You are on page 1of 2

HOGESCHOOL ROTTERDAM LESBESCHRIJVING

PABO

Propedeuse en Hoofdfase Jongere kind - Oudere kind*

Semester 1 - 2 - 3 - 4 - 5*
Student: Eva Schouwenburg Studentnummer:0844964
Stageschool + BRIN:De
Paboklas: 3F Datum: 10-06-11
Kruidenhoek
Stagebegeleider: Tamar v Israel Mentor: Kitty Molenaar Groep:1/ 2

Vak: muziek Onderwerp: Pluk vd Petteflet


* omcirkelen wat van toepassing is
Persoonlijke doelen die bij deze activiteit extra aandacht hebben:
(zie je POP, reflecties e.d.)

Ik wil van te voren duidelijke afspraken maken en consequent zijn, omdat dit een rumoerige les kan zijn

Aspecten van onderwijs:

1. Verantwoording
De kinderen werken met instrumenten
2. Leerstof
Ritme maken, nadoen en instrumenten herkennen
3. Beginsituatie
De kinderen kennen al een aantal instrumenten en hebben er wel eens mee gespeeld
4. Leefwereld
Kinderen vinden instrumenten erg leuk en zijn er mee bezig
5. Leerdoelen
De kinderen herkennen het geluid van verschillende instrumenten, de kinderen kunnen een ritme maken en het
nadoen
6. Onderwijstijd
20 minuten

7. Klassenmanagement
Ik wil van te voren de volgende afsrpaken maken:
- Als je wil raden, leg je je vuist op je knie
- De instrumentjes zijn allemaal stil, tenzij ik aangeef dat je ze mag gebruiken
- Als ik praat, moet alles stil zijn
- Er moet goed naar elkaar geluisterd worden

Didactische route

Tijd Leerstof Leerling Leefwereld


Inleiding Ik heb een aantal instrumenten op tafel liggen en vraag de kinderen wat dit zijn. Ik laat de kinderen de
instrumenten benoemen en laat alle instrumenten ook door 1 kind bespelen. Ik vertel dat de kinderen
heel goed moeten luisteren naar het instrument. Als ik zeker weet dat iedereen alle instrumenten goed
heeft gehoord en de namen kent, moeten alle kinderen hun ogen dicht doen, ik zeg erbij dat ik erop
vertrouw dat ze niet kijken en dat ik ook weer dat ze dat niet zouden doen. Ik maak geluid met een
Kern bepaald instrument, de kinderen mogen raden welk instrument dat was. Na dit een aantal keer gedaan
te hebben, deel ik de instrumentjes uit, iedereen krijgt er een.
Ik begin vervolgens, alle kinderen moeten stil zijn en heel goed luisteren, ik speel ee bepaald ritme en
de kinderen moeten dat dan op hun beurt na spelen. Dit wisselen we af en verschillende kinderen
mogen een ritme spelen, de andere kinderen moeten goed luisteren en mogen daarna het ritme
Afsluiting nadoen. Stel dit lukt nog niet, laat ik alle instrumentjes onder de stoel leggen en proberen we het eerst
met handen en voeten, als het dan weer goed gaat gaan we verder met de instrumenten.

Bron: Ontwerpen van onderwijs, C. de Munnik en K. Vreugdenhil


Lesevaluatie
Zijn je lesdoelen behaald?
Zijn je persoonlijke doelen behaald?
Welke actiepunten stel je op n.a.v. deze les?

Feedback mentor:

Conclusie:

You might also like