You are on page 1of 15

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL


MINGGU / HARI /
02 / ISNIN/ 27 MAC 2023
TARIKH
KEHADIRA
KELAS 3 CEMERLANG 0/0
N
MASA 08.15 PAGI – 09.45 PAGI
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI TAJUK 1 : PAKAIAN TRADISIONAL DAN
TAJUK
PEMBELAJARAN VISUAL PERHIASAN DIRI
STANDARD
KANDUNGAN 1. Persepsi Seni 2. Eksplorasi Seni

Murid boleh :

STANDARD 1. Menjelaskan pakaian tradisional dan perhiasan diri mengikut kaum dalam etnik di
PEMBELAJARAN Malaysia.
2. Memperihalkan sumbangan tokoh budaya yang mengkaji pakaian tradisonal.
3. Membanding beza jenis pakaian tradisional mengikut kaum dan etnik di Malaysia.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
OBJEKTIF 1. Menjelaskan pakaian tradisional dan perhiasan diri mengikut kaum dalam etnik di
PEMBELAJARAN/ Malaysia.
KRITERIA KEJAYAAN 2. Memperihalkan sumbangan tokoh budaya yang mengkaji pakaian tradisonal.
3. Membanding beza jenis pakaian tradisional mengikut kaum dan etnik di Malaysia.
AKTIVITI
PEMBELAJARAN & 1. Tayangan multimedia.
PEMUDAHCARAAN 2. Aktiviti melalui: - Sumbangsaran - Soal Jawab - Perbincangan
(PdPc)
                           
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)  
    Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet  
     Buku Rujukan   Model   TV / Projektor   Internet / Wifi   
     Modul Subjek   Gambar   Pembesar Suara / Radio   Kalkulator   
                                         
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)  
    Kreativiti Dan Inovasi   Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme  
     Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK   

                                         
  NILAI MURNI  
  Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan  
   Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong   
   Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang   
   Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat   
     
  PETA PEMIKIRAN i-THINK  
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir  
   Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir   
                             
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)  
  Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal  
             
  TAHAP PEMIKIRAN  
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
   
  Mengingat Mengaplikasi Menilai  
   Memahami Menganalisis Mencipta   
                             
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN  
  Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja  
   Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan   
   Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan   
                             
  REFLEKSI  
   
   /   
   
  🗸 Catatan : CUTI KUARANTIN  
   
  🗸 Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus  
   
  Program Sekolah 🗸 Cuti Rehat / Cuti Sakit  
   Aktiviti Luar Guru Pengiring   
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL
MINGGU / HARI /
02 / ISNIN/ 27 MAC 2023
TARIKH
KELAS 4 PROGRESIF KEHADIRAN 0/0
MASA 09.15 PAGI – 10.15 PAGI
BIDANG PENGENALAN PENDIDIKAN SENI PENGENALAN PENDIDIKAN SENI
TAJUK
PEMBELAJARAN VISUAL VISUAL
STANDARD
1. Persepsi Seni 2. Eksplorasi Seni
KANDUNGAN
Murid boleh :
STANDARD
PEMBELAJARAN 1. Mengetahui lebih mendalam tentang matapelajaran Pendidikan Seni Visual Tingkatan 4.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


OBJEKTIF
1. Mengetahui tentang lebih mendalam tentang matapelajaran Pendidikan Seni Visual Tingkatan 4.
PEMBELAJARAN/
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI
PEMBELAJARAN & 1. Tayangan multimedia tentang Matapelajaran Pendidikan Seni Visual.
PEMUDAHCARAAN
(PdPc)
                           
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)  
    Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet  
     Buku Rujukan   Model   TV / Projektor   Internet / Wifi   
     Modul Subjek   Gambar   Pembesar Suara / Radio   Kalkulator   
                                         
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)  
    Kreativiti Dan Inovasi   Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme  
     Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK   

                                         
  NILAI MURNI  
  Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan  
   Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong   
   Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang   
   Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat   
     
  PETA PEMIKIRAN i-THINK  
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir  
   Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir   
                             
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)  
  Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal  
             
  TAHAP PEMIKIRAN  
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
   
  Mengingat Mengaplikasi Menilai  
   Memahami Menganalisis Mencipta   
                             
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN  
  Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja  
   Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan   
   Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan   
                             
  REFLEKSI  
   
   /   
  🗸  
  Catatan CUTI KUARANTIN  
   
  🗸 Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus  
  🗸  
  Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit  
   Aktiviti Luar Guru Pengiring   
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN
MINGGU / HARI /
02 / ISNIN/ 27 MAC 2023
TARIKH
KEHADIRA
KELAS 3 CEMERLANG/ 3 EFISIEN 0/0
N
MASA 11.15 PAGI – 12.15 TENGAHARI
BIDANG KOMPONEN KECERGASAN
TAJUK Senaman Kapasiti Aerobik
PEMBELAJARAN FIZIKAL
STANDARD
KANDUNGAN Melakukan aktiviti meningkatkan aerobik

Murid boleh :
1. Melakukan aktiviti meningkatkan kapisiti aerobik pada julat 65-85% daripada Kadar Nadi Maksimum
STANDARD
PEMBELAJARAN (KNM).
2. Menghitung KNL 65-85% bagi diri sendiri.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN/ 1. Melakukan aktiviti meningkatkan kapisiti aerobik pada julat 65-85% daripada Kadar Nadi Maksimum
KRITERIA KEJAYAAN (KNM).
2. Menghitung KNL 65-85% bagi diri sendiri.

AKTIVITI
PEMBELAJARAN & 1. Tayangan multimedia.
PEMUDAHCARAAN 2. Aktiviti melalui:
(PdPc) - Sumbangsaran - Soal Jawab - Perbincangan
                           
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)  
    Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet  
     Buku Rujukan   Model   TV / Projektor   Internet / Wifi   

     Modul Subjek   Gambar   Pembesar Suara / Radio   Kalkulator   


                                         
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)  
    Kreativiti Dan Inovasi   Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme  
     Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK   
                                         
  NILAI MURNI  
  Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan  
   Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong   
   Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang   
   Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat   
     
  PETA PEMIKIRAN i-THINK  
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir  
   Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir   

                             
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)  
  Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal  
             
  TAHAP PEMIKIRAN  
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
   
  Mengingat Mengaplikasi Menilai  
   Memahami Menganalisis Mencipta   
                             
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN  
  Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja  
   Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan   

   Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan   


                             
  REFLEKSI  
   
   /   
   
  🗸 Catatan : CUTI KUARANTIN  
   
  🗸 Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus  
   
  Program Sekolah 🗸 Cuti Rehat / Cuti Sakit  
   Aktiviti Luar Guru Pengiring   
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL
MINGGU / HARI /
02 / ISNIN/ 27 MAC 2023
TARIKH
KELAS 5 PROGRESIF KEHADIRAN 0/ 0
MASA 12.45 TENGAHARI – 01.45 PETANG
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI
TAJUK TAJUK 1 : SENI BINA
PEMBELAJARAN VISUAL
STANDARD 1. Persepsi Seni 2. Eksplorasi Seni
KANDUNGAN
Murid boleh :
STANDARD
PEMBELAJARAN 1. Menjelaskan jenis senibina di Malaysia.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


OBJEKTIF 1. Menjelaskan jenis senibina di Malaysia iaitu rumah tradisional, rumah ibadat, istana dan
PEMBELAJARAN/ kompleks makam.
KRITERIA KEJAYAAN

AKTIVITI
1. Tayangan multimedia tentang tajuk yang berkaitan.
PEMBELAJARAN &
2. Aktiviti melalui:
PEMUDAHCARAAN
- Sumbangsaran - Soal Jawab - Perbincangan
(PdPc)
                           
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)  
    Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet  
     Buku Rujukan   Model   TV / Projektor   Internet / Wifi   
     Modul Subjek   Gambar   Pembesar Suara / Radio   Kalkulator   
                                         
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)  
    Kreativiti Dan Inovasi   Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme  
     Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK   

                                         
  NILAI MURNI  
  Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan  
   Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong   
   Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang   
   Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat   

     
  PETA PEMIKIRAN i-THINK  
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir  
   Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir   
                             
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)  
  Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal  
             
  TAHAP PEMIKIRAN  
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
   
  Mengingat Mengaplikasi Menilai  
   Memahami Menganalisis Mencipta   
                             
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN  
  Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja  
   Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan   
   Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan   
                             
  REFLEKSI  
 
   /   
  🗸  
  Catatan : CUTI KUARANTIN  
   
  🗸 Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus  
  🗸  
  Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit  
   Aktiviti Luar Guru Pengiring   
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL
MINGGU / HARI / TARIKH 02/ SELASA / 28 MAC 2023
4
KEHADIRA
KELAS KREATIF/INOVATIF/PROGRES 0/0
N
IF
MASA 07.45 PAGI – 08.45 PAGI
PENGENALAN PJPK
BIDANG PEMBELAJAN TAJUK PENGENALAN
TINGKATAN 4

STANDARD KANDUNGAN PENGENALAN PJPK KSSM Tingkatan 4

Murid boleh :

STANDARD 1. Pelajar dapat menerima segala maklumat penting berkaitan proses PdPc PJPK yang
PEMBELAJARAN akan dijalankan sepanjang tahun.
2. Pelajar dapat menyediakan diri untuk menjalani semua aktiviti PJPK yang telah
dirancang.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
OBJEKTIF 1. Pelajar dapat menerima segala maklumat penting berkaitan proses PdPc PJPK yang
PEMBELAJARAN/ akan dijalankan sepanjang tahun.
KRITERIA KEJAYAAN 2. Pelajar dapat menyediakan diri untuk menjalani semua aktiviti PJPK yang telah
dirancang.
AKTIVITI PEMBELAJARAN
& PEMUDAHCARAAN (PdPc) 1. Tayangan multimedia.
2. Aktiviti melalui: - Sumbangsaran - Soal Jawab - Perbincangan
                         
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
    Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet
 
    Buku Rujukan   Model   TV / Projektor   Internet / Wifi
 
    Modul Subjek   Gambar   Pembesar Suara / Radio   Kalkulator
                                      
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
    Kreativiti Dan Inovasi   Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
 
    Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK
                                      
  NILAI MURNI
  Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
 
  Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
 
  Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang
 
  Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat
  
  PETA PEMIKIRAN i-THINK
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
 
  Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir
                          
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)
  Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal
          
  TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
 
  Mengingat Mengaplikasi Menilai
 
  Memahami Menganalisis Mencipta
                          
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN
  Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja
 
  Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan
 
  Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan
                          
  REFLEKSI
 
   /
 
  🗸 Catatan : CUTI KUARANTIN
 
  🗸 Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
 
  Program Sekolah 🗸 Cuti Rehat / Cuti Sakit
   Aktiviti Luar Guru Pengiring

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL
MINGGU / HARI /
02 / SELASA/ 28 MAC 2023
TARIKH
KELAS 5 PROGRESIF KEHADIRAN 0/ 0
MASA 10.45 PAGI – 11.15 PAGI
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI
TAJUK TAJUK 1 : SENI BINA
PEMBELAJARAN VISUAL
STANDARD
1. Persepsi Seni 2. Eksplorasi Seni
KANDUNGAN
Murid boleh :
STANDARD
PEMBELAJARAN 1. Menjelaskan jenis senibina di Malaysia.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


OBJEKTIF 1. Menjelaskan jenis senibina di Malaysia iaitu rumah tradisional, rumah ibadat, istana dan
PEMBELAJARAN/ kompleks makam.
KRITERIA KEJAYAAN

AKTIVITI
1. Tayangan multimedia tentang tajuk yang berkaitan.
PEMBELAJARAN &
2. Aktiviti melalui:
PEMUDAHCARAAN
- Sumbangsaran - Soal Jawab - Perbincangan
(PdPc)
                           
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)  
    Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet  
     Buku Rujukan   Model   TV / Projektor   Internet / Wifi   
     Modul Subjek   Gambar   Pembesar Suara / Radio   Kalkulator   
                                         
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)  
    Kreativiti Dan Inovasi   Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme  
     Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK   
                                         
  NILAI MURNI  
  Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan  
   Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong   

   Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang   


   Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat   

     
  PETA PEMIKIRAN i-THINK  
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir  
   Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir   

                             
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)  
  Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal  
             
  TAHAP PEMIKIRAN  
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
   
  Mengingat Mengaplikasi Menilai  
   Memahami Menganalisis Mencipta   

                             
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN  
  Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja  
   Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan   

   Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan   


                             
  REFLEKSI  
 
   /   
   
  🗸 Catatan : CUTI KUARANTIN  
  🗸  
  Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus  
   
  Program Sekolah 🗸 Cuti Rehat / Cuti Sakit  
   Aktiviti Luar Guru Pengiring   
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL
MINGGU / HARI /
02 / SELASA/ 28 MAC 2023
TARIKH
KEHADIRA
KELAS 3 EFISIEN 0/0
N
MASA 12.15 TENGAHARI – 01.15 PETANG
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI TAJUK 1 : PAKAIAN TRADISIONAL DAN
TAJUK
PEMBELAJARAN VISUAL PERHIASAN DIRI
STANDARD
KANDUNGAN 1. Persepsi Seni 2. Eksplorasi Seni

Murid boleh :

STANDARD 1. Menjelaskan pakaian tradisional dan perhiasan diri mengikut kaum dalam etnik di
PEMBELAJARAN Malaysia.
2. Memperihalkan sumbangan tokoh budaya yang mengkaji pakaian tradisonal.
3. Membanding beza jenis pakaian tradisional mengikut kaum dan etnik di Malaysia.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
OBJEKTIF 1. Menjelaskan pakaian tradisional dan perhiasan diri mengikut kaum dalam etnik di
PEMBELAJARAN/ Malaysia.
KRITERIA KEJAYAAN 2. Memperihalkan sumbangan tokoh budaya yang mengkaji pakaian tradisonal.
3. Membanding beza jenis pakaian tradisional mengikut kaum dan etnik di Malaysia.
AKTIVITI
PEMBELAJARAN & 1. Tayangan multimedia.
PEMUDAHCARAAN 2. Aktiviti melalui: - Sumbangsaran - Soal Jawab - Perbincangan
(PdPc)
                           
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)  
    Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet  
     Buku Rujukan   Model   TV / Projektor   Internet / Wifi   
     Modul Subjek   Gambar   Pembesar Suara / Radio   Kalkulator   
                                         
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)  
    Kreativiti Dan Inovasi   Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme  
     Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK   
                                         
  NILAI MURNI  
  Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan  
   Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong   

   Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang   


   Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat   

     
  PETA PEMIKIRAN i-THINK  
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir  
   Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir   
                             
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)  
  Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal  
             
  TAHAP PEMIKIRAN  
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
   
  Mengingat Mengaplikasi Menilai  
   Memahami Menganalisis Mencipta   
                             
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN  
  Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja  
   Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan   
   Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan   
                             
  REFLEKSI  
   
   /   
   
  🗸 Catatan : CUTI KUARANTIN  
   
  🗸 Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus  
   
  Program Sekolah 🗸 Cuti Rehat / Cuti Sakit  
   Aktiviti Luar Guru Pengiring   

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL
MINGGU / HARI /
02 / RABU/ 29 MAC 2023
TARIKH
KELAS 4 PROGRESIF KEHADIRAN 0/0
MASA 10.45 PAGI – 11.45 PAGI
BIDANG PENGENALAN PENDIDIKAN SENI PENGENALAN PENDIDIKAN SENI
TAJUK
PEMBELAJARAN VISUAL VISUAL
STANDARD
1. Persepsi Seni 2. Eksplorasi Seni
KANDUNGAN
Murid boleh :
STANDARD
PEMBELAJARAN 1. Mengetahui lebih mendalam tentang matapelajaran Pendidikan Seni Visual Tingkatan 4.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


OBJEKTIF
1. Mengetahui tentang lebih mendalam tentang matapelajaran Pendidikan Seni Visual Tingkatan 4.
PEMBELAJARAN/
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI
PEMBELAJARAN & 1. Tayangan multimedia tentang Matapelajaran Pendidikan Seni Visual.
PEMUDAHCARAAN
(PdPc)
                           
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)  
    Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet  
     Buku Rujukan   Model   TV / Projektor   Internet / Wifi   
     Modul Subjek   Gambar   Pembesar Suara / Radio   Kalkulator   
                                         
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)  
    Kreativiti Dan Inovasi   Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme  
     Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK   
                                         
  NILAI MURNI  
  Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan  
   Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong   
   Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang   
   Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat   
     
  PETA PEMIKIRAN i-THINK  
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir  
   Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir   
                             
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)  
  Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal  
             
  TAHAP PEMIKIRAN  
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
   
  Mengingat Mengaplikasi Menilai  
   Memahami Menganalisis Mencipta   
                             
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN  
  Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja  
   Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan   
   Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan   
                             
  REFLEKSI  
   
   /   
  🗸  
  Catatan CUTI KUARANTIN  
   
  🗸 Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus  
  🗸  
  Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit  
   
  Aktiviti Luar Guru Pengiring  

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL
MINGGU / HARI /
02 / RABU/ 29 MAC 2023
TARIKH
KEHADIRA
KELAS 3 CEMERLANG 0/0
N
MASA 01.15 TENGAHARI – 02.15 PETANG
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI TAJUK 1 : PAKAIAN TRADISIONAL DAN
TAJUK
PEMBELAJARAN VISUAL PERHIASAN DIRI
STANDARD
KANDUNGAN 1. Persepsi Seni 2. Eksplorasi Seni

Murid boleh :

STANDARD 1. Menjelaskan pakaian tradisional dan perhiasan diri mengikut kaum dalam etnik di
PEMBELAJARAN Malaysia.
2. Memperihalkan sumbangan tokoh budaya yang mengkaji pakaian tradisonal.
3. Membanding beza jenis pakaian tradisional mengikut kaum dan etnik di Malaysia.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
OBJEKTIF 1. Menjelaskan pakaian tradisional dan perhiasan diri mengikut kaum dalam etnik di
PEMBELAJARAN/ Malaysia.
KRITERIA KEJAYAAN 2. Memperihalkan sumbangan tokoh budaya yang mengkaji pakaian tradisonal.
3. Membanding beza jenis pakaian tradisional mengikut kaum dan etnik di Malaysia.
AKTIVITI
PEMBELAJARAN & 1. Tayangan multimedia.
PEMUDAHCARAAN 2. Aktiviti melalui: - Sumbangsaran - Soal Jawab - Perbincangan
(PdPc)
                           
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)  
    Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet  
     Buku Rujukan   Model   TV / Projektor   Internet / Wifi   

     Modul Subjek   Gambar   Pembesar Suara / Radio   Kalkulator   


                                         
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)  
    Kreativiti Dan Inovasi   Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme  
     Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK   
                                         
  NILAI MURNI  
  Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan  
   Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong   
   Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang   
   Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat   
     
  PETA PEMIKIRAN i-THINK  
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir  
   Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir   

                             
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)  
  Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal  
             
  TAHAP PEMIKIRAN  
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
   
  Mengingat Mengaplikasi Menilai  
   Memahami Menganalisis Mencipta   
                             
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN  
  Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja  
   Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan   

   Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan   


                             
  REFLEKSI  
   
   /   
   
  🗸 Catatan : CUTI KUARANTIN  
   
  🗸 Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus  
   
  Program Sekolah 🗸 Cuti Rehat / Cuti Sakit  
   Aktiviti Luar Guru Pengiring   

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL
MINGGU / HARI /
02 / RABU/ 29 MAC 2023
TARIKH
KEHADIRA
KELAS 3 EFISIEN 0/0
N
MASA 02.15 PETANG – 02.45 PETANG
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI TAJUK 1 : PAKAIAN TRADISIONAL DAN
TAJUK
PEMBELAJARAN VISUAL PERHIASAN DIRI
STANDARD
KANDUNGAN 1. Persepsi Seni 2. Eksplorasi Seni

Murid boleh :

STANDARD 1. Menjelaskan pakaian tradisional dan perhiasan diri mengikut kaum dalam etnik di
PEMBELAJARAN Malaysia.
2. Memperihalkan sumbangan tokoh budaya yang mengkaji pakaian tradisonal.
3. Membanding beza jenis pakaian tradisional mengikut kaum dan etnik di Malaysia.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
OBJEKTIF 1. Menjelaskan pakaian tradisional dan perhiasan diri mengikut kaum dalam etnik di
PEMBELAJARAN/ Malaysia.
KRITERIA KEJAYAAN 2. Memperihalkan sumbangan tokoh budaya yang mengkaji pakaian tradisonal.
3. Membanding beza jenis pakaian tradisional mengikut kaum dan etnik di Malaysia.
AKTIVITI
PEMBELAJARAN & 1. Tayangan multimedia.
PEMUDAHCARAAN 2. Aktiviti melalui: - Sumbangsaran - Soal Jawab - Perbincangan
(PdPc)
                           
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)  
    Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet  
     Buku Rujukan   Model   TV / Projektor   Internet / Wifi   
     Modul Subjek   Gambar   Pembesar Suara / Radio   Kalkulator   
                                         
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)  
    Kreativiti Dan Inovasi   Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme  
     Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK   

                                         
  NILAI MURNI  
  Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan  
   Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong   
   Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang   
   Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat   
     
  PETA PEMIKIRAN i-THINK  
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir  
   Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir   
                             
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)  
  Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal  
             
  TAHAP PEMIKIRAN  
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
   
  Mengingat Mengaplikasi Menilai  
   Memahami Menganalisis Mencipta   
                             
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN  
  Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja  
   Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan   
   Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan   
                           
   
  REFLEKSI  
   
   /   
   
  🗸 Catatan : CUTI KUARANTIN  
   
  🗸 Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus  
   
  Program Sekolah 🗸 Cuti Rehat / Cuti Sakit  
   Aktiviti Luar Guru Pengiring   

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL
MINGGU / HARI / TARIKH 02/ KHAMIS / 30 MAC 2023
KEHADIRA
KELAS 4 KREATIF/INOVATIF/PROGRESIF 10 / 17
N
MASA 08.45 PAGI – 09.45 PAGI
BIDANG PEMBELAJAN PENGENALAN PJPK TINGKATAN 4 TAJUK PENGENALAN

STANDARD KANDUNGAN PENGENALAN PJPK KSSM Tingkatan 4

Murid boleh :

STANDARD 1. Pelajar dapat menerima segala maklumat penting berkaitan proses PdPc PJPK yang
PEMBELAJARAN akan dijalankan sepanjang tahun.
2. Pelajar dapat menyediakan diri untuk menjalani semua aktiviti PJPK yang telah
dirancang.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
OBJEKTIF 1. Pelajar dapat menerima segala maklumat penting berkaitan proses PdPc PJPK yang
PEMBELAJARAN/ akan dijalankan sepanjang tahun.
KRITERIA KEJAYAAN 2. Pelajar dapat menyediakan diri untuk menjalani semua aktiviti PJPK yang telah
dirancang.
AKTIVITI PEMBELAJARAN
& PEMUDAHCARAAN 1. Tayangan multimedia.
(PdPc) 2. Aktiviti melalui: - Sumbangsaran - Soal Jawab - Perbincangan
                         
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
    Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet
 
    Buku Rujukan   Model   TV / Projektor   Internet / Wifi
 
    Modul Subjek   Gambar   Pembesar Suara / Radio   Kalkulator
                                      
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
    Kreativiti Dan Inovasi   Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
 
    Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK
                                      
  NILAI MURNI
  Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
 
  Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
 
  Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang
 
  Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat
  
  PETA PEMIKIRAN i-THINK
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
 
  Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir
                          
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)
  Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal
          
  TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
 
  Mengingat Mengaplikasi Menilai
 
  Memahami Menganalisis Mencipta
                          
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN
  Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja
 
  Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan
 
  Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan
                          
  REFLEKSI
  🗸 10/17 Murid dapat menerima segala maklumat penting berkaitan proses PdPc PJPK yang akan dijalankan
   sepanjang tahun.
   Catatan :
   Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
   Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
   Aktiviti Luar Guru Pengiring

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL
MINGGU / HARI /
02 / KHAMIS/ 30 MAC 2023
TARIKH
KELAS 5 PROGRESIF KEHADIRAN 07 / 08
MASA 11.30 PAGI –12.30 TENGAHARI
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI
TAJUK TAJUK 1 : SENI BINA
PEMBELAJARAN VISUAL
STANDARD 1. Persepsi Seni 2. Eksplorasi Seni
KANDUNGAN
Murid boleh :
STANDARD
PEMBELAJARAN 1. Menjelaskan jenis senibina di Malaysia.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


OBJEKTIF 1. Menjelaskan jenis senibina di Malaysia iaitu rumah tradisional, rumah ibadat, istana dan
PEMBELAJARAN/ kompleks makam.
KRITERIA KEJAYAAN

AKTIVITI
1. Tayangan multimedia tentang tajuk yang berkaitan.
PEMBELAJARAN &
2. Aktiviti melalui:
PEMUDAHCARAAN
- Sumbangsaran - Soal Jawab - Perbincangan
(PdPc)
                           
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)  
    Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet  
     Buku Rujukan   Model   TV / Projektor   Internet / Wifi   
     Modul Subjek   Gambar   Pembesar Suara / Radio   Kalkulator   
                                         
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)  
    Kreativiti Dan Inovasi   Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme  
     Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK   
                                         
  NILAI MURNI  
  Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan  
   Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong   
   Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang   
   Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat   
     
  PETA PEMIKIRAN i-THINK  
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir  
   Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir   
                             
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)  
  Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal  
             
  TAHAP PEMIKIRAN  
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
   
  Mengingat Mengaplikasi Menilai  
   Memahami Menganalisis Mencipta   
                             
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN  
  Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja  
   Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan   
   Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan   
                             
  REFLEKSI  
  🗸 07/ 08 Murid dapat menjelaskan jenis senibina di Malaysia.  
   /   
   Catatan :   
   Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus   
   Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit   
   Aktiviti Luar Guru Pengiring   

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL
MINGGU / HARI /
02 / KHAMIS/ 30 MAC 2023
TARIKH
KELAS 4 PROGRESIF KEHADIRAN 09 /11
MASA 09.15 PAGI – 10.15 PAGI
BIDANG PENGENALAN PENDIDIKAN SENI PENGENALAN PENDIDIKAN SENI
TAJUK
PEMBELAJARAN VISUAL VISUAL
STANDARD
1. Persepsi Seni 2. Eksplorasi Seni
KANDUNGAN
Murid boleh :
STANDARD
PEMBELAJARAN 1. Mengetahui lebih mendalam tentang matapelajaran Pendidikan Seni Visual Tingkatan 4.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


OBJEKTIF
1. Mengetahui tentang lebih mendalam tentang matapelajaran Pendidikan Seni Visual Tingkatan 4.
PEMBELAJARAN/
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI
PEMBELAJARAN & 1. Tayangan multimedia tentang Matapelajaran Pendidikan Seni Visual.
PEMUDAHCARAAN
(PdPc)
                           
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)  
    Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet  
     Buku Rujukan   Model   TV / Projektor   Internet / Wifi   

     Modul Subjek   Gambar   Pembesar Suara / Radio   Kalkulator   


                                         
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)  
    Kreativiti Dan Inovasi   Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme  
     Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK   

                                         
  NILAI MURNI  
  Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan  
   Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong   
   Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang   
   Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat   

     
  PETA PEMIKIRAN i-THINK  
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir  
   Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir   
                             
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)  
  Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal  
             
  TAHAP PEMIKIRAN  
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
   
  Mengingat Mengaplikasi Menilai  
   Memahami Menganalisis Mencipta   
                             
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN  
  Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja  
   Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan   
   Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan   
                             
  REFLEKSI  
  🗸 09/11 Murid dapat mengetahui lebih mendalam tentang matapelajaran Pendidikan Seni Visual Tingkatan 4.  
   /   
   
  Catatan :  
   Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus   
   Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit   
   Aktiviti Luar Guru Pengiring   

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL
MINGGU / HARI /
02 / JUMAAT/ 31 MAC 2023
TARIKH
KEHADIRA
KELAS 3 EFISIEN 15 /17
N
MASA 11.30 PAGI – 12.00 TENGAHARI
BIDANG SEJARAH DAN APRESIASI SENI TAJUK 1 : PAKAIAN TRADISIONAL DAN
TAJUK
PEMBELAJARAN VISUAL PERHIASAN DIRI
STANDARD
KANDUNGAN 1. Persepsi Seni 2. Eksplorasi Seni

Murid boleh :

STANDARD 1. Menjelaskan pakaian tradisional dan perhiasan diri mengikut kaum dalam etnik di
PEMBELAJARAN Malaysia.
2. Memperihalkan sumbangan tokoh budaya yang mengkaji pakaian tradisonal.
3. Membanding beza jenis pakaian tradisional mengikut kaum dan etnik di Malaysia.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
OBJEKTIF 1. Menjelaskan pakaian tradisional dan perhiasan diri mengikut kaum dalam etnik di
PEMBELAJARAN/ Malaysia.
KRITERIA KEJAYAAN 2. Memperihalkan sumbangan tokoh budaya yang mengkaji pakaian tradisonal.
3. Membanding beza jenis pakaian tradisional mengikut kaum dan etnik di Malaysia.
AKTIVITI
PEMBELAJARAN & 1. Tayangan multimedia.
PEMUDAHCARAAN 2. Aktiviti melalui: - Sumbangsaran - Soal Jawab - Perbincangan
(PdPc)
                           
  ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)  
    Buku Teks   Nota   Carta / Graf   Komputer / Tablet  
     Buku Rujukan   Model   TV / Projektor   Internet / Wifi   
     Modul Subjek   Gambar   Pembesar Suara / Radio   Kalkulator   
                                         
  ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)  
    Kreativiti Dan Inovasi   Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme  
     Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK   

                                         
  NILAI MURNI  
  Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan  
   Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong   
   Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang   
   Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat   
     
  PETA PEMIKIRAN i-THINK  
  Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir  
   Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir   
                             
  PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)  
  Komunikasi Kolaborasi Kreativiti Pemikiran Kritikal  
             
  TAHAP PEMIKIRAN  
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
   
  Mengingat Mengaplikasi Menilai  
   Memahami Menganalisis Mencipta   
                             
  PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN  
  Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja  
   Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan   
   Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan   
                             
  REFLEKSI  
  🗸 15/17 Murid dapat menjelaskan pakaian tradisional dan perhiasan diri mengikut kaum dan etnik.  
   /   
   Catatan :   
   Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus   
   Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit   
   Aktiviti Luar Guru Pengiring   

You might also like