH SEPTEMBER 2022
MINGGU: 24 HARI: SELASA TARIKH: 20 SEPTEMBER 2022
Masa/Kelas/Mata 10.00 PAGI – 11.00 PAGI / 1 ARIF / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Sains, Teknologi dan Inovasi
Unit/Tajuk Wah, Mudahnya!
Standard Kandungan 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna

Standard 3.2.1 Membina dan menulis (iii) ayat


Pembelajaran
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Membina dan menulis ayat berdasarkan rajah

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan 1. Membina dan menulis ayat berdasarkan rajah
Aktiviti PdP 1. Murid dan guru berbincang mengenai tajuk
pembelajaran secara santai.
2. Murid mendengar guru menyampaikan objektif pembelajaran
3. Murid membuka buku teks halaman 111
4. Murid meneliti jadual
5. Murid membina dan menulis ayat berdasarkan rajah dalam
buku tulis
6. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti
yang dijalankan.

BBB/BBM/ABM  Buku teks


 Buku aktiviti
Pengisian Kurikulum  KB- Mengecam
 EMK: Nilai murni- Tolong menolong
 Pembelajaran Kontekstual
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Lisan
Refleksi 29/35 murid hadir dan mencapai objektif pembelajaran
2/35 mencapai objektif pembelajaran dengan bantuan
guru.
Guru Besar / Guru Penolong Kanan: …………………………
RPH SEPTEMBER 2022
MINGGU: 24 HARI: RABU TARIKH: 21 SEPTEMBER 2022
Masa/Kelas/Mata 7.40 PAGI – 8.40 PAGI / 3 AMANAH / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Kelestarian Alam
Unit/Tajuk Jadual Kutipan Sisa
Standard Kandungan 3.3 Menghasilkan penulisan

Standard 3.3.2 Mengedit dan memurnikan hasil penulisan dari aspek:


Pembelajaran (iii) struktur ayat
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Mengedit dan memurnikan hasil penulisan dari aspek struktur
ayat
Kriteria Murid dapat:
Kejayaan 1. Mengedit dan memurnikan hasil penulisan daari aspek
struktur ayat

Aktiviti PdP 1. Murid dan guru berbincang mengenai tajuk pembelajaran.


2.Guru menyampaikan objektif pembelajaran kepada murid.
3. Murid membuka buku teks jilid II halaman 24
4. Murid membaca petikan
5. murid mengedit dan memurnikan hasil penulisan daari
aspek struktur ayat
6. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan
aktiviti yang dijalankan.

BBB/BBM/ABM  Buku teks


 Buku tulis
 Buku aktiviti
Pengisian Kurikulum  KB- Mengenal pasti
 EMK; Keselamatan
 Kontekstual- Menghubung kait
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Penulisan
Refleksi  30/35 murid hadir dan mencapai objektif pembelajaran
 2/35 mencapai objektif pembelajaran dengan bantuan
guru.

Guru Besar / Guru Penolong Kanan: ……………………………………


RPH SEPTEMBER 2022
MINGGU 24 HARI: RABU TARIKH: 21 SEPTEMBER 2022
Masa/Kelas/Mata 10.00 PAGI – 11.30 PAGI / 2 AKTIF / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Integriti
Unit/Tajuk Marilaj Kawan-Kawanku
Standard Kandungan 2.3 Membaca dan mengapresiasi karya sastera dan bukan
sastera
Standard 2.3.1 Membaca, mengenal pasti dan menyatakan nilai
Pembelajaran daripada bahan sastera dan bahan bukan sastera; (i)
lagu kanak-kanak
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Menyatakan nilai daripada lagu

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan 1. Menyatakan nilai daripada lagu

Aktiviti PdP 1. Murid dan guru bersoal jawab tentang tajuk pembelajaran
2. Murid mendengar guru menyampaikan objektif pembelajaran
3. Murid membaca petikan di dalam buku teks jilid 2 halaman 70
4. Murid dibimbing untuk mengenal pasti nilai yang terdapat
dalam seni kata lagu
5. Murid juga menyatakan nilai baik yang diamalkan di sekolah
6. Murid menyatakan nilai daripada lagu
7. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti
yang dijalankan

BBB/BBM/ABM  Buku teks


 Buku aktiviti
Pengisian Kurikulum  Strategi: KB- Mengumpul dan mengkelaskan
 EMK: Nilai murni- Kerajinan
 BCB- Mencatat nota
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Lisan
Refleksi 30/35 murid hadir dan mencapai objektif pembelajaran
2/35 mencapai objektif pembelajaran dengan bantuan
guru.
Guru Besar / Guru Penolong Kanan: …………………………………….
RPH SEPTEMBER 2022
MINGGU: 24 HARI: RABU TARIKH: 21 SEPTEMBER 2022
Masa/Kelas/Mata 11.30 PAGI – 12.30 T/HARI / 1 ARIF / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Sains, Teknologi dan Inovasi

Unit/Tajuk Berus Gigiku Hebat


Standard Kandungan 4.2 Menghayati keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan
sastera.
Standard 4.2.2 Menyanyikan dengan sebutan dan intonasi yang betul;
Pembelajaran ii) lagu rakyat
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Menyanyikan lagu dengan sebutan dan intonasi yang betul

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan
1. Menyanyikan lagu dengan sebutan dan intonasi yang betul

Aktiviti PdP 1. Murid dan guru berbincang mengenai tajuk


pembelajaran secara santai.
2. Murid mendengar guru menyampaikan objektif pembelajaran
3. Murid membuka buku teks halaman 112
4. Guru membimbing murid menyanyikan lagu dengan sebutan
dan intonasi yang betul
5. guru meminta murid menyatakan kehebatan berusgigi mereka
6. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti
yang dijalankan.

BBB/BBM/ABM  Buku teks


 Buku aktiviti
 Buku latihan
Pengisian Kurikulum  KB- Menjanakan idea
 EMK: Nilai murni- Semangat Bermasyarakat
 Pembelajaran Kontekstual
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Penulisan
Refleksi 
30/35 murid hadir dan mencapai objektif pembelajaran

2/35 mencapai objektif pembelajaran dengan bantuan
guru.
Guru Besar / Guru Penolong Kanan: …………………………
RPH SEPTEMBER 2022
MINGGU: 24 HARI: KHAMIS TARIKH: 22 SEPTEMBER 2022
Masa/Kelas/Mata 8.10 PAGI – 9.40 PAGI / 3 AMANAH / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Kelestarian Alam
Unit/Tajuk Pesananku
Standard Kandungan 4.2 Menghayati keindahan dan kesantunan bahasa
dalam bahan sastera
Standard 4.2.3 Melagukan syair dan mendeklamasikan sajak serta
Pembelajaran memahami maksud: (ii) sajak
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Mendeklamasikan sajak danmenyatakan maksud sajak

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan 1. Mendeklamasikan sajak danmenyatakan maksud sajak

Aktiviti PdP 1. Murid dan guru berbincang mengenai tajuk


pembelajaran.
2. Guru menyampaikan objektif pembelajaran kepada
murid.
3. Murid membuka buku teks jilid II halaman 15
4. Murid membaca petikan
5. Murid dibimbing mengenal apsti perkataan yang tepat
6. Murid mengedit dan memurnikan teks dari aspek penggunaan
kata
7. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti
yang dijalankan.
BBB/BBM/ABM  Buku teks
 Buku tulis
 Buku aktiviti
Pengisian Kurikulum  KB- Mensintesis
 EMK; Nilai murni- Kasih sayang
 BCB- Bacaan intensif
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Penulisan
Refleksi  31/35 murid hadir dan mencapai objektif pembelajaran
 2/35 mencapai objektif pembelajaran dengan bantuan
guru.

Guru Besar / Guru Penolong Kanan: …………………………………


RPH SEPTEMBER 2022
MINGGU: 24 HARI: KHAMIS TARIKH: 22 SEPTEMBER 2022
Masa/Kelas/Mata 10.00 PAGI – 11.00 PAGI / 2 AKTIF / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Integriti
Unit/Tajuk Menghargai Masa
Standard Kandungan 3.3 Menghasilkan penulisan

Standard 3.3.2 Mengedit dan memurnikan hasil penulisan daripada aspek;


Pembelajaran (iii) penggunaan kata
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Mengedit dan memurnikan teks dari aspek penggunaan kata

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan 1. Mengedit dan memurnikan teks dari aspek penggunaan kata

Aktiviti PdP 1. Murid dan guru berbincang mengenai tajuk pembelajaran.


2. Guru menyampaikan objektif pembelajaran kepada murid.
3. Guru meminta murid membuka buku teks jilid 2 ms 71
4. Murid dibimbing untuk mengenal pasti dn mengedit
penggunaan kata yang kurang tepat dalam
6. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan
aktiviti yang dijalankan

BBB/BBM/ABM  Buku teks


 Buku aktiviti

Pengisian Kurikulum  Strategi KB- Mencirikan


 Kontekstual- Kerajinan
 Pembelajaran Kontekstual- Menghubungkaitkan
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Penulisan
Refleksi 
33/35 murid hadir dan mencapai objektif pembelajaran

1/35 mencapai objektif pembelajaran dengan bantuan
guru.
Guru Besar / Guru Penolong Kanan: ………………………
RPH SEPTEMBER 2022
MINGGU: 24 HARI: KHAMIS TARIKH: 22 SEPTEMBER 2022
Masa/Kelas/Mata 11.30 PAGI – 12.30 T/ HARI / 1 ARIF / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Sains, Teknologi dan Inovasi
Unit/Tajuk Treler Motosikal Datuk
Standard Kandungan
2.3 Membaca dan mengapresiasi karya sastera dan bukan
sastera
Standard 2.3.1 Membaca dan mengenal pasti kandungan teks bahan
Pembelajaran sastera dan bukan sastera; (ii) pantun
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Menyatakan maksud pantun berdasarkan gambar

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan 1. Menyatakan maksud pantun berdasarkan gambar

Aktiviti PdP 1. Murid dan guru berbincang mengenai tajuk


pembelajaran secara santai.
2. Murid mendengar guru menyampaikan objektif pembelajaran
3. Murid membuka buku teks halaman 110
4.Murid membaca pantun dalam buku teks muka surat 110
5. guru membimbing murid menyatakan maksud pantun
berdasarkan gambar
6. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti
yang dijalankan.
BBB/BBM/ABM  Buku teks
 Buku tulis
 Buku aktiviti
Pengisian Kurikulum  KB- Menganalisis
 EMK: Nilai murni- Semangat bermasyarakat
 Verbal- linguistik
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Penulisan
Refleksi 
25/33 murid hadir dan mencapai objektif pembelajaran

2/33 mencapai objektif pembelajaran dengan bantuan
guru
Guru Besar / Guru Penolong Kanan: …………………………
RPH SEPTEMBER 2022
MINGGU: 24 HARI: JUMAAT TARIKH: 23 SEPTEMBER 2022
Masa/Kelas/Mata 8.10– 8.40 PAGI / 11.00- 12.00 T/HARI / 2 AKTIF / BAHASA
Pelajaran MELAYU
Tema Integriti
Unit/Tajuk Amal Sikap Terpuji
Standard Kandungan 4.3 Menghasilkan bahan sastera dengan menyerapkan
keindahan dan kesantunan bahasa serta mempersembahkannya
secara kreatif
Standard 4.3.3 Mempersembahkan lagu; (ii) rakyat
Pembelajaran

Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:


Pembelajaran 1. Menyanyi sambil bertepuk tangan mengikut rentak lagu

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan 1. Menyanyi sambil bertepuk tangan mengikut rentak lagu

Aktiviti PdP 1. Murid dan guru berbincang mengenai tajuk pembelajaran.


2. Guru menyampaikan objektif pembelajaran kepada murid.
3. Guru meminta murid membuka buku teks jilid 2 ms 72
4. Murid bernyanyi mengikut seni kata dalam buku teks
5. Murid menyanyi sambil bertepuk tangan mengikut rentak
lagu
6. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti
yang dijalankan

BBB/BBM/ABM  Buku teks


 Buku aktiviti
Pengisian Kurikulum  Strategi KB- Mencirikan
 Kontekstual- Kerajinan
 Pembelajaran Kontekstual- Menghubungkaitkan
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Penulisan
Refleksi  31/39 murid hadir dan mencapai objektif pembelajaran
 2/39 mencapai objektif pembelajaran dengan bantuan
guru.

Guru Besar / Guru Penolong Kanan: ………………………


RPH SEPTEMBER 2022
MINGGU: 24 HARI: JUMAAT TARIKH: 23 SEPTEMBER 2022
Masa/Kelas/Mata 8.40 PAGI- 9.40 PAGI / 1 ARIF / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Sains, Teknologi dan Inovasi
Unit/Tajuk Perangkap Nyamuk
Standard Kandungan
5.3 Memahami dan membina ayat mengikut konteks.
Standard 5.3.2 Memahami, mengenal pasti dan menggunakan bentuk
Pembelajaran ayat mengikut konteks. i) ayat tunggal
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Memahami ayat tunggal berdasarkan gambar

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan 1. Memahami ayat tunggal berdasarkan gambar

Aktiviti PdP 1. Murid dan guru berbincang mengenai tajuk


pembelajaran secara santai.
2. Murid mendengar guru menyampaikan objektif pembelajaran
3. Murid membuka buku teks halaman 113
4. Membimbing murid meneliti gambar
5. Guru membimbing murid Memahami memahami ayat tunggal
berdasarkan gambar
6. Guru membimbing murid menulis ayat tunggal yang lain
7. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti
yang dijalankan.
BBB/BBM/ABM  Buku teks
 Buku tulis
 Buku aktiviti
Pengisian Kurikulum  KB- Menganalisis
 EMK: Nilai murni- Semangat bermasyarakat
 Verbal- linguistik
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Penulisan
Refleksi 31/35 murid hadir dan mencapai objektif pembelajaran
2/35 mencapai objektif pembelajaran dengan bantuan
guru.
Guru Besar / Guru Penolong Kanan: …………………………
RPH SEPTEMBER 2022
MINGGU: 24 HARI: JUMAAT TARIKH: 23 SEPTEMBER 2022
Masa/Kelas/Mata 10.00 PAGI - 11.00 PAGI / 3 AMANAH / BAHASA MELAYU
Pelajaran
Tema Kelestarian Alam
Unit/Tajuk Perangkap Sisa Makanan
Standard Kandungan 5.3 Memahami dan membina ayat mengikut konteks

Standard 5.3.1 Memahami dan membina ayat mengikut konteks: (iv) ayat
Pembelajaran tanya tanpa kata tanya
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Bina ayat tanya tanpa kata tanya

Kriteria Murid dapat:


Kejayaan 1. Bina ayat tanya tanpa kata tanya

Aktiviti PdP 1. Murid dan guru berbincang mengenai tajuk pembelajaran.


2.Guru menyampaikan objektif pembelajaran kepada murid.
3. Murid membuka buku teks jilid 2 halaman 26
4. Murid membaca petikan
5. Guru membimbing murid melengkapkan dialog dengan
saya tanya tanpa kata tanya
6. murid membina ayat tanya tanpa kata tanya
7. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan
aktiviti yang dijalankan

BBB/BBM/ABM  Buku teks


 Buku tulis
 Buku aktiviti
Pengisian Kurikulum  KB- Mengecam
 EMK; Hormat-mgnhormati
 Kontekstual- Menghubung kait
Peta Pemikiran -
PAK-21 -
Penilaian PdP/PBD  Penulisan
Refleksi 31/35 murid hadir dan mencapai objektif pembelajaran
2/35 mencapai objektif pembelajaran dengan bantuan
guru.
Guru Besar / Guru Penolong Kanan: ……………………………………..

You might also like