You are on page 1of 1

MATEMATIKA

ŠKOLA : OŠ „ĆORALIĆI“ RAZRED : I


UČITELJICA : Hasmina Ćoralić ODJELJENJE : „a“
TEMA : SREDINA U KOJOJ ŽIVIM DATUM :
PODTEMA : JA U ŠKOLI Redni broj sata: 4.
NASTAVNA JEDINICA : VIŠE - NIŽE
NASTAVNE METODE : RAZGOVOR ,OBJAŠNJENJE ,
DEMONSTRACIJE ,RAD S UDŽBENIKOM ,PISMENI RADOVI ,
OBLICI RADA : FRONTALNI ,INDIVIDUALNI ,GRUPNI
NASTAVNA UDŽBENIK, APLIKACIJE DVA DRVETA, SVESKE, DRVENE
SREDSTVA: BOJICE,
OBRAZOVNI : FUNKCIONALNI : ODGOJNI :

- procjenjivati međusoban - uočiti, razlikovati, - da razlikujemo


odnos između predmeta zaključivati, upoređivati međusobno predmete i bića
CILJEVI I
ZADACI:

- Uočiti i upoznati odnose samostalno odnose među prema visini


među predmetima: usporediti i predmetima i bićima: viši –
objasniti; niži - viši niži

AKTIVNOSTI :
MATEMATIKA
Uvodni dio Glavni dio Završni dio
Pred tablu izvedem četiri Na tabli ističem aplikaciju dva Od učenika tražim da
učenika i tražim da se sami drveta: višeg i nižeg. pogledaju oko sebe i pronađu
poredaju po visini . Počinjem razgovor o odnosima predmete koji su viši ili niži od
Poredimo visinu sva četiri ove dvije biljke, a onda ističem njih .
učenika pred tablom i osim aplikaciju više i niže škole . Vodimo razgovor o tome šta su
usporedbe viši – niži, Razgovaramo o odnosima ova primijetili.
određujemo ko je najviši, a dva objekta. DZ:
ko najniži (Treba naglasiti da Učenici precrtavaju aplikacije u Riješiti 3 i 4.zadatak u Mojoj
neka djeca rastu brže, a neka svoje sveske. matematici na str. 8.
sporije. Sadašnje stanje viši - Zajednički rješavamo 1. i 2.
niži poslije će se zadatak iz Moje matematike na
promijeniti.). str. 7.

You might also like