You are on page 1of 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

7.20 - 8.20 pagi PENDIDIK


2 Khamis 31/3/2022 5 INTELEK AN
60 minit JASMANI

TEMA GIMNASTIK ASAS

UNIT UNIT 1 TAJUK BERSATU TEGUH

1.1 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan


STANDARD KANDUNGAN 2.1 Mengaplikasikan konsep kawalan badan dan sokongan dalam pergerakan.
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan.
1.1.2 Melakukan imbangan statik formasi piramid secara berkumpulan lebih daripada tiga orang.
STANDANRD PEMBELAJARAN 2.1.2 Menjelaskan kesesuaian bentuk formasi piramid dengan bilangan ahli kumpulan.
5.4.5 Bekerjasama dalam kumpulan semasa melakukan aktiviti.
Pada akhir PdPC murid dapat :

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Melakukan imbangan static formasi piramid dengan lakuan yang betul.

Menjelaskan 2 kesesuaian yang diabil kira semasa membetuk formasi piramid dengan betul.

Murid berjaya melakukan imbangan static formasi piramid secara bertiga dengan perlakuan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN

1. Murid dalam kumpulan, melakukan pemanasan badan melalui aktiviti imbangan.

2. Guru menerangkan tentang perlakuan imbangan static.

3. Gerak kerja kelas, murid dalam kumpulan melakukan aktiviti imbangan static formasi piramid.
AKTIVITI
PDPC 4. Gerak kerja berpasangan, murid melakukan perlakuan formasi piramid.

5. Permainan kecil

6. Gerak kendur

BBB

KBAT Mengaplikasi EMK Nilai Murni


Think– Pair– Share (Fikir- Pasang–
PAK-21 NILAI MURNI Kerjasama
Kongsi)
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD)

KEHADIRAN : /

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


REFLEKSI / IMPAK
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________
MINGGU HARI TARIKH
2 Khamis 31/3/2022

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 4


KELAS 4 INTELEK MASA 8.50 – 10.20 PAGI
TEMA KEMASYARAKATAN
TAJUK Prihatinnya kita
STANDARD 3.2.1 Membina dan menulis ayat, dan perenggan Kemahiran
PEMBELAJARAN
daripada bahan multimedia Menulis
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Membina dan menulis empat ayat daripada bahan multimedia
AKTIVITI 1. Murid membaca dan meneliti teks dan gambar.
2. Murid menaakul gambar dan frasa.
3. Murid membina ayat berdasarkan gambar dan frasa. Constructivism
(Konstruktivisme)
4. Murid menulis ayat yang dibina di buku tulis.
5. Murid dipilih untuk membacakan ayat yang dibina. Presentation (Persembahan)
6. Murid merumuskan isi pelajaran tentang kisah aku dan datukku dengan bimbingan
guru.
KRITERIA 1. Murid membina dan menulis empat ayat daripada bahan multimedia
KEJAYAAN
AKTIVITI PAK-21 Constructivism (Konstruktivisme) Presentations (Persembahan) -
Individu
PKJR -
BUKU Buku Teks MS 010 Buku Aktiviti Buku BA MS 000
ABM/BBM - ☐Lain-lain : ________________________

EMK : ILMU - STRATEGI P&P Pembelajaran


Konstruktivisme
EMK : NILAI Prihatin KBAT Mengaplikasi

PETA PEMIKIRAN i- - PENILAIAN Hasil Kerja Murid


THINK PENGAJARAN DAN
PEMBELAJARAN
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan -
pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
PENDIDIKAN MORAL SK TAHUN 3
TARIKH 31/3/2022 MASA 10.40 – 11.40 PAGI
MINGGU 2 HARI KELAS 3 INTELEK
Ahad
TEMA SAYA DAN SEKOLAH
TAJUK Perayaan Warga Sekolah
STANDARD KANDUNGAN Kepelbagaian Perayaan Warga Sekolah
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1 Menyenaraikan pelbagai perayaan di Malaysia
1.2 Menjelaskan amalan pelbagai perayaan yang disambut oleh warga
sekolah.
1.4 Mengekspresikan perasaan apabila dapat menerima,
menghormati dan mengurus kepelbagaian perayaan warga sekolah.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Menyenaraikan pelbagai perayaan di 1. Menyenaraikan pelbagai perayaan di


Malaysia Malaysia
2. Menjelaskan dua amalan pelbagai perayaan 2. Menjelaskan __ daripada dua amalan
yang disambut oleh warga sekolah pelbagai perayaan yang disambut oleh
3. Mengekspresikan perasaan apabila dapat warga sekolah
menerima, menghormati dan mengurus 3. Mengekspresikan perasaan apabila dapat
kepelbagaian perayaan warga sekolah menerima, menghormati dan mengurus
kepelbagaian perayaan warga sekolah
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1 Murid mengimbas kembali tentang permainan kenali perayaan.


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid menganalisis gambar dan situasi yang 5. Murid menjalankan aktiviti melengkapkan
diberikan. peta minda tersebut. Mind Map (Peta
2. Murid dipilih untuk berkongsi kefahaman Minda)
mereka terhadap situasi yang diberikan. 6. Murid mengadakan perbincangan dan
3. Murid diberi lembaran kerja peta minda bersoal jawab tentang jawapan. Think - Pair
perayaan. - Share (Fikir - Pasang – Kongsi)
4. Murid akan bertanya kepada guru jika tidak 7. Murid akan dipanggil secara rawak untuk
memahami lembaran kerja yang diberi membacakan jawapan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang perayaan warga sekolahdengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 005 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Mind Map (Peta Minda) PAK-21 Think - Pair - Share
(Fikir - Pasang -
Kongsi)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kepercayaan Kepada
Tuhan
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

You might also like