You are on page 1of 2

Učitelj/Učiteljica:

Razredni odjel: Redni broj sata: 20. Nadnevak:

Nastavna tema ZEMLJE ENGLESKOG GOVORNOG PODRUČJA

Nastavna jedinica SUMMERHILL SCHOOL


 slušanje
 govorenje
Djelatnosti
 čitanje
 pisanje
Ishodi iz
Predmetnog
A.6.1; A.6.3; A.6.4; A.6.5; B.6.1; C.6.1; C.6.5
kurikuluma
Engleskog jezika
 Priprema se za slušanje ili čitanje predviđanjem sadržaja i radom na
novom vokabularu.
 Koristi se osnovnim strategijama za poboljšanje razumijevanja.
 Prepoznaje leksičke i strukturne obrasce induktivnim i deduktivnim
Ishodi poučavanja zaključivanjem.
 Uči suradnički.
 Sudjeluje u jednostavnom dijalogu o osobnome iskustvu.
 Čita i sluša tekst, izdvaja ključne informacije.
 Pretražuje tekst kako bi u kontekstu pronašao odgovarajaću kolokaciju.
 Vokabular: boarding school, democratic way, freedom, responsibility,
collocations
Jezični sadržaji
 Gramatičke strukture / komunikacijska upotreba: Present Simple za
opisivanje nečijih navika u kontekstu
 frontalni
Oblici rada  samostalni
 u paru
Izvori znanja i
 Dip in 6, udžbenik, stranice 36, 37
nastavni materijali
Digitalni sadržaji  Igra: kviz, vokabular https://bit.ly/34pBO2W
Osobni i socijalni razvoj A.3.1. B.3.1. B.3.4. C3.4.
Međupredmetne Uporaba informacijske i komunikacijske tehnologije A.1.1. D.3.1 C.3.1
teme Učiti kako učiti C.3.3 3. Interes.D.3.2. 2. Suradnja s drugima.
Građanski odgoj B.3.1
Vrednovanje za učenje
 Postavljanje pitanja
 Anegdotske zabilješke i opažanja
Vrednovanje kao učenje
Oblici vrednovanja
 Vršnjačko vrednovanje
Vrednovanje naučenog
 Čitanje i izdvajanje ključnih informacija iz teksta te izražavanje osobnog
iskustva.
Tijek nastavnog sata
 Igra pogađanja. Učitelj/ica na ploču zapisuje sljedeće riječi:

Uvod
(10 min)
Učenici pogađaju riječ koja nedostaje (BOARDING). Detaljne upute
nalaze se u priručniku, str. 64.
 Učitelj/ica pita učenike što znaju o internatima (boarding schools).
Kao pomoć može se spomenuti primjer iz knjiga o Harryu Potteru.
 Učitelj/ica na ploču piše riječ FREEDOM. Pita učenike ima li više
slobode u internatu ili u njihovoj školi. Vodi s učenicima kratak
razgovor.
 Udžbenik, str. 36, zadatak A. Učenici samostalno rješavaju zadatak.
Kod provjeravanja odgovora učitelj/ica potiče učenike da objasne svoj
izbor. *rješenja: 1 (a, c), 2 (a, b), 3 (a, c).
 Čitanje, zadatak C. Učenici čitaju potiho svatko za sebe. Prije čitanja
dobivaju pitanja na koja tijekom čitanja pronalaze odgovore.
Razrada WHAT TYPE OF SCHOOL IS IT? WHERE IS IT? HOW OLD IS IT? WHAT
(25 min) BELIEF IS IT BASED ON? WHAT DO CHILDREN DO THERE? Nakon
čitanja učenici usmeno odgovaraju na pitanja i izražavaju svoje
mišljenje o temi. Učitelj/ica postavlja dodatna pitanja.
 Zadatak E. Učenici mogu zadatak raditi u paru. Nakon zajedničke
provjere s učiteljem/icom učenici u paru ispituju jedan drugoga na
način da jedna učenik kaže početak kolokacije, a drugi mora nastaviti.
 Diskusija. Učitelj/ica započinje kratku diskusiju o tome što znači
ponašati se odgovorno ako si učenik/ roditelj/ učitelj/ zaposlenik/
vlasnik psa.
Ovu temu moguće je pretvoriti u projekt (zadatci F – I). Ovisi o razredu i
odluci učitelja/ice.
Završetak
 Digitalni sadržaji: kviz, vokabular https://bit.ly/34pBO2W
(10 min)
Domaća zadaća -

You might also like