You are on page 1of 7

MATAPELAJARAN 1

KOD CARIAN RPH BIT1 (Listening and speaking)

LANGKAH 2 : Taip secara


manual bagi ruangan bertanda
*
*MINGGU 1
*TARIKH 24.03.2022
*HARI THURSDAY
*MASA 7.30-8.00
KOD RPH BIT1 (Listening and speaking)
MATA PELAJARAN ENGLISH
TAHUN 3
*KELAS 1 PKB ARIF
*BILANGAN MURID 7/7
TEMA (jika berkaitan) WORLD OF KNOWLEDGE
TAJUK (jika berkaitan) Sounds Everywhere
MODUL (jika berkaitan)
1.1 Pupils will be able to
listen and respond
appropriately for a
variety of purposes

(i) environmental sounds


(ii) instrumental sounds
(iii) body percussion
STANDARD KANDUNGAN (iv) rhythm and rhyme
STANDARD PEMBELAJARAN Pupils are able to:
1.1.1 Listen and respond to
stimulus given
(i) body percussions
(hands, feet,
fingers)
(ii) voice sounds
(animal, vehicle)
(iii) environmental
sounds
(rain, waterfall)
(iv) instrumental
sounds (bell,
castanet)

OBJEKTIF
Pupils should be able to  respond at voces sound
(laughing, yelling, whistling, crying) correctly.
SET INDUKSI Introduction: Pupils watching a video and do some exercise.
AKTIVITI 1. Teacher do some random sounds using teachers
sounds.
2. Teacher waiting for the respond .
3. Teacher give explanation to the students about today
activities.
4. Teacher show video to the students about topic
today.
5. Teacher teach students to do sounds using their
voice.
6. Teacher ask students to do the sounds by
themselves.
7. Students do some workseet.
8. Closure : Pupils look at the video agains.
*PENTAKSIRAN Observation and simulation
*BBM Video
*EMK Moral values
*PAK21 Round robin, rally robin
*KBAT Application
*I-THINK Circle map
*NILAI Confidence and brave
Pupils look engage and interact well with teacher and
*IMPAK / CATATAN : friends. Pupils need more explaination and simlation to
achieve objective.

LANGKAH 1 : Taipkan KOD RPH


pada ruang di bawah ini dan
klik butang CARIAN RPH
MATAPELAJARAN 2
KOD CARIAN RPH KHKT4alatan

LANGKAH 2 : Taip secara


manual bagi ruangan bertanda
*
*MINGGU 1
*TARIKH 24.03.2022
*HARI KHAMIS
*MASA 8.30-9.30
KOD RPH KHKT4alatan
MATA PELAJARAN KEMAHIRAN HIDUP (KEBUN)
TAHUN 4
*KELAS 4 PKB BESTARI
*BILANGAN MURID 9/8
TEMA (jika berkaitan)
TAJUK (jika berkaitan) ALATAN BERKEBUN
MODUL (jika berkaitan)

STANDARD KANDUNGAN 3.1 Mengetahui alatan berkebun

STANDARD PEMBELAJARAN
3.1.1  Mengenal dan menamakan alat-alat berkebun

Pada akhir proses PdPc, murid dapat mengenal dan


OBJEKTIF
menamakan sekurang-kurangnya 3 alatan berkebun
dengan betul.
Induksi: Murid akan mencari alatan berkebun yang
SET INDUKSI
disembunyikan
AKTIVITI 1. Murid diterangkan kaitan set induksi dan tajuk pdpc
2. Guru menerangkan nama alatan
3.Kuiz 'cepat kilat' secara berpasangan atau
berkumpulan. Murid diberi soalan dan akan menajwab
dengan cepat
4.Penutup : Murid dan guru bersama menyusun dan
membersihkan alatan
*PENTAKSIRAN Pemerhatian dan simulasi
*BBM Tali, gelung
*EMK Bahasa dan nilai murni
*PAK21 Round table and rally robin
*KBAT Aplikasi
*I-THINK Bubble map
*NILAI Berani dan yakin

Murid memerlukan pengulangan dan lebih banyak


*IMPAK / CATATAN :
simulasi untuk mencapai objektif pdpc

LANGKAH 1 : Taipkan KOD RPH


pada ruang di bawah ini dan
klik butang CARIAN RPH
MATAPELAJARAN 3
KOD CARIAN RPH BIT1GREETINGS (SAY HELLO)

LANGKAH 2 : Taip secara


manual bagi ruangan bertanda
*
*MINGGU 1
*TARIKH 24.03.2022
*HARI THURSDAY
*MASA 10.30-11.00
KOD RPH BIT1GREETINGS (SAY HELLO)
MATA PELAJARAN ENGLISH
TAHUN 1
*KELAS 1 PKB ARIF
*BILANGAN MURID 8/5
TEMA (jika berkaitan) WORLD OF KNOWLEDGE
TAJUK (jika berkaitan) SAY HELLO
MODUL (jika berkaitan)

STANDARD KANDUNGAN 1.2 Pupils will be able to say


1.2.1 Talk about stimulus
STANDARD PEMBELAJARAN
given
(i) pictures
(ii) songs
(iii) objects

OBJEKTIF
Pupils should be able to  express simple greetings
correctly.
Introduction: Pupils watching a video and sing a greeting
SET INDUKSI
song
AKTIVITI 1. Teacher do some simulation in front of the pupil.
2. Teaher shown flashcard to the pupil about greeting.
3. Pupil say aloud together.
4. Pupil try to spell the greetings.
5. Pupil do some presentation in front of the class.
6. Pupil do puzzle spell the word.
Closing : Pupil sing together again.
*PENTAKSIRAN Observation and simulation
*BBM Video
*EMK Moral values
*PAK21 Round robin, rally robin
*KBAT Application
*I-THINK Circle map
*NILAI Confidence and brave
Pupils need guidance to pronounce correctly. Pupils
*IMPAK / CATATAN : excited to watch and sing the greeting song. Class
control need improvement.

LANGKAH 1 : Taipkan KOD RPH


pada ruang di bawah ini dan
klik butang CARIAN RPH
MATAPELAJARAN 4
KOD CARIAN RPH TMK5(1.1.1)SEMAKAN

LANGKAH 2 : Taip secara


manual bagi ruangan bertanda
*
*MINGGU 1
*TARIKH 24.03.2022
*HARI KHAMIS
*MASA 11.00-12.00
KOD RPH TMK5(1.1.1)SEMAKAN
MATA PELAJARAN Teknologi Maklumat dan Komunikasi
TAHUN 5
*KELAS 5 PKB ARIF
*BILANGAN MURID 9/7
TEMA (jika berkaitan)
TAJUK (jika berkaitan) 1. PENGGUNAAN TEKNOLOGI
MODUL (jika berkaitan)

STANDARD KANDUNGAN 1.1. Penggunaan Teknologi Dalam Kehidupan


1.1.1 Mengenal pasti teknologi dalam
perkakasan, sistem dan aplikasi
STANDARD PEMBELAJARAN
komputer secara digital dan
interaktif.
Pada akhir pengajaran murid dapat:
1. Menyata peralatan dalam kehidupan harian yang
menggunakan teknologi komputer.
2 :Menjelaskan kepentingan teknologi dan internet
dalam kehidupan harian.
OBJEKTIF 3. Mengaplikasi pengetahuan dan kemahiran
menggunakan internet untuk menghantar maklumat
dan berkomunikasi.
4. Menganalisa kemudahan teknologi berdasarkan
kesesuaian maklumat, reka bentuk aplikasi yang
mudah, mesra pelanggan dan cepat.
SET INDUKSI Video
AKTIVITI 1. Soal jawab mengenai video.
2. Mengenal peralatan dalam kehidupan harian yang
menggunakan teknologi komputer.
3. Kepentingan teknologi dan internet dalam kehidupan
harian.
*PENTAKSIRAN Hasil projek dan pemerhatian
*BBM Alatan komputer
*EMK Nilai moral dan bahasa
*PAK21 Gallery walk, rally robin
*KBT Aplikasi
*I-THINK Carta alir
*NILAI Mendengar arahan, kerjasama
Murid masih belum dapat mencapai objektif pdpc.
*IMPAK / CATATAN : Aktiviti simulasi dan demonstrasi akan dipelbagaikan
bagi meningkatkan kefahaman murid.

You might also like