You are on page 1of 2

PAMOKOS PLANAS – KONSPEKTAS

Juozapotos sapnas pagal J. Biliūno apysaką ,,Liūdna pasaka“

Mokymo dalykas lietuvių (gimtoji) kalba


Klasė: 3A-2 gimn. klasė
Pamokos tikslas: Išanalizuoti Juozapotos sapną, remiantis S. Freudo ir C. G. Jungo filosofijos
teorijomis, ir išaiškinti prasmes, turėjusias įtakos tolimesniems įvykiams.
Pamokos tipas. Mišrus.
Mokymo ir vaizdinės priemonės: vadovėliai, multimedija, Simbolinių reikšmių žodynas, ištraukos iš S.
Freudo ir C. G. Jungo filosofijos teorijų.
Metodai: aiškinimas, pokalbis, darbas su tekstu, savarankiškas darbas, ,,Akvariumo“ metodas.

Pamokos eiga.

Struktūrinės dalies Mokytojo veikla Mokinių veikla Priemonės Skiriamas


uždaviniai (Stebėjimas) laikas
(min.)
Įžanginė dalis (Sapnai Pokalbio būdu Mokiniai aktyviai Pokalbio 5 min.
ir jų įtaka žmonių mokytoja suįsitraukia į pokalbį. metodu
savijautai). mokiniais aptaria ugdomos
žodžio ,,sapnas“ mokinių
reikšmę, sapnų įtak komunikacijos
žmonių savijautai. galimybės.
Naujos temos Mokytoja Mokiniai atidžiai seka Multimedija. 5 min.
skelbimas ir darbo multimedija pamokos eigą,
paskirstymas demonstruoja skiriamas jiems
(Juozapotos sapno lentoje – ekrane užduotis (5 grupėms
analizė pagal J. Biliūno pamokos tikslą.
paskirstomos
apysaką ,,Liūdna Paaiškinamas diferencijuotos
pasaka“). savarankiškas užduotys pagal
darbas. lygius). Iš
aukštesniuoju lygiu
besimokančių
mokinių išrenkami
filosofai ir psichologai
(pagal ,,Akvariumo“
metodą).
Savarankiško darbo Mokytoja Mokiniai Multimedija 5 min.
skyrimas ir demonstruoja grupių sąsiuviniuose
paaiškinimas (Mokiniai užduotis pasižymi pagrindinius
išrinks reikšmingas multimedija ir teiginius, reikalingus
Juozapotos sapno paaiškina. temai atskleisti.
detales ir jas aiškins, Kiekvienai grupei
remdamiesi S. Froido ir ant stalo padedamas
C. G. Jungo filosofijos užduočių lapas.
teorijomis, Simbolinių
reikšmių žodynais).
Savarankiškas darbas Aiškinimas, Mokiniai analizuoja Simbolinių 10 min.
(Juozapotos sapno individualus darbas ištrauką iš J. Biliūno reikšmių
analizė). su silpnesniais apysakos ,,Liūdna žodynai,
mokiniais. pasaka“, konsultuojasi ištraukos iš S.
su mokytoja, Froido ir C. G.
taiko ,,Akvariumo“ Jungo filosofijos
metodą. teorijų.
Juozapotos sapno Analizuoja, klausia, Pritaikydami ,,Akvari Remiasi 10 min.
analizė (teiginių pataria, gilina žinias,
umo“ metodą, užduočių lapais.
išsakymas ir argumentuodama, mokiniai pagal
pagrindimas). įtraukdama į pokalbį
pasirinktus vaidmenis
ir kitus mokinius. (psichologas,filosofas)
perskaito savo
analizes, kiti mokiniai
iš grupės papildo,
pastebi netikslumus ir
juos ištaiso. Parašo
išvadas.
Apibendrinimas ir Apibendrina ,,Pyrago dalijimasis“ Įsivertinimas už 5 min.
vertinimas. mokinių darbą, (įsivertinimas ir įnašą grupę
pasako netikslumus vertinimas). (,,Pyrago
ar klaidas, vertina dalijimasis“).
pagal 10 balų
sistemą.
Namų darbų skyrimas Užduotis namuose: Rašo sąsiuviniuose Multimedija. 5 min.
ir aiškinimas. pasirengti užduotį.
diskusijai ,,Kodėl
Juozapota palūžo po
Petrelio mirties?“

Mokinių darbo stebėjimas: Kol mokiniai dirba grupėse, ji vaikšto ir kiekvienai grupelei pataria,
konsultuoja, stebi dirbančius mokinius. Kai darbo pabaigoje mokiniai gauba lapus įsivertinti
pagal ,,Pyrago dalijimosi“ metodą, lengviau matyti, ar jie objektyviai tą daro. Iš pradžių pasitaiko, kad
mokiniai vertina save draugiškai, dalijasi duotą balą po lygiai, bet mokytojai svarbu pamatyti kiekvieno
mokinio indėlį į darbą.

You might also like