Professional Documents
Culture Documents
геодезія
геодезія
Курсова робота
Побудова плану місцевості за результатами теодолітної і
тахеометричної зйомок
Виконав:
студент гр. БДН
Керівник:
ас. Малишко О.І
Луцьк - 2011
Завдання до курсової роботи з інженерної геодезії
теодолітний тахеометричний зйомка координатний
Варіант № 21
Видане: гр. БДН-12
Координати точки: ХСт1 = 2200; YСт1 = 2700
Вступ
Розділ 1. Теодолітна зйомка
1.1 Суть теодолітної зйомки, склад і порядок робіт
1.2 Ув’язка кутів теодолітного полігону
.3 Обчислення дирекційних кутів
.4 Обчислення румбів сторін полігону
.5 Обчислення і ув’язка приростів координат
.6 Обчислення координат точок теодолітного ходу
.7 Побудова координатної сітки. Нанесення на план точок за координатами
.8 Обчислення площі полігону за координатами його вершин
Розділ 2. Геометричне нівелювання
.1 Суть і способи нівелювання поверхні
.2 Обробка журналу нівелювання
.3 Побудова профілю місцевості
Розділ 3. Тахеометрична зйомка
3.1 Суть тахеометричної зйомки, склад і порядок робіт
.2 Порядок роботи на станції при тахеометричній зйомці
.3 Порядок обчислень
.4 Порядок виконання графічних робіт
Висновки
Література
Додатки
Вступ
1, 2, , n
де - виміряні кути.
ïð .
i 1 192˚00΄30Ѕ+65˚07΄31Ѕ+101˚42΄06Ѕ+131˚52΄28Ѕ+126˚11΄47Ѕ+
+103˚05΄14Ѕ=719˚59΄36Ѕ
n
теор. 180n 2
і 1 ,
òåîð .
³ 1 180˚(6-2)=720˚00΄00Ѕ
n n
f пр. пр. теор.
і 1 і 1
f ïð .
719˚59΄36Ѕ-720˚00΄00Ѕ =-24Ѕ
f доп. 1 n
,
f äîï .
1΄*2,449=2,44΄
f пр. f теор
Якщо кутова нев’язка допустима ( ), то вона розподіляється
з оберненим знаком на всі кути порівну. Величина поправки обчислюється за
формулою:
f пр.
n
-24Ѕ/6=4Ѕ
пр. л.
- внутрішні кути відповідно праві (ліві).
S cos , S sin ,
3 cos
88˚49΄46Ѕ* 76.01 = 1,55
4 cos 40˚42΄18Ѕ* 85.77 = 65,02
5 cos
346˚54΄9Ѕ* 59.77 =58,22
6 cos
269˚19΄27Ѕ* 62.93 = -0,74
1 sin 282˚00΄01Ѕ * 89.13 = -87,18
3 sin
88˚49΄46Ѕ* 76.01 = 76
4 sin 40˚42΄18Ѕ* 85.77 = 55,94
5 sin
346˚54΄9Ѕ* 59.77 = -13,54
6 sin
269˚19΄27Ѕ* 62.93 = -62,92
n n
теор. 0, теор. 0.
і 1 і 1
n n
f x пр. f y ïð .
i 1 i 1
fx
0,18
fy
0,84
1.36
f доп 0,0019
519.68
fx fy
õ³ S i y і Si
, ,
n n
x i f x y i f y
i 1 , i 1 .
і 1 і xi , і 1 і y i ,
2 2200+18,5=2218,5
3
2218,5-142,45=2076,05
4 2076,05+1,52=2077,57
5
2077,57+64,99=2142,56
6
2142,56+58,2=2200,76
2 2700-87,32=2612,68
3
2612,68+32,3=2644,98
4 2644,98+75,88=2720,86
5
2720,86+55,8=2776,66
6
2776,66-13,64=2763,02
1 2200,76-0,76=2200
1 2763,02-63,02 = 2700
lx
=(2218,5-2076,05)/ 10 = 14
ly
=(2776,66-2612,68) / 10 = 16,3
n n
2 S xi yi 1 yi 1 2 S yi xi 1 xi 1
i 1 , i 1 ,
де і - номер точки теодолітного полігону.
Проміжним контролем при обчисленні площі за координатами є те, що
суми різниць абсцис та суми різниць ординат повинні дорівнювати нулю.
Значення площі полігону, обчислене за різницею абсцис і ординат, повинно
співпадати. Результати обчислень заносимо у відомість обчислення площ за
координатами (додаток 2).
Різниці:
Yi 1 Yi 1
1) Y Y
2 0
153,34
) Y3
Y 1 55,02
) Y4
Y 2 108,18
) Y5
Y 3 131,68
) Y6
Y 4 42,16
) Y7
Y 5 76,66
X i 1 X i 1
X 2
X 0
17,74
1)
X 3
X 1
123,95
2)
X 4
X 2
140,93
3)
X 5
X 3
66,51
4)
X 6
X 4
123,19
5)
X 7
X 5
57,44
6)
n
(x
i 1
i 1 x i1 ) 0
n
(y
i 1
i 1 yi1 ) 0
Добутки:
x i (yi1 yi 1 )
) 2200*(-150,34)=-330748
2) 2218,5*(-55,02)=-122061.87
) 2076,05*108,18=224587,1
) 2077,57*131,68=273574,4
) 2142,56*42,16=90330,3
) 2200*(-76,66)=-168710,3
yi (x i1 x i1 )
) 2700*17,74=47898
2) 2612,68*(-123,95)=-323841,7
) 2644,98*(-140,93)=-372757
) 2720,86*66,51=180964,3
) 2776,66*123,19=342056,7
) 2763,02*57,44=158707,8
n n
2 S xi yi 1 yi 1 2 S yi xi 1 xi 1
i 1 i 1
n
2 S ( xi y i 1 y i 1 ) 33030
i 1
n
2 S ( y i xi 1 xi 1 ) 33060
i 1
S 16545 =1,65 га
Розділ 2. Геометричне нівелювання
mh 0,15 L
м, (1.1)
h a b , h a b ,
hпракт.
=-4052-22-342+188-212+4428=-12;
З П / 2 h / 2 hср ,
З П / 2 = (52481-52505)/2=-12;
h = -4052-4052-21-23-343-341+188+188-212-212+4429+4427 = -24;
h / 2 =-24/2 = -12
З Зчр Зчв ,
З =1111+3796+2809+5696+1285+5965+2445+6926+1854+
+6539+5287+8968=52481;
12
2
6
H i H i 1 hсер.випр.
,
v=МО-КЛ,=КП-МО,
1
h D sin 2v i
2 , коли 3 ,
h D tgv , якщо 3 .
S D cos 2 v .