You are on page 1of 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SEKOLAH PENDIDIKAN
FAKULTI SAINS SOSIAL DAN KEMANUSIAAN
UNIVERSITI TEKNOLOGI MALAYSIA

MATA PELAJARAN: Elektronik Asas MINGGU: 9 KELAS: 1 SVM ETN (2023) KEHADIRAN: PELANTAR
TARIKH: 21 Mei 2023 MASA: 9 pagi – 1 petang (PLATFORM):
HARI: Ahad Choose an item.

PERANCANGAN
TEMA:

BIDANG PEMBELAJARAN: STANDARD KANDUNGAN: STANDARD PEMBELAJARAN:

OBJEKTIF PEMBELAJARAN: KRITERIA KEJAYAAN:


Pada akhir PdPC, murid dapat: Murid berjaya jika dapat:

1. 1.
2. 2.
3. 3.

PENGETAHUAN SEDIA ADA: KEMAHIRAN NILAI MURNI: BAHAN BANTU MENGAJAR / BBM:
BERFIKIR: Choose an item. (senaraikan BBM yang digunakan)
Choose an item.
PEMBELAJARAN ABAD KE 21: PELANTAR APLIKASI DIGITAL:
Choose an item. Choose an item. Choose an item. Choose an item.
Choose an item. Choose an item. Choose an item. Choose an item.
Choose an item. Choose an item. Choose an item.

PENDEKATAN: STRATEGI: KAEDAH:


Choose an item. Choose an item. Choose an item.
Choose an item. Choose an item. Choose an item.
RPH Pengajaran Mikro - SI@2022
1
Choose an item. Choose an item. Choose an item.
Choose an item. Choose an item. Choose an item.

PELAKSANAAN

OBJEKTIF AKTIVITI PDPC CATATAN: BBM/NILAI/KEMAHIRAN


FASA
PEMBELAJARAN BERFIKIR
1. PENGENALAN
a) Kepada Bilik Darjah)

1. PENGENALAN
b) SET INDUKSI

1. PENGENALAN
c) Kepada Tajuk Dan Sub Tajuk
Pelajaran)

2. PENGEMBANGAN KONSEP
Isi Kandungan

RPH Pengajaran Mikro - SI@2022


2
3. PENGUKUHAN KONSEP

[MENSTRUKTUR SEMULA ISI


KANDUNGAN]
Aktiviti/Latih Tubi / Masteri

4. PENTAKSIRAN FORMATIF
Pentaksiran Bilik Darjah (PBD)

5. PENUTUP

Kognitif (rumusan kandungan)


Sosial (Peneguhan positif dan/ negatif)

*Cadangan:
1. Objektif Pembelajaran dirancang berdasarkan masa.
2. Sekiranya 1 period (30 min): 2 Objektif Pembelajaran (1 KBAR, 1 KBAT) mencukupi.
3. Bagi guru-guru professional, langkah pengukuhan konsep digabungkan sekali dengan pentaksiran formatif/ pentaksiran bilik darjah bagi
menilai penguasaan pelajar terhadap Objektif Pembelajaran

IMPAK / TINDAKAN SUSULAN

RPH Pengajaran Mikro - SI@2022


3
KERJA RUMAH / TUGASAN / FLIPPED CLASSROOM

PENCAPAIAN OBJEKTIF PEMBELAJARAN: DISIPLIN BILIK DARJAH: IKLIM PEMBELAJARAN /


PERALATAN/ PRASARANA /
CAPAIAN INTERNET / WIFI
REFLEKSI

Nota:
Pemetaan Fasa PDPC berdasarkan Model Pengajaran ROBERT GAGNE
1. Gaining Attention – Fasa 1 Set Induksi
2. Informing Learners of the Objectives – Fasa 2 Pengembangan Konsep
3. Stimulating Recall of Prior Learning - – Fasa 2 Pengembangan Konsep
4. Presenting the Stimulus- – Fasa 2 Pengembangan Konsep
5. Providing Learning Guidance-– Fasa 2 Pengembangan Konsep
6. Eliciting Performance – Fasa 3 Pengukuhan Konsep
7. Providing Feedback – Fasa 3 Pengukuhan Konsep
8. Assessing Performance – Fasa 4 Pentaksiran Formatif / Pentaksiran Bilik Darjah
9. Enhancing Retention and Transfer- Fasa 5 Penutup Kognitif / Sosial dan Kerja Rumah / Tugasan/Refleksi

RPH Pengajaran Mikro - SI@2022


4

You might also like