Психологія

You might also like

You are on page 1of 5

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА


ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Кафедра психології
Кафедра педагогіки

Аналіз професійної компетентності викладача-практиканта


Лосика Р.Р.
Тема заняття:
«Українська держава часів гетмана Скоропадського»
(Час проведення - 06.03.2019)

Виконано:
Магістром V курсу
Історичного факультету
Кафедри історії Цн.-Сх. Європи
Рибаченком Ю.С.

Перевірено:
Доц.Штепа О.С.
.

Дисципліна: Історія України пер. пол. ХХст.


Вид заняття: Семінар-бесіда.
(Див. табл. 1 методичних вказівок, що продаються нижче, у якій наведено
деякі види. Окрім того, можуть проводитися ще й семінарські заняття інших
видів, як-от: комбіноване семінарське заняття, на якому розглядаються
теоретичні питання та вирішуються практичні завдання).
Група: ІСТ-32 Дата: 27.02.2019
Тривалість заняття: 80 хв. Час проведення: (ІІІ пара, 11:50)
Місце проведення: 334 аудиторія, історичний факультет
Навчальна мета: Поглибити, закріпити і систематизувати знання, які
отримали студенти на попередніх заняттях. Після семінарського заняття студент
повинен: знати основні причини Української революції, її соціальну базу,
універсали Центральної ради та їх основні положення; вміти виокремлювати
причини успіху та падіння Центральної ради; розуміти роль, причини і наслідки
кожного з виданих універсалів.
Виховна мета: Прищеплення інтересу до вивчення видатних особистостей і
діячів Центральної Ради зокрема. Інтересу до вивчення їхньої ролі у становленні
української держави.
Розвивальна мета: Розвиток логічного мислення у студентів, набуття ними
умінь працювати з джерелами, літературою, як науковою, так і художньою,
формування умінь і навичок аналізу історичних фактів, явищ, проблем, тощо.
Міжпредметні зв’язки:
Забезпечуючі дисципліни: «Історія України кінця ХІХ – поч. ХХст.», «Українська
історіографія», «Історія Зх.Європи та Америки пер. пол. ХХст.», «Історія Цн.-Сх.
Європи в новий час», «Історія Росії ХІХ-поч. ХХст.»
Забезпечувані дисципліни: «Історія України др. пол. ХХ-поч. ХХІ ст.»,
«Історія права України», «Історія Цн-Східної Європи в новітній час».
Навчально-методичне забезпечення заняття
Наочність: Ілюстративний матеріал, карта Української Народної Республіки.
Роздатковий матеріал: копії тексту універсалів Центральної ради
Технічні засоби навчання: проектор.
Рекомендована література
Основна: (Конкретно вказати: автор, назва, рік видання).
Додаткова: (Конкретно вказати: автор, назва, рік видання).

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА (2 – 3 хв.)


- привітання викладача зі студентами;
- виявлення відсутніх;
- перевірка підготовленості групи до заняття.
ІІ. МОТИВАЦІЯ ТА СТИМУЛЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
СТУДЕНТІВ (до 5 хв.)
- Повідомлення теми, мети та завдань завдань.
- Мотивація вивчення теми (бесіда, що передбачає з’ясування значущості
теми і її професійну спрямованість).
- Повідомлення плану заняття

ІІІ. ОБГОВОРЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ ПИТАНЬ СЕМІНАРУ (60-65 хв.) 1

Обговорення питань семінару розпочинається з актуалізації попередніх знань


студентів. Коли та за яких умов до влади приходить Тимчасовий уряд, а згодом і
більшовики? Яким було їхнє становище та якою була реакція української строни?

Питання «поч. Української революції, її характер, соціальна база. Створення


Центральної ради, її склад і статус» є ключовим. Для розгляду даного питання
запрошується хтось з студентів, хто підготував доповідь на данну тему. Завданням
викладача є пояснення незрозумілих студентам аспектів. Студент має наголосити
на причинах, які призвели до початку Української революції, а також висвітлити
характер і події, які мали місце в тогочасній Росії.
Обговорення наступних питань, а саме « І та ІІ Універсали Центральної Ради»,
«ІІІ Універсал. Проголошення УНР», «Війна Раднаркому Росії з Центральною
Радою. IV Універсал» та «Брестський договір. Останні дні Центральної ради»
проводиться подібним чином. Студент повинен висвітлити у своїї доповіді
ключові поняття універсалів, умови, що передували їх прийняттю, а також
наслідки, до яких призвела публікація данних документів.

Методи: словесні та наочні.


Бесіда – викладач задає студенту-доповідачу запитання, які допомагають
йому більш повно розкрити тему виступу.
Дискусія – обговорення студентами проблемних питань, наявних у виступі
студента – доповідача.
Пояснення – після доповіді студента викладач підсумовує сказане ним у
більш лаконічній та зрозумілій формі, наголошуючи на основних моментах.
Розповідь – викладач ілюструє факти, наведені у виступі студента, цікавим
матеріалом.
Викладач сприяє застосуванню у виступі студента методів індукції, дедукції,
аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення, конкретизації, виділення головного,
тощо.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

ІV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ЗАНЯТТЯ (до 5 хв.)


- Коротке повідомлення про виконання запланованої мети, завдань заняття
(аналіз того, що було розглянуто).
На семінарському занятті було розглянуто період правління Центральної
Ради та її окремих діячів, висвітлено їх роль у історії України, розглянуто основні
війни, конфлікти та мирні договори.
- Мотивація діяльності групи і окремих студентів, оцінювання їхньої роботи,
підведення підсумків.

V. Повідомлення домашнього завдання (2-3 хв.)

Подання питань наступної теми для семінару.

You might also like