You are on page 1of 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TINGKATAN 1

MINGGU TARIKH HARI MASA


Choose an item. 26/4/2022 Isnin

TEMA SUKATAN DAN GEOMETRI TAJUK BAB 10 PERIMETER DAN LUA


10.1.1 Menentukanperimeter
STANDARD STANDARD
KANDUNGAN
10.1 Perimeter PEMBELAJARAN
pelbagai bentuk apabila panjan
sisi diberi atau perlu diukur.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1.Menentukanperimeter pelbagai bentuk apabila panjang sisi diberi atau perlu diukur.

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:


KRITERIA 1.Menguasai kemahiran matematik berkaitan tajuk Perimeter melalui aktiviti y
KEJAYAAN dijalankan
2.Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan mengaitkan dengan kehidupan seharian murid
1.Murid menggariskan point penting daripada petikan. Kemudian murid membuat
perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mempraktikkan pembelajaran secara flipped classroom, iaitu guru te
mengarahkan murid mencari maklumat dan bersedia awal berkaitan tajuk yang ba
dipelajari hari ini.
3.Murid menentukan perimeter pelbagai bentuk apabila panjang sisi diberi atau perlu
AKTIVITI diukur.
4.Kemudian secara berpasangan, murid melakukan aktiviti perbincangan dan menja
soalan latihan
5.Akhir sekali, pemantapan teknik menjawab soalan mengikut format PT3
6.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD) Murid lemah menguasai Tahap
Mempamerkan pengetahuan asas tentang perimeter. Murid pandai menguasai Tah
5; Mengaplikasikan pengetahuan dan kemahiran yang sesuai tentang perimeter da
luas dalam konteks penyelesaian masalah rutin yang kompleks.
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Kontekstual

KECERDASAN Logik matematik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI kemahiran berfikir
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Slide power point
ABAD KE-21
Bermaklumat

KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis Calculator


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Lembaran kerja
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TINGKATAN 1
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 26/4/2022 Isnin

TEMA SUKATAN DAN GEOMETRI TAJUK BAB 10 PERIMETER DAN LUA


10.1.2 Menganggar perimeter
pelbagai bentuk seterusnya
STANDARD STANDARD
KANDUNGAN
10.1 Perimeter PEMBELAJARAN
menilai ketepatan anggaran
secara membandingkannya
dengan nilai yang diukur.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1.Menganggar perimeter pelbagai bentuk seterusnya menilai ketepatan anggaran sec
membandingkannya dengan nilai yang diukur.
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
KRITERIA 1.Menguasai kemahiran matematik berkaitan tajuk Perimeter melalui aktiviti y
KEJAYAAN dijalankan
2.Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menunjukkan gambar
1.Murid menonton video berkaitan tajuk. Kemudian murid membuat perkaitan antara
objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mempraktikkan pengaplikasian teknologi untuk meningkatkan lagi minat
komitmen murid dalam aktiviti berikutnya.
3.Guru memberi tunjuk ajar untuk menganggar perimeter pelbagai bentuk seterusnya
murid menilai ketepatan anggaran secara membandingkannya dengan nilai yang
diukur.
AKTIVITI
4.Kemudian murid melakukan aktiviti Stirr-the-class; pasukan duduk dalam bulatan un
membincangkan satu penyelesaian, murid berdiri bahu ke bahu untuk menunjuk
persetujuan. Apabila lonceng dibunyikan, ahli yang nombornya dipanggil bergerak ke pasu
baru untuk soalan yang berikutnya. dan pembentangan
5.Akhir sekali, pemantapan teknik menjawab soalan mengikut format PT3
6.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD) Murid lemah menguasai Tahap
Mempamerkan pengetahuan asas tentang perimeter. Murid pandai menguasai Tah
5; Mengaplikasikan pengetahuan dan kemahiran yang sesuai tentang perimeter da
luas dalam konteks penyelesaian masalah rutin yang kompleks.
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Kontekstual

KECERDASAN Logik matematik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI kemahiran berfikir
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Slide power point
ABAD KE-21
Bermaklumat

KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis Calculator


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Lembaran kerja
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TINGKATAN 1
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 26/4/2022 Isnin

TEMA SUKATAN DAN GEOMETRI TAJUK BAB 10 PERIMETER DAN LUA


STANDARD STANDARD 10.1.3 Menyelesaikan masalah
10.1 Perimeter
KANDUNGAN PEMBELAJARAN yang melibatkan perimeter
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1.Menyelesaikan masalah yang melibatkan perimeter

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:


KRITERIA 1.Menguasai kemahiran matematik berkaitan tajuk Perimeter melalui aktiviti y
KEJAYAAN dijalankan
2.Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menonton video
1.Murid mendengar penerangan terperinci guru Kemudian murid membuat perkaitan
antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mempraktikkan pendekatan kooperatif, guru mengarahkan m
membentangkan hasil tugasan kumpulan masing-masing di hadapan murid-murid l
AKTIVITI 3.Guru membantu murid menyelesaikan masalah yang melibatkan perimeter
4.Kemudian murid melakukan aktiviti berkumpulan dan pembentangan
5.Akhir sekali, soal jawab antara rakan dan guru
6.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD) Murid lemah menguasai Tahap
Mempamerkan pengetahuan asas tentang perimeter. Murid pandai menguasai Tah
5; Mengaplikasikan pengetahuan dan kemahiran yang sesuai tentang perimeter da
luas dalam konteks penyelesaian masalah rutin yang kompleks.

BAHAN BANTU MENGAJAR


STRATEGI PDP Pembelajaran Kontekstual

KECERDASAN Logik matematik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI kemahiran berfikir
KURIKULUM (EMK)

KEMAHIRAN Slide power point


ABAD KE-21
Bermaklumat

KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis Calculator


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Lembaran kerja
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet

You might also like