Мета:сприяти формуванню в учнів необхідності ведення здорового способу життя,
допомогти визначити зміст людського життя та своє місце в ньому, уважного ставлення до свого здоров’я; розвивати здатність спостереження, вміння робити висновки, логічно мислити; виховувати вміння бе режливо ставитися до власного здоров’я та дотримання гігієнічних вимог. Компетентності: інформаційна, здоров’язбережувальна, комунікативна, соціальна. Обладнання:фотографії, малюнки, схеми, кубик, гроно калини, долоньки. Тип уроку:урок – проект. Хід уроку І.Організаційний етап. Ранкова зустріч: Здоров’я – це сила, Здоров’я - це клас Хай буде здоров’я. У вас і у нас! ІІ. Повідомлення теми і мети. Сьогодні ми подорожуємо до країни Здоров’я. Ми будемо говорити про людське життя, з’ясуємо чому слід уважно ставитися до свого здоров’я, попрацюємо в парах та групах, застосуємо вже раніше отримані знання. Інсценізація притчи ( повчального оповідання) Одного чоловіка якось запитали: Що тобі потрібно, щоб бути повністю щасливим? Може мішок золота? Ні, без цього я можу обійтись – відповів чоловік Може просторий багатоповерховий палац? І це мені не потрібно. Може дорогоцінне каміння та прикраси? У мене ніколи їх не було і я чудово без цього обходився. Може смачна їжа? Після важкої праці і черствий шматок хліба здається смачним. То що ж тобі потрібно для щастя?Те, що не зможуть замінити ні гроші, ні палаци, ні коштовності. Що, ж це, як ви думаєте? Що таке здоров’я? ( думки учнів) Послухаємо вислови про здоров’я. Здоров’я – це стан життєдіяльності, який відтворює необхідну повноту атрибутів життя людини, що розвиваються. ( В. Д. Жирнов) Здоров’я – правильна, нормальна діяльність організму. ( С. І. Ожегов) Здоров’я – це не все, але без здоров’я все – ніщо. ( Сократ) Робота в парах. З розрізаних слів скласти прислів’я про здоров’я. (Нема щастя (без здоров’я .) У здоровому тілі (здоровий дух) Здоров’я – маємо не дбаємо, а ( втративши плачемо)) Люди кажуть: « Головне здоров’я, а все інше буде.» І справді коли людина здорова вона і заробить гроші і побудує будинок. Щоб довше залишатися здоровими прислухайтесь до мудрої поради, розшифруйте деформований текст: ДЗОРВОЯ РЕЖИБЕ ЛОЗМОДУ. Як ви розумієте, цей вислів? Наше здоров’я в наших руках. Адже кожна людина сама творець свого здоров’я. Перевірка домашнього завдання. Скласти казку « Чарівний клубок» за зачином. « В одній країні жив Чарівник. Коли він зустрів дівчинку то подарував їй чарівний клубок і сказав: якщо ти буде розкручувати нитки клубка повільно твоє життя буде тривати довго, якщо швидко і життя про йде швидко. Дівчинка довго думала….» Вчитель: Від чого залежить стан нашого здоров’я ? Відповіді учнів: Наше здоров’я залежить від таких основних чинників: спадковості, рівня медицини, способу життя, екології. ІІІ. Вивчення нового матеріалу. Поділ на 4 групи. Виконання та перевірка отриманих завдань. Група Спадковість. Інформує про вплив спадковості на стан здоров’я людини.(попередній пошук інформації в Інтернеті) Пам’ ятайте! У здорових батьків народжуються здорові діти. Група Рівень медицини. Повідомлення про систему охорони здоров’я людини. Сучасні хвороби, сенсації світової медицини, особливості роботи Житомирського обласного перинатального центру. Фізкультхвилинка « Гімн здоров’я» Група Спосіб життя. Пояснити вислів: « Бережи одяг поки новий, а здоров’я – доки молодий» Назвати правила здорового способу життя. Сон – один із елементів режиму дня – назвати його особливості. Назвати найпоширеніших ворогів людства. Група Екологія. Розповідають про вплив стану довкілля на здоров’я людини.Особливості сміттєзвалища нашого селища. Збір та переробка використаних батарейок магазином нашого селища « Електросвіт». Планету живою лишити ти мусиш Інакше сміттям її просто задушиш У вік електроніки й вічних систем Ми маєм позбутись сміттєвих проблем І з гаслом коротким « Хай згине сміття!» Щасливим зробити планету й життя! Пам’ ятайте! Чисте майбутнє – це чисте тепер! Вчитель:Що ж найдорожче у нашому житті? Здоров’я залежить від кожного з нас. І якщо здоров’я ти з дитинства збережеш то здоровими будуть і твої діти. Лише кожен з вас регулює своє здоров’я. У ваших родинах є довгожителі. Я хочу дати вам рекомендації, які допоможуть зміцнити ваше здоров’я: 1. Не сидіть тривалий час біля комп’ютера та телевізора. 2. Чергуйте працю з відпочинком. 3. Уникайте споживання шкідливої їжі та спиртних напоїв. 4. Посміхайтеся, адже сміх покращує загальне самопочуття. 5. Вирощуйте кімнатні рослини, які насичують повітря киснем 6. Частіше спілкуйтеся з друзями, рідними. 7. Контролюйте свої дії, уникайте стресів. 8. Влітку загартовуйте свій організм, а взимку правильно підбирайте одяг та взуття. ІV.Підсумок. Вправа кубування. Прочитати слово із букв на кубику і розшифрувати кожну букву використовуючи вже раніше вивчені терміни. З - зваженість Д - доброта О – обов’язок Р - радість О - обережність В - відповідальність Я - якість Вчитель: Здоров’я - то найбільший в світі дар! Його цінуємо, коли втрачаємо Молитви шлемо вище хмар. Бо повернути, як не знаємо. Бережи здоров'я змалку, бо хазяїн тіла - ти. Щоб життя прожити довге, себе треба берегти.
Нема щастя а втративши плачемо
У здоровому тілі без здоров’я Здоров’я маємо – не дбаємо, здоровий дух
План-конспект уроку на тему «Сучасне уявлення про здоров'я. Взаємозв'язок фізичної, психічної, соціальної та духовної складових здоров'я. Чинники, що впливають на показники здоров'я населення» .