You are on page 1of 8

Učitelj/ica:

Razredni odjel: Redni broj sata: 92. Nadnevak:

Nastavna tema BUDUĆNOST SVIJETA OKO NAS

Nastavna jedinica SAVE THE ANIMALS, SAVE THE EARTH


 slušanje
 govorenje
Djelatnosti
 čitanje
 pisanje
Ishodi iz
A.7.1., A.7.2., A.7.3., A.7.4., A.7.5., A.7.6.;
Predmetnog
B.7.1., B.7.2., B.7.3., B.7.4., B.7.5.;
kurikuluma
C.7.1., C.7.2., C.7.3., C.7.4., C.7.5., C.7.6.
Engleskog jezika
 Učenik će… razgovarati o ugroženim životinjama; dati savjet kako
Ishodi poučavanja
zaštititi naš planet; razgovarati o recikliranju i uštedi energije.
 Vokabular: vocabulary connected with animals and animal phrases;
Jezični sadržaji ecology and environment.
 Gramatika: singular/plural nouns; should/shouldn't.
 frontalni
 individualni
Oblici rada
 u paru
 u skupini
Izvori znanja i  Dip in 7, udžbenik, stranice 118-121.
nastavni materijali  Dip in 7, radna bilježnica, stranice 98-100.
Digitalni sadržaji 
Građanski odgoj: A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., A.3.5., B.3.1., B.3.2., B.3.3.,
C.3.1., C.3.2., C.3.3., C.3.4.
Održivi razvoj: A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., B.3.1., B.3.2., C.3.1., C.3.2., C.3.3.,
C.3.4.
Osobni i socijalni razvoj: A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., B.3.1., B.3.2., B.3.3.,
Međupredmetne B.3.4.
teme Poduzetništvo: A.3.1., A.3.2., A.3.3., B.3.1., B.3.2., B.3.3., C.3.1., C.3.2., C.3.3.
Učiti kako učiti: A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., B.3.1., B.3.2., B.3.3., B.3.4., C.3.1.,
C.3.2., C.3.3., C.3.4., D.3.1., D.3.2.
Upotreba IKT: : A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., B.3.1., B.3.2., B.3.3., C.3.1., C.3.2.,
C.3.3., C.3.4., D.3.1., D.3.2., D.3.3., D.3.4.
Zdravlje: A.3.1.A., A.3.1.B., A.3.2.A., A.3.2.B., A.3.2.C., A.3.2.D., A.3.3.
Vrednovanje za učenje
 Učitelj prati učenika/skupinu i vodi bilješke o ostvarenosti ishoda
Vrednovanje kao učenje
Oblici vrednovanja
 Tablica/Rubrike za samovrednovanje i vršnjačko vrednovanje
Vrednovanje naučenog
 Izražavanje vlastitih stavova/mišljenja prema zadanim smjernicama.
Tijek nastavnog sata

1
 Učitelj/ica započne rad igrom. Učenici rade sami ili u parovima. Oni bi
trebali prvo napisati slova abecede, jedno ispod drugoga, u svojim
bilježnicama. Njihov je zadatak napisati što više životinja, čiji nazivi
Uvod
počinju s različitim slovima – u pet minuta. Pobjednik je učenik/par s
(10 min)
najviše iskorištenih slova.
 Učenici pogledaju u četiri skupine životinja i zaokruže životinju koja je
različita od tri ostale riječi u skupini.
 Učitelj/ica započne razgovor s učenicima. Pita ih vole li životinje i koje su
im zanimljive ili dosadne. Neka kažu vole li imati kućnog ljubimca, što
imaju i zašto da/ne.
 Učenici čitaju s razumijevanjem – ANIMALS IN OUR EVERYDAY
EXPRESSIONS. Nakon prvog čitanja provjere točnost odgovora. Nakon
drugog čitanja trebaju dovršiti rečenice – prevode izraze na hrvatski
Razrada jezik.
(30 min)  Učenici čitaju i prevode izreke o životinjama. Dodaju ih i još ako znaju
koju.
 Imenuju ugrožene životinjske vrste.
 Učitelj/ica predstavi Language Focus – THE PLURAL OF NOUNS,
udžbenik str. 118. Učenici prepišu tablicu imenica nepravilne množine te
napišu barem 5 rečenica koristeći u istoj rečenici jedninu i množinu iste
imenice.
Završetak  Učenici rade zadatak 1 Focus on vocabulary, RB str. 98 i zadatak 1
(5 min) Language focus – Plural of nouns, RB str. 99.
Domaća zadaća  Učenici dovrše zadatke iz radne bilježnice.

Plan ploče

ANIMALS A…Z

THE PLURAL OF NOUNS

Učitelj/ica:

Razredni odjel: Redni broj sata: 93. Nadnevak:

2
Nastavna tema BUDUĆNOST SVIJETA OKO NAS

Nastavna jedinica SAVE THE ANIMALS, SAVE THE EARTH


 slušanje
 govorenje
Djelatnosti
 čitanje
 pisanje
Ishodi iz
A.7.1., A.7.2., A.7.3., A.7.4., A.7.5., A.7.6.;
Predmetnog
B.7.1., B.7.2., B.7.3., B.7.4., B.7.5.;
kurikuluma
C.7.1., C.7.2., C.7.3., C.7.4., C.7.5., C.7.6.
Engleskog jezika
 Učenik će… razgovarati o ugroženim životinjama; dati savjet kako
Ishodi poučavanja
zaštititi naš planet; razgovarati o recikliranju i uštedi energije.
 Vokabular: vocabulary connected with animals and animal phrases;
Jezični sadržaji ecology and environment.
 Gramatika: singular/plural nouns; should/shouldn't.
 frontalni
 individualni
Oblici rada
 u paru
 u skupini
Izvori znanja i  Dip in 7, udžbenik, stranice 118-121.
nastavni materijali  Dip in 7, radna bilježnica, stranice 98-100.
Digitalni sadržaji 
Građanski odgoj: A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., A.3.5., B.3.1., B.3.2., B.3.3.,
C.3.1., C.3.2., C.3.3., C.3.4.
Održivi razvoj: A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., B.3.1., B.3.2., C.3.1., C.3.2., C.3.3.,
C.3.4.
Osobni i socijalni razvoj: A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., B.3.1., B.3.2., B.3.3.,
Međupredmetne B.3.4.
teme Poduzetništvo: A.3.1., A.3.2., A.3.3., B.3.1., B.3.2., B.3.3., C.3.1., C.3.2., C.3.3.
Učiti kako učiti: A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., B.3.1., B.3.2., B.3.3., B.3.4., C.3.1.,
C.3.2., C.3.3., C.3.4., D.3.1., D.3.2.
Upotreba IKT: : A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., B.3.1., B.3.2., B.3.3., C.3.1., C.3.2.,
C.3.3., C.3.4., D.3.1., D.3.2., D.3.3., D.3.4.
Zdravlje: A.3.1.A., A.3.1.B., A.3.2.A., A.3.2.B., A.3.2.C., A.3.2.D., A.3.3.
Vrednovanje za učenje
 Učitelj prati učenika/skupinu i vodi bilješke o ostvarenosti ishoda
Vrednovanje kao učenje
Oblici vrednovanja
 Tablica/Rubrike za samovrednovanje i vršnjačko vrednovanje
Vrednovanje naučenog
 Izražavanje vlastitih stavova/mišljenja prema zadanim smjernicama.
Tijek nastavnog sata
 Učitelj/ica može započeti rad provjerom domaće zadaće.
Uvod  Učenici čitaju pripremljene premetaljke slova i u skupinama se natječu
(10 min) tko će prije ispisati sve nazive životinja ispravno (npr. … i među
ostalima ALWEH, LPNDIOH…- WHALE, DOLPHIN).

3
 Učiteljica predstavi dvije spomenute vrste. Upita ih jesu li delfini i kitovi
ugroženi i zašto. (Komercijalni kitolov je ubio milijune kitova i pretvorio
ih u ulje svjetiljke, maziva, kozmetiku i obrok. Nažalost, kitolov još
uvijek postoji u nekim zemljama poput Japana, Norveške i Islanda. Iako
delfine nisu lovili toliko koliko su lovili njihove srodnike kitove bilo je
Razrada nekoliko vrsta koje su lovljene zbog mesa i ulja.)
(30 min)  Učenici čitaju s razumijevanjem – WHAT ARE WE DOING TO DOLPHINS
AND WHALES?
 Nakon prvog čitanja odgovaraju punim odgovorima na pitanja u
bilježnice.
 Poslije drugog čitanja spajaju točne izraze iz teksta s njihovim točnim
opisima te ih prepišu u bilježnice.
Završetak
 Učenici čitaju odgovore iz zadatka 1 i 2.
(5 min)
Domaća zadaća  Ilustracija teksta.

Plan ploče

WHAT ARE WE DOING TO THE DOLPHINS AND WHALES?

Učitelj/ica:

Razredni odjel: Redni broj sata: 94. Nadnevak:

Nastavna tema BUDUĆNOST SVIJETA OKO NAS

Nastavna jedinica SAVE THE ANIMALS, SAVE THE EARTH

4
 slušanje
 govorenje
Djelatnosti
 čitanje
 pisanje
Ishodi iz
A.7.1., A.7.2., A.7.3., A.7.4., A.7.5., A.7.6.;
Predmetnog
B.7.1., B.7.2., B.7.3., B.7.4., B.7.5.;
kurikuluma
C.7.1., C.7.2., C.7.3., C.7.4., C.7.5., C.7.6.
Engleskog jezika
 Učenik će… razgovarati o ugroženim životinjama; dati savjet kako
Ishodi poučavanja
zaštititi naš planet; razgovarati o recikliranju i uštedi energije.
 Vokabular: vocabulary connected with animals and animal phrases;
Jezični sadržaji ecology and environment.
 Gramatika: singular/plural nouns; should/shouldn't.
 frontalni
 individualni
Oblici rada
 u paru
 u skupini
Izvori znanja i  Dip in 7, udžbenik, stranice 118-121.
nastavni materijali  Dip in 7, radna bilježnica, stranice 98-100.
Digitalni sadržaji 
Građanski odgoj: A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., A.3.5., B.3.1., B.3.2., B.3.3.,
C.3.1., C.3.2., C.3.3., C.3.4.
Održivi razvoj: A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., B.3.1., B.3.2., C.3.1., C.3.2., C.3.3.,
C.3.4.
Osobni i socijalni razvoj: A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., B.3.1., B.3.2., B.3.3.,
Međupredmetne B.3.4.
teme Poduzetništvo: A.3.1., A.3.2., A.3.3., B.3.1., B.3.2., B.3.3., C.3.1., C.3.2., C.3.3.
Učiti kako učiti: A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., B.3.1., B.3.2., B.3.3., B.3.4., C.3.1.,
C.3.2., C.3.3., C.3.4., D.3.1., D.3.2.
Upotreba IKT: : A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., B.3.1., B.3.2., B.3.3., C.3.1., C.3.2.,
C.3.3., C.3.4., D.3.1., D.3.2., D.3.3., D.3.4.
Zdravlje: A.3.1.A., A.3.1.B., A.3.2.A., A.3.2.B., A.3.2.C., A.3.2.D., A.3.3.
Vrednovanje za učenje
 Učitelj prati učenika/skupinu i vodi bilješke o ostvarenosti ishoda
Vrednovanje kao učenje
Oblici vrednovanja
 Tablica/Rubrike za samovrednovanje i vršnjačko vrednovanje
Vrednovanje naučenog
 Izražavanje vlastitih stavova/mišljenja prema zadanim smjernicama.
Tijek nastavnog sata
Uvod  Učitelj/ica započne rad provjerom domaće zadaće i čitanjem teksta
(10 min) WHAT ARE WE DOING TO THE DOLPHINS AND WHALES?
Razrada  Učitelj/ica zamoli učenike učenike da u tekstu podcrtaju sve brojeve.
(30 min)  Učitelj/ica može pripremiti kratku prezentaciju o brojevima prezentacija
Language Focusa iz udžbenika, str.120. Učenici zapišu važna pravila i
primjere u bilježnice.
 Slijedi pisanje s razumijevanjem – AN EMAIL FROM A FRIEND. Učenici
čitaju priču i upisuju brojeve na potrebna mjesta.
 Radna bilježnica, str. 100, zadatak 3, učenici moraju prepoznati ima li u
5
rečenici pogreška ili ne. Ako ima trebaju je ispraviti.
Završetak  Učenici u paru zadaju jedni drugima brojeve koje drugi mora napisati
(5 min) riječima.
 Pisanje 5 rečenica koje će učenici na satu morati riješiti (dopisati
Domaća zadaća
potreban broj).

Plan ploče

NUMBERS

Učitelj/ica:

Razredni odjel: Redni broj sata: 95. Nadnevak:

Nastavna tema BUDUĆNOST SVIJETA OKO NAS

Nastavna jedinica SAVE THE ANIMALS, SAVE THE EARTH


 slušanje
 govorenje
Djelatnosti
 čitanje
 pisanje
Ishodi iz A.7.1., A.7.2., A.7.3., A.7.4., A.7.5., A.7.6.;
6
Predmetnog
B.7.1., B.7.2., B.7.3., B.7.4., B.7.5.;
kurikuluma
C.7.1., C.7.2., C.7.3., C.7.4., C.7.5., C.7.6.
Engleskog jezika
 Učenik će… razgovarati o ugroženim životinjama; dati savjet kako
Ishodi poučavanja
zaštititi naš planet; razgovarati o recikliranju i uštedi energije.
 Vokabular: vocabulary connected with animals and animal phrases;
Jezični sadržaji ecology and environment.
 Gramatika: singular/plural nouns; should/shouldn't.
 frontalni
 individualni
Oblici rada
 u paru
 u skupini
Izvori znanja i  Dip in 7, udžbenik, stranice 118-121.
nastavni materijali  Dip in 7, radna bilježnica, stranice 98-100.
Digitalni sadržaji 
Građanski odgoj: A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., A.3.5., B.3.1., B.3.2., B.3.3.,
C.3.1., C.3.2., C.3.3., C.3.4.
Održivi razvoj: A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., B.3.1., B.3.2., C.3.1., C.3.2., C.3.3.,
C.3.4.
Osobni i socijalni razvoj: A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., B.3.1., B.3.2., B.3.3.,
Međupredmetne B.3.4.
teme Poduzetništvo: A.3.1., A.3.2., A.3.3., B.3.1., B.3.2., B.3.3., C.3.1., C.3.2., C.3.3.
Učiti kako učiti: A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., B.3.1., B.3.2., B.3.3., B.3.4., C.3.1.,
C.3.2., C.3.3., C.3.4., D.3.1., D.3.2.
Upotreba IKT: : A.3.1., A.3.2., A.3.3., A.3.4., B.3.1., B.3.2., B.3.3., C.3.1., C.3.2.,
C.3.3., C.3.4., D.3.1., D.3.2., D.3.3., D.3.4.
Zdravlje: A.3.1.A., A.3.1.B., A.3.2.A., A.3.2.B., A.3.2.C., A.3.2.D., A.3.3.
Vrednovanje za učenje
 Učitelj prati učenika/skupinu i vodi bilješke o ostvarenosti ishoda
Vrednovanje kao učenje
Oblici vrednovanja
 Tablica/Rubrike za samovrednovanje i vršnjačko vrednovanje
Vrednovanje naučenog
 Izražavanje vlastitih stavova/mišljenja prema zadanim smjernicama.
Tijek nastavnog sata
 Provjera domaće zadaće.
 Učitelj/ica diktira riječi za dvostruki diktat. Učenici automatski pišu riječi
na hrvatskom jeziku u bilježnice, ali ih kasnije također prevedu i na
Uvod
engleski jezik (extinct, endangered, to mistake, rescuers, endangered,
(10 min)
whale).
 Riječi se mogu pisati i na ploču radi lakše provjere te radi prepričavanja
priča o delfinima i kitovima.
 Učitelj/ica na ploču napiše riječ ECOLOGY velikim slovima. Pita učenike
na što pomisle kad vide tu riječ. Vjerojatno će spomenuti pojmove
poput globalnog zagrijavanja, klimatskih promjena, efekta staklenika.
Razrada
Ako imaju problema s pronalaženjem riječi, stavi se naputke na ploči, na
(30 min)
primjer za globalno zagrijavanje, možete napisati gl_ _ _ _ wa_ _ _ _ i
dati definicije riječi ili izraza koje se traži, na primjer " It is an increase of
the average air temperature near the surface of the Earth ”.
7
 Učenici slušaju dva zadatka slušanja s razumijevanjem – AN ECOLOGY
QUIZ i CONVERSATION BETWEEN LOVRO AND DORA, UDŽBENIK STR.
120 i 121, te rješavaju navedene zadatke.
 Učitelj/ica predstavi Language focus – SHOULD/SHOULDN'T, udžbenik
str. 121.
 Učenici promotre primjere i pravila.
 Učenici rješavaju radnu bilježnicu, str. 99 i 100, zadatke green messages,
ecology rules & grammar revision.
Završetak
 Čitanje i provjera zadataka iz radne bilježnice.
(5 min)
Domaća zadaća  Učenici napišu i ilustriraju ekološko pravilo po želji.

Plan ploče

SHOULD / SHOULDN'T

You might also like