You are on page 1of 1

MATEMATIKA

ŠKOLA : OŠ „ĆORALIĆI“ RAZRED : I


UČITELJICA : Hasmina Ćoralić ODJELJENJE : „a“
TEMA : SREDINA U KOJOJ ŽIVIM DATUM :
PODTEMA : JA U ŠKOLI Redeni broj sata 3.
NASTAVNA JEDINICA : DUŽE - KRAĆE
NASTAVNE METODE : RAZGOVOR ,OBJAŠNJENJE ,
DEMONSTRACIJE ,RAD S UDŽBENIKOM ,PISMENI RADOVI ,
OBLICI RADA : FRONTALNI ,INDIVIDUALNI ,GRUPNI
NASTAVNA UDŽBENIK, DRVENE BOJE, PREDMETI IZ „ČAROBNE KUTIJE“,
SREDSTVA: RAZNE APLIKACIJE,
OBRAZOVNI : FUNKCIONALNI : ODGOJNI :

- razlikovati predmete po - uočiti,razlikovati,zaključivati, - da razlikujemo


dužini -nacrtati konkretan upoređivati odnose među međusobno predmete i bića
CILJEVI I
ZADACI:

predmet koji je duži ili predmetima i bićima: duži – kraći prema dužini
kraći -razvrstati duže i kraće predmete - razvoj sposobnosti
- procijeniti međusobne uočavanja i pamćenja
odnose duži – kraći
AKTIVNOSTI :
MATEMATIKA
Uvodni dio Glavni dio Završni dio
Dijelim Na tablu lijepim aplikacije: šal, kaiš Učenici precrtavaju aplikacije sa
predmete iz -razgovaramo o aplikacijama i njihovoj table u svoje sveske.
čarobne dužini. IGRA „Duži i kraći vozić“
kutije i tražim Upoređujemo dužine raznovrsnih predmeta Dijelim učenike u jednu veću i
da ih učenici i također utvrđujemo odnose među njima. jednu manju grupu i tražim od njih
pravilno Izvodim tri učenika različite visine pred da formiraju voziće. Kružit će po
imenuju; tablu, a zatim od ostalih učenika u razredu razredu pa na znak duži, krenut će i
uspoređujem tražim da uporede dužine njihovih nogavica, oponašati zvuk voza duža kolona,
o dužinu ruku, rukava... na znak stanica stanu; na znak
pojedinih Nakon toga, pred tablu izvodim tri kraći, krene kraća kolona i oponaša
predmeta iz djevojčice s kosom različite dužine i tražim kretanje vozića.
čarobne da učenici uporede dužinu kose.
kutije. -mjerimo ko u razredu ima najduži korak DZ:
U nastavku, pomažem učenicima da urade 1. Uraditi 3 i 4.zadatak u Mojoj
i 2. zadatak na str. 5. Moje matematike. matematici na str.6

You might also like