You are on page 1of 2

6/16/22, 1:59 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.

php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:KOK CHAI FEN
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:12 日期 / Tarikh: 19-06-2022 ( 星期日 / Ahad)
Kelas: Tema: 2-Hidup Harmoni Unit: 6.1-Taman Permainan Peta i-Think:
1K S.Kandungan.: 1.1-Mendengar dan memberikan respons -
Masa: S.Pembelajaran : 1.1.2-Mengajuk, dan menyebut perkataan, frasa dan ayat yang mengandungi pelbagai bunyi; i) BBM:
08:30 vokal dan konsonan ii) diftong dan vokal berganding iii) digraf dan konsonan bergabung 1.Lembaran
- Tema PKJR : 5-Risiko di Jalan Raya Kerja
09:30 Fokus PKJR : 2.1-Jenis-jenis jalan raya 2.Buku Teks
Subjek: H/P PKJR: 2.1.1-Menyatakan bahawa jalan raya merupakan tempat yang berbahaya. 3.Paparan
B. MELAYU Lembaran
Power Point
Bil Murid: Praujian: Lakonan 4.LCD
21 Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: Projector
menyatakan bahawa jalan raya merupakan tempat yang berbahaya.
Kriteria Pada akhir pembelajaran, murid dapat: Aspirasi
Kejayaan: 1)menyatakan 1 risiko dengan berdasarkan situasi yang ditunjukkan. Murid:
Etika dan
2)menyatakan 2 risiko dengan berdasarkan situasi yang ditunjukkan. kerohanian

PAK-21: Nilai murni & etika Tahap PBS:


Aktiviti PAK-21: Traffic Lights (Lampu Isyarat) TP3, TP4
Kemahiran 6K: Kolaboratif
Aras
Aktiviti PdP: 1. Set Induksi.
Pemikiran:
2. Murid meneliti gambar di dalam buku teks.
Menganalisis,
3. Murid dan guru bersoal jawab berkaitan risiko dalam situasi yang ditunjukkan.
Mengaplikasi
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Wakil murid membentang hasilan kumpulan.
P. Kurikulum: KP- Mengenal pasti
Nilai: kegembiraan
EMK: Keselamatan Jalan Raya
Penilaian P&P: Lembaran Kerja
Pascaujian: Lembaran kerja
Impak/Refleksi:

https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.php 1/2
6/16/22, 1:59 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:KOK CHAI FEN
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:12 日期 / Tarikh: 19-06-2022 ( 星期日 / Ahad)
班级: 单元: 1-蜕变之旅 课题: 5.1-英雄有泪 思维图:
5M 内容标准 : 2.1-阅读与理解教材,能了解文章的内涵,领会其教育意义,体验文章表现的情感。在阅 1.气泡图
时间: 读中发展语感,能感受语言的优美,积累语言材料,并了解文章叙述、描写和说明等表
11:00 现手法,体会阅读的乐趣。
-
学习标准 : 2.1.1-理解教材,能借助工具书掌握词语,理解句子、段落、篇章的内容,初步掌握其主
12:00
题思想。 教具:
科目:
1.电脑,投影
华文 前测: 表演 机、白板
学习目标: 在本堂结束后,学生能够: 2.练习簿
学生人数:
以正确地声调和语气朗读课文,并回答理解简答题。 3.作业
30
成果标准: 学生能够: 4.活动卷
1)正确地回答2题理解问答题。 5.课本
2)正确地回答 3题理解问答题。 6.演示文稿
3)正确地回答5 理解问答题。
学生愿景:
21世纪学习法: 高思维技能 伦理道德
21世纪课堂活动: 4's Brainstorming
6种'K'元素: 批判性思维 表现标准:
教学步骤: 1. 引起动机。 TP3, TP4, TP5
2. 引导学生表演不同的哭法。
思维技能:
3. 引导学生以正确的声调和语气朗读课文。
评价, 分析, 应
4. 引导学生理解课文内容。

5. 学生表演课文内容。
6.学生回答理解问答题。
7. 学生做练习。
跨课程元素: 思维技能
教学评估: 理解练习题,思维图
后测: 回答问题, 阅读
Impak/反思:

https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.php 2/2

You might also like