You are on page 1of 3

SEKOLAH KEBANGSSAN SRI SUBANG JAYA,

JALAN SS14/8, SS 14, 47500 SUBANG JAYA,


SELANGOR DARUL EHSAN.

RPH PENDIDIKAN MORAL TAHUN 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS 6 KREATIF & 6 INOVATIF MINGGU 33
TEMA SAYA DAN NEGARA TARIKH 21/11/2023
UNIT 12. KERJASAMA HARI Selasa
TAJUK KERJASAMA DEMI KEHARMONIAN NEGARA MASA 10.30 – 11.30 pagi
OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


Memerihalkan contoh kerjasama demi keharmonian negara.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Pengenalan:-
Murid memerhatikan gambar dalam buku teks ms 111.
Aktiviti:-

1. Murid bercerita tentang gambar tersebut.


2. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
3. Murid membaca dan memahami maklumat.
4. Murid membincangkan jawapan bagi persoalan yang dikemukakan dalam buku teks. (PAK21)
➢ Berikan contoh kerjasama yang diberikan oleh rakyat Malaysia.
➢ Jelaskan perasaan kamu apabila bekerjasama dengan semua pihak.
➢ Bincangkan amalan kerjasama dalam usaha mengukuhkan perpaduan antara rakyat Malaysia pelbagai kaum. (KBAT)
5. Murid membentangkan hasil perbincangan. (PBD)

Penutup:-
Murid dan guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
REFLEKSI

____/_____ murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


____/_____ murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
____/_____ murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:

PEMILIHAN PSKPP BOLA JARING & BADMINTON (ZON PANGLIMA 1)

GB YUSNIDAR – SK SRI SUBANG JAYA


SEKOLAH KEBANGSSAN SRI SUBANG JAYA,
JALAN SS14/8, SS 14, 47500 SUBANG JAYA,
SELANGOR DARUL EHSAN.

RPH PENDIDIKAN MORAL TAHUN 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS 6 KREATIF & 6 INOVATIF MINGGU 33
TEMA SAYA DAN NEGARA TARIKH 22/11/2023
UNIT 12. KERJASAMA HARI Rabu
TAJUK KERJASAMA DEMI KEHARMONIAN NEGARA MASA
OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


Memerihalkan contoh kerjasama demi keharmonian negara.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Pengenalan:-
Murid memerhatikan gambar dalam buku teks ms 111.
Aktiviti:-

6. Murid bercerita tentang gambar tersebut.


7. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
8. Murid membaca dan memahami maklumat.
9. Murid membincangkan jawapan bagi persoalan yang dikemukakan dalam buku teks. (PAK21)
➢ Berikan contoh kerjasama yang diberikan oleh rakyat Malaysia.
➢ Jelaskan perasaan kamu apabila bekerjasama dengan semua pihak.
➢ Bincangkan amalan kerjasama dalam usaha mengukuhkan perpaduan antara rakyat Malaysia pelbagai kaum. (KBAT)
10. Murid membentangkan hasil perbincangan. (PBD)

Penutup:-
Murid dan guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
REFLEKSI

9 / 10 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


9 / 10 murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
1 / 10 murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:

_________________________________________________________________________

GB YUSNIDAR – SK SRI SUBANG JAYA


SEKOLAH KEBANGSSAN SRI SUBANG JAYA,
JALAN SS14/8, SS 14, 47500 SUBANG JAYA,
SELANGOR DARUL EHSAN.

RPH PENDIDIKAN MORAL TAHUN 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS 6 KREATIF & 6 INOVATIF MINGGU 33
TEMA SAYA DAN NEGARA TARIKH 24/11/2023
UNIT 12. KERJASAMA HARI Jumaat
TAJUK KERJASAMA DEMI KEHARMONIAN NEGARA MASA 10.30 -11.30 pagi
OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


Menjelaskan cara memupuk amalan kerjasama demi keharmonian negara.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Pengenalan:-
Murid memerhatikan gambar dalam buku teks ms 114.
Aktiviti:-

1. Murid bercerita tentang gambar tersebut.


2. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
3. Murid membaca dan memahami perbualan dalam talian.
4. Murid membincangkan jawapan bagi persoalan yang dikemukakan dalam buku teks. (PAK21)
➢ Apakah perasaan kamu apabila dapat bekerjasama dalam usha membanteras jenayah demi keharmonian.
➢ Ceritakan pengalaman kamu bekerjasama dengan pihak lain dalam usaha membanteras jenayah demi keharmonian negara.
➢ Adkah tindakan membanteras jenayah memerlukan kerjasama daripada pihak tertentu sahaja? Bincangkan. (KBAT)
5. Murid membentangkan hasil perbincangan. (PBD)

Penutup:-
Murid dan guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
REFLEKSI

____/_____ murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


____/_____ murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
____/_____ murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:

KARNIVAL PSKPP PETALING PERDANA (BOLA JARING)

GB YUSNIDAR – SK SRI SUBANG JAYA

You might also like