You are on page 1of 1

每日教学计划

RANCANGAN PELAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Sem :1 日期:星期二
Minggu:__9_________ Hari: Selasa Tarikh: 25.2.2020
Kelas 班 级 / Masa 时 间 / Mata 2M / 2.30 p.m. – 3.30 p.m . / Bahasa Melayu
Pelajaran 科目 :
Tema 主题 / Tajuk 课题 : Tema 2: Rakan dan Jiran Unit 6 : Bekerjasama
Standard Kandungan 内容标准 : 4.2 Menghayati keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan
sastera
Standard Pembelajran 学习范围 : 4.2.1 Melafazkan dan mengenal pasti ciri-ciri pantun;
(i) pembayang dan maksud
Objektif pembelajaran 学习目标: Selepas pembelajaran , murid dapat
a) mengenal pasti pembayang dan maksud pantun
b) melafazkan pantun 2 kerat dengan sebutan yang sama
Bahan Bantu Mengajar 教具 : Slaid powerpoint,papan putih kecil, pen marker ,pemadam kecil,
kertas mahjong
Pengisian Kurikulum 综合领域 : Semangat bermasyarakat
Ilmu 知识/ Nilai 道德价值
EMK / KB / BCB 附加元素 : kretiviti
Penilaian PdPc / Pentaksiran PdPc Murid dapat
教学评估/评量 a) mengenal pasti pembayang dan maksud pantun
b)melafazkan pantun 2 kerat dengan sebutan yang sama
Aktiviti PdPc 教学活动 : 1.Murid-murid menonton video tentang pantun 2 kerat .
2.Murid-murid diberitahu bahawa objektif pembelajaran.
3.Guru menerangkan ciri dan format pantun .
3.Murid-murid mengenal pasti pembayang dan maksud pantun
dengan bimbingan guru.
4. Murid-murid dibahagikan kepada 5 kumpulan.
5.Murid-murid melengkapkan “jigsaw puzzle “ pantun 2 kerat dan
mengenal pasti pembayang dan maksud pantun .
6.Kumpulan-kumpulan mempamerkan hasilan kerja masing-masing.
7.Murid-murid menilai hasilan antara satu sama lain.
8.Murid-murid melafazkan pantun dengan bimbingan guru.
9.Guru menerangkan makna perkataan bagi pantun.
10. Murid –murid diberikan 5-8 minit berlatih melafazkan pantun
secara kumpulan.
11 Murid-murid manjalankan pertandingan melafazkan pantun
secara kumpulan.
12.Murid-murid menilai prestasi antara satu sama lain.
13.Murid membuat latihan tentang pembayang dan maksud pantun
2 kerat.
Refleksi / Impak 反 思 dan kerja Buku aktiviti m/s34
rumah
课业布置:

You might also like