You are on page 1of 2

POLA PEMBELAJARAN TERBEZA

KANDUNGAN PROSES PRODUK PERSEKITARAN POLA

Sama Beza Beza sama P6

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 14

TARIKH / HARI 17 April 2019 (Rabu)

MASA 8.15- 9.15 pagi

TAHUN 3 Bestari

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu

TAJUK Kebersihan Tanggungjawab Bersama

STANDARD KANDUNGAN 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna

STANDARD 3.2.1 Membina dan menulis; (ii) ayat


PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


PEMBELAJARAN 1. Membina dan menulis sekurang-kurangnya 3 ayat dengan betul.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat membina sekurang-kurangnya 3 ayat dengan betul.

AKTIVITI PERMULAAN:

1. Murid diperdengarkan lagu ‘bangun pagi

(https://www.youtube.com/watch?v=CnPI5sIX24M)

2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan


kaitannya dengan tajuk pelajaran.

PERKEMBANGAN:

1. Murid dibahagikan kepada tiga kumpulan. Setiap kumpulan diberikan


bahan yang berbeza.

Kumpulan 1: Memadankan gambar dengan perkataan yang diberi.

Kumpulan 2: Menyusun perkataan menjadi ayat yang lengkap.

Kumpulan 3: Membina ayat berdasarkan gambar yang diberi.


2. Setiap kumpulan diminta membentangkan hasil kerja di hadapan kelas.

3. Murid menulis semula ayat yang telah betul ke dalam buku latihan.

4. Seterusnya setiap kumpulan dikehendaki membuat perbincangan


tentang tugasan yang diberi.

Kumpulan 1: membuat lakonan ringkas mengikut ayat yang telah


dipadankan

Kumpulan 2: membina ayat dalam lirik lagu

Kumpulan 3: membina ayat dalam cerita pendek

PENUTUP:

1. Murid membuat rumusan keseluruhan berkaitan isi pelajaran.

PENTAKSIRAN Hasil kerja individu

BAHAN BANTU LCD, komputer, pembesar suara, kad perkataan dan kad gambar, buku
MENGAJAR (BBM)/TMK latihan murid.

NILAI Kerjasama, kebersihan fizikal dan mental, keberanian

REFLEKSI

Ulasan :

Tandatangan guru :

You might also like