You are on page 1of 1

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

KEMAHIRAN MEMBACA

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU


LELAKI : ____ /___ orang
MINGGU / HARI / TARIKH 27 /KHAMIS / 23 JULAI 2020 PEREMPUAN : ____ /___ orang
JUMLAH : ____ /___ orang
TINGKATAN 1 SHAFIE KEHADIRAN
TIDAK HADIR : ____ orang
MASA 10.30PG-11.30PG
URUS TADBIR KEWANGAN
TEMA/ TAJUK
Terbang Bersama-sama
STANDARD Membaca untuk memahami makna perkataan, rangkai kata, istilah, ungkapan, ayat, maklumat dan maksud
2.2
KANDUNGAN keseluruhan daripada pelbagai bahan.
STANDARD Membaca untuk memahami maklumat daripada arahan dalam pelbagai bahan dengan memberikan respons
2.2.2
PEMBELAJARAN yang betul dan tepat.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Membaca dan memahami maklumat daripada arahan yang diberikan dan menjelaskannya dengan betul dan tepat.

1. Membaca dan mendapatkan maklumat daripada teks


KRITERIA KEJAYAAN
2. Menggunakan maklumat untuk membuat keputusan
1. Murid menonton klip video pesanan makanan melalui FoodPanda di youtube.
https://www.youtube.com/watch?v=uzHmOXnACuo
2. Murid bersoal jawab.
3. Murid membaca petikan “Terbang Bersama-sama”.
4. Murid memahami maklumat daripada petikan yang dibaca.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & 5. Secara berpasangan, murid menjelaskan panduan tempahan tiket penerbangan kepada rakan-rakan.
PEMUDAHCARAAN (PdPc) 6. Murid memberi rumusan.

                         
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
  / Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet
   / Buku Rujukan   Model TV / Projektor / Internet / Wifi
     Modul Subjek Gambar Pembesar Suara / Radio   Kalkulator
                                      
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
    Kreativiti Dan Inovasi / Bahasa / Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
 
    Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK
                                      
  NILAI MURNI
  Baik Hati / Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
   Keberanian Kejujuran Bersyukur / Tolong-menolong
   / Bertanggungjawab / Hemah Tinggi / Hormat-menghormati / Kasih Sayang
   Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat Kegembiraan
  
  PETA PEMIKIRAN i-THINK
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
   Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap / Peta Alir
                          
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)
  Galery walk Rollay robin Round table Kerusi panas
Main peranan Three stray, one stay / Think-pair-share Deklamasi sajak/Nyanyian
          
  TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
 
  Mengingat / Mengaplikasi Menilai
   Memahami / Menganalisis Mencipta
                          
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN
  / Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja
   Pemerhatian Lisan / Pembentangan / Kerja Kumpulan
   Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan
                          
  REFLEKSI
  ____ / ____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
   ____ / ____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
   Catatan :
   Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
   Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
   Aktiviti Luar Guru Pengiring
                              

You might also like