You are on page 1of 2

ДАТУМ:

MATEMATIKA
ТЕМА: ПРЕДМЕТИ У ПРОСТОРУ И ОДНОСИ МЕЂУ ЊИМА
НАСТАВНА ЈЕДИНИЦА: Предмети облика лопте, ваљка и купе
ТИП ЧАСА: понављање
ОЧЕКИВАНИ ИСХОДИ:
Ученици ће знати да:
- препознају, разликују и исправно именују предмете облика лопте, ваљка,
купе и да на њима уоче равне и криве површи.
НАСТАВНЕ МЕТОДЕ: МР, Дем, УИ.
НАСТАВНА СРЕДСТВА: Уџбеник, предмети у непосредној околини који
имају облике лопте, ваљка, купе
ОБЛИЦИ РАДА: фронтални, индивидуални.

ТОК ЧАСА

УВОДНИ ДИО: 10'


-Контрола домаће задаће.
-Поновити садржаје са претходног часа.
-Прочитати причу СУСЈЕДИ
У слози и пријатељству су живјела три сусједа : «тетка» Лопта, «чика» Ваљак
и «тетка» Купа. Свакодневно су се посјећивали. Код «тетке» Лопте су
долазили у госте «чика» Ваљак и «тетка» Купа, затим су у посјету код «чика»
Ваљка одлазиле «тетка» Лопта и «тетка» Купа, а потом су «чика» Ваљак и
«тетка» Лопта одлазили код «тетке» Купе. У таквој слози и љубави ријетко
ко чита.
-Разговор о причи.

ГЛАВНИ ДИО: 25'


-Истицање циља часа.
-Показати сусједе из приче и питати ученике да ли је ријеч о бићима или
предметима.
-Тражим од ученика да наводе примјере предмета облика лопте, ваљка, купе.
-Уочавање равних и кривих површи на геометријским тијелима.
-Анализа слика у 1. задатку у Уџбенику на страни 9.,након чега радимо
остале задатке на истој страни.

ЗАВРШНИ ДИО: 5'


-Поново прочитати причу. Ученици ће практично да покажу ко је коме
долазио у госте..
-Домаћа задаћа: задаци на 7. страни у радним свескама.

You might also like